Top 100 firme — Transport și depozitare, Iași după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
253 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24,4 %, iar liderul atinge 220,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FEROTRANS-T.F.I. SRL▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 220,7 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.YUUP TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 217,1 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -278,8 K RON | |
| 3 | 3.PANEQUIP SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 171,4 %▲ 303,4 % | ▲ 303,4 % | 374,7 K RON | |
| 4 | 4.SC SIMREM LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 171,3 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 208,7 K RON | |
| 5 | 5.DAROMAV SPEDITION SRLnou | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 170 %▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 192 K RON | |
| 6 | 6.NOVA SOFIA-SARA TUR S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 169,1 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 164,6 K RON | |
| 7 | 7.GRAND TRANS AV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 167,1 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 93,3 K RON | |
| 8 | 8.EMAG EXPED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 155,1 %▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 282,1 K RON | |
| 9 | 9.FERMADOR CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 155,1 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 43,9 K RON | |
| 10 | 10.NAMAL EXPRESS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 146,8 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 15,3 K RON | |
| 11 | 11.VERIATRANS COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 145,1 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 35,6 K RON | |
| 12 | 12.QUICK TRANSPEDITION S.R.L.▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 131,9 %▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 602 K RON | |
| 13 | 13.MDE TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112,4 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 53,2 K RON | |
| 14 | 14.MEGA VIO TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 161,3 K RON | |
| 15 | 15.FILA COMPANY SRL▲ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 102,8 %▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.HTR SPEDITION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 17 | 17.GS MERET TIR SRL▼ 6 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 85 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 218,3 K RON | |
| 18 | 18.EUROTRUCK DAS SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 84,2 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | -80,5 K RON | |
| 19 | 19.SEVEN TIR SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,6 %▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 402,5 K RON | |
| 20 | 20.IUNS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,5 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 538,9 K RON | |
| 21 | 21.ALCA STAR EXIM S.R.L.nou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 81,7 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 122,7 K RON | |
| 22 | 22.LONDA TRANS SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,4 %▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 90,6 K RON | |
| 23 | 23.MEGATRAILER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,3 %▲ 28.530,5 % | ▲ 28.530,5 % | 851,1 K RON | |
| 24 | 24.EVERY TRANSPORT SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 80,7 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | -159,7 K RON | |
| 25 | 25.DIRCOM TRANSPORT SRL▲ 45 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 79,7 %▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 145 K RON | |
| 26 | 26.TRANSFA SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,5 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 486 K RON | |
| 27 | 27.BASCOM EST SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,5 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 167,9 K RON | |
| 28 | 28.EVE TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,5 %▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 13,7 K RON | |
| 29 | 29.TRANS-MAG SRL▲ 109 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 65,1 %▲ 208,2 % | ▲ 208,2 % | 241 K RON | |
| 30 | 30.SAFETRANS-VF SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,3 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 50 K RON | |
| 31 | 31.CARBIVTIR COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,9 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 77 K RON | |
| 32 | 32.ROAD MZ TRANS SRLnou | Sat Costuleni, Comuna Costuleni, Iaşi | 62,6 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 124 K RON | |
| 33 | 33.LINCOR TRANS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,6 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 34 | 34.HIGH TECHNOLOGY DELIVERY (H.T.D.) SRL▲ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,4 %▲ 139 % | ▲ 139 % | 923,8 K RON | |
| 35 | 35.FAN TOUR & TRAVEL SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,2 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 118,3 K RON | |
| 36 | 36.GRAF MILLER TRANS SRL▲ 62 | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | 57,9 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 123,7 K RON | |
| 37 | 37.GABOR SISTEM TRANSPORT SRL▲ 16 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 57,9 %▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 85,6 K RON | |
| 38 | 38.TRANSPEDITION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 99,9 K RON | |
| 39 | 39.DAN & D-TRANSPLUS SRLnou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 50,5 %▲ 122 % | ▲ 122 % | 56,2 K RON | |
| 40 | 40.AUTOTRANSPORT NEC IMPEX SRL▼ 34 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 50,1 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.SOFCEDA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,6 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | -54,9 K RON | |
| 42 | 42.THERMO VIV TRANS SRLnou | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | 49,4 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 45,7 K RON | |
| 43 | 43.OLIMP NORD-EST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,2 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -33,3 K RON | |
| 44 | 44.TMS GLOBAL LOGISTICS SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 49 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 177,5 K RON | |
| 45 | 45.REGIONALIS CURIER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,1 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -8,8 K RON | |
| 46 | 46.EXPRESS COBALT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,5 %▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 53,5 K RON | |
| 47 | 47.EURO EFIM EXPRES SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,3 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -156 K RON | |
| 48 | 48.SOIV TRANS EXPRESS SRL▼ 34 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 44,1 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 90,6 K RON | |
| 49 | 49.MOLDOVA POST SRLnou | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 43,6 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 75,2 K RON | |
| 50 | 50.MINA-GLOBAL SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,4 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 70 K RON | |
| 51 | 51.BANARI TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,3 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 112,7 K RON | |
| 52 | 52.A.V.A.R. TRANSPORTURI SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,8 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 89 K RON | |
| 53 | 53.ALPA TRANSPORT GRUP SRL▼ 40 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 42,3 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 181,2 K RON | |
| 54 | 54.ELECTROAWA SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 26,5 K RON | |
| 55 | 55.URANOS TRANS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,2 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 10,2 K RON | |
| 56 | 56.EURO PLEUROTUS SRLnou | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 40,6 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 31 K RON | |
| 57 | 57.ALEPAU TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,9 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 66,4 K RON | |
| 58 | 58.AEROPORTUL IASI RA▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,7 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 8,2 mil. RON | |
| 59 | 59.DELIA CASĂ DE EXPEDIŢIE ŞI TRANSPORT SRLnou | Sat Valea Lungă, Comuna Holboca, Iaşi | 37,7 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 251,2 K RON | |
| 60 | 60.AGRO TRADE INVEST SRL▼ 59 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,6 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 241,9 K RON | |
| 61 | 61.SHIPING S.V.M. SRLnou | Sat Borşa, Comuna Vlădeni, Iaşi | 36,7 %▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 73,9 K RON | |
| 62 | 62.MARIO TRANS SRL▼ 3 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 35,5 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 65,4 K RON | |
| 63 | 63.LUCI TRANS SRL▲ 20 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 34,4 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 10,4 K RON | |
| 64 | 64.CESCON IMPEX SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,3 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 144,6 K RON | |
| 65 | 65.A & A PANTAGRUEL SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,1 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 60,6 K RON | |
| 66 | 66.AUTO ZANO SRL▲ 100 | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 34 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 92,8 K RON | |
| 67 | 67.BONGROUP TRANS SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,1 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 156,6 K RON | |
| 68 | 68.TRANS-ANAPET SRL▲ 13 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 33 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 69 | 69.C.C. TRANSPORT INTERNAŢIONAL SRLnou | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 32,8 %▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | -314 K RON | |
| 70 | 70.MOVICRISS SRL▼ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,7 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -939,4 K RON | |
| 71 | 71.STRADAN TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,7 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -32,8 K RON | |
| 72 | 72.BEAVAL TRANS SRL▼ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,3 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 7,1 K RON | |
| 73 | 73.TRAN-COOP & GERMANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 %▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 189,8 K RON | |
| 74 | 74.COSAMA GRUP SRLnou | Sat Ciohorăni, Comuna Ciohorăni, Iaşi | 30,8 %▲ 234,2 % | ▲ 234,2 % | 3,8 K RON | |
| 75 | 75.ANDREI TRANS COMPLEX SRL▲ 48 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 29,8 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 68,8 K RON | |
| 76 | 76.IULIAN SPEDITION SRLnou | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 29,1 %▲ 205 % | ▲ 205 % | 51,4 K RON | |
| 77 | 77.FRAŢII BUZILA SRL▼ 35 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 29 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 203,6 K RON | |
| 78 | 78.TRANSINTEX SRL▼ 46 | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 29 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 72 K RON | |
| 79 | 79.RAMIT TRANSPORT SRL▼ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,5 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 135 K RON | |
| 80 | 80.ARI100CRAT SRL▼ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,2 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 192,7 K RON | |
| 81 | 81.ZONAL CURIER SRL▼ 62 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,9 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -261,7 K RON | |
| 82 | 82.UCEANU TRANS COM SRL▲ 28 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 27,9 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 14,1 K RON | |
| 83 | 83.ASTIN DEC SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,5 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 37,2 K RON | |
| 84 | 84.EUROTIR CONTINENTAL SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 27,4 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 8 K RON | |
| 85 | 85.LEONTI & COMPANY SRL▼ 78 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,1 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 2,6 K RON | |
| 86 | 86.BASKO ALLCOM SRL▼ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 54,2 K RON | |
| 87 | 87.ALVERS TRANS SRL▼ 63 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 26,6 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 19,7 K RON | |
| 88 | 88.ALEX TRANS INVEST SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,6 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | -380,7 K RON | |
| 89 | 89.SERJTEH-TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,1 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 123,6 K RON | |
| 90 | 90.ELENA TRANS SRL▲ 119 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 25,9 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | -195,6 K RON | |
| 91 | 91.MINDCARE EXPRESS S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,9 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 331,6 K RON | |
| 92 | 92.BIGRITRANS SRL▲ 91 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,6 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 50,7 K RON | |
| 93 | 93.VLARO TRANSPORT SRLnou | Sat Mogoşeşti-Siret, Comuna Mogoşeşti-Siret, Iaşi | 25,5 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 23,9 K RON | |
| 94 | 94.OLESEA EUROTRANSPORT SRL▼ 55 | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | 25,3 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 107,7 K RON | |
| 95 | 95.PRIMATIR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,1 %▲ 219,5 % | ▲ 219,5 % | 293,6 K RON | |
| 96 | 96.CREA TRANS SRL▲ 41 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 24,7 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 155,6 K RON | |
| 97 | 97.TRANSWORLD SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.TERRATIR SRL▼ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,5 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 81,1 K RON | |
| 99 | 99.R.V.R. TAXI SRL▼ 84 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,4 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 35,7 K RON | |
| 100 | 100.L.D.G. GEO SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,4 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 45,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Iași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
909 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
28 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
52 firme · 358,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
225 firme · 187,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
146 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
593 firme · 53 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
7 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
344 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 10 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 874,5 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 668,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 246,9 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 68,2 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 17,3 K RON