Top 100 firme — Sănătate, Neamț după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
151 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10 %, iar liderul atinge 96 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SMARAMED CARE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 467,2 K RON | |
| 2 | 2.ENSO DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86,8 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 21 K RON | |
| 3 | 3.SMILE MAKERS S.R.L.nou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 80,7 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 224 K RON | |
| 4 | 4.ZLAVOGDENT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,2 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 860,2 K RON | |
| 5 | 5.PRODENTIS STOMATOLOGY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,3 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 415,5 K RON | |
| 6 | 6.ANAICA MVA S.R.L.nou | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 70,4 %▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 19,6 K RON | |
| 7 | 7.ACI DIAGNOSTIC CENTER S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,5 %▲ 81 % | ▲ 81 % | 301,5 K RON | |
| 8 | 8.YLMA LUCE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,6 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 277 K RON | |
| 9 | 9.CĂLIN DENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,6 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 332,2 K RON | |
| 10 | 10.CARDIOMED ALEXANDRESCU S.R.L.▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 52,9 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 610,3 K RON | |
| 11 | 11.VALERIA VIS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 50,1 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 156,2 K RON | |
| 12 | 12.GASTRO HEALTH S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 49,5 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 276,6 K RON | |
| 13 | 13.ALEXANDER M DENTAL CARE S.R.L.nou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 48,6 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 3,9 K RON | |
| 14 | 14.MEDSERV SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,4 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 143,5 K RON | |
| 15 | 15.YCT RX MED S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40,1 %▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 151,2 K RON | |
| 16 | 16.FILDES DENT SRL▲ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 39,6 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 690,2 K RON | |
| 17 | 17.DOCTOR PINTILIE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 38,3 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 129,6 K RON | |
| 18 | 18.PROZOROSCHI DANIELA ORL S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 36,1 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 193,8 K RON | |
| 19 | 19.TUDOR MED SRL▲ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 35,6 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 44,1 K RON | |
| 20 | 20.PERIOIMPLANTCONSULT S.R.L.▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,6 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 6,8 K RON | |
| 21 | 21.HIRTAN MD SRL▼ 16 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 35,2 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 156,8 K RON | |
| 22 | 22.PIATRA PEDIATRIE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 34,7 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 209,4 K RON | |
| 23 | 23.AQUA DENT SRL▲ 89 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 34,5 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 24,1 K RON | |
| 24 | 24.CLINICA DR. MĂRIUŢA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 33,9 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 502,3 K RON | |
| 25 | 25.MDL NCL GOLD S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 33,7 %▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | 180,6 K RON | |
| 26 | 26.SAVELUC DENTALMED S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 33,6 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 191,4 K RON | |
| 27 | 27.PSIH BORNESCU PED S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,1 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 219,4 K RON | |
| 28 | 28.DERMA SOFT CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 31,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 141,9 K RON | |
| 29 | 29.BUGANUMED S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,5 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 430,4 K RON | |
| 30 | 30.VITAL DENTAL CARE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,6 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 147,2 K RON | |
| 31 | 31.OSTEO SPINE THERAPY S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,4 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 140,6 K RON | |
| 32 | 32.MEDSTOM SRL▼ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 30,2 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 796,1 K RON | |
| 33 | 33.PINTILIE MEDCO S.R.L.▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,6 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.CENTRUL MEDICAL DENCIU SRL▲ 69 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,2 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 22,1 K RON | |
| 35 | 35.CMI ANCA NECULA SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28,8 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 278 K RON | |
| 36 | 36.JEANINE CLINIQUE S.R.L.▼ 16 | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 28,7 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 263,8 K RON | |
| 37 | 37.CRISDENT CLINIC SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 28 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 2 mil. RON | |
| 38 | 38.THEO'S MEDICAL CLINIC SRL▼ 23 | Municipiul Roman, Neamţ | 26,9 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 491,2 K RON | |
| 39 | 39.STOMATOLOGIE DR. GABRIELA MARIAN SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,6 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 95,9 K RON | |
| 40 | 40.AD IMPLANTOMAX S.R.L.▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 25,3 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.DENT TOFAN SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,9 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 54,5 K RON | |
| 42 | 42.PROVESTIBUL S.R.L.▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,9 %▼ 8 % | ▼ 8 % | -46 K RON | |
| 43 | 43.PERFECT LUX DENT SRLnou | Sat Ghindăoani, Comuna Ghindăoani, Neamţ | 24,7 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 102,6 K RON | |
| 44 | 44.INTERMEDICAL CENTER INVEST SRL▼ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,6 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 34,3 K RON | |
| 45 | 45.CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ŞI SUPRAVEGHERE ISODAN SRL▲ 16 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 24,3 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 7,3 K RON | |
| 46 | 46.CAILEAN RAZVAN ORTODONTIE S.R.L.▼ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,3 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 601,5 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL MEDICAL MICROMEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24,2 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 5,9 mil. RON | |
| 48 | 48.CENTRUL MEDICAL BUNA VESTIRE SRL▲ 77 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 23,5 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 270,1 K RON | |
| 49 | 49.PALIMED SRL▲ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 23 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 458,6 K RON | |
| 50 | 50.ANASTASIA CLINIC S.R.L.▼ 41 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,7 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 11,1 K RON | |
| 51 | 51.SURGICAL DENT S.R.L.▼ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,1 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 183,2 K RON | |
| 52 | 52.CARDIO MED SRL▼ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 22,1 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 165,1 K RON | |
| 53 | 53.SANONARCISA MED S.R.L.▲ 48 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,9 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 255,9 K RON | |
| 54 | 54.SANT VITAL SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,6 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 833 K RON | |
| 55 | 55.PROFILENS SRL▼ 31 | Municipiul Roman, Neamţ | 20 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 724,1 K RON | |
| 56 | 56.TIMES DENT CLINIC S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 19,8 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 139,3 K RON | |
| 57 | 57.STAR OPTIC SRL▼ 12 | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | 19,6 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 25,1 K RON | |
| 58 | 58.CLINICA LIV PED SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 19,4 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 213,7 K RON | |
| 59 | 59.TOPMED SRL▲ 36 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,1 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 716,7 K RON | |
| 60 | 60.YAN K. THERAPY S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,8 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 11,7 K RON | |
| 61 | 61.SPIRIDON MED SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,4 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 330 K RON | |
| 62 | 62.LYL MED SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,2 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 446,9 K RON | |
| 63 | 63.ELIPETRO MED SRL▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,1 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 101,1 K RON | |
| 64 | 64.ŞONYDENT SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 4,5 K RON | |
| 65 | 65.PETCU COMPLET MED SRL▲ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,6 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 456,2 K RON | |
| 66 | 66.CMI SERENITE SRL▲ 42 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 16,5 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 614,2 K RON | |
| 67 | 67.MITA DENT SRL▼ 17 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 16,3 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 531,3 K RON | |
| 68 | 68.SELF LUX CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 16 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 195,3 K RON | |
| 69 | 69.MICROMEDICA ROMAN SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 15,6 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 525,3 K RON | |
| 70 | 70.EUROMEDICA SANTE S.R.L.▲ 30 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 14,6 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 34,3 K RON | |
| 71 | 71.MATEI JUNIOR COM SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 14,5 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 161 K RON | |
| 72 | 72.PROFILENS OPTICA SRL▲ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 14,5 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 323,2 K RON | |
| 73 | 73.ORTOMEDICA DR. BEREA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,3 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 197 K RON | |
| 74 | 74.INA TOFAN MEDICAL SRL▲ 30 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 14,2 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 241,9 K RON | |
| 75 | 75.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL▲ 13 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 14 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.SOLO OPTICA SRL▲ 4 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 13,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 141 K RON | |
| 77 | 77.FARM ROM IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,8 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 117,6 K RON | |
| 78 | 78.ELITE DENT EXPERT SRL▼ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,8 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 60,4 K RON | |
| 79 | 79.DIAGNOSTIC DOCTOR OPREA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13,3 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 9,5 K RON | |
| 80 | 80.CLINICA MEDICALĂ DERMAGE SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 13,1 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 246,3 K RON | |
| 81 | 81.MICROMEDICA TG. NEAMŢ SRL▲ 56 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 12,9 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 15,4 K RON | |
| 82 | 82.HOMEOPATHIC MEDICAL CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,9 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -28 K RON | |
| 83 | 83.IULIA DENT SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,8 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 503,3 K RON | |
| 84 | 84.DEFIANT SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,8 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 157,7 K RON | |
| 85 | 85.CHARISMA MEDICAL SRL▼ 29 | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 12,6 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 32,8 K RON | |
| 86 | 86.SEPADENT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,5 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 525,3 K RON | |
| 87 | 87.CLINICA PEDIATRICĂ SF. ANASTASIA SRL▼ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,4 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 58,8 K RON | |
| 88 | 88.CLINICA MEDICALĂ SF. ANDREI SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12,3 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 613,9 K RON | |
| 89 | 89.IULIANA AMZA CMI SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 12,1 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 4,4 K RON | |
| 90 | 90.MED CLASS SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 12 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 91 | 91.ORTOLIKE CLINIC S.R.L.▲ 26 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 12 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 298,6 K RON | |
| 92 | 92.MALI MED RO SRL▲ 10 | Sat Izvoare, Comuna Bahna, Neamţ | 11,7 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 238,9 K RON | |
| 93 | 93.ECO TRUST SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 11,3 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 8,8 K RON | |
| 94 | 94.ALAS DERMA MEDICAL S.R.L.▼ 35 | Municipiul Roman, Neamţ | 11,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 432,9 K RON | |
| 95 | 95.STARDENT NAIANA SRL▼ 33 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,8 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 436,2 K RON | |
| 96 | 96.DOROFTE ENDIDONTIC S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,5 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 93,5 K RON | |
| 97 | 97.NEOKINETIC SPORTS & MEDICINE SRL▼ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,5 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 125 K RON | |
| 98 | 98.MEDICORTEX S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 21,9 K RON | |
| 99 | 99.COREF MEDIS SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 623 K RON | |
| 100 | 100.ANDANIMED SRL▲ 36 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 10 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 408,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON