Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Sibiu după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
44 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1 %, iar liderul atinge 65 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REDFINANCE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65 %▲ 383,8 % | ▲ 383,8 % | 823,6 K RON | |
| 2 | 2.AKTIV UNITY VERSICHERUNGSMAKLER GMBH - SUCURSALA SIBIU▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,9 %▲ 24 % | ▲ 24 % | -245,8 K RON | |
| 3 | 3.VIAGO RENT S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,1 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 67 K RON | |
| 4 | 4.AUTOEXPERT SM S.R.L.nou | Loc. Coveş, Oraş Agnita, Sibiu | 26,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 135,4 K RON | |
| 5 | 5.BIJOU SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 24,6 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 26,3 K RON | |
| 6 | 6.CMP AUTOMOTIVE ANTIVIBRATION ROMANIA TOTAL S.R.L.▲ 13 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 22,1 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 83,1 K RON | |
| 7 | 7.MY CASH EXCHANGE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,3 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -133,2 K RON | |
| 8 | 8.PSP AUTO RENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,7 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 52,6 K RON | |
| 9 | 9.PRIVAT CONSULTING-BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,5 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 10 | 10.SERV TOP MED - ASISTENT IN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 20,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 104,8 K RON | |
| 11 | 11.EASY CREDIT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,4 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 325 K RON | |
| 12 | 12.AG-BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,5 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 461,1 K RON | |
| 13 | 13.TOP PRIME ASIG SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,1 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 36,1 K RON | |
| 14 | 14.MM CRISAN ASIG S.R.L.▲ 29 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 15,7 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 169,4 K RON | |
| 15 | 15.LA BONJOUR CASA DE AUR I.F.N. S.R.L.▲ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 15,1 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 29 K RON | |
| 16 | 16.FORSAFE BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 13 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 339,9 K RON | |
| 17 | 17.LUSU ASIG SRL▼ 1 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 12,9 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 29,5 K RON | |
| 18 | 18.BEST GOLD I.F.N. SRL▲ 24 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 12,4 %▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 902,9 K RON | |
| 19 | 19.NET HOLD SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,4 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 262,5 K RON | |
| 20 | 20.BUNU ELIZA ASIG S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 46,3 K RON | |
| 21 | 21.BOL'RIA CONSULT S.R.L.nou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 10,5 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 25,7 K RON | |
| 22 | 22.ILIVALI-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 18 | Oraş Sălişte, Sibiu | 10,3 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 154,9 K RON | |
| 23 | 23.D & M EXPERT CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,9 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 65,3 K RON | |
| 24 | 24.HERMANNSTADT GOLDFIN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,9 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.INTER-SIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,2 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 19,9 K RON | |
| 26 | 26.SIEBENBURGEN VERSICHERUNG SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 8,2 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 73,8 K RON | |
| 27 | 27.SIBASIG SRL▲ 12 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 8 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 69,2 K RON | |
| 28 | 28.ASIG ITTU SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,2 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 884,9 K RON | |
| 29 | 29.DELIASIG - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 5,1 K RON | |
| 30 | 30.MAN ADVISER S.R.L.▲ 2 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 4,5 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 19,6 K RON | |
| 31 | 31.ALTERNATIVE INC SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 4,4 %— | — | 138,4 K RON | |
| 32 | 32.MEDIASIG RO SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 162,1 K RON | |
| 33 | 33.CORSAV GEO EXCHANGE S.R.L.▼ 7 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,4 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 858,7 K RON | |
| 34 | 34.HERMANNSTADT BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 10,9 K RON | |
| 35 | 35.VANTURE S.R.L.▼ 30 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 2,7 %▼ 52 % | ▼ 52 % | 36,8 K RON | |
| 36 | 36.ONCREDIT SRL▲ 8 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,3 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 29,1 K RON | |
| 37 | 37.DYNARO TRANS LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 2,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -7,2 K RON | |
| 38 | 38.BCR PAYMENTS SERVICES SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 667,5 K RON | |
| 39 | 39.ASICON SIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 96,5 K RON | |
| 40 | 40.A.M.F. ASIST AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,7 K RON | |
| 41 | 41.UNIKA ASIG INVEST SRLnou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 1,7 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 67,2 K RON | |
| 42 | 42.CARGO AS AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,6 %▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 256 K RON | |
| 43 | 43.ASIGTRANS AUTO - ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | -14,6 K RON | |
| 44 | 44.TIM PROFESSIONAL CORPORATE S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 1,1 %▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 239,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Sibiu
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
124 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
19 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
31 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
18 firme · 7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
13 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
4 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 280 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 33,7 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
10 firme · 11,7 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 0 RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
3 firme · 0 RON