Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Hunedoara după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
62 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 65,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SMART CREDIT CORPORATION S.R.L.nou | Sat Cutin, Comuna Peştişu Mic, Hunedoara | 65,5 %— | — | 371,7 K RON | |
| 2 | 2.AMANET CASH POINT S.R.L.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 58,7 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 431,7 K RON | |
| 3 | 3.GARANT MONEY S.R.L.▲ 31 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 47,5 %▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 57,6 K RON | |
| 4 | 4.CHANCE DE ORO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 44,5 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | -544 RON | |
| 5 | 5.CASA DE AMANET PETROSANI SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 38,1 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 150,8 K RON | |
| 6 | 6.ARISTOCRAT CREDIT IFN SRL▲ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 37,6 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 313,2 K RON | |
| 7 | 7.GLOBAL AMANET IFN SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,5 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 89,4 K RON | |
| 8 | 8.VEGA GOLD IMPEX SRL▲ 23 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 32,1 %▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 119,8 K RON | |
| 9 | 9.GLOBAL CREDITĂRI SRL▲ 52 | Municipiul Deva, Hunedoara | 26,5 %▲ 105 % | ▲ 105 % | 231,5 K RON | |
| 10 | 10.EXCLUSIV SILVER SRL▲ 7 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 24,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 87,3 K RON | |
| 11 | 11.EASY FINANCE CONSULTING SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 24,2 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 101,4 K RON | |
| 12 | 12.TIBEMIACOM SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 23,3 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -18,7 K RON | |
| 13 | 13.QUARTZ GOLD SRL▲ 43 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 23,2 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 146,8 K RON | |
| 14 | 14.MANU CONSULTING & SALES S.R.L.nou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 22,5 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 184,6 K RON | |
| 15 | 15.SIBEL I.F.N. SRL▲ 3 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 22,1 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 358 K RON | |
| 16 | 16.TODOR-AMANET S.R.L.▼ 13 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 22 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 407,3 K RON | |
| 17 | 17.ARSYS GOLD SRL▼ 6 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 20,7 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 2,2 K RON | |
| 18 | 18.UNIK GOLD SRL▲ 17 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 20,1 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 42,4 K RON | |
| 19 | 19.ALINA CRESSUS GOLD SRL▲ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 18,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 91,9 K RON | |
| 20 | 20.GARANT FINANCE SRL▼ 8 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 17,6 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 731,2 K RON | |
| 21 | 21.BROKER DE CREDITE ŞI IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,9 %▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 18,6 K RON | |
| 22 | 22.ACTIV EXCHANGE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,8 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 778,7 K RON | |
| 23 | 23.GLOBAL CREDIT IFN SRL▲ 23 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 15,7 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 59,1 K RON | |
| 24 | 24.AMBRA WIN SRL▼ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 15,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 111,5 K RON | |
| 25 | 25.RISK CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 17 | Sat Roşcani, Comuna Dobra, Hunedoara | 14,5 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 275,6 K RON | |
| 26 | 26.DARY-CRIS INTERMED S.R.L.▼ 4 | Sat Bejan, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 14,2 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -4,8 K RON | |
| 27 | 27.ATIFLO ASIG S.R.L.▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,1 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 163 K RON | |
| 28 | 28.ANASTASIA IFN SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 12,8 %▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 81,7 K RON | |
| 29 | 29.ELECTRO CASH AMANET S.R.L.▲ 31 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 12,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 199 RON | |
| 30 | 30.CREDEX ŞI ASOCIAŢII SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 12,4 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 54,9 K RON | |
| 31 | 31.B & K ALL INSURANCE EXPERT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 12,3 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 89,9 K RON | |
| 32 | 32.CVI EXPERT MOKY S.R.L.▼ 31 | Municipiul Brad, Hunedoara | 12 %▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 213,4 K RON | |
| 33 | 33.PARADOX SRL▼ 24 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 11,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 78 K RON | |
| 34 | 34.ANDORA HERA SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 11,6 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 74,8 K RON | |
| 35 | 35.NASIM SRL▼ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 11,1 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 65,1 K RON | |
| 36 | 36.INTELLIGENT MANAGEMENT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 10,8 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 8,3 K RON | |
| 37 | 37.FELMAR ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 9,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 72,4 K RON | |
| 38 | 38.I.F.N. AURA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,5 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 300 K RON | |
| 39 | 39.GARIBALDI ACTIV SRL▲ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,9 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 14,2 K RON | |
| 40 | 40.ALMI CLAIMS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 75 K RON | |
| 41 | 41.FVD FINANCIAL CONSULTING SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,5 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 299,6 K RON | |
| 42 | 42.DOREVAL SRL▲ 13 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,7 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 154,2 K RON | |
| 43 | 43.BRIO EXCHANGE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,5 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 776 K RON | |
| 44 | 44.ROKA CRISOS SRL▼ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 5,5 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 201 K RON | |
| 45 | 45.AUTOCIM ASIG SRL▼ 2 | Sat Vălişoara, Comuna Vălişoara, Hunedoara | 5,5 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 34,9 K RON | |
| 46 | 46.AMBROZIA SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 5,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 55,4 K RON | |
| 47 | 47.STAR EXCHANGE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,4 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 448,4 K RON | |
| 48 | 48.VALYUL R & A S.R.L.▼ 20 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 4,4 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 42 RON | |
| 49 | 49.GMC AVANTAJE AMANET SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,3 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 158 K RON | |
| 50 | 50.CLEOPATRA GOLD S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 3,9 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 258,7 K RON | |
| 51 | 51.EXCHANGE SPEED S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 3,9 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.RIB BROK ASIG S.R.L.▼ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 3 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 195 K RON | |
| 53 | 53.HERDAN EXCHANGE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,7 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -99,1 K RON | |
| 54 | 54.EUROGOLD CREDIT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,5 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 73,2 K RON | |
| 55 | 55.WINTER GOLD SRL▼ 45 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,1 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 55,4 K RON | |
| 56 | 56.DENARO CREDIT SRL▼ 11 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 2,1 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 105,6 K RON | |
| 57 | 57.MAREŞALU ASIG S.R.L.▼ 44 | Sat Valea Bradului, Municipiul Brad, Hunedoara | 1,7 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 18,1 K RON | |
| 58 | 58.TRUST A & M EXPERT CONSULT BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,8 %▲ 19 % | ▲ 19 % | -3,7 K RON | |
| 59 | 59.COLORADO GOLD SRL▼ 45 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 0,6 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 125,7 K RON | |
| 60 | 60.SORIGA ASIG S.R.L.▼ 45 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,5 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 179,5 K RON | |
| 61 | 61.SPEEDY EXCHANGE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,4 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 588,2 K RON | |
| 62 | 62.VIOSTIL LIPSCANI S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 0,1 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 31,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Hunedoara
CAEN 6492
Alte activități de creditare
69 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
27 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
78 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 3,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON