Top 100 firme — Imobiliare după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
2.837 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 78,7 %, iar liderul atinge 425 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEAINV S.A.▲ 673 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 425 %▲ 5.587,9 % | ▲ 5.587,9 % | 13,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ARECA BUSINESS CENTER SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 324,9 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 4,5 K RON | |
| 3 | 3.BARAD INVESTITII SRL▼ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 314,8 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 349 K RON | |
| 4 | 4.BLOC 11 ARED S.A.nou | Municipiul Arad, Arad | 295,1 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.BRENTWOOD INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 292,3 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.PIPERA BUSINESS PARK SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 287,7 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 9,7 mil. RON | |
| 7 | 7.REAL ESTATE DEVELOPMENT SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 258 %▲ 4.437,6 % | ▲ 4.437,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.RETAIL DEVELOPMENT CONSULTING SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 241,4 %▲ 95.293,4 % | ▲ 95.293,4 % | 230,6 K RON | |
| 9 | 9.ALPHA REAL ESTATE INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 237 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.HR GLL CDG PLAZA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 236,9 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 11 | 11.AXIA NOVA PROPERTY HOLDINGS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 227,1 %▲ 2.421,5 % | ▲ 2.421,5 % | -7,1 mil. RON | |
| 12 | 12.APX IMMO PROPERTY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 208,9 %— | — | 978,9 K RON | |
| 13 | 13.NEOCONSULT VALUATION SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 208,9 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.SIFEE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 203,7 %▲ 1.641,8 % | ▲ 1.641,8 % | 3,8 mil. RON | |
| 15 | 15.EASY ACCOMMODATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 193,4 %▲ 17.213,5 % | ▲ 17.213,5 % | 967 K RON | |
| 16 | 16.NATURA IMPORT-EXPORT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 190,9 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.LIBERTY TECHNOLOGY PARK S.R.L.▲ 135 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 181,9 %▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | -2,4 mil. RON | |
| 18 | 18.IMOTECA SRL▲ 131 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 178,9 %▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 293,3 K RON | |
| 19 | 19.METROLOGIA SA▲ 89 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 174 %▲ 339,1 % | ▲ 339,1 % | 221,4 K RON | |
| 20 | 20.MEDUSA HOTEL INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 169,6 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | -6,5 mil. RON | |
| 21 | 21.TRANSEURO CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 165,9 %▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 22 | 22.MILLS INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 164,5 %▲ 1.361,9 % | ▲ 1.361,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 23 | 23.FINANCIAL RESTRUCTURING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 161,6 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | -1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.HCM INVESTMENT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 160 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 742,4 K RON | |
| 25 | 25.VGP PARK TIMIȘOARA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154 %▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | -326,6 K RON | |
| 26 | 26.MARNEL COMSERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146,1 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 527,8 K RON | |
| 27 | 27.PREMIER REZIDENTIAL ZONA DE SUD SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 144,9 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 177,5 K RON | |
| 28 | 28.RALLY B.M. COM SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 142,4 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 569,8 K RON | |
| 29 | 29.IMO-WELTOFFICE SRL▲ 421 | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 140,6 %▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 592 RON | |
| 30 | 30.BLITZ NETWORK S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,6 %▲ 344,6 % | ▲ 344,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.SYSTEM DEVELOPMENT CONSULTING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 136,7 %▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 935,7 K RON | |
| 32 | 32.DUTCH REAL ESTATE SRLnou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 136,6 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 9,8 mil. RON | |
| 33 | 33.GRANIT-POLUS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 133 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -528,2 K RON | |
| 34 | 34.FORTUNA INFINITY SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 132,2 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 469,5 K RON | |
| 35 | 35.JONATHAN FAITH INVESTMENTS RO SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 131,7 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 220,7 K RON | |
| 36 | 36.ERT GROUP AUTOMOTIVE SRL▲ 103 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 130,2 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 37 | 37.SCHRAGE AGRICOLA SRL▲ 24 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 127,1 %▲ 179,4 % | ▲ 179,4 % | 407,5 K RON | |
| 38 | 38.TROTTER GRILL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 125,6 %▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.REDESIGN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 124,5 %▲ 27.305 % | ▲ 27.305 % | 20,6 K RON | |
| 40 | 40.CBAR MOŞILOR-DACIA SRLnou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 124 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 2 mil. RON | |
| 41 | 41.ROSAMUND MUIR EUROPE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 122,2 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 364 K RON | |
| 42 | 42.CARLO STERPI MANAGEMENT SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 122,1 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 42,4 K RON | |
| 43 | 43.H2ALL ALTERNATIVE BUSINESS SOLUTIONS SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 121,9 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 49,2 K RON | |
| 44 | 44.BAUFLAS INVEST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 121,8 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 640,5 K RON | |
| 45 | 45.MI CASA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 121,1 %▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 71,1 K RON | |
| 46 | 46.LIPSCANI 30-34 CENTRE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 112,8 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.LOGOTETI IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 111,9 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 241,2 K RON | |
| 48 | 48.KFIR PROJECT SRL▲ 936 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 111,9 %▲ 643,1 % | ▲ 643,1 % | 124 K RON | |
| 49 | 49.FAVORIT '97 SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 111,2 %▲ 825 % | ▲ 825 % | 6,9 mil. RON | |
| 50 | 50.GALAŢI SHOPPING CITY SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -11,9 mil. RON | |
| 51 | 51.IRAD REŞIŢA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 109,6 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 636 K RON | |
| 52 | 52.EVA IMPORT EXPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 108,2 %▲ 0 % | ▲ 0 % | -398,4 K RON | |
| 53 | 53.CRESSIDA CAPITAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 106,6 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -4,1 mil. RON | |
| 54 | 54.CCR-ROBY SRL▼ 29 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 106,3 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 492,1 K RON | |
| 55 | 55.DYNAMIC LOGISTICS CENTER SRL▲ 36 | Sat Luncani, Comuna Luna, Cluj | 105,9 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 116,7 K RON | |
| 56 | 56.CARPAŢI SINAIA SA▲ 176 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 104,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.NURVIL VEST S.R.L.▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 103,1 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 642,4 K RON | |
| 58 | 58.NEPI TEN DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102,8 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.ZIBBIBO DEVELOPMENT SE VYSKOV - SUCURSALA PITEŞTInou | Municipiul Piteşti, Argeş | 102,4 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 60 | 60.EVO RELIEF DESIGN SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 102 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.UNIBA FARM SRL▲ 1.936 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 101,8 %▲ 643,9 % | ▲ 643,9 % | 75,3 K RON | |
| 62 | 62.PRO BET GR INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 101 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -193,9 K RON | |
| 63 | 63.LAMIRA DESIGN SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 100,7 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 42,5 K RON | |
| 64 | 64.EXPERT DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,6 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 791,3 K RON | |
| 65 | 65.ICRTI SA▲ 1.960 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99,2 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 260,1 K RON | |
| 66 | 66.MFM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,5 %▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.NOBILA CASA SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,1 %▲ 173,9 % | ▲ 173,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.TERRA ROSA IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 94,5 %▲ 321,7 % | ▲ 321,7 % | 162,9 K RON | |
| 69 | 69.WIN PHARM GROUP SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.ROMFELT REAL ESTATE S.A.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 94,4 %▲ 88 % | ▲ 88 % | -6,2 mil. RON | |
| 71 | 71.RENT FOR COMFORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,2 %▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | -240,4 K RON | |
| 72 | 72.SCANIA REAL ESTATE ROMANIA SRL▼ 44 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 93 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 312,9 K RON | |
| 73 | 73.AGRIA TRADING SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 92,4 %— | — | -5,4 mil. RON | |
| 74 | 74.CONFORT CITY REZIDENTIAL SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 91,8 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 365,5 K RON | |
| 75 | 75.AMERA PROPERTY MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,7 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 20,2 K RON | |
| 76 | 76.K&K INVESTMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,2 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 291,6 K RON | |
| 77 | 77.IAMAMORI SRL▲ 1.020 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,9 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 119 K RON | |
| 78 | 78.FFP 2010 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90 %▲ 174,3 % | ▲ 174,3 % | 6,5 K RON | |
| 79 | 79.IMOB INVEST SRL▲ 217 | Oraş Otopeni, Ilfov | 89,7 %▲ 170,4 % | ▲ 170,4 % | 396,2 K RON | |
| 80 | 80.L & D BLUE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 119,5 K RON | |
| 81 | 81.PAUL LOUIS INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,1 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 388,9 K RON | |
| 82 | 82.SWAT INVEST SRLnou | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 87,7 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 11,3 K RON | |
| 83 | 83.SOF.MAR SRL▼ 27 | Municipiul Oradea, Bihor | 87,5 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | -53,6 K RON | |
| 84 | 84.PALACE REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,7 %▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 241,7 K RON | |
| 85 | 85.JUNONA EXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,4 %▲ 669,9 % | ▲ 669,9 % | 81,8 K RON | |
| 86 | 86.ADON OLAM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 85,1 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | -25,6 K RON | |
| 87 | 87.GAMBETA SRL▲ 1.587 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84,8 %▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 92,7 K RON | |
| 88 | 88.CASA DE INVESTITII ALIANTA SAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 83,7 %▲ 599,5 % | ▲ 599,5 % | -2,5 mil. RON | |
| 89 | 89.KANDORAS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,8 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 247,7 K RON | |
| 90 | 90.LUQUE FREIRE SRL▲ 1.210 | Municipiul Timişoara, Timiş | 82,6 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.MSL LOGISTIC SERVICES DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 82,6 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 92 | 92.ANANIM INVESTITII SRL▲ 1.140 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 82,5 %▲ 392,8 % | ▲ 392,8 % | -2,3 mil. RON | |
| 93 | 93.SYMA COMMERCIAL PARK SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 82 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.POLICLINICA VICTORIA SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 81,6 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 18,7 K RON | |
| 95 | 95.TERRA AGRICULTURE LAND S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 81,3 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 524,3 K RON | |
| 96 | 96.TRADECENTER SRL▲ 502 | Municipiul Oradea, Bihor | 80,4 %▲ 239,6 % | ▲ 239,6 % | -667,1 K RON | |
| 97 | 97.INTER PATMIAN DEVELOPMENTS SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 79,9 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,7 mil. RON | |
| 98 | 98.RING-STAR SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 79,5 %▲ 546,4 % | ▲ 546,4 % | 40,1 K RON | |
| 99 | 99.MODEX-2 SRL▲ 367 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,8 %▲ 194,9 % | ▲ 194,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 100 | 100.COLONIAL COM SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,7 %▲ 293,3 % | ▲ 293,3 % | 225 K RON |
Imobiliare pe județe
București (11.405)Ilfov (2.880)Cluj (2.572)Timiș (2.363)Brașov (1.576)Constanța (1.461)Iași (1.309)Bihor (997)Sibiu (937)Arad (740)Argeș (738)Prahova (728)Mureș (584)Dolj (556)Bacău (545)Maramureș (457)Galați (451)Suceava (424)Hunedoara (340)Satu Mare (328)Alba (319)Dâmbovița (308)Neamț (299)Vâlcea (278)Bistrița-Năsăud (261)Brăila (260)Buzău (225)Harghita (225)Vrancea (212)Gorj (192)Botoșani (184)Sălaj (169)Caraș-Severin (158)Tulcea (157)Giurgiu (136)Vaslui (131)Olt (127)Ialomița (124)Covasna (122)Mehedinți (116)Călărași (111)Teleorman (95)