Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
328 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20,3 %, iar liderul atinge 114,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELECTRICAL STANDARD S.R.L.nou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 114,7 %▲ 184,4 % | ▲ 184,4 % | -76 K RON | |
| 2 | 2.UAP PROGRESS CONCEPT SRL▲ 150 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 100,7 %▲ 720,1 % | ▲ 720,1 % | 346,3 K RON | |
| 3 | 3.LAYNER PROD SRL▲ 15 | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 100 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.TESSERACT ARCHITECTURE S.R.L.▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,7 %▲ 373,9 % | ▲ 373,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.NEOVAL SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 95,3 %▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 264,5 K RON | |
| 6 | 6.A1 DESIGN SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,4 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 957,3 K RON | |
| 7 | 7.ORCA PROJECT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,4 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 8 | 8.QUALITY MACHINES S.R.L.nou | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 88,3 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 228,8 K RON | |
| 9 | 9.TEHNIC TOOLS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,8 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 10 | 10.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 73 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 7,9 mil. RON | |
| 11 | 11.BERTRANDT ENGINEERING TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,8 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 6,8 mil. RON | |
| 12 | 12.ERADCO 2008 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,4 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 249,6 K RON | |
| 13 | 13.EURO-CS SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 59,4 %▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 601,7 K RON | |
| 14 | 14.GEOING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,6 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 151,9 K RON | |
| 15 | 15.TOTAL VET MANDEAL S.R.L.▲ 18 | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 54,7 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 165,6 K RON | |
| 16 | 16.INSPECT AUTO SIB SRL▲ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,5 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.CT & RESEARCH SRL▲ 49 | Sat Cornăţel, Comuna Roşia, Sibiu | 54,3 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 212,7 K RON | |
| 18 | 18.SIBSTIL DOORS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53,8 %▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 301,3 K RON | |
| 19 | 19.SKY VET SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,9 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 483,1 K RON | |
| 20 | 20.REACHMAN ADVISORS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 15,5 K RON | |
| 21 | 21.CONSILIERE FINANCIARA MB SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 169 K RON | |
| 22 | 22.NOVA MEDIA MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,3 %▲ 350,1 % | ▲ 350,1 % | 491,4 K RON | |
| 23 | 23.BAU BERATUNG & HANDEL SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,1 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 716,3 K RON | |
| 24 | 24.A.PLAN SRL▲ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48 %▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 123,2 K RON | |
| 25 | 25.BALTHES-CONECO SRL▲ 138 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 47,7 %▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 461,9 K RON | |
| 26 | 26.VIA SIBIU S.R.L.▲ 9 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 46,4 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 34,6 K RON | |
| 27 | 27.CONSERD PROJECT SRL▲ 236 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,2 %▲ 142,2 % | ▲ 142,2 % | 343,1 K RON | |
| 28 | 28.UNIVTEH SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,9 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.HIGHLIGHT AGENCY SRL▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,6 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.AMC SERV SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,6 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 28,4 K RON | |
| 31 | 31.OLYMPIA BUSINESS SOL S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 40,5 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 27,8 K RON | |
| 32 | 32.A B M CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,1 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 124,6 K RON | |
| 33 | 33.ARION EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,5 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 162,9 K RON | |
| 34 | 34.NOI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 36,9 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -111,6 K RON | |
| 35 | 35.MHS STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 36,3 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 29,2 K RON | |
| 36 | 36.CARACTER CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,5 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 342,4 K RON | |
| 37 | 37.CHERRY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,3 %▲ 168,4 % | ▲ 168,4 % | 82,2 K RON | |
| 38 | 38.MOVET CONSULT PLUS SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 35,3 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 90,5 K RON | |
| 39 | 39.NBLCRAFT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 35,1 %▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 156,3 K RON | |
| 40 | 40.ACCES OFFSERV S.R.L.nou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 35 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 206,4 K RON | |
| 41 | 41.ADC CONSTRUCT SRL▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,5 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 172,4 K RON | |
| 42 | 42.LUTGHART SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,4 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 105,9 K RON | |
| 43 | 43.EXPERT TECHNOLOGY SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,3 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 869,1 K RON | |
| 44 | 44.EXA CONT AUDIT SRLnou | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 34,3 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 216,7 K RON | |
| 45 | 45.ASTING ROUMANIE SRL= | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 34 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 21,1 K RON | |
| 46 | 46.KYBS CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34 %▲ 760,4 % | ▲ 760,4 % | 26,7 K RON | |
| 47 | 47.PET LINE SRL▲ 59 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 33,3 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 96,1 K RON | |
| 48 | 48.SIB ACCOUNTING SRLnou | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 32,9 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 100,6 K RON | |
| 49 | 49.PRO EUROSTING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,1 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 160,1 K RON | |
| 50 | 50.DOMUS MAXIMUS SRL▲ 200 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 95,3 K RON | |
| 51 | 51.ALTRIX CONSULTING SRL▲ 161 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,7 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 164,3 K RON | |
| 52 | 52.HIGH STANDARDS SRL▲ 76 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 29,9 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 249,8 K RON | |
| 53 | 53.BSP ZUBER SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,4 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.WATERFRONT STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 236,7 K RON | |
| 55 | 55.MADI CONT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,3 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,6 K RON | |
| 56 | 56.VERSOR SRL▼ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,1 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 3,8 K RON | |
| 57 | 57.TIPO MEDIENSIS SRL▲ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 28,7 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 103,6 K RON | |
| 58 | 58.EUROPEAN ECONOMY SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,7 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 79,8 K RON | |
| 59 | 59.3V EX.CO SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 182,5 K RON | |
| 60 | 60.A.M.I. CONT SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,5 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 259,3 K RON | |
| 61 | 61.MARGSIB CONSULT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,4 %▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 385,7 K RON | |
| 62 | 62.OP DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,2 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 183,1 K RON | |
| 63 | 63.AKTIV PHARMA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 420,5 K RON | |
| 64 | 64.LOFT STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 476,2 K RON | |
| 65 | 65.CITY LIGHT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26,9 %▲ 115,2 % | ▲ 115,2 % | 58,7 K RON | |
| 66 | 66.MAR PREST LAND SRL▼ 14 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 26,5 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 222,9 K RON | |
| 67 | 67.DASOL TEHNOLOGY SRL▲ 214 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 26,3 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 39,3 K RON | |
| 68 | 68.ACVATEAM SRL▼ 66 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 26,2 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 652,1 K RON | |
| 69 | 69.GVK CONSULTING PREST SRL▼ 28 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 25,8 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 333,6 K RON | |
| 70 | 70.TEMPO RESURSE UMANE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 188 K RON | |
| 71 | 71.HER-CONT SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,6 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 441,4 K RON | |
| 72 | 72.PPC LUKAS MASTERY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,6 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,8 K RON | |
| 73 | 73.FIN EXPERT CONCEPT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 98,4 K RON | |
| 74 | 74.MECANOTECH ENGINEERING SRL▼ 70 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,2 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 265,8 K RON | |
| 75 | 75.GG TEHNIC PROIECT SRL▼ 52 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24,4 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 873,7 K RON | |
| 76 | 76.MTM TOPOCAD SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24,3 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 172,4 K RON | |
| 77 | 77.TERRA INVEST MANAGEMENT S.R.L.▼ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,7 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 57,9 K RON | |
| 78 | 78.GENERAL EXPERT SRL▲ 150 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,6 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 181 K RON | |
| 79 | 79.GRIP CONVERT SRL▼ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,5 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 697,2 K RON | |
| 80 | 80.OLIMPIA SERVICII INTERNATIONALE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 23,3 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 280,1 K RON | |
| 81 | 81.COMBI VET SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 23,2 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 185,9 K RON | |
| 82 | 82.CERTEXPERT SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,2 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 496,4 K RON | |
| 83 | 83.PRO HUMAN RESOURCES SRL▲ 15 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 22,8 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 225,8 K RON | |
| 84 | 84.CONSULTING I.C.N. SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 22,7 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 128,3 K RON | |
| 85 | 85.BNM ARHITECŢI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,9 %▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 102,6 K RON | |
| 86 | 86.NEXT EXIT SRL▼ 13 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 21,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 514,7 K RON | |
| 87 | 87.AMO VET SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 21,9 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 100,1 K RON | |
| 88 | 88.GREENGOLD MANAGEMENT SRL▲ 82 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,7 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 692,7 K RON | |
| 89 | 89.NEO PLAN SRL▲ 210 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,5 %▲ 91 % | ▲ 91 % | 456,1 K RON | |
| 90 | 90.GRAMINA AUDICONT MED SRL▲ 41 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21,5 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 159,6 K RON | |
| 91 | 91.BRAT - VETCOM SRLnou | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 21,5 %▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 186,3 K RON | |
| 92 | 92.FORMEL D ROMÂNIA SRL▼ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -328,1 K RON | |
| 93 | 93.CODRUŢA MED EXPERT SRL▲ 31 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21,4 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 171,5 K RON | |
| 94 | 94.RED VETS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 124,2 K RON | |
| 95 | 95.A & M EXPERT SRL▲ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 152,8 K RON | |
| 96 | 96.SECURITATEA MUNCII SRL▲ 104 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 129,9 K RON | |
| 97 | 97.ROCONNECT ACCOUNTING SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 205,6 K RON | |
| 98 | 98.FSM CONSULT SRL▼ 52 | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 20,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 29,1 K RON | |
| 99 | 99.ACT 99 SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,7 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 136,2 K RON | |
| 100 | 100.KONTAXXA SRL▲ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 48,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON