Top 100 firme — Construcții, Gorj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 269,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VIGOCONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | 269,6 %▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 382 K RON | |
| 2 | 2.PRESTAROM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 108,3 %▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 381,6 K RON | |
| 3 | 3.COREMI INTER SA▲ 12 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 108 %▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 219,8 K RON | |
| 4 | 4.ROXTIS CONSTRUCT SRL▼ 2 | Oraş Tismana, Gorj | 97,7 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 112 K RON | |
| 5 | 5.KORUNA CON SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 80,4 %▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 61,2 K RON | |
| 6 | 6.CUALISERV SRLnou | Sat Bustuchin, Comuna Bustuchin, Gorj | 66,3 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 92,2 K RON | |
| 7 | 7.D&C DIOINVEST SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 64,6 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | -43,5 K RON | |
| 8 | 8.SINTALEX IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 53,7 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 53,2 K RON | |
| 9 | 9.ADUMIT COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 52,8 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 342,2 K RON | |
| 10 | 10.ROBYONCONS SRL▼ 4 | Sat Colţeşti, Comuna Logreşti, Gorj | 47,1 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 165 K RON | |
| 11 | 11.VMD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 46,7 %▲ 127 % | ▲ 127 % | 12 K RON | |
| 12 | 12.ARTDECONS SRL▲ 6 | Sat Bîltişoara, Comuna Runcu, Gorj | 44,1 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 55 K RON | |
| 13 | 13.ASTRALUX SRL▲ 28 | Sat Barza, Comuna Dăneşti, Gorj | 43,6 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 340,2 K RON | |
| 14 | 14.ADY COMPANY SRL▲ 14 | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 40,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 18 K RON | |
| 15 | 15.YDAIL CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 39,8 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.SERGOMAR SRLnou | Sat Bîltişoara, Comuna Runcu, Gorj | 38,7 %▲ 247,1 % | ▲ 247,1 % | 51,1 K RON | |
| 17 | 17.INTERSTAR GRUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 38,7 %▲ 5.112,3 % | ▲ 5.112,3 % | -7,2 K RON | |
| 18 | 18.TUDOPLAST SRL▲ 8 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | 35,5 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 8 K RON | |
| 19 | 19.RALEXCONS SRLnou | Sat Cărpinis, Comuna Crasna, Gorj | 35,4 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 53,7 K RON | |
| 20 | 20.SIMANCONS SRLnou | Sat Tămăseşti, Comuna Băleşti, Gorj | 31 %▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 65,9 K RON | |
| 21 | 21.INDUSTRYCONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 30,8 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -327,5 K RON | |
| 22 | 22.ERTESERV SRL▼ 6 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 29,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 51,8 K RON | |
| 23 | 23.NELFRAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Săcelu, Comuna Săcelu, Gorj | 29,5 %▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -88,4 K RON | |
| 24 | 24.ECONMET SA= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28,1 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 9,3 K RON | |
| 25 | 25.SOCEND CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Ţânțăreni, Comuna Ţânțăreni, Gorj | 26,8 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 524,5 K RON | |
| 26 | 26.CRISTALCOST SRLnou | Sat Ohaba Jiu, Comuna Bolbosi, Gorj | 26,2 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | -9,1 K RON | |
| 27 | 27.AMVALOVI SRL▼ 5 | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | 25,2 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 187,5 K RON | |
| 28 | 28.IMSAT MOTRU SAnou | Municipiul Motru, Gorj | 23 %▲ 490 % | ▲ 490 % | -3,5 mil. RON | |
| 29 | 29.GERMOIL IMPEX SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 21,8 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 67,8 K RON | |
| 30 | 30.DAMARUTIL SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 19,5 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 175,1 K RON | |
| 31 | 31.TEMGRUP SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 19,2 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 41,4 K RON | |
| 32 | 32.SPADISERV SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 15,9 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 14,2 K RON | |
| 33 | 33.GRAMICONS SRL▲ 13 | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 15,5 %▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -46 K RON | |
| 34 | 34.SELFCONSTRUCT SRL▲ 28 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 14,5 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 48,6 K RON | |
| 35 | 35.JWCORPORATE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,4 %▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 96 K RON | |
| 36 | 36.DOMACA SERV SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,9 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 857 RON | |
| 37 | 37.PREST CONSTRUCT SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 13 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -8,1 K RON | |
| 38 | 38.PRES-SANITAS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,9 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 68 K RON | |
| 39 | 39.BURAF EXIM SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 2,6 K RON | |
| 40 | 40.FOXSERV SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11,4 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -19 K RON | |
| 41 | 41.MAVITAN IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 48,3 K RON | |
| 42 | 42.MECANOELECTRICA SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,6 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 190,6 K RON | |
| 43 | 43.DESIGN CONS SRL▲ 5 | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | 10,5 %▲ 80 % | ▲ 80 % | 46,9 K RON | |
| 44 | 44.SLAVYA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 9 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 249,1 K RON | |
| 45 | 45.INSTALATORUL SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7,1 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -21,8 K RON | |
| 46 | 46.ELPROMEX CONSULT SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7 %▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 33,3 K RON | |
| 47 | 47.PATICLIC SRL▼ 38 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6,9 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 5 K RON | |
| 48 | 48.REZUVO PROD SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6,8 %▲ 152,2 % | ▲ 152,2 % | 25,1 K RON | |
| 49 | 49.ARIVI SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6,6 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 163,7 K RON | |
| 50 | 50.DANRUCRIS REZIST SRL▼ 42 | Oraş Turceni, Gorj | 6 %▼ 46 % | ▼ 46 % | 833 RON | |
| 51 | 51.DECOR SISTEM SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,4 %▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | 5,7 K RON | |
| 52 | 52.CONSTRUCT TOTAL COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,3 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -171,2 K RON | |
| 53 | 53.SEDIMACONS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,3 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 64,5 K RON | |
| 54 | 54.ROMTAD SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5,3 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 301,1 K RON | |
| 55 | 55.GRUCONSTRUCT SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 4,4 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 51,5 K RON | |
| 56 | 56.ORNIS PROD SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 4,1 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 70,7 K RON | |
| 57 | 57.PAPCONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3,5 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -91,1 K RON | |
| 58 | 58.PROTON MULTISERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 7,7 K RON | |
| 59 | 59.ROMSTRADE SAnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,9 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 508,1 K RON | |
| 60 | 60.VOLTSTAR SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,9 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -15,6 K RON | |
| 61 | 61.TERRAMAX SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,6 %▲ 175,1 % | ▲ 175,1 % | 703,2 K RON | |
| 62 | 62.ARMEANCA PREST COM SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,4 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 98 K RON | |
| 63 | 63.GATMAT PROD SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 189,7 K RON | |
| 64 | 64.MARCOS SRLnou | Sat Zorleşti, Comuna Prigoria, Gorj | 1,1 %— | — | 26,6 K RON | |
| 65 | 65.ASCOT FASHION DESIGN CONSTRUCT SRL▼ 38 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 0,7 %▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | -31,1 K RON | |
| 66 | 66.DRUPOTEL SRLnou | Sat Pojogeni, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 0,6 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 23,9 K RON | |
| 67 | 67.FEA CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0,4 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 33,4 K RON | |
| 68 | 68.HEVATEX COM SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0,2 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 138,7 K RON | |
| 69 | 69.ÎNTREPRINDEREA DE DRUMURI ŞI PODURI GORJ SAnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -1,5 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Gorj
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
505 firme · 475,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
32 firme · 151,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
70 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 111,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
157 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
53 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
43 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
25 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
25 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
11 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 697,6 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
3 firme · 268,9 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 248 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 120 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 77,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 59,1 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 5 K RON