Top 100 firme — IT și comunicații, Galați după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
81 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6 %, iar liderul atinge 244,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SEMIOTIC SOFTWARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 244,1 %▲ 360,5 % | ▲ 360,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 2 | 2.DIGITAL CORE TEHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 163,5 %— | — | 222,3 K RON | |
| 3 | 3.ACTIVE DESIGN PIXELS SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 161,2 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 347,9 K RON | |
| 4 | 4.BRIGHT PICTURE GRD SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 125,7 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 61,4 K RON | |
| 5 | 5.I.V. FUTURE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 103,7 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.HOTSPOT SPECIALISTS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 93,2 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 328,9 K RON | |
| 7 | 7.NEXLOC SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 86,4 %▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 724,1 K RON | |
| 8 | 8.LOGIC ECOMSOL S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,8 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.EVANTAGE SOFT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,7 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.WEBITFACTORY S.R.L.▼ 5 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 65,1 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 709,1 K RON | |
| 11 | 11.UNITED SAMAVAL SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64,1 %▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 296,7 K RON | |
| 12 | 12.VANILA IT PROJECT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,9 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 385,8 K RON | |
| 13 | 13.PARHELION SOFTWARE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,6 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 86,9 K RON | |
| 14 | 14.PANZO SOFTWARE ŞI CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 54,3 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 466,6 K RON | |
| 15 | 15.NONLINEAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,3 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 152,1 K RON | |
| 16 | 16.IRONIC DISTORS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52,3 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 267,5 K RON | |
| 17 | 17.MULTI KUBE ABCONSULT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,2 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 619,2 K RON | |
| 18 | 18.SENDIX SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,1 %▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 52,1 K RON | |
| 19 | 19.AAA AUTO CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 277,2 K RON | |
| 20 | 20.INOSOFT LEAN SYSTEM SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,1 %▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 280,2 K RON | |
| 21 | 21.THECON SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 30,4 K RON | |
| 22 | 22.DATA ROOM SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,8 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | -107 K RON | |
| 23 | 23.LIGHTNING SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -42,7 K RON | |
| 24 | 24.KROMAR INVEST 2000 SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,9 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 21,8 K RON | |
| 25 | 25.EXTENDED DEV S.R.L.▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,2 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 860,3 K RON | |
| 26 | 26.VAVVOR SOLUTIONS SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,2 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 144 K RON | |
| 27 | 27.SIMPLE SMART TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 86,5 K RON | |
| 28 | 28.ALTFACTOR SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,5 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 712,9 K RON | |
| 29 | 29.AVIAN STUDIO SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 201,4 K RON | |
| 30 | 30.SOFTNIS DEV SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,4 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 517,7 K RON | |
| 31 | 31.IMAGINE & BRAND SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,8 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 184,4 K RON | |
| 32 | 32.MINDBOX SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 201,6 K RON | |
| 33 | 33.MONICOM SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,5 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 337,8 K RON | |
| 34 | 34.GĂZDUIRE ENTERPRISE S.R.L.▼ 19 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 19,9 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 81 K RON | |
| 35 | 35.ATTOSOFT SRL▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,1 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 36 | 36.PUBLIMEDIAN SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,1 %▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 135,7 K RON | |
| 37 | 37.AISEC RO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 48,7 K RON | |
| 38 | 38.ECODARMA SOLUȚII DIGITALE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,5 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 175,8 K RON | |
| 39 | 39.QBIT ROMITO S.R.L.nou | Sat Cişmele, Comuna Smârdan, Galaţi | 14,1 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 124,1 K RON | |
| 40 | 40.BEAUTYSENIC S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,4 %▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 86,3 K RON | |
| 41 | 41.KINELINK MOOVEE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,3 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 15,4 K RON | |
| 42 | 42.PANZO SOFTWARE DESIGN SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,3 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 346,3 K RON | |
| 43 | 43.UPBIT WEB DESIGN S.R.L.nou | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 10,8 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 162 K RON | |
| 44 | 44.CENTRICO SELIR S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,4 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 45 | 45.EUROWEB SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,2 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 120,7 K RON | |
| 46 | 46.NAPA ROMÂNIA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,2 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 418,7 K RON | |
| 47 | 47.TEROX SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,9 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 105 K RON | |
| 48 | 48.ALBERTINI SPEED ND SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,9 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 185,9 K RON | |
| 49 | 49.ALGORITHM + SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8 %▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 93,8 K RON | |
| 50 | 50.ALTEO MABI CONT SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,7 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 249,5 K RON | |
| 51 | 51.VIGERO SRL▼ 25 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 9,2 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 803 RON | |
| 52 | 52.PRO AKTERA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 128,9 K RON | |
| 53 | 53.EUROTRANS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,9 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 249,7 K RON | |
| 54 | 54.DATAMONDIAL SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,6 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.PRIMERA TECH NET SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,5 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 272 K RON | |
| 56 | 56.LUCIANO CAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,5 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 182 K RON | |
| 57 | 57.CLANVADA IMPEX SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,7 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 131,7 K RON | |
| 58 | 58.PROIECTESOFT.NET SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,5 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 287,9 K RON | |
| 59 | 59.HOGLUND MARINE GALAŢI SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 56,6 K RON | |
| 60 | 60.SMART SMR HUZ S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -382 RON | |
| 61 | 61.ENASIA DOTS S.R.L.nou | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 6,5 %▲ 1.485,6 % | ▲ 1.485,6 % | 101,5 K RON | |
| 62 | 62.PUBLICSOFT INFO SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 280 K RON | |
| 63 | 63.OAOA TEK C.M. S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,1 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 92,1 K RON | |
| 64 | 64.WIND RIVER SYSTEMS ROMANIA SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,1 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 65 | 65.ZIGOTTO SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | -35 K RON | |
| 66 | 66.TACIT PAY SRL▼ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -55 K RON | |
| 67 | 67.NETAXON SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,3 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 329,1 K RON | |
| 68 | 68.CASH BAG SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,2 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 72,2 K RON | |
| 69 | 69.PRIMAGE AD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,6 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 73,3 K RON | |
| 70 | 70.FOURGRAFX SRL▼ 31 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4,5 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 173,7 K RON | |
| 71 | 71.STELARIS TORA SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 133,2 K RON | |
| 72 | 72.NETAXON SOFT SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,3 %0,0% | 0,0% | 80,6 K RON | |
| 73 | 73.HARDNET.RO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,9 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 148,1 K RON | |
| 74 | 74.VIAŢA LIBERĂ SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 10,1 K RON | |
| 75 | 75.REDANS SRL▼ 62 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3 %▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 69,2 K RON | |
| 76 | 76.RADIO GALAŢI MEDIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 %▲ 32 % | ▲ 32 % | -157,7 K RON | |
| 77 | 77.TREDON SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 101,7 K RON | |
| 78 | 78.TEVECOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 225,1 K RON | |
| 79 | 79.HOLDER IDEEA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 70,6 K RON | |
| 80 | 80.99 SOLUTIONS IT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,9 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 238 K RON | |
| 81 | 81.BIOSOFT COMPUTERS SRL▼ 29 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 72,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Galați
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
104 firme · 148,5 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
232 firme · 100,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 81,2 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
67 firme · 37,1 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
20 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
41 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
3 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
14 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
26 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
17 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
6 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
9 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
4 firme · 847,8 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
5 firme · 753,9 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 597,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 589 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
4 firme · 495,3 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
3 firme · 305,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 290,1 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 231,2 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
3 firme · 183,6 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 160,5 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 20,4 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 0 RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 0 RON