Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vaslui după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
75 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,4 %, iar liderul atinge 93,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROXCOFY SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 93,7 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 736,7 K RON | |
| 2 | 2.CASSA TOSCA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 345,6 K RON | |
| 3 | 3.LEXANCA FOOD S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,4 %— | — | 630,3 K RON | |
| 4 | 4.BOG EST SRLnou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 46,6 %— | — | 41,6 K RON | |
| 5 | 5.ARISMA DISTRIBUŢIE SRL▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 39,3 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 619,2 K RON | |
| 6 | 6.ALICRISA SRL▲ 56 | Sat Movileni, Comuna Coroieşti, Vaslui | 38,8 %▲ 224,8 % | ▲ 224,8 % | 12,7 K RON | |
| 7 | 7.OVISER S.R.L.▼ 2 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 38,7 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 585,7 K RON | |
| 8 | 8.ANDELAVISION S.R.L.-D.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 36,7 %— | — | -136,3 K RON | |
| 9 | 9.LUCITAT INVEST SRL▲ 23 | Municipiul Huşi, Vaslui | 35,4 %▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 489,3 K RON | |
| 10 | 10.DEPODINALT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 33,5 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 62,4 K RON | |
| 11 | 11.SAMISOL INVEST S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 31,6 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 128,4 K RON | |
| 12 | 12.CENTRAL SNACKS SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,6 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 39,3 K RON | |
| 13 | 13.STEFTRANS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,3 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.OTOVASKA SRL▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 29,8 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 49,2 K RON | |
| 15 | 15.PROIECTLOTUS SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 29,3 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 427,2 K RON | |
| 16 | 16.AROMA DESERT SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 29,1 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 523,4 K RON | |
| 17 | 17.VASEA SRL▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 27,7 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 353 K RON | |
| 18 | 18.RPH RESTAURANT SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 27,2 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 427,6 K RON | |
| 19 | 19.ROSELA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 25,3 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 46,4 K RON | |
| 20 | 20.GRILL HOUSE FRESCO SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 25,3 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 111,3 K RON | |
| 21 | 21.ARTCOMP SERV SRL▲ 19 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24,5 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 24,7 K RON | |
| 22 | 22.LAVI TOP S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,2 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 84,8 K RON | |
| 23 | 23.XOV FOOD SRL▼ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,7 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 303,1 K RON | |
| 24 | 24.LACATUS SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 23 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 127,2 K RON | |
| 25 | 25.AGROPLAST SRLnou | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 21,9 %— | — | 554,7 K RON | |
| 26 | 26.CLUB CAFENOIR SRL▼ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 21 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 53,7 K RON | |
| 27 | 27.ELITE GAMES SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,4 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.GOMICOM SRL▲ 26 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,1 %▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 567 K RON | |
| 29 | 29.BALESTEANU SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,7 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 69,3 K RON | |
| 30 | 30.ALONA SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,7 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 138,8 K RON | |
| 31 | 31.SALCAMUL SRL▼ 8 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 18,5 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 303,4 K RON | |
| 32 | 32.GEMIVAS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,1 %▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | -20 K RON | |
| 33 | 33.AMBIENT SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 211,6 K RON | |
| 34 | 34.LEBADA SRL▼ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17,6 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 336,6 K RON | |
| 35 | 35.OVIS-PALMIRA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,9 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 96,4 K RON | |
| 36 | 36.CRISMONA SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,8 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 611,1 K RON | |
| 37 | 37.NICOLE SRL▲ 20 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 16,4 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 13,7 K RON | |
| 38 | 38.CIBUREP AUTO SRL▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,9 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 39 | 39.COMORA IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,6 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,8 K RON | |
| 40 | 40.SIMBA TOURS SRL▼ 12 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 15,1 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 853 K RON | |
| 41 | 41.ALFASUD SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,7 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 44 K RON | |
| 42 | 42.CRINGASI SRL▼ 22 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,7 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -215,7 K RON | |
| 43 | 43.GRAMOVI SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 13,7 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 7 K RON | |
| 44 | 44.MARIDONA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 13,1 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 18 K RON | |
| 45 | 45.MARVAS SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,4 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 108,5 K RON | |
| 46 | 46.MARCO LAND S.R.L.▼ 30 | Municipiul Huşi, Vaslui | 12,2 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -2,5 K RON | |
| 47 | 47.SOCIETATEA DE TURISM TUTOVA SA▲ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 11,8 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 305 K RON | |
| 48 | 48.PETSTAR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 11,4 %— | — | 120,6 K RON | |
| 49 | 49.MEDIA CLASS SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 10,1 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 216,6 K RON | |
| 50 | 50.OFILICA SRL▼ 43 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,9 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 63,9 K RON | |
| 51 | 51.RIVISA SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,8 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 11,2 K RON | |
| 52 | 52.RESTAURANT MONDEN SRL▼ 41 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,6 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -46 K RON | |
| 53 | 53.COMPACTUS-ROM SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 796,8 K RON | |
| 54 | 54.ELADARIS SRL▲ 5 | Sat Chirceşti, Comuna Micleşti, Vaslui | 9,3 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 9,6 K RON | |
| 55 | 55.ACS PIGAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 248,4 K RON | |
| 56 | 56.COS & AS COMP SRLnou | Sat Rânzeşti, Comuna Fălciu, Vaslui | 9 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 25,5 K RON | |
| 57 | 57.ODORU-SERV SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,5 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 111,3 K RON | |
| 58 | 58.A&S MORARU S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,4 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 9,5 K RON | |
| 59 | 59.MELDIA NIKOS SRL▼ 40 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -65,3 K RON | |
| 60 | 60.CENTAUR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,7 K RON | |
| 61 | 61.ALEGEO S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 53,2 K RON | |
| 62 | 62.MIHCOR CENTRU S.R.L.▼ 33 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 7,7 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 29,7 K RON | |
| 63 | 63.SUPERTEHNIC SRL▼ 38 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,5 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 48,6 K RON | |
| 64 | 64.MINION' 91 SRL▼ 38 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,1 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 29,4 K RON | |
| 65 | 65.TRATTORIA DAVINCI SRL▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,5 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 24,9 K RON | |
| 66 | 66.BIAMAD COM SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 3,5 K RON | |
| 67 | 67.CARIOT-COM S.R.L.▼ 23 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,3 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 10,5 K RON | |
| 68 | 68.FLAMINGO SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6 %▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 154,7 K RON | |
| 69 | 69.BOSREMO SRL▼ 17 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,8 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 5,6 K RON | |
| 70 | 70.PODUL HUSULUI SRL▼ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,6 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 14,1 K RON | |
| 71 | 71.ELLAMAR SRL▼ 54 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 647,6 K RON | |
| 72 | 72.ACAPPULCO SRL▼ 26 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 42,7 K RON | |
| 73 | 73.ATCOM SCM VASLUI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,5 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 203,8 K RON | |
| 74 | 74.MAGNOLIA SRLnou | Sat Beneşti, Comuna Tanacu, Vaslui | 2,7 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 20,8 K RON | |
| 75 | 75.MUNCA SCM NEGREŞTI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 45 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 1,4 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vaslui
CAEN 5610
Restaurante
81 firme · 85,9 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
146 firme · 79 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
33 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
15 firme · 21 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
12 firme · 18,3 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 392,9 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 161,3 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 25,9 K RON