Top 100 firme din Mehedinți după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
505 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,2 %, iar liderul atinge 235,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LEXAR COM SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 235,2 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 222,4 K RON | |
| 2 | 2.SCANDINAVIA SPEDITION EXPRESS SRLnou | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 193,2 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 261,5 K RON | |
| 3 | 3.LIN TRANS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 187,3 %▲ 270,4 % | ▲ 270,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.COM PRODALIMENT DISTRIBUŢIE SRL▲ 56 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 166,5 %▲ 143,9 % | ▲ 143,9 % | 77,7 K RON | |
| 5 | 5.DOLPHIN SRL▼ 3 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 163,6 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 271,8 K RON | |
| 6 | 6.MAGIC DECOR PROD SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 157,2 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 195,9 K RON | |
| 7 | 7.CLUB DIPLOMAT SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 151,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 236,1 K RON | |
| 8 | 8.METCOM VIS SRLnou | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 151 %▲ 15.296,1 % | ▲ 15.296,1 % | 6,8 K RON | |
| 9 | 9.MATRANSCOM SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 144,7 %— | — | 19,9 K RON | |
| 10 | 10.BUMERANG 2002 SRL▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 141,8 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 711,7 K RON | |
| 11 | 11.SILITRA TRANS SRLnou | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 137,2 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | -6,3 K RON | |
| 12 | 12.HIGHLIGHTS TECH SUPPORT SRL▼ 2 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 126,2 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 428,3 K RON | |
| 13 | 13.MI DON CE SRLnou | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 113,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 62,2 K RON | |
| 14 | 14.VIA VITA CONSTRUCŢII SRL▲ 1 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 107 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 7,2 mil. RON | |
| 15 | 15.UMBRO - VENETA SRLnou | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 101,3 %▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 45,3 K RON | |
| 16 | 16.ECCOFARM NOU SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 95,4 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 633,6 K RON | |
| 17 | 17.STA-SI TRANS SRL▲ 109 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 93,4 %▲ 385,2 % | ▲ 385,2 % | 54 K RON | |
| 18 | 18.GRAND ELECTRO SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 93,1 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 207,2 K RON | |
| 19 | 19.PRISTOL - LAND SRLnou | Sat Pristol, Comuna Pristol, Mehedinţi | 91,2 %▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 274,7 K RON | |
| 20 | 20.VITICOLA CORCOVA SRLnou | Comuna Corcova, Mehedinţi | 86,5 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 1,7 K RON | |
| 21 | 21.REGINA VITIMEX SRL▲ 1 | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 84,9 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 73 K RON | |
| 22 | 22.SEVDACO TRADE SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 82,8 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 158,3 K RON | |
| 23 | 23.FRUCT PROD COM SRL▼ 16 | Sat Cioroboreni, Comuna Jiana, Mehedinţi | 82,5 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -93,9 K RON | |
| 24 | 24.HASTRO ŞOVARNA SRL▼ 8 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 81,1 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 9,4 K RON | |
| 25 | 25.VET-PLUS SRL▲ 126 | Sat Dedoviţa Nouă, Comuna Şimian, Mehedinţi | 78,3 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 5,5 K RON | |
| 26 | 26.CRISS GOLD SRL▲ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 75,8 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 21,8 K RON | |
| 27 | 27.SISTEM SERVICE SRL▲ 65 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 74,5 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 17,5 K RON | |
| 28 | 28.NEW PROMO MOD SRL▼ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 72,7 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 519,1 K RON | |
| 29 | 29.RAZMER COMGEN SRL▲ 107 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 72,5 %▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 21,8 K RON | |
| 30 | 30.PILOT 2000 SRL▲ 398 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,4 %▲ 321,8 % | ▲ 321,8 % | 2,4 K RON | |
| 31 | 31.LONDON PARTIZAN SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 66 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | -75,8 K RON | |
| 32 | 32.TRIION-CONSTRUCT SRL▼ 29 | Sat Ponoarele, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 64,5 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 30,6 K RON | |
| 33 | 33.ROBINIK SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 62,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 43,8 K RON | |
| 34 | 34.SINDCOM SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60,5 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 29,4 K RON | |
| 35 | 35.APICULTORUL SRL▲ 36 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,7 %▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 15,8 K RON | |
| 36 | 36.COMTITO RECUP SRLnou | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 58,5 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -24,5 K RON | |
| 37 | 37.MISTRAL SRLnou | Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, Mehedinţi | 57,3 %▲ 359,4 % | ▲ 359,4 % | -28,7 K RON | |
| 38 | 38.VILUGA TRADING COMPANY SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,8 %▲ 1.330,5 % | ▲ 1.330,5 % | 5,8 K RON | |
| 39 | 39.G.P. TRANS SRL▲ 434 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,3 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 469,3 K RON | |
| 40 | 40.VALERIANA SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 814,8 K RON | |
| 41 | 41.ZEN COM SRL▲ 31 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 55,3 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 60,2 K RON | |
| 42 | 42.ANEROMY SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 54,8 %▲ 33 % | ▲ 33 % | -29,2 K RON | |
| 43 | 43.ENTECH2ENERGY S.R.L.▲ 453 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 54,4 %▲ 263,9 % | ▲ 263,9 % | 81,8 K RON | |
| 44 | 44.UNIVERSAL PROD COM SRL▼ 31 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 54,4 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 167,5 K RON | |
| 45 | 45.CESTA INSTALATII SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 54 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 23,4 K RON | |
| 46 | 46.ANTA COM MIXT SRLnou | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 53,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -31,7 K RON | |
| 47 | 47.PANISSTYL BUST SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 53,4 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -300,8 K RON | |
| 48 | 48.RE - KO SERVICII SRL▼ 16 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 53,3 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,2 K RON | |
| 49 | 49.FINDEL COM SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52,3 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 316,5 K RON | |
| 50 | 50.KSB DESIGN COMPANY SRL▲ 130 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52,3 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 44,4 K RON | |
| 51 | 51.MANOLO Y ALBERTO SRLnou | Sat Salcia, Comuna Salcia, Mehedinţi | 52,2 %▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.TRANSPAN SRL▲ 33 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52,1 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 167,4 K RON | |
| 53 | 53.IMSAT D.M.A. SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 50,2 %▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 139,6 K RON | |
| 54 | 54.PROM CONSULTING SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 50,2 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,7 K RON | |
| 55 | 55.VITASIG MED SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 50,1 %▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 8 K RON | |
| 56 | 56.SANKRIO SRL▲ 298 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 49,8 %▲ 246,6 % | ▲ 246,6 % | 16,1 K RON | |
| 57 | 57.CREDIT HOUSE GARANT SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 49,2 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 132,2 K RON | |
| 58 | 58.NEGRO STAR COM SRL▼ 13 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 49,1 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | -469,5 K RON | |
| 59 | 59.SANATATEA SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 48,4 %▲ 206,7 % | ▲ 206,7 % | 34,8 K RON | |
| 60 | 60.COSDEN-AGRO SRL▲ 53 | Sat Dârvari, Comuna Dârvari, Mehedinţi | 48,3 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 359,4 K RON | |
| 61 | 61.FITOFARMEX SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 48,3 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 5 K RON | |
| 62 | 62.LUCA IMPEX SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 48,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 94,2 K RON | |
| 63 | 63.CEE INVESTMENTS ROMANIA SRLnou | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 47,9 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | -28,1 K RON | |
| 64 | 64.EL DORADO SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 46,3 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -12 K RON | |
| 65 | 65.DIPLOMAT IMPEX SRL▼ 16 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 45,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 251 K RON | |
| 66 | 66.PRED SMY SRL▼ 38 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 45,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 14,3 K RON | |
| 67 | 67.IRON STONE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 44,9 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -54,2 K RON | |
| 68 | 68.COMERȚ ON-LINE S.R.L.nou | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 44,5 %▲ 332,1 % | ▲ 332,1 % | 45 RON | |
| 69 | 69.TRANS CASTOR SRL▲ 278 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 44,1 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 1,3 K RON | |
| 70 | 70.ANBONA SRL▲ 83 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 43,4 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -213,1 K RON | |
| 71 | 71.FARMEXIM TRADE SRL▲ 405 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 41,4 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 224,4 K RON | |
| 72 | 72.IAS - ROB COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 39,9 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 141,4 K RON | |
| 73 | 73.ALTONA SERV SRL▲ 406 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 39,3 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 48,5 K RON | |
| 74 | 74.TUDOR MIHAI SERV SRL▲ 14 | Sat Traian, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 39,2 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 168,2 K RON | |
| 75 | 75.CONSTRUCT ADI 2007 SRLnou | Sat Jidostiţa, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 38,7 %▲ 998,6 % | ▲ 998,6 % | -79,9 K RON | |
| 76 | 76.SERV-REPARAŢII DIV SRL▲ 49 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 38,5 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 36 K RON | |
| 77 | 77.PANADOR SRL▲ 415 | Sat Gârla Mare, Comuna Gârla Mare, Mehedinţi | 37,5 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 126,3 K RON | |
| 78 | 78.ALPHA CONSTRUCT SISTEM S.A.▲ 68 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 37,3 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 9,8 mil. RON | |
| 79 | 79.PROFIN SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 37,2 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -36,9 K RON | |
| 80 | 80.NEW A & I COMPANY SRLnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 37,1 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 335,7 K RON | |
| 81 | 81.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL PORŢILE DE FIER RAnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 36,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 0 RON | |
| 82 | 82.MESIMOB SERV SRL▲ 200 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 36,1 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -41,1 K RON | |
| 83 | 83.MANELI SERV SRLnou | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 36 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 323,1 K RON | |
| 84 | 84.MINO DABA SRL▲ 174 | Sat Titirigi, Comuna Voloiac, Mehedinţi | 35,5 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 60,9 K RON | |
| 85 | 85.ALI ANDI COM MIXT SRLnou | Sat Dâlbociţa, Comuna Ilovăţ, Mehedinţi | 35,4 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -13,1 K RON | |
| 86 | 86.LARIND TRANS CAR SRL▲ 366 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 35,3 %▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 54,7 K RON | |
| 87 | 87.IONEL COLECT SRLnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 35,1 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 17,6 K RON | |
| 88 | 88.TV SIRIUS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 34,8 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 435 RON | |
| 89 | 89.SIVLE SRLnou | Sat Croica, Comuna Corcova, Mehedinţi | 34,7 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -5,5 K RON | |
| 90 | 90.GORE TRANSPORT SRL▼ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 34,4 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -62,6 K RON | |
| 91 | 91.GITAV SRL▲ 61 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 34,3 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2 K RON | |
| 92 | 92.DTS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 34,2 %▼ 64 % | ▼ 64 % | -67,7 K RON | |
| 93 | 93.LVL SERVICE SRL▲ 73 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 34,2 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 13 K RON | |
| 94 | 94.START EDUCATIONAL 2000 SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 33,8 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 187,6 K RON | |
| 95 | 95.LYLY & NEKT 07 IMPEX SRL▼ 69 | Sat Cujmir, Comuna Cujmir, Mehedinţi | 33,7 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | -153,8 K RON | |
| 96 | 96.LIATI CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 95 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 33,6 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 17 K RON | |
| 97 | 97.TRANS FAG SRLnou | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 33,6 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 80,6 K RON | |
| 98 | 98.ADRISERV IMPEX SRL▲ 102 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 33,3 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 1,9 K RON | |
| 99 | 99.VIE-VIN VINJU MARE SRL▲ 89 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 33,3 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 5,8 K RON | |
| 100 | 100.ROCKY COMPANY SRL▼ 53 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 33,2 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -55,6 K RON |