Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Constanța după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
102 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3 %, iar liderul atinge 165,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARCO GRUP AGRITRADE S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,3 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 2 | 2.AGRO EURO STAR SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 136 %▲ 1.229,4 % | ▲ 1.229,4 % | 23,7 K RON | |
| 3 | 3.MAHMUD-IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 107,6 %▲ 169,9 % | ▲ 169,9 % | 5 mil. RON | |
| 4 | 4.TUDOR'S GRAINS SRLnou | Comuna Băneasa, Constanţa | 80,3 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 34,6 K RON | |
| 5 | 5.AGRO CERCHEZU SRLnou | Sat Cerchezu, Comuna Cerchezu, Constanţa | 78,6 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 353,2 K RON | |
| 6 | 6.R GREEN AGRICULTURE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,2 %▼ 52 % | ▼ 52 % | -18,9 K RON | |
| 7 | 7.AGRO-FARM LUPU SRL▲ 54 | Sat Abrud, Comuna Adamclisi, Constanţa | 73,2 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 59,8 K RON | |
| 8 | 8.INTERTRANS LOGISTICS SRL▲ 20 | Sat Lanurile, Comuna Bărăganu, Constanţa | 70,9 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 16,2 K RON | |
| 9 | 9.AGRONOM X S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,3 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 197,6 K RON | |
| 10 | 10.RASOVA WINE SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 54 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 13,6 K RON | |
| 11 | 11.BIO SANDDORN PLANT SRL▲ 13 | Sat Grădina, Comuna Grădina, Constanţa | 52,8 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 334,1 K RON | |
| 12 | 12.DELTA SAFIR S.R.L.▲ 48 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 52,5 %▲ 204,8 % | ▲ 204,8 % | 76,8 K RON | |
| 13 | 13.SAPO CONPAS SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 48,5 %▲ 218 % | ▲ 218 % | 175,9 K RON | |
| 14 | 14.STELAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Pietreni, Comuna Deleni, Constanţa | 45,6 %▲ 501 % | ▲ 501 % | 9,6 K RON | |
| 15 | 15.VITIS BABADAG S.R.L.▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,5 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 515,3 K RON | |
| 16 | 16.GRÂNELE CARMINEI S.R.L.nou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 43,6 %▲ 755,1 % | ▲ 755,1 % | 129,8 K RON | |
| 17 | 17.AGRO-ZOO LUPU SRL▲ 8 | Sat Adamclisi, Comuna Adamclisi, Constanţa | 40 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 62,2 K RON | |
| 18 | 18.ALIMENT ELMIRA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,9 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 19 | 19.SMAG GROUP S.R.L.▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,3 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.REVAGRO AGRICULTURA SRL▲ 48 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 33,1 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 51,3 K RON | |
| 21 | 21.SPEED AGRO LAND SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,1 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 30,9 K RON | |
| 22 | 22.IFA CHEMICAL SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,5 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 930,3 K RON | |
| 23 | 23.NEWCO AGRO LAND SRL▲ 13 | Comuna Adamclisi, Constanţa | 29 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 214,9 K RON | |
| 24 | 24.STELY METAL SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,5 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 3 mil. RON | |
| 25 | 25.VIFRANA SA▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,4 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.ANDREAS TRADING SRLnou | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 24,7 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 52 K RON | |
| 27 | 27.FERMA 5 SRL▲ 166 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 24,6 %▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 576 RON | |
| 28 | 28.EUROLANSSA TRADING SRL▲ 45 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 24,2 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 492 K RON | |
| 29 | 29.AGRO-HERM 2012 SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 23,8 %— | — | 327,9 K RON | |
| 30 | 30.BLACK SEA BLUE DANUBE ROM SRL▲ 8 | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 23,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 416,5 K RON | |
| 31 | 31.RABBIT PROD SRL▲ 69 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 23,2 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 724,8 K RON | |
| 32 | 32.ALEX ACTIV SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,8 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 184,8 K RON | |
| 33 | 33.AGRO NETWORK SRLnou | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 21,9 %▼ 16 % | ▼ 16 % | -297,3 K RON | |
| 34 | 34.TOP GRAIN CARGO SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,5 %▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 68 K RON | |
| 35 | 35.EURO FARM INVEST SRL▲ 16 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 19,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 252,7 K RON | |
| 36 | 36.GEO PET IULI SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 19,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 433,9 K RON | |
| 37 | 37.TOLIL COMPANY SRL▲ 160 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,1 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 10,4 mil. RON | |
| 38 | 38.AVICOST ECO SRL▲ 47 | Loc. Remus Opreanu, Municipiul Medgidia, Constanţa | 18,5 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 1,1 K RON | |
| 39 | 39.PINDUL EXIM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,2 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 244,3 K RON | |
| 40 | 40.SAVISTAR APICOL SRL▲ 151 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,7 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 46,4 K RON | |
| 41 | 41.PALAVOTI GROUP SRL▼ 36 | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 16,9 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 799,2 K RON | |
| 42 | 42.AGRO BRAVA SRL▲ 55 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 16,7 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 177,3 K RON | |
| 43 | 43.AVIMAR VETERINARY SRL▼ 2 | Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 16,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 32,3 K RON | |
| 44 | 44.ECO DBR INVEST SRL▼ 27 | Sat Gârliciu, Comuna Gârliciu, Constanţa | 16,2 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 30,7 K RON | |
| 45 | 45.AGRO MADY 92 SRL▲ 154 | Sat Carvăn, Comuna Lipniţa, Constanţa | 15,9 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 800,6 K RON | |
| 46 | 46.CMN GROUP CEREAL ACTUAL SRL▲ 107 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 45,4 K RON | |
| 47 | 47.SARDA FISH SRL▼ 29 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 15,5 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 271,5 K RON | |
| 48 | 48.EURO AGRO PRESTIGE SRL▲ 28 | Sat Satu Nou, Comuna Oltina, Constanţa | 15,3 %▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 189,5 K RON | |
| 49 | 49.FLORIMAR LOGISTICS SRL▲ 45 | Sat Ostrov, Comuna Ostrov, Constanţa | 14,4 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 112,8 K RON | |
| 50 | 50.OSTROVIT SA▼ 8 | Sat Ostrov, Comuna Ostrov, Constanţa | 14,3 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 618,5 K RON | |
| 51 | 51.AGROCOREMA SRLnou | Sat Chirnogeni, Comuna Chirnogeni, Constanţa | 14,1 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 3,7 K RON | |
| 52 | 52.ILSER OLTENIA SRL▲ 120 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 102,7 K RON | |
| 53 | 53.RACHETA SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 429 K RON | |
| 54 | 54.FERMA PUIUL DOBROGEAN SRL▼ 50 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 13,1 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 391,8 K RON | |
| 55 | 55.PIESE AUTO ADIANA SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,1 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 211,2 K RON | |
| 56 | 56.BALCRIS LUANA SRLnou | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 12,9 %▲ 262,4 % | ▲ 262,4 % | 30,1 K RON | |
| 57 | 57.MIDMAR STAR SRL▼ 27 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 12,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.MASTER FISHING SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -46,9 K RON | |
| 59 | 59.ALEXARIA INTERNATIONAL SRL▲ 126 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,3 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 57 K RON | |
| 60 | 60.LA-FERM GRUP SRL▲ 160 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 12,1 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 138,8 K RON | |
| 61 | 61.SERRA-IVAS SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 31,8 K RON | |
| 62 | 62.SDM ACTIV AGRITRANS SRL▲ 69 | Sat Carvăn, Comuna Lipniţa, Constanţa | 11,9 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -166,4 K RON | |
| 63 | 63.BV ART CONSTRUCT SRL▲ 20 | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 9,8 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | -403 K RON | |
| 64 | 64.ALVICOLI COMERŢ SRLnou | Sat Crişan, Comuna Crucea, Constanţa | 9,3 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 6 mil. RON | |
| 65 | 65.DUVIGNEAU EUROPE SRL▲ 23 | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 9,2 %▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 107,3 K RON | |
| 66 | 66.AGRO TERRA ACTUAL SRL▲ 97 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 9 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 58,7 K RON | |
| 67 | 67.AGRONIC PRODUCT SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Cobadin, Constanţa | 8,7 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | -25,4 K RON | |
| 68 | 68.LA GAREN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 98,5 K RON | |
| 69 | 69.SOFRAG PRODUCTION SRL▲ 21 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 8,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 612,2 K RON | |
| 70 | 70.VITIS MURFATLAR SRL▲ 73 | Sat Rasova, Comuna Rasova, Constanţa | 6,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 48,3 K RON | |
| 71 | 71.AVICOLA POIANA SRL▲ 84 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 243 K RON | |
| 72 | 72.ECO PLANT CĂTINA SRLnou | Sat Siliştea, Comuna Siliştea, Constanţa | 6,1 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 204,9 K RON | |
| 73 | 73.LTA MONDIAL SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 7,9 mil. RON | |
| 74 | 74.GURAHANIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 53,4 K RON | |
| 75 | 75.HALMIRIS TRADE SRLnou | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 5,3 %▲ 198,2 % | ▲ 198,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.ALEXANDRU - MADALINA COM SRLnou | Sat Lipniţa, Comuna Lipniţa, Constanţa | 5,1 %▲ 171,9 % | ▲ 171,9 % | 788,4 K RON | |
| 77 | 77.MECANO GHIND SRL▼ 10 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 5,1 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 152,7 K RON | |
| 78 | 78.GRAIN SISTEM INC SRL▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 2 mil. RON | |
| 79 | 79.TOP VISION SRL▲ 79 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,9 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 172,6 K RON | |
| 80 | 80.MCM AGRICULTURA SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 812,8 K RON | |
| 81 | 81.EGAL TEAM SRL▼ 62 | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 4,3 %▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 21,5 K RON | |
| 82 | 82.FERMA DE PUI GALEŞU SRL▼ 80 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 4,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 812 RON | |
| 83 | 83.ALMAR START SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 49,6 K RON | |
| 84 | 84.ARDILES SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 %▼ 38 % | ▼ 38 % | -210,2 K RON | |
| 85 | 85.AVICOLA LUMINA SA▲ 59 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 3,9 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 86 | 86.PROD COM CLAS SRL▲ 130 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 238,8 K RON | |
| 87 | 87.MIDAVA AGRO SRLnou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 3,8 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 296,1 K RON | |
| 88 | 88.ENESCU AGRO GREEN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -43 K RON | |
| 89 | 89.TASE & NICO TRANS SRL▲ 31 | Sat Tariverde, Comuna Cogealac, Constanţa | 2,2 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 260,6 K RON | |
| 90 | 90.FLUX ŞABAN SRLnou | Sat Fântâna Mare, Comuna Independenţa, Constanţa | 2,1 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 27 K RON | |
| 91 | 91.ZOO-AGRO TRAIANI SRL▼ 68 | Sat Adamclisi, Comuna Adamclisi, Constanţa | 2,1 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 2,3 mil. RON | |
| 92 | 92.AGROMIC GOLD SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,8 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 229 K RON | |
| 93 | 93.AGRO STERE TMS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | -145,2 K RON | |
| 94 | 94.LA PETRICA '93 SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 145,7 K RON | |
| 95 | 95.PROVITIS SERV SRL▲ 91 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | -4,2 mil. RON | |
| 96 | 96.ADI-MARIUS SRL▲ 134 | Sat Cerchezu, Comuna Cerchezu, Constanţa | 1,4 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 54,1 K RON | |
| 97 | 97.CRYS-CON 2006 SRL▲ 80 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,3 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 213,5 K RON | |
| 98 | 98.AGROȘAPTE INVEST SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,2 %▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | -386,7 K RON | |
| 99 | 99.AGRO STUPINA SRLnou | Sat Stupina, Comuna Crucea, Constanţa | 0,6 %▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | -107,5 K RON | |
| 100 | 100.AGROSERV TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 1,5 mil. RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Constanța
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
629 firme · 2,7 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 254,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
31 firme · 181,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
21 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
62 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
56 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
34 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
23 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 903,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
2 firme · 864,2 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 759,9 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
8 firme · 668,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
8 firme · 624,2 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 493,3 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
4 firme · 349 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 9,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON