Top 100 firme — IT și comunicații, Iași după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
94 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 159,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SILICON SERVICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 159,6 %▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 411,3 K RON | |
| 2 | 2.TEHNOINF SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 117,1 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.AGILENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 109,9 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.HD NETWORKING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.EXPERT NETWORK S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,1 %▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 385,8 K RON | |
| 6 | 6.SYNEQVA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,9 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 13,2 K RON | |
| 7 | 7.CLICK NET SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,8 %▲ 306,9 % | ▲ 306,9 % | 42,1 K RON | |
| 8 | 8.M.G. & G. SERVICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,9 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.SQNP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 51,6 K RON | |
| 10 | 10.IAŞI SECURITY SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,5 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 26,8 K RON | |
| 11 | 11.XWIKI SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,3 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -7,4 K RON | |
| 12 | 12.TV STUDIO LOCAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 10,2 K RON | |
| 13 | 13.FOCALITY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,4 %▲ 265,6 % | ▲ 265,6 % | 647 K RON | |
| 14 | 14.INTESENTOR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,5 %▲ 204,1 % | ▲ 204,1 % | 135,9 K RON | |
| 15 | 15.SABS NETWORK SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 50 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 431 K RON | |
| 16 | 16.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,6 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 715,5 K RON | |
| 17 | 17.FRAGAR TRADING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,4 %▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 68,8 K RON | |
| 18 | 18.SCC SERVICES ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,2 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.5 POINT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,2 %▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 109,1 K RON | |
| 20 | 20.EXPERT NETWORK SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,9 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 2,9 K RON | |
| 21 | 21.TELECALL CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,8 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 166,4 K RON | |
| 22 | 22.PUBRIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,8 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 647 RON | |
| 23 | 23.MOLDOSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,1 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 42,9 K RON | |
| 24 | 24.GEMINI CAD SYSTEMS S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,8 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 764,7 K RON | |
| 25 | 25.SCHUBERT MUSIC PUBLISHING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 248,7 K RON | |
| 26 | 26.MOBILITY GAMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,9 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 27,1 K RON | |
| 27 | 27.GREENSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,9 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.VEZUVIAN SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 30,6 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 291,2 K RON | |
| 29 | 29.VEO WORLDWIDE SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,8 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 495,7 K RON | |
| 30 | 30.RO SCIENTIFIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,8 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 124,2 K RON | |
| 31 | 31.MAUVE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 118,9 K RON | |
| 32 | 32.ADDENDA SOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,3 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 196,9 K RON | |
| 33 | 33.CAMLINE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,1 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 91,4 K RON | |
| 34 | 34.BASWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,8 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 15,2 K RON | |
| 35 | 35.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,1 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 383,9 K RON | |
| 36 | 36.SPACE RO SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 23,5 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 19 K RON | |
| 37 | 37.ITAROM TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,7 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 20 K RON | |
| 38 | 38.CENIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,7 %▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 277,9 K RON | |
| 39 | 39.SOFTWARE DEVELOPMENT PARTNERSHIP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22 %▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 105 K RON | |
| 40 | 40.EMA SERV SRLnou | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 20,4 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 414,5 K RON | |
| 41 | 41.SWITCH ON SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,2 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 2,4 K RON | |
| 42 | 42.DUO SERV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,8 %▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 28,5 K RON | |
| 43 | 43.FALCON TRADING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18 %▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 643,4 K RON | |
| 44 | 44.TISSUEGNOSTICS ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 14,7 K RON | |
| 45 | 45.E-BIZ SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,9 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 80,9 K RON | |
| 46 | 46.CONDIA CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,8 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -160,1 K RON | |
| 47 | 47.ROMSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 448,2 K RON | |
| 48 | 48.M.G.T. CONSULT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,2 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 374 K RON | |
| 49 | 49.LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5 %▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 130,5 K RON | |
| 50 | 50.BENTLEY SYSTEMS ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,3 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 12,5 K RON | |
| 51 | 51.CALCROM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 271,8 K RON | |
| 52 | 52.TRIAS MICROELECTRONICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,9 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 109,4 K RON | |
| 53 | 53.EURISTICA SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 12,4 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 33,9 K RON | |
| 54 | 54.EMBARCADERO TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,7 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 750,6 K RON | |
| 55 | 55.DUK-TECH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 142,3 K RON | |
| 56 | 56.VALI IMPEX COM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 6,8 K RON | |
| 57 | 57.MIND SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 977,2 K RON | |
| 58 | 58.ROMEDCHIM INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,8 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 143,4 K RON | |
| 59 | 59.FIX MEDIA ADVERTISING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,6 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,1 K RON | |
| 60 | 60.SISOFT DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 3,8 K RON | |
| 61 | 61.SYSTEM SAT SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 10,3 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 48,6 K RON | |
| 62 | 62.TEAM ONE PROFESSIONAL SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 244 K RON | |
| 63 | 63.BLANARU V. SERV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,9 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 93,4 K RON | |
| 64 | 64.FILCO GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,4 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 400,7 K RON | |
| 65 | 65.ACTIV TV SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 9,4 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 3,4 K RON | |
| 66 | 66.SOFTWARE VISION BUSINESS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,4 %▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 137,7 K RON | |
| 67 | 67.CODE 40 DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,4 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 243,8 K RON | |
| 68 | 68.B & P TECHNICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,3 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 24,2 K RON | |
| 69 | 69.BEENEAR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 332,6 K RON | |
| 70 | 70.ROTON SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 4,1 mil. RON | |
| 71 | 71.NATIONAL INSTRUMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 30,2 K RON | |
| 72 | 72.EUROTEL I & T SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7 %▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | -104,2 K RON | |
| 73 | 73.TRAVEL TECH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.TV SAT SRLnou | Sat Moţca, Comuna Moţca, Iaşi | 7,2 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 42,3 K RON | |
| 75 | 75.XOFIN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 28,2 K RON | |
| 76 | 76.PROFIDATA DEVELOPMENT ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 57,4 K RON | |
| 77 | 77.TOTAL TELECOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 47,5 K RON | |
| 78 | 78.ONLINE CONNECTION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8 %▼ 40 % | ▼ 40 % | -97,4 K RON | |
| 79 | 79.A & S DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,7 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 4,4 K RON | |
| 80 | 80.TEHNOPRES MEDIA GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,6 %▲ 55 % | ▲ 55 % | -51,8 K RON | |
| 81 | 81.ITECH ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,4 %▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 21,4 K RON | |
| 82 | 82.ADDENDA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 89 K RON | |
| 83 | 83.BRAINSHORE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 %▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | -26,9 K RON | |
| 84 | 84.NORBERT COMUNICATION-IT SRLnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 5,1 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 161,9 K RON | |
| 85 | 85.PROCATEL SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 3,4 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 26,4 K RON | |
| 86 | 86.COPYSERV BIROTICA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 44,5 K RON | |
| 87 | 87.SMART LINE DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 3,7 K RON | |
| 88 | 88.TH JUNIOR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 624,2 K RON | |
| 89 | 89.INNOVATIVE IT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 198,9 K RON | |
| 90 | 90.EDDON LINE SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1 %▲ 584,9 % | ▲ 584,9 % | 149,7 K RON | |
| 91 | 91.ATEK SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,7 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -5,3 K RON | |
| 92 | 92.SAVELEC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 30,9 K RON | |
| 93 | 93.GENEVA ROSS FUND SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,5 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 21 K RON | |
| 94 | 94.MICRO M.V.G. CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,4 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Iași
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
733 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
873 firme · 734,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
37 firme · 210,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
51 firme · 187 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
45 firme · 180,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 169,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
127 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
97 firme · 124,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
40 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
22 firme · 52,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
29 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
128 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
49 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
17 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
26 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
18 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 3 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
11 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
12 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 682,2 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 657,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 536,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 462,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
3 firme · 390,6 K RON