Top 100 firme — Transport și depozitare, Satu Mare după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
181 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,9 %, iar liderul atinge 382,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FRIALDIS RO TRANSPORT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 382,7 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 75,8 K RON | |
| 2 | 2.NIKOLINI TRANS SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 189,1 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 62,1 K RON | |
| 3 | 3.IRIS TRANSPORT 2014 SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 151,4 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | -35,8 K RON | |
| 4 | 4.BIGLOR SPEDITION SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 123,4 %▲ 274,9 % | ▲ 274,9 % | 929,7 K RON | |
| 5 | 5.CBF TRANS JUNIOR S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 106,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 6 K RON | |
| 6 | 6.SPRINTERCRIS SRLnou | Sat Pişcolt, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 103,9 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 283,2 K RON | |
| 7 | 7.CONCEPT ALIN TRANSPORT SRLnou | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 96,3 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 120,2 K RON | |
| 8 | 8.RAD BUSINESS TRANS SRLnou | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 92,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 45 K RON | |
| 9 | 9.ROSA TRANS INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 92,4 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 29,8 K RON | |
| 10 | 10.ONO TRANS BABŢA SRL▼ 9 | Sat Babţa, Comuna Bogdand, Satu Mare | 80,7 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -115,1 K RON | |
| 11 | 11.MELISA & MAIA SRL▼ 1 | Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare | 77,7 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 393,6 K RON | |
| 12 | 12.VEDAMIR SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 73,5 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 6,3 K RON | |
| 13 | 13.TRANS EUROPE LOGISTIC SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 72,3 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 16,6 K RON | |
| 14 | 14.NORPALM BEST SERVICES SRL▲ 136 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,5 %▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | -47,1 K RON | |
| 15 | 15.COKTEIL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 62,5 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | -5,2 K RON | |
| 16 | 16.DANISIMARON TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 56,2 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 103,9 K RON | |
| 17 | 17.TAXTEL & CO SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -163 K RON | |
| 18 | 18.DANCE JUNIOR SRL▼ 15 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 43,6 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | -10,7 K RON | |
| 19 | 19.VIVARO PARI TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 43,4 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 64,4 K RON | |
| 20 | 20.BOTIŞ TRANS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 43 %▲ 712,7 % | ▲ 712,7 % | 441,8 K RON | |
| 21 | 21.KA UND PE TRANS SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 41,8 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 48,1 K RON | |
| 22 | 22.UBYTHERM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41,4 %▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 57,4 K RON | |
| 23 | 23.ROLI FUVAR SRL▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -8,2 K RON | |
| 24 | 24.A24 ROAD PATROL SRL▲ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,8 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.TREI B SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 39,4 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 629,8 K RON | |
| 26 | 26.SBS TRANSPORT SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 37,7 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 215 K RON | |
| 27 | 27.TRANS TIR SRL▲ 4 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 37,2 %▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 13,3 K RON | |
| 28 | 28.BOA LINES SRL▲ 42 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 37,2 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 125,5 K RON | |
| 29 | 29.STEFAN & ALEX TRANSIT SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 37,1 %▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 1,8 K RON | |
| 30 | 30.K&K SPEED KOCH S.R.L.▼ 23 | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 37 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -22,8 K RON | |
| 31 | 31.STEFIKATHERINA SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 36,1 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 48,9 K RON | |
| 32 | 32.BOTIS CRISTIAN ANTONIO TRANS SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 35,5 %▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 919,1 K RON | |
| 33 | 33.DUO INVEST SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,9 %▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 264,6 K RON | |
| 34 | 34.BOROS TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,8 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 19,7 K RON | |
| 35 | 35.GLOBAL MANTRANS SRL▼ 31 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,3 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 14,6 K RON | |
| 36 | 36.DELY & STELY SRL▲ 1 | Sat Băbăşeşti, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 33,7 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | -105,5 K RON | |
| 37 | 37.DI & GI MULTIPRODUCT SRL▼ 13 | Sat Culciu Mare, Comuna Culciu, Satu Mare | 33,7 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.BENETRANS COM SRL▼ 19 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 33,1 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 27,9 K RON | |
| 39 | 39.OCH TAXI SRL▼ 28 | Municipiul Carei, Satu Mare | 33 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 367,5 K RON | |
| 40 | 40.DAVMIXPREST SRL▲ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 33 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 218,9 K RON | |
| 41 | 41.TRANS TUR TĂŞNAD SRL▼ 36 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 31,6 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -75,6 K RON | |
| 42 | 42.STEFI INTERTRANSPORT SRL▼ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,5 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 5,2 K RON | |
| 43 | 43.UCU TRANS PET SRL▲ 1 | Sat Bicău, Comuna Pomi, Satu Mare | 31,5 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 136,5 K RON | |
| 44 | 44.GEIGER REISEN SRL▼ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,4 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 2,4 K RON | |
| 45 | 45.EDS PERSONAL S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 30,7 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 103,5 K RON | |
| 46 | 46.CSIK & HORJ SRL▼ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 30,6 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -160 K RON | |
| 47 | 47.ONICA LOGISTIC SRL▼ 24 | Sat Comlăuşa, Comuna Batarci, Satu Mare | 30 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 25,4 K RON | |
| 48 | 48.BEVERLO SERVICES SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,8 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 244,3 K RON | |
| 49 | 49.WAD SPED TRANS SRLnou | Sat Petea, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 28,6 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 1,3 K RON | |
| 50 | 50.PETRUTA SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,6 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 14,4 K RON | |
| 51 | 51.PAUL LOGISTIC SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,8 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 721,9 K RON | |
| 52 | 52.EURO CONSTANŢA SRL▲ 28 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,6 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 286,1 K RON | |
| 53 | 53.LKW SERGIU & NELU SRL▲ 62 | Oraş Ardud, Satu Mare | 27,6 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 46,8 K RON | |
| 54 | 54.GREEN CARGO TRANS SRL▼ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -53,8 K RON | |
| 55 | 55.ANDRE&DANA SRL▲ 69 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 26,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 36,3 K RON | |
| 56 | 56.PRUNILA TRANS SRLnou | Sat Pomi, Comuna Pomi, Satu Mare | 26,5 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 44,6 K RON | |
| 57 | 57.DENILORD & CSENGEN SRLnou | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 26 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 63,8 K RON | |
| 58 | 58.PRODCONT SRL▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 25,7 %▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 251,6 K RON | |
| 59 | 59.BOGDIA SRL▲ 74 | Sat Baba Novac, Oraş Ardud, Satu Mare | 24,7 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 734 RON | |
| 60 | 60.CRIS & CRIS SRL▼ 18 | Sat Crucişor, Comuna Crucişor, Satu Mare | 24,6 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 192,5 K RON | |
| 61 | 61.SOLUTION LOGISTIC SRL▲ 44 | Municipiul Carei, Satu Mare | 24,2 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 259,1 K RON | |
| 62 | 62.MĂLIN BUS SRL▲ 40 | Municipiul Carei, Satu Mare | 24,1 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 60 K RON | |
| 63 | 63.KOPTRANS SRL▲ 8 | Sat Chereuşa, Comuna Santău, Satu Mare | 23,7 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 35,6 K RON | |
| 64 | 64.CBA NORD VEST SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,4 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 4,2 mil. RON | |
| 65 | 65.EUROSYSTEM SRL▼ 26 | Sat Iojib, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 23 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 223,6 K RON | |
| 66 | 66.VIO TRANS TRADE SRLnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 22,6 %▲ 67 % | ▲ 67 % | -138,4 K RON | |
| 67 | 67.MARCHIM TRANS SRL▼ 61 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,2 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -154,3 K RON | |
| 68 | 68.HENRIK HANSEN SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21,6 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -2,4 mil. RON | |
| 69 | 69.COPIL TRANS SRL▼ 19 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 21,6 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 1,1 K RON | |
| 70 | 70.ROLLING TONS SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21,4 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 642,3 K RON | |
| 71 | 71.LORE RENA TRANS SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 44 | Municipiul Carei, Satu Mare | 21,4 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 112,5 K RON | |
| 72 | 72.DORIAN & VASILE SRLnou | Sat Cehal, Comuna Cehal, Satu Mare | 21,4 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 16,8 K RON | |
| 73 | 73.SAMI SRL▲ 57 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,3 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 2,3 K RON | |
| 74 | 74.PITRANS SRL▼ 54 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 131,3 K RON | |
| 75 | 75.BMD SERVICE SRL▲ 20 | Municipiul Carei, Satu Mare | 19,3 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 25,1 K RON | |
| 76 | 76.AS FRIGO SPEDITION SRL▼ 29 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 19,1 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 40 K RON | |
| 77 | 77.ANDANTE PREST SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,9 K RON | |
| 78 | 78.SMS TRANS SRLnou | Oraş Ardud, Satu Mare | 18 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 13,1 K RON | |
| 79 | 79.DUBIS SRL▼ 50 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,8 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 694 RON | |
| 80 | 80.ZOTMAR EXPRESS & LOGISTIC SRL▲ 68 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,7 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 13,4 K RON | |
| 81 | 81.TAVI COMPANY SRL▲ 50 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,7 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 253,8 K RON | |
| 82 | 82.CAPITOLA SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,5 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 83 | 83.CALUGER SRL▲ 52 | Municipiul Carei, Satu Mare | 17,4 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 603,8 K RON | |
| 84 | 84.GIORGIO TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,4 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 6,6 K RON | |
| 85 | 85.ARRIUS TRANS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,4 %▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | -29,8 K RON | |
| 86 | 86.TITE TRANS COMPANY SRL▼ 40 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,2 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,1 K RON | |
| 87 | 87.GEO SPED SRL▲ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,8 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 398,3 K RON | |
| 88 | 88.PB LINE SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,7 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 72,5 K RON | |
| 89 | 89.RADU EUROPEAN EXPRES SRLnou | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 16,3 %▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 1,3 K RON | |
| 90 | 90.PATRI & TEO TRANS SRL▼ 38 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 17,9 K RON | |
| 91 | 91.EURO BLUMAR TRANS SRL▼ 63 | Sat Moftinu Mic, Comuna Moftin, Satu Mare | 16,2 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 297,6 K RON | |
| 92 | 92.MC DANIELS SRL▼ 11 | Municipiul Carei, Satu Mare | 16 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 227,3 K RON | |
| 93 | 93.STELIAN & ANA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -21 K RON | |
| 94 | 94.VERDANDI SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,6 %▲ 95 % | ▲ 95 % | 54,1 K RON | |
| 95 | 95.THEO & WENZEL S.R.L.▼ 61 | Municipiul Carei, Satu Mare | 15,4 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 646,7 K RON | |
| 96 | 96.TRANSPORT ORIENT EXPRES SRL▲ 55 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 15,2 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 58,1 K RON | |
| 97 | 97.HEINRICH TRANS SRL▼ 36 | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 15,1 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 158,3 K RON | |
| 98 | 98.BLANDORY SRL▼ 25 | Sat Andrid, Comuna Andrid, Satu Mare | 15 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 19,1 K RON | |
| 99 | 99.LOGISTIC SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14,9 %▲ 150 % | ▲ 150 % | 727,5 K RON | |
| 100 | 100.FRAN & CEZ SRL▼ 23 | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 14,9 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 129,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Satu Mare
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
509 firme · 781,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
11 firme · 258,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
25 firme · 95,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
102 firme · 72,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
22 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
15 firme · 45,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
30 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
167 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 13 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
41 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5122
Transporturi spațiale
1 firme · 344,6 K RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 105,7 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 67,5 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 0 RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON