Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Galați după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
427 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 31,2 %, iar liderul atinge 238,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROINDUSTRIALA LACT FRESH SRL▲ 1 | Sat Folteşti, Comuna Folteşti, Galaţi | 238,6 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 111,3 K RON | |
| 2 | 2.NEW PIPING SISTEM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 226,9 %▲ 82 % | ▲ 82 % | 507,5 K RON | |
| 3 | 3.REKORD TENTS RHN S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 216,9 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.LUCAFRESH PROD DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 207,6 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 335,1 K RON | |
| 5 | 5.CEM BUS CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 172,2 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 232,5 K RON | |
| 6 | 6.SPATYARD BOATS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 154,2 %▲ 240,9 % | ▲ 240,9 % | 43,2 K RON | |
| 7 | 7.QUANTUM CONCEPT SRL▲ 18 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 144,5 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -449 K RON | |
| 8 | 8.EURO ACTIVE PHOTOPRINT SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 114,6 %▲ 389 % | ▲ 389 % | 104,1 K RON | |
| 9 | 9.GUSTULPASIUNII BY DUMI S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 114,3 %▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 174,1 K RON | |
| 10 | 10.STERIAN FORKLIFT SRLnou | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 111,8 %▲ 201,7 % | ▲ 201,7 % | 53,8 K RON | |
| 11 | 11.DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 106,3 %▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 12 | 12.ESIOM CONSTRUCT 94 S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 98,4 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.DULCE DE CASA AS S.R.L.nou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 93,5 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 168 K RON | |
| 14 | 14.GRANDART SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 89,6 %▲ 168,1 % | ▲ 168,1 % | 213,2 K RON | |
| 15 | 15.PRIMA CONSTRUCT NAVAL SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 86,5 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.MUEHLHAN SRL▲ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 84,7 %▲ 207,4 % | ▲ 207,4 % | 10,5 mil. RON | |
| 17 | 17.SALD ELECTROD MONTAJ S.R.L.nou | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Galaţi | 82,2 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.JE SUIS POTATA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 173,2 K RON | |
| 19 | 19.VEDLA IT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,6 %▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 432 K RON | |
| 20 | 20.SURFACE PROTECTION DB S.R.L.▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,2 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 233,1 K RON | |
| 21 | 21.MEGAPOLIS SERVICES IMPORT-EXPORT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78,7 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.RODUL AGRIS SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 77,8 %▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | -1 mil. RON | |
| 23 | 23.METAL CAPS DESIGN S.R.L.nou | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 77,5 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 471,3 K RON | |
| 24 | 24.SPIC ȘI PÂINE BRUTĂRIE ARTIZANALĂ S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,9 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 46 K RON | |
| 25 | 25.AGROFRONTAL SRL▲ 56 | Sat Cuca, Comuna Cuca, Galaţi | 74,8 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 26 | 26.ILIE TECLEMNEXPORT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 70,7 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -1 mil. RON | |
| 27 | 27.MICOL COLATI SRL▲ 312 | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | 70,4 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 62 K RON | |
| 28 | 28.AHA PRINT SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 69,7 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 151 K RON | |
| 29 | 29.ULTRA THERME PROD S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 69,5 %▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 91,9 K RON | |
| 30 | 30.CRISCAKES S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,2 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | -7,8 K RON | |
| 31 | 31.TANAGRA GRANMARMO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 141,6 K RON | |
| 32 | 32.POIANA NOUA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,4 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 742,5 K RON | |
| 33 | 33.NAFIRTMONT SRL▲ 39 | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 66,4 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.RUDAMAR GUST S.R.L.▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 66,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 334,2 K RON | |
| 35 | 35.DUMITRU METALRO 2019 S.R.L.▲ 39 | Sat Umbrăreşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 66,2 %▲ 201,7 % | ▲ 201,7 % | 593,1 K RON | |
| 36 | 36.C.M.D. SAS SRL▼ 30 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 65,1 %▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 37 | 37.LAMARACADELE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64,2 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 298,5 K RON | |
| 38 | 38.BIOMBRICHET S.R.L.▼ 30 | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 64,1 %▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 48,9 K RON | |
| 39 | 39.ADFEROM SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,5 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 746,9 K RON | |
| 40 | 40.SELEMAYA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 59 %— | — | 675,5 K RON | |
| 41 | 41.PIATRĂ AMENAJĂRI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,9 %— | — | 7,2 K RON | |
| 42 | 42.DAROLI METAL SRL▲ 235 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,5 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 97,9 K RON | |
| 43 | 43.CRANIDAN FACTORY S.R.L.nou | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 55,5 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 8 K RON | |
| 44 | 44.SIFA GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 54,8 %▲ 3.066,6 % | ▲ 3.066,6 % | 175,9 K RON | |
| 45 | 45.VAELVI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 54,7 %▲ 1.337,7 % | ▲ 1.337,7 % | 601 K RON | |
| 46 | 46.JUSTRITE ROMANIA S.R.L.▲ 27 | Comuna Tuluceşti, Galaţi | 52,6 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 47 | 47.SPORUL 2010 SRL▲ 200 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Galaţi | 52,5 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | -2 mil. RON | |
| 48 | 48.ATLANTIS INTERMEDIO PFD S.R.L.▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 51,1 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.CHEF GIGI D.A. SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,2 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 142,7 K RON | |
| 50 | 50.FERMSANID PRIM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,2 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 18,7 K RON | |
| 51 | 51.MINIBUS LUXURY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,6 %▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 10,8 mil. RON | |
| 52 | 52.AGRODORI SRL▲ 284 | Sat Cişmele, Comuna Smârdan, Galaţi | 49 %▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | -56,8 K RON | |
| 53 | 53.ESTETICDENT LABORATORY S.R.L.▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,9 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 962,9 K RON | |
| 54 | 54.VANEP AGRO FOREST S.R.L.nou | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Galaţi | 48,7 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 162,1 K RON | |
| 55 | 55.PRINTDREAM REAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,5 %▲ 80 % | ▲ 80 % | 376 K RON | |
| 56 | 56.MECH STEEL PROJECT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 47,2 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 39,6 K RON | |
| 57 | 57.VOLTIFY CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,4 %▲ 220,4 % | ▲ 220,4 % | 153,7 K RON | |
| 58 | 58.DEMCAR 2000 SRL▲ 151 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,3 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 11,3 mil. RON | |
| 59 | 59.MONARTEM BAKERY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45,7 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 221,4 K RON | |
| 60 | 60.VECTOR INDUSTRY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45,3 %— | — | -160,6 K RON | |
| 61 | 61.METAL MONTAJ GIOVANNI S.R.L.▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 262,9 K RON | |
| 62 | 62.RETRO COMMERCIAL S.R.L.▼ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,9 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 472,2 K RON | |
| 63 | 63.MASTER ICY CREAM SRL▲ 8 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 44,3 %▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 64 | 64.PROCENT SRL▲ 271 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,9 %▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 65 | 65.ZORILEX SRL▲ 75 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,8 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 186,5 K RON | |
| 66 | 66.COMPANY MED SRL▲ 53 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 41,5 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 67 | 67.CORINVEROP PATISERIE S.R.L.▼ 57 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,4 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 570 K RON | |
| 68 | 68.DN PASCALI SRL▲ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,3 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 116,5 K RON | |
| 69 | 69.MIDEXMET SRLnou | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 41,3 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 51 K RON | |
| 70 | 70.VAMAPIVA SRL▼ 41 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 40,5 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 94,4 K RON | |
| 71 | 71.DANAMAR-IMPEX SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 40,2 %▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 73,1 K RON | |
| 72 | 72.GRIGOR M DENTAL SRL▲ 67 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,1 %▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 228,2 K RON | |
| 73 | 73.KRD EXCLUSIV PROFILCO S.R.L.▲ 90 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,9 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 134,4 K RON | |
| 74 | 74.RO UNIT BRAND S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,7 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 98 K RON | |
| 75 | 75.SATUL REZISTA COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Slobozia Blăneasa, Comuna Negrileşti, Galaţi | 38,7 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -67,7 K RON | |
| 76 | 76.AGRIVISTO SRL▲ 230 | Sat Blânzi, Comuna Corod, Galaţi | 38,1 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -456,5 K RON | |
| 77 | 77.DAFI IMPEX SRL▲ 34 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 37,8 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 765,5 K RON | |
| 78 | 78.AUTOBLANK MENTENANȚĂ S.R.L.▼ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37,7 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 1,4 mil. RON | |
| 79 | 79.ACTIVE HD PRINTING SOLUTIONS SRL▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37,2 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 29,6 K RON | |
| 80 | 80.EXCELSIOR EUROTRADE S.R.L.▼ 79 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 815,9 K RON | |
| 81 | 81.VIDACOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,9 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 74,4 K RON | |
| 82 | 82.AGRICAMILIV SRL▲ 184 | Sat Oancea, Comuna Oancea, Galaţi | 36,6 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 140,3 K RON | |
| 83 | 83.EDI-MAT VESSELS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,2 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 304,6 K RON | |
| 84 | 84.MOBILA FROSA GRUP SRL▲ 134 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 35,9 %▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 16,2 K RON | |
| 85 | 85.DEN BREEJEN ROMANIA SRL▲ 63 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,7 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 86 | 86.IRIFENTOMA S.R.L.nou | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 35,5 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 6,7 K RON | |
| 87 | 87.BUJENITA NATURAL JUICES S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,5 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 18,7 K RON | |
| 88 | 88.REMICO COMPREST SRL▲ 276 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,4 %▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 4 mil. RON | |
| 89 | 89.LIO MARITIME SERVICES & SUPPORT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,9 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 171,3 K RON | |
| 90 | 90.SAMARTICOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,8 %▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 301,3 K RON | |
| 91 | 91.SILVEXPERT MONTEUR S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 33,9 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 94,2 K RON | |
| 92 | 92.NIKNĂRIK SRL▲ 199 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 33,7 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | -55 K RON | |
| 93 | 93.GENBA TECHNICAL SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,4 %▲ 349,9 % | ▲ 349,9 % | 869 K RON | |
| 94 | 94.LA SOFY ȘI GIORGIA S.R.L.nou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 32,7 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 1,7 K RON | |
| 95 | 95.NAVMARO SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,7 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 96 | 96.DERUISTRANS DN SRL▲ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,5 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 136,7 K RON | |
| 97 | 97.ROLBAND MIXT COMPANY SRL▼ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,4 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 235,9 K RON | |
| 98 | 98.PATI CLEO SWEET S.R.L.▼ 83 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,1 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 3,4 K RON | |
| 99 | 99.KLAUS SRL▲ 24 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 31,2 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 368,1 K RON | |
| 100 | 100.DANGORANT S.R.L.nou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 31,2 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 9,5 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Galați
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
7 firme · 941 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
34 firme · 600,4 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
165 firme · 388,9 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 344,5 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
162 firme · 203 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
7 firme · 176,1 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
30 firme · 170,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 167,9 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
28 firme · 163,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
17 firme · 154,4 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
3 firme · 145 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
53 firme · 142,2 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
13 firme · 135,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
3 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
4 firme · 86,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
42 firme · 85,8 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
21 firme · 76,3 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 72,7 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 68,1 mil. RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 66,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
41 firme · 65,3 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 60,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
19 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 43,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
12 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
5 firme · 40,7 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
5 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
4 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
3 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
38 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
2 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
52 firme · 23 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
26 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
10 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 2432
Laminare la rece a benzilor înguste
1 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
35 firme · 17 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
9 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
30 firme · 14 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
6 firme · 14 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
11 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
4 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
16 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 11 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 9 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
27 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
13 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
14 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
2 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
14 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
7 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
7 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 5 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
18 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
4 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
35 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
30 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
10 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
6 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1104
Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
3 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2733
Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 986,1 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 970 K RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
2 firme · 936,2 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 922 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 808,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
7 firme · 745,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
4 firme · 704,7 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 670,2 K RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 645,3 K RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 626,1 K RON
CAEN 2630
Fabricarea echipamentelor de comunicații
2 firme · 573,6 K RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
5 firme · 551,2 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
6 firme · 530,2 K RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
1 firme · 486,5 K RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 441,3 K RON
CAEN 1081
Fabricarea zahărului
1 firme · 409,1 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
3 firme · 403,9 K RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
3 firme · 394,8 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 394,4 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
4 firme · 391,8 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
4 firme · 380 K RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 359,1 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 343,5 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 338 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
4 firme · 325,4 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 295,9 K RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
2 firme · 280,4 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 276,5 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 274,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
4 firme · 179,8 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 152,3 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 127,1 K RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 121,7 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 119,2 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 114,8 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
3 firme · 109,7 K RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 102,4 K RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 81,7 K RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 79,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
2 firme · 68 K RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 66,7 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 60,3 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 42,5 K RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
1 firme · 38,7 K RON
CAEN 2571
Fabricarea produselor de tăiat
2 firme · 35,7 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 21,5 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 17,6 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 16,1 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 9,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
2 firme · 8,1 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
3 firme · 8 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 3,2 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 1,9 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 0 RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 0 RON
CAEN 2053
Fabricarea uleiurilor esențiale
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1031
Prelucrarea și conservarea cartofilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 0 RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 0 RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
2 firme · 0 RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 0 RON