Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Sălaj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
236 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,4 %, iar liderul atinge 148,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGLIANESE SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 148,6 %▲ 506,7 % | ▲ 506,7 % | -96 K RON | |
| 2 | 2.VERSYCNC TECH SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 140,6 %▲ 233,4 % | ▲ 233,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.IVISUS SRLnou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 131,4 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -28,7 K RON | |
| 4 | 4.TERA MOIAD SRL▼ 3 | Sat Măerişte, Comuna Măerişte, Sălaj | 130,6 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 328,8 K RON | |
| 5 | 5.LEGAS PROD SRL▲ 4 | Sat Uileacu Şimleului, Comuna Măerişte, Sălaj | 119,8 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 565,6 K RON | |
| 6 | 6.MARDO LIGNA SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 94,1 %▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 290,8 K RON | |
| 7 | 7.MAG INSTALMONT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 86,5 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.ANIMA ARTEFACT SRLnou | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 74,2 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 667,1 K RON | |
| 9 | 9.SILVANIAPRINT S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 73,5 %▲ 541 % | ▲ 541 % | 72,3 K RON | |
| 10 | 10.LIGHTGLASS SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 72,3 %▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 38 K RON | |
| 11 | 11.GENIUS CONCEPT SRLnou | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 71,8 %▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 88,7 K RON | |
| 12 | 12.ELECTROVALI SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 71,1 %▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 13 | 13.RARES-IONUT PRODCOM SRLnou | Sat Tihău, Comuna Surduc, Sălaj | 68 %▲ 243,4 % | ▲ 243,4 % | 160,8 K RON | |
| 14 | 14.OWS PROINVO TRADING SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 56,9 %— | — | 134,5 K RON | |
| 15 | 15.ARC GRUP SRL▲ 23 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 55,1 %▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.KAT TIME SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 53,7 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 124,8 K RON | |
| 17 | 17.VINUM PARTIUM SRL▼ 15 | Sat Carastelec, Comuna Carastelec, Sălaj | 51,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -303,3 K RON | |
| 18 | 18.NUOVA ELETTRONICA SRLnou | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 51,6 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 325,7 K RON | |
| 19 | 19.INTERMASTERS IMPEX SRL▲ 112 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 49,3 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 80,3 K RON | |
| 20 | 20.DANIEL TH SERVICE SRL▲ 41 | Municipiul Zalău, Sălaj | 47,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 596,3 K RON | |
| 21 | 21.B.R.L. GUST SUBLIM SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 45,1 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 81,1 K RON | |
| 22 | 22.MAGIC SERVICE SRL▲ 130 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 43,3 %▲ 234,9 % | ▲ 234,9 % | 100,7 K RON | |
| 23 | 23.MOB CARPATYA SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 39,3 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 7,1 K RON | |
| 24 | 24.PEAK PROD SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 36,8 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,6 mil. RON | |
| 25 | 25.JOY COLORS-METAL SRL▼ 13 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 36,2 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.LARGIANA CARN SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 34,5 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 106,6 K RON | |
| 27 | 27.VOLADY COM SRL▲ 19 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 33,9 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 50,7 K RON | |
| 28 | 28.DIMENY GRANIT SRLnou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 33,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 192 RON | |
| 29 | 29.BARNABAS SRL▼ 8 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 33,5 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 379,3 K RON | |
| 30 | 30.DOMCRILEN SRL▼ 24 | Municipiul Zalău, Sălaj | 32,5 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 37,2 K RON | |
| 31 | 31.PODGORIA SILVANIA SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 31,8 %▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | 3,6 K RON | |
| 32 | 32.MECANICA - C.D. SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 30,7 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,9 mil. RON | |
| 33 | 33.GREEN GABLES S.R.L.▲ 64 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 29,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 105,8 K RON | |
| 34 | 34.COLORIMETERS UNIT SRL▼ 14 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 27,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 32,8 K RON | |
| 35 | 35.SIMEX SA▲ 14 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 27,9 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 332,7 K RON | |
| 36 | 36.STILLVASIL SRL▲ 131 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 27,5 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 78,6 K RON | |
| 37 | 37.TOP-ALPIN VĂLIȘOARA SRLnou | Sat Letca, Comuna Letca, Sălaj | 26,5 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -90,2 K RON | |
| 38 | 38.CARO JIBOU S.R.L.▼ 20 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 26,2 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 182,5 K RON | |
| 39 | 39.RINDUNICA SERV SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 25,4 %— | — | -18 K RON | |
| 40 | 40.SICILIANA SRL▼ 14 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 25,1 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 80,7 K RON | |
| 41 | 41.KATI & TEO SRLnou | Sat Tihău, Comuna Surduc, Sălaj | 23,9 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -103,3 K RON | |
| 42 | 42.CEMERIC SRL▲ 49 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 23,9 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 130 K RON | |
| 43 | 43.CADAROL PRINT SRLnou | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 23,2 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 165 RON | |
| 44 | 44.WEST CO IMPEX SRL▲ 24 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 23,2 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 45 | 45.MODA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂRESCĂ▲ 45 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,8 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 17,2 K RON | |
| 46 | 46.MICDALI SRL▲ 94 | Sat Fodora, Comuna Gâlgău, Sălaj | 22,6 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 13,4 K RON | |
| 47 | 47.IZOMAT SAnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 22,4 %▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | -632,7 K RON | |
| 48 | 48.SERVICE PAR SRL▼ 20 | Sat Cizer, Comuna Cizer, Sălaj | 22,3 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 217,3 K RON | |
| 49 | 49.INTELMEC SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,2 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -26 K RON | |
| 50 | 50.VIŢI-MIŢI FARM SRL▼ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,1 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -165,1 K RON | |
| 51 | 51.UNITATEA NEW PRODUCTS SRL▲ 19 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 22,1 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 60,4 K RON | |
| 52 | 52.NEW MOB SRL▼ 25 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 22 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 10,7 K RON | |
| 53 | 53.COCOLINO SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 21,9 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 152,6 K RON | |
| 54 | 54.BIJUTERIA ONYX SRL▲ 125 | Municipiul Zalău, Sălaj | 21,7 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 52,2 K RON | |
| 55 | 55.ROMICRO SRL▲ 14 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 21,6 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 484,5 K RON | |
| 56 | 56.JUNG WOHNMOBILE SRL GERMANIA FILIALA ZALĂU▲ 28 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 21,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 11,2 K RON | |
| 57 | 57.TINICHIGERIA SRL▼ 28 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 20,7 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 58 | 58.ARTMOB SRL▲ 36 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 20,5 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 174,8 K RON | |
| 59 | 59.NIRA PLAST SRL▼ 52 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,4 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 46,9 K RON | |
| 60 | 60.FRAVEN SRL▼ 15 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 20,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 61 | 61.ROBIROM SRL▼ 47 | Comuna Crişeni, Sălaj | 20 %▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 62 | 62.STIRRERS SRL▲ 9 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 19,5 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 35 K RON | |
| 63 | 63.WELTHAUS SRL▼ 40 | Municipiul Zalău, Sălaj | 19,1 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 64 | 64.ART DENTA SRL▲ 143 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18,8 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 141,8 K RON | |
| 65 | 65.TERMODIMENY SRLnou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 18,7 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 68,9 K RON | |
| 66 | 66.SILVANIA WORSTED SPINNING SRL▼ 62 | Loc. Cehei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 17,9 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 249,8 K RON | |
| 67 | 67.MONEDI CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,8 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 392 K RON | |
| 68 | 68.HANNA MARKETING DIVISION SRL▲ 104 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 17,8 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 24,8 K RON | |
| 69 | 69.TIMBER SPECIALIST S.R.L.▼ 56 | Sat Someş-Odorhei, Comuna Someş-Odorhei, Sălaj | 17,8 %▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 44,2 K RON | |
| 70 | 70.MARCI IMPEX SRL▲ 140 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,7 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 148 K RON | |
| 71 | 71.PCA UNIT SRL▲ 63 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 17,7 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 40,3 K RON | |
| 72 | 72.FIBREX CO SRL▲ 45 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 17,4 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 73 | 73.UNITEX IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 194,8 K RON | |
| 74 | 74.DANANELI SRLnou | Sat Cheud, Comuna Năpradea, Sălaj | 17,3 %▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 34,5 K RON | |
| 75 | 75.ELECTROMEC SRLnou | Sat Popeni, Comuna Mirşid, Sălaj | 17,3 %▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 452,8 K RON | |
| 76 | 76.CALION PROD SRL▼ 37 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 17,3 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 406,4 K RON | |
| 77 | 77.NEK-COM SRL▲ 33 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 17,2 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 320,7 K RON | |
| 78 | 78.ARNELIS TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 190,7 K RON | |
| 79 | 79.UNITATEA G SRL▼ 4 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 16,8 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 40,3 K RON | |
| 80 | 80.RODOS MET SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16,8 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 440,7 K RON | |
| 81 | 81.CHECKER TESTER SRL▲ 34 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 16,7 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 28,6 K RON | |
| 82 | 82.ARALIA SRL▼ 25 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16,7 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 139 K RON | |
| 83 | 83.TERAMOD SRL▲ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16,4 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 205,1 K RON | |
| 84 | 84.PROFI MOB SRL▼ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16,4 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 18,8 K RON | |
| 85 | 85.FEREXPERT SRL▲ 42 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 314,9 K RON | |
| 86 | 86.RH METERS UNIT SRL▲ 115 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 15,6 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 36,8 K RON | |
| 87 | 87.GOLD MY77 SRL▲ 113 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 15,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -2,6 K RON | |
| 88 | 88.PANIMAR SRL▲ 4 | Sat Zăuan, Comuna Ip, Sălaj | 15,1 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 527,5 K RON | |
| 89 | 89.ROMTEXTIL SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,1 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 478,7 K RON | |
| 90 | 90.KULCSARCONF SRL▼ 56 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 14,8 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 130,6 K RON | |
| 91 | 91.ANA MAGNOLIA SRL▲ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,7 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 7,7 K RON | |
| 92 | 92.SPANCIOC SRL▼ 19 | Sat Bodia, Comuna Buciumi, Sălaj | 14,7 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 112,9 K RON | |
| 93 | 93.GABRIANCRISS SRLnou | Sat Cheud, Comuna Năpradea, Sălaj | 14,7 %▲ 757,2 % | ▲ 757,2 % | 811,8 K RON | |
| 94 | 94.CMF ZALAU SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,4 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 55,9 K RON | |
| 95 | 95.BEST GELATO SRL▼ 39 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,4 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -25,1 K RON | |
| 96 | 96.PRODUCŢIE ELECTRONICĂ SRL▼ 37 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 14,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 42,7 K RON | |
| 97 | 97.UNITATEA J SRL▲ 38 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 14 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 40,8 K RON | |
| 98 | 98.PAPER FILD SRLnou | Sat Fildu de Sus, Comuna Fildu de Jos, Sălaj | 13,9 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 61,2 K RON | |
| 99 | 99.UNITATEA H SRL▲ 27 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 13,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 35,4 K RON | |
| 100 | 100.UNITATEA L SRL▲ 98 | Comuna Nuşfalău, Sălaj | 13,4 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 41,2 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Sălaj
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
47 firme · 408,9 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
2 firme · 290 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 236,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
72 firme · 156,6 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
47 firme · 156,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 130,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
6 firme · 126 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
8 firme · 112,1 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 86,1 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
14 firme · 82,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 78,7 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
114 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
23 firme · 70,5 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
20 firme · 53,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
32 firme · 35 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
19 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
2 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
14 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
11 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
9 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
24 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
40 firme · 9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
22 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
13 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
27 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
4 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
12 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
4 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
9 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
7 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
21 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 2731
Fabricarea de cabluri cu fibră optică
1 firme · 5 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
9 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
8 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
12 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
2 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
14 firme · 3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
2 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
5 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
17 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 997 K RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 901,3 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 883,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
3 firme · 850,5 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
2 firme · 835 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 822,7 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3 firme · 814,4 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 660,2 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
5 firme · 648,5 K RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
1 firme · 622,6 K RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
1 firme · 595,6 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
2 firme · 425,7 K RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
2 firme · 351,2 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 336,4 K RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 328,3 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
5 firme · 314,6 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
14 firme · 306,6 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 302,1 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
1 firme · 295,4 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
3 firme · 238,6 K RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2 firme · 234,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
4 firme · 204,6 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 182,3 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 170,5 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
3 firme · 161,3 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 158,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 129,4 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 93,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
1 firme · 77,9 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 69 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 62 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 60 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 48,3 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 45,6 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 42,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 34,8 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 25,7 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 24,9 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 21,1 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 17,9 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 15,1 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 13,2 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
2 firme · 9,2 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 4,6 K RON
CAEN 2452
Turnarea oțelului
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 0 RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 0 RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
2 firme · 0 RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 0 RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 0 RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
1 firme · 0 RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1 firme · 0 RON