Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Hunedoara după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
79 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5 %, iar liderul atinge 115,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FERMA DENIS SRLnou | Sat Peşteana, Comuna Densuş, Hunedoara | 115,3 %▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | -506,8 K RON | |
| 2 | 2.ANCORA SERVCOM SRLnou | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 60,7 %▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | -24,1 K RON | |
| 3 | 3.DANADA FOREXPO SRL▲ 42 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 60,2 %▲ 148,9 % | ▲ 148,9 % | 167,1 K RON | |
| 4 | 4.SEBI FOREST TRANS SRL▲ 1 | Sat Răchitova, Comuna Răchitova, Hunedoara | 56,7 %▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 181,8 K RON | |
| 5 | 5.LEMN BALEIA SRL▲ 27 | Sat Almaşu Sec, Comuna Cârjiţi, Hunedoara | 56 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 45 K RON | |
| 6 | 6.CIPRI EXPLOFOREST SRLnou | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 55,9 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 15,3 K RON | |
| 7 | 7.EXPLO NEL SRL▼ 4 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 55,5 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 509,5 K RON | |
| 8 | 8.ALINDANA SERVCOM SRL▲ 12 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 55,5 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 111,2 K RON | |
| 9 | 9.ALDONA PREST SRL▼ 8 | Sat Bârcea Mare, Oraş Simeria, Hunedoara | 52,9 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 17,6 K RON | |
| 10 | 10.MINELTA SIL COM SRL▲ 11 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 49,4 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 509,2 K RON | |
| 11 | 11.FORTRANS N&N SRL▼ 7 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 45,6 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 315,9 K RON | |
| 12 | 12.VALEA MĂRĂŞASCĂ SRL▲ 15 | Sat Mihăieşti, Comuna Dobra, Hunedoara | 44,9 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 23,3 K RON | |
| 13 | 13.S.A.S. SEMAGROSERV SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 44,7 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 81 K RON | |
| 14 | 14.SERVAGRA SRL▲ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,9 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,6 K RON | |
| 15 | 15.VITAL BERRY PRODUCTION SRL▲ 21 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 41,8 %▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | -87,8 K RON | |
| 16 | 16.AGRO LEO CAR SRL▲ 12 | Sat Bretea Mureşană, Comuna Ilia, Hunedoara | 41 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 192,3 K RON | |
| 17 | 17.SIMO MULTISERV SRLnou | Sat Pricaz, Comuna Turdaş, Hunedoara | 40,8 %▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 49,3 K RON | |
| 18 | 18.RURAL IOVA SRL= | Sat Roşcani, Comuna Dobra, Hunedoara | 39,4 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 38,4 K RON | |
| 19 | 19.CIUC FOREST SRL▼ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 38 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 193 K RON | |
| 20 | 20.TRANS FNC SRL▼ 18 | Sat Ohaba-Ponor, Comuna Pui, Hunedoara | 37,2 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 31,5 K RON | |
| 21 | 21.SIGMA PLUS COMIMPEX SRL▲ 29 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,2 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 174,3 K RON | |
| 22 | 22.IMPEX TRANSCOM MAGURA SRL▲ 37 | Sat Ponor, Comuna Pui, Hunedoara | 34,4 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 390,4 K RON | |
| 23 | 23.CHICK SRL▲ 7 | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 34,4 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 24 | 24.TANI DANONA SRL▼ 5 | Sat Teliucu Inferior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 33,1 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 448,6 K RON | |
| 25 | 25.EXPLORER MONTAN SRLnou | Sat Romoşel, Comuna Romos, Hunedoara | 31 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -74,3 K RON | |
| 26 | 26.EXPLOATAREA SPINUL SRL▲ 40 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 30,8 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 336,3 K RON | |
| 27 | 27.ALDONA FOREST SRL▲ 7 | Sat Bârcea Mare, Oraş Simeria, Hunedoara | 30,2 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 38,5 K RON | |
| 28 | 28.FULL EUROPA SRL▼ 18 | Sat Gelmar, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 28,9 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 28,3 K RON | |
| 29 | 29.SURIANU PRODCOM SRL▲ 25 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 28,5 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 191 K RON | |
| 30 | 30.NELUTU PRODCOM SRL▼ 13 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 27,6 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 276,7 K RON | |
| 31 | 31.SILVAMURY SRL▲ 18 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 25,6 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | -17,5 K RON | |
| 32 | 32.DRAGON IMPEX SRL▲ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 23,7 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 5,4 K RON | |
| 33 | 33.SOICA FOREST SRLnou | Sat Lăpugiu de Sus, Comuna Lăpugiu de Jos, Hunedoara | 23,5 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 2,8 K RON | |
| 34 | 34.HORTICOLA NICHY SRLnou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 23,5 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 183,7 K RON | |
| 35 | 35.OCOLUL SILVIC CARPATINA SRL▼ 20 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 23,1 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 70,5 K RON | |
| 36 | 36.REC AGROBACIA S.R.L.▼ 27 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 20,8 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 28,7 K RON | |
| 37 | 37.AVLIS EXPOPROD SRL▼ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 19,6 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 36,6 K RON | |
| 38 | 38.GABIEMA COL SRL▲ 18 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 19,1 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 375,2 K RON | |
| 39 | 39.AGROARTA SRL▼ 13 | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 19,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 144,2 K RON | |
| 40 | 40.CIRRUS COMEXIM S.R.L.= | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 18,7 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 631,8 K RON | |
| 41 | 41.ALPIN GRIGORESCU SRL▲ 1 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 18,6 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 34,7 K RON | |
| 42 | 42.CARO SILVA REX SRLnou | Sat Râu de Mori, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 18,4 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 98,7 K RON | |
| 43 | 43.REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "ŢINUTUL PĂDURENILOR" RA▲ 4 | Sat Teliucu Inferior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 18,3 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 378,9 K RON | |
| 44 | 44.DUDAS COM AGROPREST S.R.L.nou | Sat Tâmpa, Comuna Băcia, Hunedoara | 18 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 118,1 K RON | |
| 45 | 45.ERTIM TOMUTA SRL▼ 7 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 14,5 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 1,7 K RON | |
| 46 | 46.EXPO GALA SRLnou | Sat Cărpiniş, Oraş Simeria, Hunedoara | 14,1 %▲ 90 % | ▲ 90 % | 16,7 K RON | |
| 47 | 47.ANDREEA FOREST SRL▼ 18 | Loc. Câmpu lui Neag, Oraş Uricani, Hunedoara | 13,4 %▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 6,6 K RON | |
| 48 | 48.KAVASGIL SRL▼ 9 | Comuna Veţel, Hunedoara | 12,5 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -113,6 K RON | |
| 49 | 49.ZARATHUSTRA COMIMPEX SRL▼ 16 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 12,5 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 126,3 K RON | |
| 50 | 50.COMEXIM R SRL▼ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 12,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 59,2 K RON | |
| 51 | 51.FORSTEX 2001 SRLnou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 11,5 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 5,4 K RON | |
| 52 | 52.ROBADA ZOO PROD SRLnou | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 11,4 %▲ 176,4 % | ▲ 176,4 % | -38,2 K RON | |
| 53 | 53.SILVELIN SRL▲ 14 | Municipiul Brad, Hunedoara | 10,8 %▼ 8 % | ▼ 8 % | -39,8 K RON | |
| 54 | 54.FLORUS FOREST SRL▼ 48 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 10,8 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 101,6 K RON | |
| 55 | 55.BOCANII SRL▼ 12 | Sat Ostrovu Mic, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 10,4 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 3,1 K RON | |
| 56 | 56.HYLFOREST ONE SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 10,3 %▲ 141,2 % | ▲ 141,2 % | 0 RON | |
| 57 | 57.HORT IMEX SRL▼ 6 | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | 9,3 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 35,8 K RON | |
| 58 | 58.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL GRĂDIŞTEA MUNCELULUI - CIOCLOVINA RA▼ 45 | Municipiul Deva, Hunedoara | 9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 0 RON | |
| 59 | 59.RO XI WOOD SYSTEMS SRL▼ 34 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8,9 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 52,4 K RON | |
| 60 | 60.ASAL SRL▲ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8,8 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 88,2 K RON | |
| 61 | 61.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL RETEZAT RA▼ 47 | Sat Nucşoara, Comuna Sălaşu de Sus, Hunedoara | 8,5 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 0 RON | |
| 62 | 62.GHEDAN SRLnou | Sat Căstău, Comuna Beriu, Hunedoara | 8,2 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 952 RON | |
| 63 | 63.OCOLUL SILVIC RETEZATUL CLOPOTIVA - RÂU DE MORI SRLnou | Sat Râu de Mori, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 7,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 25,4 K RON | |
| 64 | 64.AGROMAMS SRL▼ 2 | Sat Peşteana, Comuna Densuş, Hunedoara | 7,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 8,7 K RON | |
| 65 | 65.NANDRES FOREST SRL▼ 24 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 6,4 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 90,7 K RON | |
| 66 | 66.EMA GAB SRLnou | Oraş Geoagiu, Hunedoara | 5,9 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 12,6 K RON | |
| 67 | 67.ALIS PROD IMPEX SA▼ 7 | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 4,9 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 86,9 K RON | |
| 68 | 68.FERMA PROD SRL▲ 3 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 4,8 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 33,6 K RON | |
| 69 | 69.DESEFOR SRL▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,3 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 732 RON | |
| 70 | 70.COS TRANSTER SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 4,1 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 46 K RON | |
| 71 | 71.ADIMAR EXPOFOREST SRL▼ 13 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 3,6 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -79,5 K RON | |
| 72 | 72.VICTORIA GRUP 99 SRL▼ 20 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 2,9 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,8 K RON | |
| 73 | 73.ZOOTEHNOPROD SRL▼ 9 | Sat Orăştioara de Sus, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 2,5 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 27,3 K RON | |
| 74 | 74.NELU & MIRE SRL▼ 39 | Sat Ştei, Comuna Densuş, Hunedoara | 1,8 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -55 K RON | |
| 75 | 75.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC VALEA ORAŞTIEI RA▼ 7 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,7 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 283,2 K RON | |
| 76 | 76.ROMAN FOREST SRL▼ 21 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara | 1,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 7,3 K RON | |
| 77 | 77.FOREST DANCI SRL▼ 8 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 1,2 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 103,9 K RON | |
| 78 | 78.SAB FOREST SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,1 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 8,6 K RON | |
| 79 | 79.DODO PRODCOMEX SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 0,5 %▲ 125,7 % | ▲ 125,7 % | 89,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Hunedoara
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
96 firme · 167,6 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
9 firme · 154,3 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
55 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
24 firme · 117,6 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
24 firme · 76,5 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 61,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
7 firme · 975,7 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
7 firme · 671 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
8 firme · 643,3 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
3 firme · 591,3 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
3 firme · 519,7 K RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 237,4 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
6 firme · 88,6 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
1 firme · 11,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 6,9 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 0 RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON