Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 206,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAMET FOOD S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 206,4 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.PATRON VIP S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 106,5 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 17,6 K RON | |
| 3 | 3.SALON EVENTS ROYAL S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 86,8 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 199,5 K RON | |
| 4 | 4.RĂZVAN COFFE MAGIC S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 63,7 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -265,3 K RON | |
| 5 | 5.RESTAURANT "LA TROIŢĂ" S.R.L.▲ 5 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 62 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -424 K RON | |
| 6 | 6.FARMMARC IMPEX SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 53,4 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 144 K RON | |
| 7 | 7.MARABOU 22 S.R.L.nou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 52,7 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 598,9 K RON | |
| 8 | 8.CONDAVISIA SRL▼ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 47,5 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 266,3 K RON | |
| 9 | 9.STRELITZIA EVENTS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 45,7 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 41 K RON | |
| 10 | 10.V & I VOGUE CLUB S.R.L.▲ 29 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 39,2 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 8,7 K RON | |
| 11 | 11.STEF & CRIS SRL▲ 1 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 37,5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 9,9 K RON | |
| 12 | 12.DION COM SRL▲ 23 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 37,4 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 108,3 K RON | |
| 13 | 13.VISTA PROIECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 36,1 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 639,3 K RON | |
| 14 | 14.STIMEX SRL▲ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 29 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.MATACHE & CO SRL▲ 17 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 28,8 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 807,7 K RON | |
| 16 | 16.GRAND CHEFF BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 28,3 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 4,7 K RON | |
| 17 | 17.BULGARU IMPEX SRL▲ 8 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 27,8 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 82,5 K RON | |
| 18 | 18.VICA HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 27,6 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 345,3 K RON | |
| 19 | 19.PANGHE SRL▲ 11 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 26 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 45,4 K RON | |
| 20 | 20.CLASELION SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 24,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 19,6 K RON | |
| 21 | 21.SIMONEL COM SRL▲ 17 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 24,5 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -25,3 K RON | |
| 22 | 22.VANITY PLATINUM S.R.L.▲ 1 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 23,6 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 89,9 K RON | |
| 23 | 23.ROMPACT AP SRL▲ 8 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 23,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 241,7 K RON | |
| 24 | 24.UP TO YOU S.R.L.▼ 15 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 23,3 %▲ 236,7 % | ▲ 236,7 % | 276,8 K RON | |
| 25 | 25.BONUS SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,5 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 328,4 K RON | |
| 26 | 26.T.G.M PROD COM SRLnou | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 21,9 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 10,5 K RON | |
| 27 | 27.BRAVO DISTRIBUTION SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21,5 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 74,5 K RON | |
| 28 | 28.CASA SPANIOLĂ S.R.L.▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -41,6 K RON | |
| 29 | 29.ABONAMENT AP SRL▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,9 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 153,4 K RON | |
| 30 | 30.ELSAPAN SRL▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,1 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 31 | 31.AMARA TURISM SRLnou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 19,2 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 3,9 mil. RON | |
| 32 | 32.RANIA-SALWA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 19,2 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 56,8 K RON | |
| 33 | 33.TEODORUS-HOUSE COM SRL▲ 7 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 17,5 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 1,6 K RON | |
| 34 | 34.GAMA CONSTRUCT SRL▼ 26 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 17,1 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 74,1 K RON | |
| 35 | 35.M-TIM SERV-COM SRL▼ 16 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 17,1 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 320,5 K RON | |
| 36 | 36.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▼ 19 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 16,9 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -270,9 K RON | |
| 37 | 37.SENZOR SRL▼ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 14,5 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 142,7 K RON | |
| 38 | 38.ATLANTIC STUDIO SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 14,4 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -20,7 K RON | |
| 39 | 39.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.▼ 15 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 14,1 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 4,9 K RON | |
| 40 | 40.NOA LOUNGE S.R.L.▼ 35 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 13,4 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 92,1 K RON | |
| 41 | 41.PRODIN SHOP S.R.L.nou | Sat Smirna, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 13,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | -2,7 K RON | |
| 42 | 42.DIANDRA COM SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -25 K RON | |
| 43 | 43.MIDAS COMANDOR S.R.L.▼ 22 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 12,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 145,8 K RON | |
| 44 | 44.CLUB SPEED SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -66,4 K RON | |
| 45 | 45.RE-THERM IMPORT EXPORT S.R.L.nou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 11,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 423,6 K RON | |
| 46 | 46.MAASVAM SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 11,3 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 13,3 K RON | |
| 47 | 47.NIDALI COM SRLnou | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 10,1 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 563 RON | |
| 48 | 48.N S S 2003 SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 31,9 K RON | |
| 49 | 49.ATLANTIC SRL▼ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,6 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -224,8 K RON | |
| 50 | 50.ALT BAR 2012 SRL▼ 30 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,3 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 52,4 K RON | |
| 51 | 51.RACMAN SRL▼ 29 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,3 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -79,3 K RON | |
| 52 | 52.VERIDISCO SRL▼ 23 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 8,3 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 21,5 K RON | |
| 53 | 53.BUSINESS RGD JOKER S.R.L.nou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 7,9 %▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 42 K RON | |
| 54 | 54.DIACOST SRL▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,5 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 32,5 K RON | |
| 55 | 55.DELTA TRAVEL SRL▼ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,1 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 131,9 K RON | |
| 56 | 56.SIMCI SERV S.R.L.▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,8 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 399,8 K RON | |
| 57 | 57.INTERCAMBIO SRLnou | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 6,4 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 210,7 K RON | |
| 58 | 58.JANINECAFE S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 6,4 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 11,5 K RON | |
| 59 | 59.SANDRU A.P.A. SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,3 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 423,6 K RON | |
| 60 | 60.WAY CUP COFFEE ROASTERY S.R.L.▼ 56 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 5,3 %▼ 40 % | ▼ 40 % | -81,3 K RON | |
| 61 | 61.LACOSTA SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,7 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 317,8 K RON | |
| 62 | 62.PETRE & GINUŢA SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 4,6 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -14 K RON | |
| 63 | 63.DAVID FAST-FOOD S.R.L.nou | Sat Gimbăşani, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 4,4 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 7,9 K RON | |
| 64 | 64.LA CASIERU S.R.L.▼ 38 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 4,1 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 16,9 K RON | |
| 65 | 65.LATINO RING SRL▼ 64 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 0,8 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 133,4 K RON | |
| 66 | 66.BLACK FRITZ SRL▼ 23 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 0,3 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 436,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON