Top 100 firme — IT și comunicații, Dâmbovița după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 136,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PERSPECTIVES SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 136,2 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AYRAN SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 125,7 %▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 206,5 K RON | |
| 3 | 3.ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 67,5 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.SUPPORT DIVISION GROUP SRLnou | Sat Serdanu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 56,6 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 428,9 K RON | |
| 5 | 5.FINTECH CONSULTANCY S.R.L.▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 56,3 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 391,1 K RON | |
| 6 | 6.RIVER DETECT SRL▲ 4 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 54 %▲ 167,2 % | ▲ 167,2 % | 561,2 K RON | |
| 7 | 7.LAND SUPPORT SYSTEMS S.R.L.▼ 5 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 40,9 %▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 31,1 K RON | |
| 8 | 8.SYSTEM DIVISIONS GROUP SRLnou | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 37,6 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 51,7 K RON | |
| 9 | 9.KALDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35,7 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -13,1 K RON | |
| 10 | 10.DYNAMIX IT SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35,1 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 446,8 K RON | |
| 11 | 11.MEDIA KMY PRODUCTION S.R.L.▼ 7 | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 34,3 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 297,4 K RON | |
| 12 | 12.NEK MUSIC PRODUCTION SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 32,9 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 2 mil. RON | |
| 13 | 13.PORSENA SRL▼ 7 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 28 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 164,1 K RON | |
| 14 | 14.SKYBOX SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Dâmboviţa | 27,5 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 164,2 K RON | |
| 15 | 15.SC AVIZIERO S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 27,1 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 46 K RON | |
| 16 | 16.COLUMNA FILM STUDIO SRL▲ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 25,2 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 282,5 K RON | |
| 17 | 17.PRINTTELROM S.R.L.▼ 10 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 24,7 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 374,6 K RON | |
| 18 | 18.ARCTURUS MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 222,4 K RON | |
| 19 | 19.FLARE SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 312,9 K RON | |
| 20 | 20.CAMERA RENTAL S.R.L.▼ 2 | Sat Brâncoveanu, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 18,5 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -35,4 K RON | |
| 21 | 21.EXPERT VISION AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18,1 %▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 135,1 K RON | |
| 22 | 22.INTERNATIONAL CENTER FOR COLLABORATIVE NETWORKINGS SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 17 %▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | -124,8 K RON | |
| 23 | 23.FABRICA DE SOFTURI SRL▲ 22 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 107,5 K RON | |
| 24 | 24.EDITURA CETATEA DE SCAUN SRL▼ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 122,1 K RON | |
| 25 | 25.RAL INFO SERV SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,5 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 14,3 K RON | |
| 26 | 26.ECOSOFT SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,2 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 523,5 K RON | |
| 27 | 27.HIMEKO ELECTRIC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,2 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 111,8 K RON | |
| 28 | 28.ART DEPARTAMENT S.R.L.nou | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 11,7 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 84,7 K RON | |
| 29 | 29.MABO DESIGN SRLnou | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 11 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 127,4 K RON | |
| 30 | 30.SANDOR CAM 35 SRL▼ 8 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 11 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 45,1 K RON | |
| 31 | 31.A.E.S. ELECTRONIC SRL▲ 7 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 10,5 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 166,8 K RON | |
| 32 | 32.BEEWEB AGENCY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10,3 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 62,5 K RON | |
| 33 | 33.MC SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▼ 22 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 8,9 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 49,6 K RON | |
| 34 | 34.MICROBILT SRL▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8,6 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 93,9 K RON | |
| 35 | 35.UCD CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 7,9 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 42,7 K RON | |
| 36 | 36.CRISTSOFT DEVELOPMENT SRLnou | Sat Băleni-Români, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 7,6 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 97,8 K RON | |
| 37 | 37.PRELUCRĂRI INFO DATE S.R.L.▼ 24 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 6 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 93,4 K RON | |
| 38 | 38.CASTEL BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 5,5 %▲ 128 % | ▲ 128 % | 130,5 K RON | |
| 39 | 39.SARADAV GREEN IT SOFTWARE S.R.L.▼ 4 | Sat Gemenea Brătuleşti, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 5,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 94,1 K RON | |
| 40 | 40.MEDIA DÂMBOVIŢA SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4,6 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 55,1 K RON | |
| 41 | 41.CRT-CONSTRUCTII RETELE TELECOMUNICATII S.R.L.nou | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 3,7 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 61,6 K RON | |
| 42 | 42.DESIGN MOBILE COMMUNICATION S.R.L.▼ 19 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3,7 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 211,7 K RON | |
| 43 | 43.ALL SKY SOFTWARE S.R.L.▼ 26 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3,3 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 90,6 K RON | |
| 44 | 44.GANESHA ART MEDIA SRL▼ 23 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 3 %▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 13,5 K RON | |
| 45 | 45.LUKADY SRL▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2,7 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 38,5 K RON | |
| 46 | 46.CARRIER TUR SRL▼ 37 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,8 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 216,2 K RON | |
| 47 | 47.ANTET-TIPOCOM SRL▼ 11 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 1,2 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 17,3 K RON | |
| 48 | 48.CONTA STRIKE S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 0,6 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 99,8 K RON | |
| 49 | 49.GNET CENTER COMP SRL▼ 3 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 0,5 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 65,1 K RON | |
| 50 | 50.CONSFIN EXPERT SRL▼ 22 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 0,3 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 98 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Dâmbovița
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
156 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
83 firme · 46,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
6 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
10 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
34 firme · 18,3 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
13 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
12 firme · 15 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
73 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
65 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
19 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
11 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
14 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
7 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
13 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 2 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
21 firme · 2 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 966,8 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 575,4 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 349,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
6 firme · 345,9 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
2 firme · 220,1 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
4 firme · 146,7 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
3 firme · 127,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 81,6 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 19,9 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
1 firme · 12,6 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 0 RON