Top 100 firme — Sănătate, Constanța după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13 %, iar liderul atinge 126,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MED IMAGISTIC PLUS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 126,6 %▲ 318,4 % | ▲ 318,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 2 | 2.AQUA-MED CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,5 %▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.DIANTUS-ESTET SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 82,7 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 833,3 K RON | |
| 4 | 4.BEAUTIKA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 76,3 %▲ 257,3 % | ▲ 257,3 % | 38,2 K RON | |
| 5 | 5.NEUROLOGY CLINIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,4 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 625,6 K RON | |
| 6 | 6.HAPPY DENT CLINIC SRL▼ 4 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 67,2 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 530 K RON | |
| 7 | 7.CARDIOMEDSAL SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 61,7 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 83,5 K RON | |
| 8 | 8.ALFA & OCULUS MEDICAL SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58,3 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 184,5 K RON | |
| 9 | 9.INNOVATIVE DERM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57,7 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 716 K RON | |
| 10 | 10.CORINA ART DENT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,9 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 200,1 K RON | |
| 11 | 11.ELIOMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,9 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 315,5 K RON | |
| 12 | 12.INIMA SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 704,3 K RON | |
| 13 | 13.LILIANA AVRAM MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,6 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 333,4 K RON | |
| 14 | 14.MEDSTAR 2000 SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,3 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 324,7 K RON | |
| 15 | 15.SANDY PRO-SAN SRL▲ 127 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 45,1 %▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 169,5 K RON | |
| 16 | 16.EXPERT PATH S.R.L.▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,9 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -39,6 K RON | |
| 17 | 17.NEW LIFE DIAMOND MEDICAL CENTER SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,1 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 268 K RON | |
| 18 | 18.BIOTEST MED SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,9 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.DOLCEDENTA SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,5 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 132,8 K RON | |
| 20 | 20.M&M DENTAL TEAM SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,1 %▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 44,9 K RON | |
| 21 | 21.DENTAL CARE SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 40,4 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 84,8 K RON | |
| 22 | 22.DIAGO MEDICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,1 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 122,5 K RON | |
| 23 | 23.GAMA DIAMED SRL▲ 21 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 38,7 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 593 K RON | |
| 24 | 24.AESTHETICA VIP SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,4 %▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 877,6 K RON | |
| 25 | 25.OVIDIUS CLINICAL HOSPITAL SRL▼ 15 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 37,3 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 336,7 K RON | |
| 26 | 26.TOLDIMED SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,7 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 769,8 K RON | |
| 27 | 27.N'OELY MEDICAL CENTER SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,3 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 399,2 K RON | |
| 28 | 28.VITA-BIO STAR SRL▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,9 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 374,7 K RON | |
| 29 | 29.HISTOMEDICA SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,4 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 457 K RON | |
| 30 | 30.AURIS ESTETIC DENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,3 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 49,2 K RON | |
| 31 | 31.MELISSANOT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,8 %▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 330,3 K RON | |
| 32 | 32.PRAXIMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,6 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 257,7 K RON | |
| 33 | 33.DORU OPTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,4 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 90,5 K RON | |
| 34 | 34.OPTIENI SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,9 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 94,4 K RON | |
| 35 | 35.LUK BOREAL MEDICAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,6 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 70,1 K RON | |
| 36 | 36.PSIHOMED CLINIQUE S.R.L.▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,8 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 362,7 K RON | |
| 37 | 37.BUTAN MEDICAL SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 30,3 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 126,3 K RON | |
| 38 | 38.CEBAN DENT SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 26,8 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 63,1 K RON | |
| 39 | 39.DENTAMAR IMPEX SRL▲ 27 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 26,8 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 323,3 K RON | |
| 40 | 40.CORACERAM SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,7 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 17,1 K RON | |
| 41 | 41.GASTROMOND SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,6 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 876,2 K RON | |
| 42 | 42.ILIAS MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,8 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 60,1 K RON | |
| 43 | 43.ASCLEPIOS SRL▼ 30 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 25,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 44 | 44.EURODIALIZA SRL▲ 41 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 24,9 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 876,4 K RON | |
| 45 | 45.ALDERMA S.R.L.▲ 92 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,4 %▲ 220,8 % | ▲ 220,8 % | 28,3 K RON | |
| 46 | 46.GELSEMIUM SRL▲ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 23,7 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 127,4 K RON | |
| 47 | 47.RUNA DENT SRL▲ 36 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 23,7 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 183,4 K RON | |
| 48 | 48.CIVICA MED SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,3 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 612,9 K RON | |
| 49 | 49.KINETERRA CONCEPT SRL▼ 22 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 22,9 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 535,6 K RON | |
| 50 | 50.NORDMED SRL▲ 24 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 22,8 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 386,7 K RON | |
| 51 | 51.PARIS MEDICAL CENTER SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,4 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 223,6 K RON | |
| 52 | 52.NWI MOLAR DENT SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,1 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 36,4 K RON | |
| 53 | 53.BADIU MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 169,2 K RON | |
| 54 | 54.GIADA-MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,9 %▲ 40 % | ▲ 40 % | -18,5 K RON | |
| 55 | 55.DRDEDIU SRL▼ 13 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 21,3 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -4,5 K RON | |
| 56 | 56.PERFECT-DENT SRL▼ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,2 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -13,5 K RON | |
| 57 | 57.EUROHIPERBAR SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,6 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 87,4 K RON | |
| 58 | 58.NEPTUN MEDICAL SRL▼ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,4 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 40,1 K RON | |
| 59 | 59.MED-FAMILY MUNTEANU SRLnou | Sat Ciocârlia de Sus, Comuna Ciocârlia, Constanţa | 20,3 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 95,5 K RON | |
| 60 | 60.MEDICART SRL▼ 4 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 20,1 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 104,1 K RON | |
| 61 | 61.EUROMATERNA SA▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,7 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 62 | 62.SANTERRA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,2 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 177,1 K RON | |
| 63 | 63.RIGHT-HAND SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,1 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 59,9 K RON | |
| 64 | 64.DACIA DENTAL CLINIC SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,8 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 200,8 K RON | |
| 65 | 65.BRAVIMED 2001 SRL▲ 47 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 18,6 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 100,3 K RON | |
| 66 | 66.RAMED HEALTH SRL▼ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,6 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 137,4 K RON | |
| 67 | 67.MEDICOM NOVO 2010 SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 17,9 %— | — | 121,4 K RON | |
| 68 | 68.SUPER DENT 92 SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,8 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 136 K RON | |
| 69 | 69.TIRON MEDICUS SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,7 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 229,8 K RON | |
| 70 | 70.VICORDENT 2000 SRL▼ 27 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 17,6 %0,0% | 0,0% | -7,4 K RON | |
| 71 | 71.NEW VISION MEDICAL CENTER SRL▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,6 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -95,4 K RON | |
| 72 | 72.CAMADENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 27,6 K RON | |
| 73 | 73.ORIO MEDICAL SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 117,4 K RON | |
| 74 | 74.MEDICAL STOMA-DENT SRL▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 17,4 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 25,7 K RON | |
| 75 | 75.ROCOMEDICOR SRL▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,1 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1 mil. RON | |
| 76 | 76.IRYO SENTA SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,9 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | -26,5 K RON | |
| 77 | 77.COMPLEX BALNEAR ȘI DE RECUPERARE C.A.A. SRL▼ 19 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 16,9 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 392,9 K RON | |
| 78 | 78.DENTA 33 SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,7 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | -14,4 K RON | |
| 79 | 79.VERASANTE SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,7 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 124,3 K RON | |
| 80 | 80.SUN INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,1 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 97,6 K RON | |
| 81 | 81.MEDICAL ANALYSIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 %— | — | 295,6 K RON | |
| 82 | 82.CENTRU MEDICAL RIZEA SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,4 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 63,9 K RON | |
| 83 | 83.SANOMED SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,4 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 34,1 K RON | |
| 84 | 84.GMC MEDICAL SERVICES SRL▼ 73 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 15,3 %▲ 2 % | ▲ 2 % | -63,7 K RON | |
| 85 | 85.LABORATOR BIOTEST SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,1 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 188,5 K RON | |
| 86 | 86.CRISANTIS SRL▲ 38 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 15,1 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -19 K RON | |
| 87 | 87.MEDICALIS FAMILY SOFIMED SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 15 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 103 K RON | |
| 88 | 88.DERMABODY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | -1 K RON | |
| 89 | 89.MEDSTAR 2000 CLINIC SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,8 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 552,1 K RON | |
| 90 | 90.PROSANA MEDICAL CENTER SRL▼ 61 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,8 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 702,8 K RON | |
| 91 | 91.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 1,1 K RON | |
| 92 | 92.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 399,8 K RON | |
| 93 | 93.CENTRUL MEDICAL MEDSANO SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,2 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 119,3 K RON | |
| 94 | 94.CORAL DENT SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 10 K RON | |
| 95 | 95.GOOD HEALTH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 29,3 K RON | |
| 96 | 96.OTORINOMED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 156,2 K RON | |
| 97 | 97.LIZA MEDICAL SRL▲ 8 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 13,5 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 119,1 K RON | |
| 98 | 98.ACTIV DENT SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 14,2 K RON | |
| 99 | 99.HOMEOMED SRL▼ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 347 K RON | |
| 100 | 100.MOGADORMED SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 955,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Constanța
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
34 firme · 477,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
525 firme · 372,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
339 firme · 172,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
124 firme · 85,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
11 firme · 73,3 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
156 firme · 67,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
32 firme · 39,7 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
14 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
40 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 737,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
4 firme · 552,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 275,9 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
4 firme · 87,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 75,7 K RON