Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2019
58 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 77,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MENESTYS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,8 %▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 956,2 K RON | |
| 2 | 2.BAUELEMENTE REINVEST SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 56,2 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 27,2 mil. RON | |
| 3 | 3.EXASIG CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 39,6 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 167,3 K RON | |
| 4 | 4.MIKA SOFIA SERV SRLnou | Sat Gherghiţa, Comuna Gherghiţa, Prahova | 25,6 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -206 RON | |
| 5 | 5.KAMINA PROBUSINESS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21,8 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 74,7 K RON | |
| 6 | 6.SOLOMON GOLD EXPERT SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 21,8 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 133,2 K RON | |
| 7 | 7.DAVGON CREDIT SRL▲ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 21,6 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 49,4 K RON | |
| 8 | 8.ALVA COM - NEW IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21,5 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 230,7 K RON | |
| 9 | 9.CASA DE SCHIMB VALUTAR TAF EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,5 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 68,9 K RON | |
| 10 | 10.DOVISOR YOU SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19,2 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 169,7 K RON | |
| 11 | 11.DESTINE INVEST CENTER SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 571,1 K RON | |
| 12 | 12.SANDASIG CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Sat Valea Borului, Comuna Ceraşu, Prahova | 17,7 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 327,2 K RON | |
| 13 | 13.TOMASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 17,4 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 145,7 K RON | |
| 14 | 14.PROTUASIG INTERMET SRL▲ 2 | Oraş Breaza, Prahova | 15,5 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 67,9 K RON | |
| 15 | 15.SAKA EXCHANGE SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 15,2 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 153,1 K RON | |
| 16 | 16.FOREX AMD SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,5 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 260,5 K RON | |
| 17 | 17.STELIS STOC IFN SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,4 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 516,8 K RON | |
| 18 | 18.LORDAN STEL CONSULTING SRLnou | Sat Târgşoru Vechi, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 11,7 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 129,8 K RON | |
| 19 | 19.SIGNAL BUSINESS ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 11,3 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 56,8 K RON | |
| 20 | 20.ELMAR LIFE SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,1 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 173 K RON | |
| 21 | 21.MAXYGO CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,6 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 323,6 K RON | |
| 22 | 22.DALIN IFN SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,5 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 159,5 K RON | |
| 23 | 23.RAVIT-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,9 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 109 K RON | |
| 24 | 24.WIN TIPS MVG CONSULTING SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 219,1 K RON | |
| 25 | 25.ANKER IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.HARIDEEA GRUP SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,6 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 216,8 K RON | |
| 27 | 27.CIRUS DIANTHUS SRL▲ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,6 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 155,5 K RON | |
| 28 | 28.NICONEC PREST AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 56,1 K RON | |
| 29 | 29.GARANT INTERASIG SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 109,4 K RON | |
| 30 | 30.BLIRIA IFN SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 443,9 K RON | |
| 31 | 31.PRO HOME COM IFN SRL▼ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,9 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -22,4 K RON | |
| 32 | 32.SORASIG CONSULTING SRL▼ 28 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 426,2 K RON | |
| 33 | 33.GENS K2 MERCERIA MARQUISETTE S.R.L.nou | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 6,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -18,6 K RON | |
| 34 | 34.FORTIS FINANCE SRL▼ 16 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,8 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 180 K RON | |
| 35 | 35.COVILINO IFN SRLnou | Comuna Cornu, Prahova | 6,7 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 143,9 K RON | |
| 36 | 36.DESTIN ASIG SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,5 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 393,8 K RON | |
| 37 | 37.FINDOR - 04 SERV SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 218,9 K RON | |
| 38 | 38.MITIAS VMT IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 31,5 K RON | |
| 39 | 39.ROSTER IFN SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 4,8 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 326,3 K RON | |
| 40 | 40.ADEG FINANCE SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 166,3 K RON | |
| 41 | 41.NICRANA PREST IFN SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 252,4 K RON | |
| 42 | 42.CARSIUM IFN SRL▼ 11 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 175,6 K RON | |
| 43 | 43.ANARKYN IFN SRL▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 186,9 K RON | |
| 44 | 44.BIVASIG SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 111,1 K RON | |
| 45 | 45.TANPET PTG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 3,8 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 120,5 K RON | |
| 46 | 46.ALEXANDRU INTERASIG SRLnou | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 3,6 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 259,9 K RON | |
| 47 | 47.ALVA COM IFN SRL▼ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 341,6 K RON | |
| 48 | 48.ANDREEA LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 59,2 K RON | |
| 49 | 49.SIZERA SRL▼ 28 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 1,6 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 115,3 K RON | |
| 50 | 50.ADEG CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 456,9 K RON | |
| 51 | 51.SWEETCREDIT INVEST IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -31,9 K RON | |
| 52 | 52.MULTIFINANCE SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,3 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -31,5 K RON | |
| 53 | 53.ROLLEX MAGAZIN UNIVERSAL IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 167 K RON | |
| 54 | 54.BETA TEAM CONSULTING SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,7 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 37,8 K RON | |
| 55 | 55.IDENTIC SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 69,2 K RON | |
| 56 | 56.TERA M3 SRL▼ 16 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,6 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 33,2 K RON | |
| 57 | 57.SANARIS IFN SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 125,6 K RON | |
| 58 | 58.RELIEF IMPEX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 158,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Prahova
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
201 firme · 299,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
71 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
91 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
5 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 798,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 385,2 K RON