Top 100 firme — Activități profesionale, Covasna după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
160 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,7 %, iar liderul atinge 94,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SZIKAVET SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,3 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -40,2 K RON | |
| 2 | 2.RAX CONCEPT S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,3 %▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.CONTEMPORARY DESIGN TRENDS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,7 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 214,1 K RON | |
| 4 | 4.ATELIER DE PROIECTARE GTT S.R.L.▲ 49 | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | 57,2 %▲ 159,3 % | ▲ 159,3 % | 363,5 K RON | |
| 5 | 5.PROIECTARE IN CONSTRUCTII "FLOREA & COMP" SRL▲ 57 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 55 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 50,2 K RON | |
| 6 | 6.PACO ROAD DESIGN S.R.L.nou | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 51,8 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 174 K RON | |
| 7 | 7.INSTING SRL▲ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 49,5 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 343,6 K RON | |
| 8 | 8.PASTRACK SRL▲ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,2 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 255,2 K RON | |
| 9 | 9.SZIAVET S.R.L.nou | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | 42,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 217,1 K RON | |
| 10 | 10.PLANSHOW S.R.L.▲ 97 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 42 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.SBS EXPERT ACCOUNTING S.R.L.▲ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 444,8 K RON | |
| 12 | 12.V & V PROJEKT SRL▲ 136 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 40,3 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 221,3 K RON | |
| 13 | 13.CONTA SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39,9 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 767,4 K RON | |
| 14 | 14.W FOR WAMELEON S.R.L.▲ 7 | Sat Malnaş-Băi, Comuna Malnaş, Covasna | 38,8 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 67 K RON | |
| 15 | 15.BIGLEV ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 37,3 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 227 K RON | |
| 16 | 16.ALISAND EXPERT S.R.L.nou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 37,1 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 117,8 K RON | |
| 17 | 17.STAR-ADVERTISING FACTORY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,2 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 622,2 K RON | |
| 18 | 18.AMBARUS ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 36,1 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 250,1 K RON | |
| 19 | 19.FOXVET-AMBULANCE SRL▲ 15 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 34,5 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 65 K RON | |
| 20 | 20.EQUIVET SRL▼ 5 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 32,9 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 100,4 K RON | |
| 21 | 21.OPEN WORKS SRL▼ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,8 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 216,2 K RON | |
| 22 | 22.CONTVAL SRL▲ 70 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,1 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 175,6 K RON | |
| 23 | 23.MISA FOTO SRL▲ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,1 %▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 246,2 K RON | |
| 24 | 24.GEODA SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30,6 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 509,7 K RON | |
| 25 | 25.ACC AUDIT EXPERT S.R.L.▲ 121 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 29,2 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 83,8 K RON | |
| 26 | 26.LAST ADVICES S.R.L.nou | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 27,5 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 38,2 K RON | |
| 27 | 27.D & P BIRÓ INVEST S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,4 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 72,8 K RON | |
| 28 | 28.MISUNG PLAN S.R.L.▲ 10 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 26,4 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 91,1 K RON | |
| 29 | 29.LOR-ACCOUNT S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 26,3 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 132,4 K RON | |
| 30 | 30.TOPO-DALPI SRL▲ 56 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 26,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 246,8 K RON | |
| 31 | 31.EURO-TOPO SRL▲ 101 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 25,6 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -39,7 K RON | |
| 32 | 32.CONSULTANT TEHNIC FORTUNA SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,8 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 965,5 K RON | |
| 33 | 33.EWORKING S.R.L.▲ 78 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 24,8 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 177 K RON | |
| 34 | 34.FERCONTABIL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 24,3 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 389,2 K RON | |
| 35 | 35.PRODUCTIE COMERT SERVICII "HELIANTHUS OIL" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 22,7 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 4,7 K RON | |
| 36 | 36.DOMAREX SRL▲ 88 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 22 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 221,9 K RON | |
| 37 | 37.ENGEL GORDON SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 21,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 29,3 K RON | |
| 38 | 38.CONT-EXP SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 21 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 652,8 K RON | |
| 39 | 39.ATT-STUDIO SRL▲ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 20,9 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 29,7 K RON | |
| 40 | 40.DATASTEP S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 20,5 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 100,3 K RON | |
| 41 | 41.KONTAKRO ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 20,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 49,2 K RON | |
| 42 | 42.INTERCOMVET SRL▲ 57 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 20,1 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 161,3 K RON | |
| 43 | 43.ANACONTIS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 20 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 145,3 K RON | |
| 44 | 44.BIROU DE PROIECTARE ABSTRUKT SRL▼ 25 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 19,8 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 22,8 K RON | |
| 45 | 45.THOMSON PROMO S.R.L.▲ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,5 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 86,3 K RON | |
| 46 | 46.CORE SPACE ARCHITECTURE&DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,9 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | -24,6 K RON | |
| 47 | 47.STORMER SAnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,8 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 216,7 K RON | |
| 48 | 48.AUDITCOVLEX SRLnou | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 18,7 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 176,9 K RON | |
| 49 | 49.PAIZS DNS AUTO S.R.L.nou | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 18,5 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 284 K RON | |
| 50 | 50.BONPROIECT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 62,5 K RON | |
| 51 | 51.KND STUDIO S.R.L.▼ 41 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,4 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 396,9 K RON | |
| 52 | 52.TRIVET SRL▲ 89 | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 18,3 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 4,4 K RON | |
| 53 | 53.EXIMCONT SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 18,3 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 357,9 K RON | |
| 54 | 54.ERKÓSA CONTA S.R.L.nou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 18,2 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 48 K RON | |
| 55 | 55.IQ GAMES SRL▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18,2 %▼ 3 % | ▼ 3 % | -726,2 K RON | |
| 56 | 56.BODOR ARCHITECTURE S.R.L.▼ 50 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 18 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 42,9 K RON | |
| 57 | 57.AMIROAUDIT SRL▼ 50 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,8 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 493,7 K RON | |
| 58 | 58."SPIRET" SRL▲ 68 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,7 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -14,2 K RON | |
| 59 | 59.HENIVET SRLnou | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 17,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 47,4 K RON | |
| 60 | 60.PROTECT HARCOV SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,3 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 132,9 K RON | |
| 61 | 61.GENEX-CONT SRL▲ 43 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,2 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 143,3 K RON | |
| 62 | 62.AJTA WOOD S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,1 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 899,4 K RON | |
| 63 | 63.GONGORĂ SRLnou | Sat Lisnău, Comuna Ozun, Covasna | 17,1 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 797,8 K RON | |
| 64 | 64.AVRABRA COMMUNICATION S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,2 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 159,2 K RON | |
| 65 | 65.BOLONI-VET SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,1 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 25,4 K RON | |
| 66 | 66.KOBAK SRL▼ 23 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 16,1 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 114,6 K RON | |
| 67 | 67.AEE SECTEC SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 15,2 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 54,6 K RON | |
| 68 | 68.FELINA SRL▲ 5 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 15,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 59 K RON | |
| 69 | 69.PIRKO-CONT SRL▲ 45 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,1 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 307,4 K RON | |
| 70 | 70.CONTRAD SRL▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 46 K RON | |
| 71 | 71.EDOLIN COM-IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 14,8 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 72,9 K RON | |
| 72 | 72.NEXT KHP TOPO S.R.L.▼ 45 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,4 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -33 K RON | |
| 73 | 73.LINEA SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 82,5 K RON | |
| 74 | 74.S.S.M. ADVICE SRL▼ 24 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 14,3 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 172,1 K RON | |
| 75 | 75.EVICONT AKTA S.R.L.▼ 15 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 13,5 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 159 K RON | |
| 76 | 76.TIB-A-LEV. S.R.L.▼ 15 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 13,5 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 165,6 K RON | |
| 77 | 77.PRESTARI SERVICII "D' SIGNER" SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 13,5 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 4,1 K RON | |
| 78 | 78.ENAG CONSULTING SRL▲ 15 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 13,3 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 96,1 K RON | |
| 79 | 79.IDU-DANI SRL▲ 27 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 13,2 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 106,4 K RON | |
| 80 | 80.MANUFACTURING COST CONTROL SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 13,2 %▲ 106 % | ▲ 106 % | 199,1 K RON | |
| 81 | 81.CICPROIECT SRL▼ 53 | Comuna Comandău, Covasna | 12,8 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 52,3 K RON | |
| 82 | 82.R-DESIGN TEAM S.R.L.▼ 23 | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 11,6 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -287,3 K RON | |
| 83 | 83.EXPERT TOPOGIS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,5 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 62,8 K RON | |
| 84 | 84.CONSULTING FISCAL N.L. SRL▲ 41 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,3 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 175,9 K RON | |
| 85 | 85.TOPO INFO SRL▲ 67 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 74,9 K RON | |
| 86 | 86.CALC&KONT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,9 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 39,3 K RON | |
| 87 | 87.INVAR PROIECT SRL▲ 41 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,8 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 14,2 K RON | |
| 88 | 88.KRECHT'S SRLnou | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 10,7 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 77,8 K RON | |
| 89 | 89.PRESTARI SERVICII "CONTINFO PLUS" SRL▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,7 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 136 K RON | |
| 90 | 90.DE PROIECTARE COMERT SI SERVICII AMBIENT SRL▼ 67 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,5 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 271,8 K RON | |
| 91 | 91.BUSINESS FOUNDATION BV-2014 S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10,5 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 186,2 K RON | |
| 92 | 92."SZ-CONT CONSULTING" SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 10,3 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 536,4 K RON | |
| 93 | 93.EMLEKGYAR S.R.L.nou | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 10,3 %▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 80,4 K RON | |
| 94 | 94.SILVICAD SRL▲ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 84,4 K RON | |
| 95 | 95.ZSUKACONT S.R.L.▼ 1 | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 10 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 69 K RON | |
| 96 | 96.LEAD CONSULT & SERVICE S.R.L.▼ 63 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 77,2 K RON | |
| 97 | 97.SQUID DESIGN & CONSULTING SRL▲ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,8 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 65,5 K RON | |
| 98 | 98.BANCEA CONT EXP. S.R.L.nou | Sat Măgheruş, Comuna Ozun, Covasna | 9,4 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 37,4 K RON | |
| 99 | 99.EXP-EVAL SRL▼ 31 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 8,7 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -30,3 K RON | |
| 100 | 100.INTER-COM SRL▲ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,7 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 27,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Covasna
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
117 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
107 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
40 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
38 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
46 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
25 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
21 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
33 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
4 firme · 794,8 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
3 firme · 541,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 394,4 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 334,1 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
3 firme · 296,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 97 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 42,1 K RON