Top 100 firme — Transport și depozitare, Galați după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
299 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,7 %, iar liderul atinge 303 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LQS LOGISTICS QUALITY SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 303 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.MORALIS GRAINS S.R.L.▲ 2 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 300 %▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | -81,8 K RON | |
| 3 | 3.KAIMAKAN CARGO SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 268,2 %▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 136,1 K RON | |
| 4 | 4.SUN GRAIN-TERRA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 244,8 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -830,2 K RON | |
| 5 | 5.ZEPPELIN TRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 211,7 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 249 RON | |
| 6 | 6.CLAU GABRIELA TAXI S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 166,8 %▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 216,1 K RON | |
| 7 | 7.MAXIMUS & AI TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149,7 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 104,9 K RON | |
| 8 | 8.MAGNITIONS RETAIL S.R.L.nou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 129,7 %▲ 275,7 % | ▲ 275,7 % | -305,6 K RON | |
| 9 | 9.LM MARKETING PROJECT SRL▲ 27 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Smârdan, Galaţi | 127,9 %▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 463,8 K RON | |
| 10 | 10.ANSORIM LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 117,5 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 113,4 K RON | |
| 11 | 11.ELEOSEBY TRANS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 115 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -529,5 K RON | |
| 12 | 12.CHR PET RESCUE TRANSPORT SRL▲ 8 | Sat Dobrineşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 98,9 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 649,8 K RON | |
| 13 | 13.NAT & VALI EXPRESS TRANSPORT S.R.L.▼ 6 | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | 93,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 336,7 K RON | |
| 14 | 14.EUROMAX TURISM SRL▲ 279 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91,5 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 459,1 K RON | |
| 15 | 15.SYROM SHIPPING SRL▲ 157 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,6 %▲ 339,9 % | ▲ 339,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.EXTRACT CARGO TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 88,8 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 585 K RON | |
| 17 | 17.MARKEMI TRUCKSPED HOLDING S.R.L.nou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 84,2 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 139,7 K RON | |
| 18 | 18.CHESCA SPEDITION SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 83,5 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 395,2 K RON | |
| 19 | 19.PAULA-PATRICIA COP 2018 S.R.L.▲ 29 | Sat Tămăoani, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 82,4 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 590,8 K RON | |
| 20 | 20.BEST MARINE SHIPPING SRL▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,8 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.COBAKIM TRANS S.R.L.nou | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 72,7 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 85,7 K RON | |
| 22 | 22.HOPE4PAWS AID S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 71,3 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 682,8 K RON | |
| 23 | 23.INFINITY MAR DMM S.R.L.▲ 2 | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 71,1 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 151,6 K RON | |
| 24 | 24.MARIO SANTALENA SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,9 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 429 K RON | |
| 25 | 25.SAF-AMA-ELI TRANS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,8 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 144,5 K RON | |
| 26 | 26.VARIO TRANS SRL▲ 103 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,2 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 29,5 K RON | |
| 27 | 27.MATINALEX SRL▲ 7 | Sat Ţepu, Comuna Ţepu, Galaţi | 64 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 124,8 K RON | |
| 28 | 28.ECS LOGISTICS SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 9,6 mil. RON | |
| 29 | 29.STELGEO TAX COM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62,6 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -17,1 K RON | |
| 30 | 30.CIP MAC ROUTE S.R.L.▲ 95 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 59,9 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 211,8 K RON | |
| 31 | 31.VEG UNIVERS SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,9 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 144,1 K RON | |
| 32 | 32.BJM FANTASTIC TRANS S.R.L.nou | Sat Cavadineşti, Comuna Cavadineşti, Galaţi | 58,4 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 76,2 K RON | |
| 33 | 33.AVALON SHIPPING SRL▲ 60 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,6 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 2 mil. RON | |
| 34 | 34.GREEN CITY CAR WASH SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,5 %▲ 193,1 % | ▲ 193,1 % | 15,2 K RON | |
| 35 | 35.GEOCER SPEDITION S.R.L.▲ 64 | Sat Vasile Alecsandri, Comuna Braniştea, Galaţi | 56,4 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 94,5 K RON | |
| 36 | 36.KARO TRUCK SPEDITION SRL▲ 29 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 55,2 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 185 K RON | |
| 37 | 37.EUROPOLIS SHIPPING AND TRADING (E.S.T.) SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53,9 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 221,5 K RON | |
| 38 | 38.BURVALEX TRANS SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 52,7 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 49,3 K RON | |
| 39 | 39.RUBENY TRANS CEREAL S.R.L.▼ 22 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 51,8 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 218,3 K RON | |
| 40 | 40.MIHVRU TRANSPORT S.R.L.▲ 6 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 51,7 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 143,7 K RON | |
| 41 | 41.MAT POWER DELIVERY S.R.L.nou | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 50,2 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 101,7 K RON | |
| 42 | 42.EDL TRANSPORT LOGIXECO S.R.L.▼ 13 | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | 49,7 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 78,4 K RON | |
| 43 | 43.SICALTRANS SRL▲ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,2 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 288,5 K RON | |
| 44 | 44.NARKAMY SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,8 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 93,4 K RON | |
| 45 | 45.DARIUS LUCA SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,8 %▼ 14 % | ▼ 14 % | -75,3 K RON | |
| 46 | 46.GAVAY ALIONA S.R.L.▲ 102 | Sat Slobozia Corni, Comuna Ghidigeni, Galaţi | 45,5 %▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 275,1 K RON | |
| 47 | 47.DICOR TRANS AGRI S.R.L.▲ 14 | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 45,5 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | -3,8 K RON | |
| 48 | 48.DORINAR SRL▼ 11 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 43,2 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 67 K RON | |
| 49 | 49.MAOTRANSGIO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,9 %▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 258,3 K RON | |
| 50 | 50.TEAM 093 EXPEDIȚIE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,8 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 459,9 K RON | |
| 51 | 51.DIACSGRIG AGM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,8 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 21,7 K RON | |
| 52 | 52.ELTIDO SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 41,5 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 31,8 K RON | |
| 53 | 53.CARGO SPRINT COMPANY S.R.L.▲ 100 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,4 %▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 58,4 K RON | |
| 54 | 54.IONIC TRANS SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,3 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 416,6 K RON | |
| 55 | 55.SPEEDPROCO TRACKS SRL▲ 37 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 40 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 157,8 K RON | |
| 56 | 56.TIRTRANS SRL▲ 106 | Sat Vasile Alecsandri, Comuna Braniştea, Galaţi | 40 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -60,1 K RON | |
| 57 | 57.DARALECAT GHEORGHIAN S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,9 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 31,6 K RON | |
| 58 | 58.BLANDIOS TRANS SRLnou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 39,7 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 215,1 K RON | |
| 59 | 59.MEDART LOGISTICS SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,9 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 60 | 60.PATIS LEO-MIHA SRL▼ 33 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 38,9 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 4 K RON | |
| 61 | 61.NERTRANS CARGO SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 38,1 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 5,7 mil. RON | |
| 62 | 62.MIIA-TOUR SRL▲ 196 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 37,6 %▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 104,1 K RON | |
| 63 | 63.ANGHEMAR DRIVE S.R.L.nou | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 36,9 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 69,2 K RON | |
| 64 | 64.TRANSAND ADS SRLnou | Sat Umbrăreşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 36,6 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | -131,3 K RON | |
| 65 | 65.GETIAN IMPEX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,3 %▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | -137,2 K RON | |
| 66 | 66.GIULIANO CAR TRANS SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,2 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 219,5 K RON | |
| 67 | 67.ALEXTEO ATI S.R.L.nou | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 35 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -52,2 K RON | |
| 68 | 68.ANGELS TRANSPORT SRL▼ 24 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 34,8 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 684,5 K RON | |
| 69 | 69.RELAX UP & DOWN SRL▲ 219 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,4 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 139,8 K RON | |
| 70 | 70.RDU FRIGO TRANSPORT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,8 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 26,9 K RON | |
| 71 | 71.X-BRISE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,6 %▲ 291,4 % | ▲ 291,4 % | 5,5 K RON | |
| 72 | 72.SIGMA S SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,5 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 808,9 K RON | |
| 73 | 73.KAMERT LAND SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,7 %▲ 127,9 % | ▲ 127,9 % | 132,9 K RON | |
| 74 | 74.DANSEBAN TRANS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,5 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 4,8 K RON | |
| 75 | 75.ELMARI TRANS SRL▲ 121 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,5 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -4,4 K RON | |
| 76 | 76.GADIMIL LED SRL▲ 18 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 31,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -32,8 K RON | |
| 77 | 77.NAVROM BAC SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,7 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 78 | 78.NEW - ROLAX SRL▲ 79 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 118,4 K RON | |
| 79 | 79.FITNESS SHOP SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 153,8 K RON | |
| 80 | 80.ADELEROX BRM TRANS S.R.L.▲ 193 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 50,9 K RON | |
| 81 | 81.ECRIPAM SRL▼ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 949,4 K RON | |
| 82 | 82.UNICOM OIL TERMINAL SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,2 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 83 | 83.RAVANDYMAR S.R.L.▼ 73 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,9 %▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -456,8 K RON | |
| 84 | 84.BIATRANS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,2 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 39,4 K RON | |
| 85 | 85.ARDMARCO TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 28,8 %▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 15,7 K RON | |
| 86 | 86.CHIRIAC & HILOHI TRANS SNC▲ 116 | Comuna Fundeni, Galaţi | 28,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 6 K RON | |
| 87 | 87.COMPANIA DE NAVIGATIE FLUVIALA ROMANA NAVROM SA▲ 73 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,4 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 132 mil. RON | |
| 88 | 88.SAVIN DIDI TRANS SRL▼ 62 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,2 %▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 13,1 K RON | |
| 89 | 89.MARYNA & MYRUNA PETRULA SRL▲ 23 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 27,6 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 119,9 K RON | |
| 90 | 90.MIDBOL SRL▼ 45 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 27,4 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 313,6 K RON | |
| 91 | 91.NB SERVICE SRL▲ 187 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 27 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 57,7 K RON | |
| 92 | 92.CONSTANTIN COP 97 SRLnou | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 26,6 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 110,6 K RON | |
| 93 | 93.TICSAND SRL▼ 14 | Sat Chiraftei, Comuna Măstăcani, Galaţi | 26,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 721,6 K RON | |
| 94 | 94.TEO-CRIS LOGISTIC SRL▼ 55 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 26,5 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 196,2 K RON | |
| 95 | 95.UNIVERSAL SOLTRANS 81 S.R.L.▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,1 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -29,9 K RON | |
| 96 | 96.DDUPOWER INVEST SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,1 %— | — | 257 K RON | |
| 97 | 97.LIREVTRANS SRL▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -126,1 K RON | |
| 98 | 98.ALYGLOBAL LOGISTICS SRL▲ 108 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 26 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | -23,4 K RON | |
| 99 | 99.GM TOUR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,7 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 74,8 K RON | |
| 100 | 100.ISN ALITRANS SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,7 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 839,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Galați
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
623 firme · 980 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
11 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
43 firme · 254,7 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
13 firme · 61,1 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
110 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 38 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
111 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 26,5 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
288 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
43 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
37 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
76 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 418,5 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 71 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 0 RON