Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Timiș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
64 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 88,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INGLEBY ROMÂNIA SRLnou | Sat Olosag, Comuna Ştiuca, Timiş | 88,8 %▲ 545,5 % | ▲ 545,5 % | -466 K RON | |
| 2 | 2.CAR SOLUTIONS SEDMA SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 65,5 %▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.MOCAN AMANET SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 49,5 %▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 206 K RON | |
| 4 | 4.RALU R&R 2019 S.R.L.▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 47,8 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 275,5 K RON | |
| 5 | 5.INTERNATIONAL TRADE FINANCE & INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 46,4 %▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 304,9 K RON | |
| 6 | 6.COMPLEX AMANET SRL▲ 6 | Sat Gruni, Comuna Belinţ, Timiş | 42 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 763,8 K RON | |
| 7 | 7.PERSONAL BROKER-BROKER PRODUSE BANCARE SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,3 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 21,4 K RON | |
| 8 | 8.RISK CENSEO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,6 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 195,6 K RON | |
| 9 | 9.BROCS CONSULTING 2015 SRL▼ 2 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 28,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 251,9 K RON | |
| 10 | 10.AGAPI TRADING & CONSULTING S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 26,9 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 111,7 K RON | |
| 11 | 11.BUSINESS PARTNERS RO S.R.L.▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,7 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 56,6 K RON | |
| 12 | 12.ALADIN ONLINE MARKET SRL▼ 6 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 23,3 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 451,3 K RON | |
| 13 | 13.MOD SAFE ASIG SRL▲ 4 | Loc. Silagiu, Oraş Buziaş, Timiş | 22,9 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 125,3 K RON | |
| 14 | 14.ASITEC BMS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,2 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 90,4 K RON | |
| 15 | 15.TREND GOLD IFN SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,5 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 16 | 16.ZAR MANAGEMENT SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,7 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 118,8 K RON | |
| 17 | 17.ASIGURARIMOKA SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 18,1 %— | — | 369,5 K RON | |
| 18 | 18.ASIKHE SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 86 K RON | |
| 19 | 19.PROFI CONTACT SOLUTIONS SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,8 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 7,2 K RON | |
| 20 | 20.ASIGUKHE TIM SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 110,7 K RON | |
| 21 | 21.DANCOV ACTIV SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 16,2 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 114,6 K RON | |
| 22 | 22.JADANEANTU RODICA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 14,9 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 271,9 K RON | |
| 23 | 23.SV FAST SALES SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 14,2 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 132,3 K RON | |
| 24 | 24.NEGRU MDT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,2 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 84,7 K RON | |
| 25 | 25.BROTHER'S COMPANY SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 11,9 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 314,6 K RON | |
| 26 | 26.JUST BROKER SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 228 K RON | |
| 27 | 27.TAGORCOM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,1 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 176,2 K RON | |
| 28 | 28.COMEAIBO SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 10,9 %— | — | 152,3 K RON | |
| 29 | 29.DOGAR IFN SRL▲ 1 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 10,2 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 13,7 K RON | |
| 30 | 30.BMB WEST SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 123 K RON | |
| 31 | 31.HIP CONSULTING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,5 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 74,2 K RON | |
| 32 | 32.TIM-RELANCO IMPEX SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,2 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 303,6 K RON | |
| 33 | 33.R.E.D. CREDIT IFN SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,5 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 34 | 34.TRANSILVANIA TIM 2010 ASIGURARI SRL▼ 31 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8,5 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 214,4 K RON | |
| 35 | 35.ASTOVIN CONCEPT SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,5 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 279,5 K RON | |
| 36 | 36.ALL CONSULT ASIG SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,7 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 120,2 K RON | |
| 37 | 37.DEO GRATIAS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Sat Fârdea, Comuna Fârdea, Timiş | 7,2 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 63,3 K RON | |
| 38 | 38.CRISASIG - ASISTENT ÎN BROCKERAJ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 7 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 49,6 K RON | |
| 39 | 39.ALEXANDRU OPRESCU SRL▲ 12 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 6,7 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 352,4 K RON | |
| 40 | 40.CASA DE SCHIMB VALUTAR NARCOS SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,6 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 722,9 K RON | |
| 41 | 41.NICORAD ASIG SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 251,4 K RON | |
| 42 | 42.OFFICE INSURANCE CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,1 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 124,2 K RON | |
| 43 | 43.OVIDIU JUGARIU SRL▼ 24 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 5,5 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 788,9 K RON | |
| 44 | 44.FN INSURANCE SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,5 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 88 K RON | |
| 45 | 45.MULTINSURANCE SRL▼ 21 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 5,5 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 137,5 K RON | |
| 46 | 46.RIB VEST ASIG SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,9 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 282 K RON | |
| 47 | 47.HEALTHCARE SOLUTIONS AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,9 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 75,7 K RON | |
| 48 | 48.C.S.T. RETAIL MANAGEMENT SRL▲ 8 | Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiş | 4,6 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 90,3 K RON | |
| 49 | 49.NCFA S.R.L.▲ 1 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 4,1 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 213 K RON | |
| 50 | 50.HEALTH - MAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 15 | Sat Buzad, Comuna Bogda, Timiş | 3,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 79,7 K RON | |
| 51 | 51.HEALTHCARE ALLIANCE AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 3,9 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 93,1 K RON | |
| 52 | 52.PROFINTERMED ASIG SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,9 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 68,8 K RON | |
| 53 | 53.GREAT COMPANY AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,6 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 167,4 K RON | |
| 54 | 54.HDM CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,3 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 304,6 K RON | |
| 55 | 55.SIMPLY BANKING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,7 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 642,5 K RON | |
| 56 | 56.DALCONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 419,7 K RON | |
| 57 | 57.LABRADOR SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 117,6 K RON | |
| 58 | 58.INTELIGENT CONSULTING GDT SRLnou | Sat Brestovat, Comuna Brestovat, Timiş | 2,3 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 329,6 K RON | |
| 59 | 59.ALIN CIONTEA SRL▼ 14 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 861,9 K RON | |
| 60 | 60.STEP IN SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,5 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 312,5 K RON | |
| 61 | 61.AKA & RAK AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 75,6 K RON | |
| 62 | 62.CASA DE SCHIMB VALUTAR MIOMIR SRL▼ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.EGRETA EXCHANGE OFFICE SRL▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 6,5 K RON | |
| 64 | 64.SADUN SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 33,5 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Timiș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
38 firme · 106 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
228 firme · 75,2 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
163 firme · 55,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
23 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
20 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
31 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
46 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
9 firme · 952 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 233,8 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 213 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
3 firme · 212,7 K RON