Top 100 firme — IT și comunicații, Hunedoara după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8 %, iar liderul atinge 134,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.QUASAR LABS S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 134,2 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.PROJECTIFY ITSEC S.R.L.▲ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 62,9 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 967,5 K RON | |
| 3 | 3.TOTAL TELECOMUNICATIONS SRL▲ 12 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 45,7 %▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 634,6 K RON | |
| 4 | 4.LOGICOM SOFTWARE SRL▲ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 43,2 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 262,1 K RON | |
| 5 | 5.HD365 PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 37,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 11,6 K RON | |
| 6 | 6.HOMEFILE SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 36,6 %▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 495,1 K RON | |
| 7 | 7.MEDIA FACTORY UNIT S.R.L.nou | Sat Grădiştea de Munte, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 34 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 207,1 K RON | |
| 8 | 8.SOFTIMEL IT S.R.L.nou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 33,6 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 144,7 K RON | |
| 9 | 9.PRIMITIVE DESIGNERS S.R.L.nou | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 30,9 %— | — | 159,7 K RON | |
| 10 | 10.BEND INFO SOFT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 30,2 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 109,9 K RON | |
| 11 | 11.TECKNOWORKS EUROPE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26,2 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 6,6 mil. RON | |
| 12 | 12.GENERAL TEHNOART SRL▼ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 23,8 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 201 K RON | |
| 13 | 13.A&N TEL INFO PREST SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 23 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 49,9 K RON | |
| 14 | 14.TWINS GARDEAN S.R.L.▼ 12 | Sat Sarmizegetusa, Comuna Sarmizegetusa, Hunedoara | 20,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 342,6 K RON | |
| 15 | 15.TOPOCOM SRL▼ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 20 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 758,7 K RON | |
| 16 | 16.SIMASOFT TOTAL SRLnou | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 18,8 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 61,9 K RON | |
| 17 | 17.BIVOLUL RENTAL S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 17,4 %▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 978,4 K RON | |
| 18 | 18.3G PERSONAL SRL▼ 11 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 17,1 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 86,5 K RON | |
| 19 | 19.TRIFAB & DENIS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Valea Bradului, Municipiul Brad, Hunedoara | 17 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 166,6 K RON | |
| 20 | 20.WEBDEV SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16,9 %▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 77,4 K RON | |
| 21 | 21.GEIAN TECH SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 15,8 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 147,9 K RON | |
| 22 | 22.CUVINTE VII S.R.L.▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,8 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 73,1 K RON | |
| 23 | 23.ALPHA DATA PROJECT S.R.L.▲ 2 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 14,2 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 140,1 K RON | |
| 24 | 24.VON TENT PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Ghelari, Comuna Ghelari, Hunedoara | 13,4 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 113,9 K RON | |
| 25 | 25.ELECTRIC STANDARD PREST SRLnou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 12,5 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 467 K RON | |
| 26 | 26.ITSYS COMMUNICATIONS SRL▼ 21 | Municipiul Deva, Hunedoara | 11,8 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -6,6 K RON | |
| 27 | 27.ABSTRACT CONNECTION PRODSERV SRL▼ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 11,6 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 82,4 K RON | |
| 28 | 28.LATIN CHIM SOFT SERVICE SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 9,4 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 69,9 K RON | |
| 29 | 29.MEDIA HUNEDOREANĂ SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9,4 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 498,5 K RON | |
| 30 | 30.FIL SYSTEM SRL▲ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8,6 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 74,2 K RON | |
| 31 | 31.MEDRICI.COM SRL▼ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8,4 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 79 K RON | |
| 32 | 32.TRYCONT CONSULTING SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 8,4 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 7,6 K RON | |
| 33 | 33.CHEFMAESTRO S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,6 %▲ 132 % | ▲ 132 % | 36,5 K RON | |
| 34 | 34.MIDAS MEDIA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,2 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 84,8 K RON | |
| 35 | 35.GIMAR MICROTECH SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 7,1 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 442,7 K RON | |
| 36 | 36.NETLOG COMPUTER SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 6,4 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 20,4 K RON | |
| 37 | 37.XPERT SPORT EQUIPMENT S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 49,3 K RON | |
| 38 | 38.MEMORY SRL▼ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 6,4 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 307,6 K RON | |
| 39 | 39.DUAL COM TECH SRL▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,9 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 135 K RON | |
| 40 | 40.LEADING EDGE SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 5,6 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 64,6 K RON | |
| 41 | 41.SOFTRANS COM SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,1 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 111,5 K RON | |
| 42 | 42.CITY TAXI SRL▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,6 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 3,4 K RON | |
| 43 | 43.ANTENA 1 DEVA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,2 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 68,8 K RON | |
| 44 | 44.EDITURA CORVIN SRL▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 3,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -112,1 K RON | |
| 45 | 45.INDESIGN SRL▼ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 3 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 358,9 K RON | |
| 46 | 46.MEDIA NET SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 3 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 22,5 K RON | |
| 47 | 47.HD MEDIAPRESS STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 2,3 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 44 K RON | |
| 48 | 48.MBD REPORTER MEDIA SRL▼ 18 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,8 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 44,2 K RON | |
| 49 | 49.SISTEM PLUS SRL▼ 36 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,8 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 155 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Hunedoara
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
87 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
111 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
41 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
30 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
11 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
27 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
2 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
14 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
22 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 673,7 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
11 firme · 597,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 532,4 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
7 firme · 461,2 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 424,9 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 378,2 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
6 firme · 352,9 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 270,8 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
5 firme · 133,9 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
4 firme · 45,4 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
3 firme · -8,1 K RON