Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Timiș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
322 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 19,5 %, iar liderul atinge 234,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CEREALBIO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 234,1 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 5 mil. RON | |
| 2 | 2.MOVINVEST MFI SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 141,3 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 177 K RON | |
| 3 | 3.FTM ALL FRESH PRODUCTION SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 125,4 %— | — | 173 K RON | |
| 4 | 4.AGRAR LUP S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 113,3 %▲ 344,1 % | ▲ 344,1 % | 329,9 K RON | |
| 5 | 5.MAGNO FLOWERS SRL▲ 17 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 102,4 %▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 333,4 K RON | |
| 6 | 6.NICAR BUSINESS SRL▲ 26 | Sat Gavojdia, Comuna Gavojdia, Timiş | 101,6 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 43,7 K RON | |
| 7 | 7.L GREY AGRICULTURE SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,6 %▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 61,4 K RON | |
| 8 | 8.ASSOFRUTTI ROM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 91 %▲ 522,7 % | ▲ 522,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 9 | 9.PROFI CEREAL 2011 SRLnou | Sat Denta, Comuna Denta, Timiş | 80,2 %▲ 759,6 % | ▲ 759,6 % | 396,5 K RON | |
| 10 | 10.MVD AGRO VALI SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 78,6 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 237,1 K RON | |
| 11 | 11.AGRO ALDEGREEN SRLnou | Sat Ianova, Comuna Remetea Mare, Timiş | 78,5 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.AGROVERDE DI FAVAZZA GIAN LUIGI E FIGLI S.S. ROVEREDO DI GUA' ITALIA SUCURSALA BOGDA▼ 8 | Sat Comeat, Comuna Bogda, Timiş | 57,6 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 419,7 K RON | |
| 13 | 13.TERRA RODA 2012 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,7 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 344,8 K RON | |
| 14 | 14.BRIXIA CAMPI SRL▲ 184 | Municipiul Timişoara, Timiş | 55,2 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.BIO FLAME AMA SRLnou | Loc. Ciacova, Oraş Ciacova, Timiş | 54,8 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 395,4 K RON | |
| 16 | 16.LA CASTELLANA IMMOBILIARE SRL▼ 8 | Sat Giera, Comuna Giera, Timiş | 54,6 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 17 | 17.AGRO STEF & OVI SRLnou | Sat Comloşu Mare, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 54,1 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 401,9 K RON | |
| 18 | 18.AGRO PARAISO PIANU SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,6 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2 mil. RON | |
| 19 | 19.AGRO EXIMA 2011 SRL▲ 127 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 53,4 %▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 417,2 K RON | |
| 20 | 20.PADES BERRIES SRL▲ 223 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,7 %▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 396,9 K RON | |
| 21 | 21.AGRICOLA ANITA SRL▲ 173 | Sat Foeni, Comuna Foeni, Timiş | 52,6 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | -656,5 K RON | |
| 22 | 22.AGROFARM TEHNIC SRLnou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 51,4 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 23 | 23.PLAVSA AGRAR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,7 %▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.ENRICO C.C. SRLnou | Sat Sinteşti, Comuna Margina, Timiş | 47,7 %▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 259,7 K RON | |
| 25 | 25.RENT AGRO SRL▲ 18 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 45,6 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 685,9 K RON | |
| 26 | 26.GUNAGRITUL EXPLOITATION COMPANY SRL▲ 38 | Municipiul Timişoara, Timiş | 45,2 %▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 67,2 K RON | |
| 27 | 27.APIVEST COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 45 %▲ 353,7 % | ▲ 353,7 % | 26,1 K RON | |
| 28 | 28.TDI AGRICULTURE SRL▲ 125 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 44,2 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 27,2 K RON | |
| 29 | 29.AGRO-SCHMID SRL▲ 128 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 42,6 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 156,6 K RON | |
| 30 | 30.TOPAGRO BMB SRL▲ 66 | Sat Topolovăţu Mic, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 42,2 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 751,7 K RON | |
| 31 | 31.CEREALCOM TIMIŞ SA▲ 177 | Municipiul Timişoara, Timiş | 42 %▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 12,4 mil. RON | |
| 32 | 32.BAZOS SRL▲ 128 | Sat Bazoş, Oraş Recaş, Timiş | 41,4 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 33 | 33.AGROBEST ALEX ŞI TONI SRL▲ 26 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Timiş | 40,2 %▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 141,5 K RON | |
| 34 | 34.AGRO RADU - CALIN SRLnou | Sat Berini, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 40,2 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 6,9 K RON | |
| 35 | 35.BIO SOL AGRAR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,2 %▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | -1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.AGRI MILLO SRL▼ 23 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 39,1 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.H - ARCADIUS SRLnou | Sat Butin, Oraş Gătaia, Timiş | 38,8 %▲ 190,3 % | ▲ 190,3 % | 178 K RON | |
| 38 | 38.GCA BEST FARMING SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,1 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 912 K RON | |
| 39 | 39.AGRO FANU SERVICES SRL▲ 17 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 37,7 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 111 K RON | |
| 40 | 40.RAMOX AGROMEC SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,9 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 33,5 K RON | |
| 41 | 41.AGROTRULEV SRL▲ 115 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 36,9 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 39,5 K RON | |
| 42 | 42.CYPRINIUS SRL▲ 161 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,8 %▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 582,6 K RON | |
| 43 | 43.AGRO ANGELESSI SRL▲ 94 | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 36,3 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 895,1 K RON | |
| 44 | 44.ALTHANN ORGANIC SRL▼ 17 | Sat Topolovăţu Mare, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 36,2 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 660,4 K RON | |
| 45 | 45.SERIND SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,3 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 375 K RON | |
| 46 | 46.N.A.B. SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,2 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 268,2 K RON | |
| 47 | 47.NEBOISA SRL▲ 68 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 33,9 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 2,7 mil. RON | |
| 48 | 48.REMODET TMB SRLnou | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 32,9 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | -15,7 K RON | |
| 49 | 49.ARSITEM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 32,9 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 347,6 K RON | |
| 50 | 50.TOP LABOUR SRL▲ 15 | Sat Cliciova, Comuna Bethausen, Timiş | 32,4 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 7,4 K RON | |
| 51 | 51.AGRIVINIA 2010 SRL▲ 142 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 31,8 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 564,6 K RON | |
| 52 | 52.AGRO ACTIV PLANTA SRL▲ 113 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 30,9 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 29,4 K RON | |
| 53 | 53.COMPANY SCHICK SRL▲ 180 | Sat Jabăr, Comuna Boldur, Timiş | 29,3 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 484,5 K RON | |
| 54 | 54.ERFOLG SRL▲ 161 | Sat Grabaţ, Comuna Lenauheim, Timiş | 29,1 %▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 2 mil. RON | |
| 55 | 55.POMITIM S.A.▲ 46 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 28,7 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 95,4 K RON | |
| 56 | 56.PROAGRODEN SRL▲ 36 | Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiş | 28,6 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 33,9 K RON | |
| 57 | 57.AGROSUIN STAN SRL▼ 8 | Sat Checea, Comuna Checea, Timiş | 28,4 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.AGROBESENOVA SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 28,4 %▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | 810 K RON | |
| 59 | 59.AGRO AMALY SRL▲ 17 | Sat Butin, Oraş Gătaia, Timiş | 28,2 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 228,9 K RON | |
| 60 | 60.ALDAGRI SRL▲ 112 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 27,7 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 61 | 61.AGRICULTURA TOP PECIU SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,6 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,6 mil. RON | |
| 62 | 62.ROBY LKW SRL▲ 74 | Sat Otelec, Comuna Otelec, Timiş | 27,1 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 4,4 K RON | |
| 63 | 63.MINI AGRO GIARM SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 26,5 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 15,1 K RON | |
| 64 | 64.BALKAN AGROFARM SRLnou | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 26,5 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 148,9 K RON | |
| 65 | 65.ROM-MEZ SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 25,8 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 197,6 K RON | |
| 66 | 66.TRANSPORT LITTLE LUKA SRL▲ 4 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 25,6 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.AGROGREEN SRL▲ 125 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 25,4 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 688,8 K RON | |
| 68 | 68.FLOR CENTER SRL▼ 15 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 25,4 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 126,8 K RON | |
| 69 | 69.TROVATORE SRLnou | Oraş Gătaia, Timiş | 24,5 %▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 9,5 mil. RON | |
| 70 | 70.TERRA NATURA ORGANIC SRLnou | Sat Jamu Mare, Comuna Jamu Mare, Timiş | 24,4 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -226,6 K RON | |
| 71 | 71.ADRIAN AGROCOMERCE SRL▲ 35 | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 24,2 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 230,5 K RON | |
| 72 | 72.SIL-GEL SRLnou | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 23,9 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 929,6 K RON | |
| 73 | 73.ISOLA-AGRI-RECAS SRLnou | Sat Topolovăţu Mare, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 23,7 %▲ 251,2 % | ▲ 251,2 % | -22,9 K RON | |
| 74 | 74.SCHMID-MAIS SRLnou | Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiş | 23,3 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 979,7 K RON | |
| 75 | 75.FLOREA INVEST SRL▼ 74 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,7 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -77,2 K RON | |
| 76 | 76.ITALCONS GREEN SRLnou | Sat Dolaţ, Comuna Livezile, Timiş | 22,2 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 24 K RON | |
| 77 | 77.AGRO - ZOKY SRL▲ 44 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 22,1 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 258,7 K RON | |
| 78 | 78.AGRIALMA SRL▲ 132 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 22 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 29,9 K RON | |
| 79 | 79.VEST AGRO BOLOS SRL▼ 44 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 21,7 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 329,3 K RON | |
| 80 | 80.CAMPO D'ORO SRL▲ 151 | Sat Olosag, Comuna Ştiuca, Timiş | 21,7 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 10,6 mil. RON | |
| 81 | 81.AGRO-AK SRL▲ 21 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 21,6 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -49,5 K RON | |
| 82 | 82.CAMPELLO SRL▲ 27 | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 21,6 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 110,1 K RON | |
| 83 | 83.GARDENIA INTERNAZIONALE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,4 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 97,9 K RON | |
| 84 | 84.CEN-TRANS RAUL SRL▲ 46 | Sat Ghizela, Comuna Ghizela, Timiş | 21,3 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 12,3 K RON | |
| 85 | 85.AGRO M-G FOENI SRLnou | Sat Foeni, Comuna Foeni, Timiş | 21,3 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.RAMICOM AGRICOL SRL▼ 20 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 21,3 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 280,5 K RON | |
| 87 | 87.E-KADETIM SRL▲ 120 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 21,3 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 284,1 K RON | |
| 88 | 88.MIRCEA AGROTRANS SRLnou | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 21,1 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 421,9 K RON | |
| 89 | 89.AGROLIN TCI SRLnou | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 21,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 66,6 K RON | |
| 90 | 90.STYR CRISAN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21 %▲ 211,5 % | ▲ 211,5 % | 410,9 K RON | |
| 91 | 91.I.T.P. AGRI SRLnou | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 20,8 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 526,7 K RON | |
| 92 | 92.DEAGRO M.I. ALEX SRL▲ 59 | Sat Stamora Româna, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 20,3 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.AGRORUS TIM SRLnou | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 20,3 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 61,4 K RON | |
| 94 | 94.POLAGRO PROD SRLnou | Sat Uivar, Comuna Uivar, Timiş | 20,2 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 95 | 95.IONUT FOREST SRL▼ 64 | Municipiul Lugoj, Timiş | 20,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 190,7 K RON | |
| 96 | 96.GRIMMING AGRO HORIA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,1 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 97 | 97.AGROCONCEPT MG SRL▲ 157 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 20 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 35,3 K RON | |
| 98 | 98.MIR AGRICULTURE SRL▲ 14 | Sat Maşloc, Comuna Maşloc, Timiş | 19,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 99 | 99.AGRO CD SRL▲ 146 | Sat Obad, Oraş Ciacova, Timiş | 19,9 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 50,6 K RON | |
| 100 | 100.V.P. TREAGRI SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,5 %▲ 260 % | ▲ 260 % | 160,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Timiș
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
654 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
45 firme · 223,3 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
14 firme · 167,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
20 firme · 138,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
51 firme · 115,5 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
138 firme · 66,3 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
19 firme · 49 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
17 firme · 47,4 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
18 firme · 46,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
72 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
3 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
28 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
17 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
6 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
11 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
24 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 604,9 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 218,9 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 60,1 K RON
CAEN 0148
Creșterea altor animale
1 firme · 44,8 K RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON