Top 100 firme — Sănătate, Dâmbovița după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
42 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 91,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROELIDENT EXPERT S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 91,7 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 382,1 K RON | |
| 2 | 2.DENTAL X RAD SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,5 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 582,1 K RON | |
| 3 | 3.GEA DENTA CLINIC S.R.L.nou | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 57,2 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 71,5 K RON | |
| 4 | 4.YAKDENT S.R.L.nou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 49,6 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 351,4 K RON | |
| 5 | 5.DENTARA DR.BANICA ELENA SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,2 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 175,5 K RON | |
| 6 | 6.DTH DENT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,9 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 126 K RON | |
| 7 | 7.MĂRCEŞTI DENT SRLnou | Sat Mărceşti, Comuna Dobra, Dâmboviţa | 37,7 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 134,1 K RON | |
| 8 | 8.SC HYMARCO CLINIQUE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 32,6 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 32,7 K RON | |
| 9 | 9.ALMINA TRADING S.A.▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 32,2 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.OPTIC ART SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 31,8 %▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 553,6 K RON | |
| 11 | 11.MEDICAL DR ENESCU S.R.L.▼ 9 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 30,9 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 431,5 K RON | |
| 12 | 12.R.G.- IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 26,4 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 300,6 K RON | |
| 13 | 13.LORENTINA 2102 SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 25,9 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 627,5 K RON | |
| 14 | 14.MEDSILVER CENTRU MEDICAL S.R.L.▼ 5 | Sat Finta Mare, Comuna Finta, Dâmboviţa | 23,5 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 54 K RON | |
| 15 | 15.DANITA DENTACENTER SRL▼ 12 | Sat Valea Lungă-Cricov, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 21,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 338,7 K RON | |
| 16 | 16.HACK DENTAL S.R.L.▼ 8 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 21,1 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 272,6 K RON | |
| 17 | 17.MEDART SRLnou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 21 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 3,6 K RON | |
| 18 | 18.LABORATOR CLINIC AMADIS SRL▲ 2 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 18,6 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 55,1 K RON | |
| 19 | 19.BIOMEDICA SRL▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18,5 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 693,2 K RON | |
| 20 | 20.PROMED SYSTEM SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 17,3 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 23,1 K RON | |
| 21 | 21.RAYA SANO DENT 2012 S.R.L.nou | Sat Gura Ocniţei, Comuna Gura Ocniţei, Dâmboviţa | 17 %▲ 219,7 % | ▲ 219,7 % | 57 K RON | |
| 22 | 22.MASSAWI MEDICAL CENTER S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14,9 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 759 K RON | |
| 23 | 23.CIPROSYL MED SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14,5 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 15,5 K RON | |
| 24 | 24.MEDIFAM SRL▲ 1 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 14,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 24,4 K RON | |
| 25 | 25.ROCOS AFTERSCHOOL S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 3,7 K RON | |
| 26 | 26.GENERAL OPTIC SRL▼ 10 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 14,1 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -4,7 K RON | |
| 27 | 27.PURMED SRL▼ 15 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 13,9 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -8,6 K RON | |
| 28 | 28.VIO DENT SRLnou | Loc. Răcari, Oraş Răcari, Dâmboviţa | 12,8 %— | — | 14,7 K RON | |
| 29 | 29.EUDA MEDICAL SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 12,8 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 23,9 K RON | |
| 30 | 30.CENTRUL MEDICAL MEDIPLUS SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 162 K RON | |
| 31 | 31.CM DR. ALEXE SRL= | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 9,4 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 98,8 K RON | |
| 32 | 32.MEDALEX SRL▼ 4 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 8,5 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 22,8 K RON | |
| 33 | 33.CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DR. BADESCU CRISTINA SRL= | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 8 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 140,7 K RON | |
| 34 | 34.CENTRUL MEDICAL DIAMED SRL▼ 10 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 7,4 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 77,5 K RON | |
| 35 | 35.CENTRUL MEDICAL PROLIFE SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3,6 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 229,5 K RON | |
| 36 | 36.OFTALMO-MED SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3,4 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 84,6 K RON | |
| 37 | 37.MENS SANA - CABINET POLICLINIC SRL▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 54 K RON | |
| 38 | 38.CONTROLMED SRL▼ 17 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 107,1 K RON | |
| 39 | 39.TAI CHI MEDICAL SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2,5 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 138,3 K RON | |
| 40 | 40.MEDINVEST DH SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 0,8 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 95 K RON | |
| 41 | 41.GAM-COM SRL▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 0,7 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 19,7 K RON | |
| 42 | 42.AMNA VISION S.R.L.nou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 0,3 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -11,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Dâmbovița
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
111 firme · 177,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
162 firme · 110,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
53 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
8 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
4 firme · 5 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
14 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 365,5 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
4 firme · 304,8 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 229,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 94,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON