Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Harghita după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
52 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 86,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FAULKNER SRL▲ 6 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 86,2 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 193,9 K RON | |
| 2 | 2.ECO-TINY HOUSE SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 78,7 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 944,5 K RON | |
| 3 | 3.LUKACS MANUFACTURE SRL▲ 13 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 68,3 %▲ 274,2 % | ▲ 274,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.BUȘTENICONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 51,3 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 65,7 K RON | |
| 5 | 5.ZETA FENYO SRL▼ 2 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 47,8 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 273,2 K RON | |
| 6 | 6.PROSILVA LOG HOMES SRLnou | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 45,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -696 RON | |
| 7 | 7.TERMOLEMN-INDUSTRY SRL▼ 2 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 41,7 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 70,1 K RON | |
| 8 | 8.PROGRES K SRL▲ 33 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 39,4 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 213,1 K RON | |
| 9 | 9.SBL TRADING SRLnou | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 32,2 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 65,7 K RON | |
| 10 | 10.VERTICAL STRUCTURA SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 31,8 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 390,8 K RON | |
| 11 | 11.APICOLA CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 30,2 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 129,8 K RON | |
| 12 | 12.GENNY-FER IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 27,9 %▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 167,2 K RON | |
| 13 | 13.BENKORBAN-TOP SRL▲ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 26,8 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 33,5 K RON | |
| 14 | 14.BENATI SRL▲ 9 | Loc. Beteşti, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 26,1 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 15 | 15.MURES-PROD SRL▲ 21 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 25,9 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 99,6 K RON | |
| 16 | 16.HALEMN S & Z SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 25,9 %▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 46 K RON | |
| 17 | 17.KARPAT-FA SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 25,3 %▲ 487,6 % | ▲ 487,6 % | 54,7 K RON | |
| 18 | 18.PROD-WALD IMPEX SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 24,2 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 485,1 K RON | |
| 19 | 19.NAMOBI SRL▲ 8 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 22,7 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 148,1 K RON | |
| 20 | 20.EDLEX COMPANY SRL▲ 18 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 21,2 %▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 129 RON | |
| 21 | 21.LARIX SYSTEM SRL▼ 7 | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 21 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 24,2 K RON | |
| 22 | 22.DUGLASZ SRLnou | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 20,7 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 21,4 K RON | |
| 23 | 23.DOMUS LIGNUM SRL▲ 22 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 20,4 %▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 29,2 K RON | |
| 24 | 24.INTER FAMAR SRL▲ 2 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 19,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 288,6 K RON | |
| 25 | 25.TIBSIL SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 19,6 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 2,4 K RON | |
| 26 | 26.HARFOREST SRL▲ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 18,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 22,7 K RON | |
| 27 | 27.BODO-LEMN SRL▼ 14 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 18,3 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 373,6 K RON | |
| 28 | 28.SIDI & MIHAI SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 17,6 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 338,1 K RON | |
| 29 | 29.MAD IMPEX SRL▼ 21 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 16,7 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 3,6 K RON | |
| 30 | 30.FRANK ART SRL▼ 18 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 15,5 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 6,9 K RON | |
| 31 | 31.SALAMANDRA SRL▲ 15 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 14,5 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 4,5 K RON | |
| 32 | 32.GARSZ-PRODCOM SRL▼ 3 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 14 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 239,2 K RON | |
| 33 | 33.TRADI HOUSE SRL▲ 9 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 12,9 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 4,1 K RON | |
| 34 | 34.GLD FURNITURE SRL▲ 3 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 11,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 5,8 K RON | |
| 35 | 35.CASE DIN LEMN ECONOMICE S.R.L.nou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 11,7 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 54 K RON | |
| 36 | 36.IBEK SRLnou | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 11,1 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 30 K RON | |
| 37 | 37.AGM EMIL SRL▲ 10 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 11 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 81,1 K RON | |
| 38 | 38.HONCSOK PREST SRL▼ 10 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 9,7 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 27,6 K RON | |
| 39 | 39.META GLOB SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 9,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 472,2 K RON | |
| 40 | 40.TROPY-COM SRL▼ 30 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 8,9 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 145,9 K RON | |
| 41 | 41.MOBILCOM-IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 8,8 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.AJTOABLAK ZOLTAN SRLnou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 8,6 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 29,4 K RON | |
| 43 | 43.FARAGO SRL▼ 10 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 8,4 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 27,6 K RON | |
| 44 | 44.KOBEZOL SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 8,1 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 843,7 K RON | |
| 45 | 45.TABULA SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,4 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 838,8 K RON | |
| 46 | 46.HAMOR K.L. SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 6,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 1,3 K RON | |
| 47 | 47.SZABINA CONSTRUCTII SRL▼ 25 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 5,9 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 4,5 K RON | |
| 48 | 48.BENGLASS SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 5,4 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 82,2 K RON | |
| 49 | 49.BRADUL-EZUSTFENYO SRL▼ 14 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 4,1 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 908,7 K RON | |
| 50 | 50.FA-LAK DELHEGY SRL▼ 30 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 2 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 53,1 K RON | |
| 51 | 51.ARTIL SRL▼ 8 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 0,1 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 29,6 K RON | |
| 52 | 52.ECO WOODEN HOUSES SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 0,1 %— | — | -286,6 K RON |