Top 100 firme — IT și comunicații, Olt după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
44 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 185,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALPHATEL SATELIT S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 185,4 %▲ 765,4 % | ▲ 765,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.AIM VIDEO SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 46,9 %▲ 464,8 % | ▲ 464,8 % | 185,7 K RON | |
| 3 | 3.VIDEO TELECOM SRL▲ 21 | Municipiul Slatina, Olt | 44,1 %▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 205,4 K RON | |
| 4 | 4.NICALEX IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 41,9 %▲ 153,5 % | ▲ 153,5 % | 415,3 K RON | |
| 5 | 5.DIRECT MEDIA CORPORATION SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 33,2 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 333,1 K RON | |
| 6 | 6.FOX COMPUTERS SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 33 %▼ 68 % | ▼ 68 % | -198,5 K RON | |
| 7 | 7.CODAPPER SOFTWARE SRL▲ 9 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 29,4 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 748,4 K RON | |
| 8 | 8.IMPEDA SOFT DEV SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 26,5 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 86,2 K RON | |
| 9 | 9.SIMS PROVIDER SRL▲ 23 | Sat Vităneşti, Comuna Sârbii-Măgura, Olt | 25,1 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 14,2 K RON | |
| 10 | 10.INGENIUM BLOCKCHAIN TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 22,9 %▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 159,7 K RON | |
| 11 | 11.DIGIX SRL▲ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 21,6 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 38,4 K RON | |
| 12 | 12.REALITATEA MEDIA SRL▲ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 21,1 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 148,9 K RON | |
| 13 | 13.POINT OF BUSINESS SOFTWARE SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 20,5 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 296,1 K RON | |
| 14 | 14.DC TECH SOLUTIONS SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 19,3 %▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 909,1 K RON | |
| 15 | 15.SABIN ELECTRICAL SRL▲ 14 | Municipiul Caracal, Olt | 18,5 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 199,6 K RON | |
| 16 | 16.P.D.A.P. DATA PROCESS S.R.L.nou | Municipiul Caracal, Olt | 17,6 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 17 | 17.RADONEL IT SOLUTIONS SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 16,4 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 2 mil. RON | |
| 18 | 18.GLASUL OLTULUI SRL▲ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 15,7 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 94,4 K RON | |
| 19 | 19.LUNA PICTURES SRL▼ 7 | Sat Pietriş, Comuna Baldovineşti, Olt | 15,7 %▲ 61 % | ▲ 61 % | 232,6 K RON | |
| 20 | 20.CODEMART BLUE IT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 15,6 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 151 K RON | |
| 21 | 21.REX MEDIA PRESS SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 14,5 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 293,6 K RON | |
| 22 | 22.BEST DAYS SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 14,2 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 66,8 K RON | |
| 23 | 23.ALEGRIA CALL S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 14 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 224,3 K RON | |
| 24 | 24.CLEVER SOFTWARE DEVELOPER S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 13,3 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 233,9 K RON | |
| 25 | 25.ECOSOFT SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 13,3 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 139,9 K RON | |
| 26 | 26.ALEXANA MIRCOS MEDIA SRL▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 12 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 163,6 K RON | |
| 27 | 27.SWE NETWORK ELECTRO GRUP SRL▲ 3 | Sat Dăneasa, Comuna Dăneasa, Olt | 11,4 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -41,1 K RON | |
| 28 | 28.XBRAKER VS ARCADE S.R.L.nou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 10,2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 128,4 K RON | |
| 29 | 29.AGRISO MOBILE SOFT SRLnou | Sat Vişina, Comuna Vişina, Olt | 9,8 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -270,4 K RON | |
| 30 | 30.CRISS MEDIA NEWS SRLnou | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 8,7 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 11,6 K RON | |
| 31 | 31.TERRA-TRANSLATION PARK SRL▼ 22 | Sat Comanca, Comuna Deveselu, Olt | 6,8 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 259 K RON | |
| 32 | 32.ADVANCED E-SOLUTIONS AND SERVICES SRL▲ 1 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 6,6 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 231,9 K RON | |
| 33 | 33.HOFFMAN CB DESIGN SRL▲ 7 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 6,5 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 122,7 K RON | |
| 34 | 34.CÂRSTEA DISCO TIN SRL▼ 12 | Sat Fărcaşele, Comuna Fărcaşele, Olt | 5,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 4,2 K RON | |
| 35 | 35.INCONS SOFT SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 4,9 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 153,9 K RON | |
| 36 | 36.TIPOROS COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 4,4 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 123,5 K RON | |
| 37 | 37.GREEN HELP SYSTEM SRL▼ 14 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 4,2 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 62,7 K RON | |
| 38 | 38.ANDALI AST WEB TECH S.R.L.▼ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 4 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 138,5 K RON | |
| 39 | 39.BUGGED GAMING SRLnou | Sat Traian, Comuna Traian, Olt | 3,6 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 72,7 K RON | |
| 40 | 40.INGENIUM MEDIA SRL▼ 34 | Municipiul Slatina, Olt | 3,5 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.CUANTIC SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 1,1 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 214,2 K RON | |
| 42 | 42.PLATFORMA CORESI INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | 0,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 26,2 K RON | |
| 43 | 43.SEMNAL SRLnou | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 0,7 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 52,1 K RON | |
| 44 | 44.DCS FAST LINK SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 0,2 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | -1,5 mil. RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Olt
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
32 firme · 37 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
83 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
19 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
24 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
14 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
5 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
8 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
7 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 979,7 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
2 firme · 598 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · 366,5 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
3 firme · 308,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 215,1 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 165,8 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 144,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 94,7 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 2 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
3 firme · 1,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON