Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Prahova după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
474 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 29,2 %, iar liderul atinge 387,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BAKER HUGHES ENERGY SERVICES ROMANIA S.R.L.nou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 387,3 %▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | -34,8 mil. RON | |
| 2 | 2.FREE STAR INDUSTRY SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 268,8 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 105,4 K RON | |
| 3 | 3.NIOMAX PROD SRLnou | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 184,6 %▲ 1.321,6 % | ▲ 1.321,6 % | 983,6 K RON | |
| 4 | 4.CEMROM S.A.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 159,6 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | -872,3 K RON | |
| 5 | 5.AGNAF GRUP SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 132,6 %▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.PREDION ELECTRO SRL▲ 118 | Municipiul Câmpina, Prahova | 110,4 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 426,9 K RON | |
| 7 | 7.PLASTIPAK ROMANIA SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 104,6 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 116,3 K RON | |
| 8 | 8.RIALTO TAILORING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 104,2 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | -55 K RON | |
| 9 | 9.BUPAR UNION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,3 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.INTEGRAL BETON PREST SRL▼ 7 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 97 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 332,2 K RON | |
| 11 | 11.RCD HOUSEWARE SRL▲ 16 | Sat Goruna, Comuna Cocorăştii Mislii, Prahova | 92,8 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 659,2 K RON | |
| 12 | 12.OLI ROMÂNIA SRL▲ 13 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 92 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 261,6 K RON | |
| 13 | 13.EDBO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85,2 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | -114,1 K RON | |
| 14 | 14.ROMCAP CONDENSATORI SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,1 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -2 mil. RON | |
| 15 | 15.ARCIF PROD SRL▲ 8 | Sat Bordenii Mari, Comuna Scorţeni, Prahova | 79 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.CONJUST SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,8 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 571,5 K RON | |
| 17 | 17.SOMAPRO SIS SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 78,5 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -4,2 K RON | |
| 18 | 18.SILOFAB SRLnou | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 76,9 %▲ 123 % | ▲ 123 % | -2,9 mil. RON | |
| 19 | 19.LANTUL CARPATIN IMPEX SRL▲ 56 | Sat Brătăşanca, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 75,7 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 98,2 K RON | |
| 20 | 20.ARANA DESIGN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,5 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -564,8 K RON | |
| 21 | 21.SILICA RO SRL▲ 1 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 71,4 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 145,8 K RON | |
| 22 | 22.BINTEL SRL▲ 174 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 71,2 %▲ 262,1 % | ▲ 262,1 % | 416,7 K RON | |
| 23 | 23.STANQUA PM SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 70,7 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -236,7 K RON | |
| 24 | 24.GEOMA PROD CONSTRUCT SRL▲ 148 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 70,5 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 333,8 K RON | |
| 25 | 25.BRODANK SRL▲ 5 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 69,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 36,9 K RON | |
| 26 | 26.ELENA MODCOM SRL▼ 10 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 68,9 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 627,2 K RON | |
| 27 | 27.CIANI SERVICE SRL▼ 12 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 68 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 21,5 K RON | |
| 28 | 28.EXPERT SERVICE 24/7 SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,4 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 512,6 K RON | |
| 29 | 29.TEOCOSTEX PROD SRLnou | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 59,3 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 111 K RON | |
| 30 | 30.RABBIT PRIMEX SRL▲ 124 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 59,1 %▲ 207,3 % | ▲ 207,3 % | -155 K RON | |
| 31 | 31.TEOCON REF SRL▲ 104 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 58,2 %▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.DYTIV SRL▲ 83 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,2 %▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 724 K RON | |
| 33 | 33.YUNCHENG PLATE - MAKING (RO) SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55,7 %▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.INTERFAB CON SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 55,4 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 47,9 K RON | |
| 35 | 35.SALT CONFORT SRL▲ 82 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 55,2 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 163,1 K RON | |
| 36 | 36.ASNAS IMPEX SRL▼ 5 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 54,8 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -969,3 K RON | |
| 37 | 37.TEJU SRL▲ 25 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 54,5 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 250,1 K RON | |
| 38 | 38.ALGAMED SERVICE SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 54,2 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 93,7 K RON | |
| 39 | 39.PAS TECHNOLOGIES ROMÂNIA SRL▲ 8 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 53,2 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 9,9 mil. RON | |
| 40 | 40.GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL▲ 31 | Sat Cap Roşu, Comuna Floreşti, Prahova | 53 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 5,8 mil. RON | |
| 41 | 41.ROTO PRINT SOLUTIONS SRL▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,1 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 101,4 K RON | |
| 42 | 42.IDEZIO SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,9 %▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.SAM SERVICE INSTALAŢII DE RIDICAT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,7 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 82,6 K RON | |
| 44 | 44.SUDARC SRL▲ 188 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,7 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 7,8 mil. RON | |
| 45 | 45.GAVCO SRL▲ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47,7 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 216 RON | |
| 46 | 46.MAGURENI CONSTRUCTII SRL▲ 112 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 46,8 %▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.NICOLIN SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,8 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 242,3 K RON | |
| 48 | 48.VLARED PROD SRL▲ 5 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 44,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 127,7 K RON | |
| 49 | 49.NIRGO SERV SRL▼ 16 | Sat Tinosu, Comuna Tinosu, Prahova | 44,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 4,3 K RON | |
| 50 | 50.SMITH - CONFIND SRL▲ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 44,4 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 9 mil. RON | |
| 51 | 51.PRECIZIA CNC MECANICA FINA SRL▼ 32 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 44,3 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 621,6 K RON | |
| 52 | 52.FENCE PRODCOM SRLnou | Sat Valea Borului, Comuna Ceraşu, Prahova | 43,9 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 6,8 K RON | |
| 53 | 53.SITI BALKANIA SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 43,6 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 305,4 K RON | |
| 54 | 54.RODIVERS SERVICE SRL▼ 28 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 43,6 %▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 97,5 K RON | |
| 55 | 55.SPIDY MOB SRLnou | Sat Arva, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 42,8 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,9 K RON | |
| 56 | 56.4U COMPANY IMPORT-EXPORT SRL▲ 18 | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 42,4 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | -300,6 K RON | |
| 57 | 57.TERMIPROFIL SRLnou | Comuna Cocorăştii Mislii, Prahova | 42,1 %▲ 179,9 % | ▲ 179,9 % | 1,1 K RON | |
| 58 | 58.GERO TISSUE SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 41 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 284 RON | |
| 59 | 59.TC MĂSURARE & CONTROL SRL▼ 55 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,9 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 431 K RON | |
| 60 | 60.INTERMEDIO GENERAL GRUP S.A.▼ 32 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 39,5 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 279,8 K RON | |
| 61 | 61.REXTON GRUP SRL▼ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,9 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 23,8 K RON | |
| 62 | 62.GOODIES 97 SRLnou | Comuna Ceptura, Prahova | 38,8 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | -3,6 mil. RON | |
| 63 | 63.BYXAN TRANS SRL▲ 34 | Oraş Breaza, Prahova | 37,7 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 157 K RON | |
| 64 | 64.FEROMAX-PROD SRL▲ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,5 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 909,9 K RON | |
| 65 | 65.ELIS PRODEXIM SRL▲ 65 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,3 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 37,9 K RON | |
| 66 | 66.UCAZ TIP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37,2 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 50 RON | |
| 67 | 67.FELIN PROTECT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 73,7 K RON | |
| 68 | 68.PRIODO MOND GROUP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,6 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 1,6 K RON | |
| 69 | 69.CRAMELE STOKER S.R.L.▼ 45 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 36,4 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 77 K RON | |
| 70 | 70.FRANCEZUL SRL▲ 16 | Comuna Măneciu, Prahova | 36 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -147,7 K RON | |
| 71 | 71.DINAFIT SRL▲ 73 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 36 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 331,4 K RON | |
| 72 | 72.METITEX AGRO FOOD SRL▲ 1 | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 35,9 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.ELECTROCOM CLAUPIN SRL▲ 17 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 35,4 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 284,7 K RON | |
| 74 | 74.FABRIMIXT SRL▼ 57 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 35 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 78,9 K RON | |
| 75 | 75.EXPIGLASS SRL▲ 294 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,9 %▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 263,4 K RON | |
| 76 | 76.ADYIMPEX PRELMET SRL▲ 65 | Municipiul Câmpina, Prahova | 34,9 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 686,4 K RON | |
| 77 | 77.HABBE-TURNO-AL SRLnou | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 34,8 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 31,7 K RON | |
| 78 | 78.ALTO IMPEX SRL▼ 11 | Sat Proviţa de Jos, Comuna Proviţa de Jos, Prahova | 34,6 %▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 127,6 K RON | |
| 79 | 79.MODPACK SYSTEM SRL▼ 37 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,6 %▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 611,1 K RON | |
| 80 | 80.FERGVEM PROD SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,5 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 212 RON | |
| 81 | 81.KRAFTANLAGEN ROMANIA SRL▼ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,4 %▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -4,9 mil. RON | |
| 82 | 82.CIBERNETIC SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 210,4 K RON | |
| 83 | 83.NECULA PROD SRL▲ 4 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 34,1 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 90,2 K RON | |
| 84 | 84.POIANA PRODCOM V SRL▼ 21 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 34 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 852,7 K RON | |
| 85 | 85.OTTOROSE ROM SRL▼ 42 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 33,7 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.CARPET ROSART SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 33,6 %▲ 278,4 % | ▲ 278,4 % | 43,7 K RON | |
| 87 | 87.SACU DESIGN SRL▲ 88 | Municipiul Câmpina, Prahova | 33,6 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 17,6 K RON | |
| 88 | 88.MONDONET COM SRL▲ 139 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,9 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 90,3 K RON | |
| 89 | 89.DUTCH TRADING INTERNATIONAL SRL▼ 76 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 31,8 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 90 | 90.OLCIMA COM SRL▼ 50 | Sat Buda, Comuna Râfov, Prahova | 31,2 %▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -843,7 K RON | |
| 91 | 91.GEBO CONSTRUCT SRLnou | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 31,1 %▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 39,5 K RON | |
| 92 | 92.HOLZGAVRILĂ FOREST SRL▲ 335 | Sat Ogretin, Comuna Drajna, Prahova | 30,9 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | -30,9 K RON | |
| 93 | 93.IZOVEN TOP SRL▼ 75 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 30,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 88,1 K RON | |
| 94 | 94.MOBIL G.T.SRL▼ 44 | Sat Corlateşti, Comuna Berceni, Prahova | 30,1 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 194,6 K RON | |
| 95 | 95.RALL 'S PROD COM SRLnou | Sat Bordenii Mari, Comuna Scorţeni, Prahova | 30 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 566 RON | |
| 96 | 96.BIALETTI STAINLESS STEEL SRL▼ 58 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 29,6 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -677,9 K RON | |
| 97 | 97.ELMO PROD SRL▼ 20 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 29,5 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 111,1 K RON | |
| 98 | 98.HORST HERMAN SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,4 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 557,2 K RON | |
| 99 | 99.A.P.I.C. IMPEX S.R.L.▲ 40 | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 29,4 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 281,2 K RON | |
| 100 | 100.ERYN MODAMAX SRL▼ 98 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 29,2 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 182,1 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Prahova
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
6 firme · 2 mld. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
31 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
12 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
3 firme · 1 mld. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
200 firme · 778,1 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
4 firme · 738,9 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
6 firme · 617,6 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
17 firme · 568,5 mil. RON
CAEN 1200
Fabricarea produselor din tutun
2 firme · 565,9 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
27 firme · 552 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
16 firme · 526,7 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
33 firme · 503,3 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
6 firme · 460,4 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
182 firme · 444 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
16 firme · 435,7 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
15 firme · 407,1 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
6 firme · 394,9 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
21 firme · 368,2 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
25 firme · 350,9 mil. RON
CAEN 2351
Fabricarea cimentului
1 firme · 321,6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
40 firme · 320 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
10 firme · 312,5 mil. RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
3 firme · 299,5 mil. RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
2 firme · 283,8 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
10 firme · 271,9 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
19 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 253,2 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
5 firme · 248,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
19 firme · 229,4 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
107 firme · 201,5 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
96 firme · 195,7 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
13 firme · 193,1 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
7 firme · 188,9 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
3 firme · 178,8 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
5 firme · 171,8 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
57 firme · 157,2 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
6 firme · 132,3 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
10 firme · 124,8 mil. RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
3 firme · 114,3 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 108,5 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
72 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
22 firme · 105,1 mil. RON
CAEN 3031
Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
1 firme · 103,1 mil. RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 102,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
10 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
6 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
10 firme · 84,2 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
33 firme · 79,8 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
8 firme · 76,4 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
18 firme · 73,2 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
22 firme · 70,6 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
122 firme · 70 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
23 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
54 firme · 57,5 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
15 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
2 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
3 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
5 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
3 firme · 44,5 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
14 firme · 43,6 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
15 firme · 41,1 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
25 firme · 40,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
42 firme · 39,6 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
6 firme · 39,5 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
31 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
3 firme · 37,3 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
13 firme · 36,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
53 firme · 36 mil. RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
44 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
5 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
6 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
3 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
28 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
7 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
66 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
10 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
3 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
10 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
3 firme · 17 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
4 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
7 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
11 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
2 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
10 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
35 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
8 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
9 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
3 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
14 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
4 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
6 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
4 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 10 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
23 firme · 9 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 8 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
2 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 7 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
8 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
9 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
6 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
15 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
4 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
2 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
4 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 2445
Producția altor metale neferoase
2 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
5 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
14 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 3030
Fabricarea de aeronave și nave spațiale
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
4 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1724
Fabricarea tapetului
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2751
Fabricarea de aparate electrocasnice
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
28 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2660
Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
10 firme · 954,4 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
9 firme · 905,6 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
3 firme · 826,6 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
4 firme · 803,2 K RON
CAEN 1711
Fabricarea celulozei
1 firme · 571,6 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
3 firme · 551,2 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
5 firme · 529,6 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
4 firme · 475,2 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 464,4 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
5 firme · 454,1 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
4 firme · 361,2 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
3 firme · 309,8 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 257,7 K RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 257,4 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 222 K RON
CAEN 2331
Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
2 firme · 202,4 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 175,6 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 171,3 K RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
2 firme · 155,4 K RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 138,4 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 120,9 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
2 firme · 120,1 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 118 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
2 firme · 100,3 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 81,2 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
1 firme · 60,5 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 2349
Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
2 firme · 30,8 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
2 firme · 16,6 K RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
2 firme · 10,8 K RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 2,6 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 0 RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 0 RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
1 firme · 0 RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 0 RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 0 RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
1 firme · 0 RON
CAEN 3091
Fabricarea de motociclete
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
2 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
1 firme · 0 RON
CAEN 2731
Fabricarea de cabluri cu fibră optică
1 firme · 0 RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 0 RON
CAEN 2895
Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului
1 firme · 0 RON
CAEN 2020
Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
2 firme · 0 RON
CAEN 1103
Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
1 firme · 0 RON
CAEN 2051
Fabricarea explozivilor
1 firme · 0 RON
CAEN 2364
Fabricarea mortarului
1 firme · 0 RON