Top 100 firme — Imobiliare, Cluj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
570 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 29,4 %, iar liderul atinge 236,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PUNCTUAL INVEST SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 236,1 %▲ 405,8 % | ▲ 405,8 % | 16,1 mil. RON | |
| 2 | 2.NOBILA CASA SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 228,6 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.DIF URBANO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 222,9 %▼ 38 % | ▼ 38 % | -1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.LUX IMOBIL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 209,8 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 149,5 K RON | |
| 5 | 5.BOEMA BUILDING S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 206,9 %▲ 3.023,9 % | ▲ 3.023,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.CLINICA ROTAR MANAGEMENT S.R.L.▲ 95 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 138 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 33,7 K RON | |
| 7 | 7.AMISTAR PROPERTIES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 131 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 667,3 K RON | |
| 8 | 8.M G TEC GRUP SA▲ 74 | Municipiul Dej, Cluj | 124,3 %▲ 431,5 % | ▲ 431,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 9 | 9.ALTRADE COM SRL▲ 149 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116,9 %▲ 888,6 % | ▲ 888,6 % | 22,4 mil. RON | |
| 10 | 10.HEXAGON DEVELOPMENTS SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103,2 %▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.PANDA INVEST IMOB S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 102,1 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 68 K RON | |
| 12 | 12.INTERSALINI S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 100,7 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 159,6 K RON | |
| 13 | 13.VOLGUM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,2 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 551,1 K RON | |
| 14 | 14.FORMENTERA STAR S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 97 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -648,7 K RON | |
| 15 | 15.SSNK WAREHOUSES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 92,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 582 K RON | |
| 16 | 16.ARTSPACE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,8 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.METCON ESTATE S.R.L.▲ 285 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,9 %▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 239,9 K RON | |
| 18 | 18.COVACIU MIHAI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,9 %▲ 607,5 % | ▲ 607,5 % | 340,2 K RON | |
| 19 | 19.NEPHROROC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,7 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SUNFLOWER SRL▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,7 %▲ 180,5 % | ▲ 180,5 % | 408,7 K RON | |
| 21 | 21.VIP IMOBILIARE SRL▲ 449 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,6 %▲ 322,5 % | ▲ 322,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.ARCA INVESTMENT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 75,7 %▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 76,6 K RON | |
| 23 | 23.KAUAI S.R.L.▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73 %▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | -157,9 K RON | |
| 24 | 24.IMC MIORITZA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 72,5 %— | — | -726,9 K RON | |
| 25 | 25.GEFIA TACTIC GRUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,5 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 252,8 K RON | |
| 26 | 26.HEPA ENERGY PRIME S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,1 %▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 670,1 K RON | |
| 27 | 27.NVY CONCEPT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,6 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.CARO SENIOR SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 67,3 %▲ 211 % | ▲ 211 % | 2 mil. RON | |
| 29 | 29.GOLD PARK DEVELOPMENT SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 633,5 K RON | |
| 30 | 30.NEW OLD LOGISTIC INVESTMENT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Turda, Cluj | 66,7 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 894,6 K RON | |
| 31 | 31.REMARUL BUSINESS CENTER SRL▲ 247 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 %▲ 306,1 % | ▲ 306,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.AMD ASSETS INVESTMENT SRL▲ 216 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,5 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 624,3 K RON | |
| 33 | 33.DEMO KIT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 63,6 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 254,5 K RON | |
| 34 | 34.DACIA CAPITAL INVEST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,4 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 533,5 K RON | |
| 35 | 35.MFM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62,3 %▲ 426,4 % | ▲ 426,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 36 | 36.MITI SOLAR INSTAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,8 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 94 K RON | |
| 37 | 37.CASTELUL VIEȚII S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 60,1 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 101,3 K RON | |
| 38 | 38.SCIFCAR IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,2 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 197,9 K RON | |
| 39 | 39.PANORAMA DELUXE RESIDENCE S.R.L.▲ 8 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 57,4 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 617,7 K RON | |
| 40 | 40.BTP STORE HUB TURDA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57,3 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 776 K RON | |
| 41 | 41.TRC PARK BACĂU S.R.L.▼ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,3 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -484,5 K RON | |
| 42 | 42.ASSETS IMOSTAN S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,3 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 153,4 K RON | |
| 43 | 43.SUN RISE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,6 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 293,6 K RON | |
| 44 | 44.NAPOCA FUSION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,2 %▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 147,6 K RON | |
| 45 | 45.GEROM CENTER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,9 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 31,3 K RON | |
| 46 | 46.BUONGIORNO TRANSILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 51,7 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 297,2 K RON | |
| 47 | 47.ATELIER DES BEAUX ARTS CENTRE SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,3 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 32,5 K RON | |
| 48 | 48.LEIER IMMO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,9 %▲ 239,3 % | ▲ 239,3 % | 313,2 K RON | |
| 49 | 49.GRUP 4 PROPERTY S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,4 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 498 K RON | |
| 50 | 50.GARENDIS SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,7 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.LIVING & RENTAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,2 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 7,2 K RON | |
| 52 | 52.AVIMEAT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,5 %▲ 223,3 % | ▲ 223,3 % | 353,3 K RON | |
| 53 | 53.IOME INTERNATIONAL SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,8 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 266,6 K RON | |
| 54 | 54.TRC PARK ORADEA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,4 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.GAD REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,3 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.PONTAXTRADE SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,2 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 135 K RON | |
| 57 | 57.MIRALEX IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,9 %▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 103,5 K RON | |
| 58 | 58.ANDRA DELUX PROPERTIES S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 43,8 %— | — | 137,5 K RON | |
| 59 | 59.ASIMODA IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,7 %▲ 772,8 % | ▲ 772,8 % | -2,1 K RON | |
| 60 | 60.BARZEL ESTATE SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 61 | 61.GRANIMET UTILAJE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,4 %▲ 1.893,5 % | ▲ 1.893,5 % | 119,6 K RON | |
| 62 | 62.PROFIMAT RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 43 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.ARTENERGY CAD S.R.L.▼ 60 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,7 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.MML ELITE IMO S.R.L.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,5 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 143,6 K RON | |
| 65 | 65.EFFICIENT GLOBAL SERVICES S.R.L.▼ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,1 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 671,5 K RON | |
| 66 | 66.UNIK LUX SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,7 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 148,6 K RON | |
| 67 | 67.MEDIATICA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,3 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -759,4 K RON | |
| 68 | 68.GREENHILL CAPITAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,1 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 517,3 K RON | |
| 69 | 69.DBL RESIDENCE AP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,7 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 127 K RON | |
| 70 | 70.INTENSHAL SRL▼ 65 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 40,1 %▲ 255,8 % | ▲ 255,8 % | 350,2 K RON | |
| 71 | 71.TRC PARK CLUJ-VEST A1 S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,9 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 481,6 K RON | |
| 72 | 72.HOME SALES BUSINESS S.R.L.▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,8 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 135,5 K RON | |
| 73 | 73.TAUTI FARM SRLnou | Sat Tăuţi, Comuna Floreşti, Cluj | 39,6 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 8,8 K RON | |
| 74 | 74.PESCARUL RESTAURANT BAR SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,3 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 283,7 K RON | |
| 75 | 75.SUPER FAVORIT COMIMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,7 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 154,7 K RON | |
| 76 | 76.SCUT CONSTRUCT SRL▲ 177 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,9 %▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 818,5 K RON | |
| 77 | 77.LIDER IMOBILIARE PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 37,2 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 136,5 K RON | |
| 78 | 78.PRORENT PROPERTY S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 36,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 501,3 K RON | |
| 79 | 79.BARN ENGINEERING S.R.L.▼ 21 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 36,7 %▲ 451,4 % | ▲ 451,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 80 | 80.SNK DEVELOPMENT INVEST S.R.L.▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,4 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | -186,9 K RON | |
| 81 | 81.ALASS GROUP SRL▼ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,3 %▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 5,6 mil. RON | |
| 82 | 82.V & B QUALITY SOLUTIONS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 36,1 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 9,4 K RON | |
| 83 | 83.TRAICONSULT EXPERT S.R.L.▲ 304 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 35,9 %▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 359,1 K RON | |
| 84 | 84.XPONENTIAL TRANSYLVANIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -92,2 K RON | |
| 85 | 85.STUDHAUS VEST SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,3 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 303,3 K RON | |
| 86 | 86.BRILIANT INTERCONSULTING S.R.L.▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 34,4 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 578,3 K RON | |
| 87 | 87.QINOVIS VENTURES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,5 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 268,2 K RON | |
| 88 | 88.C & E CASA RESIDENZIALE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,3 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 186,1 K RON | |
| 89 | 89.VEGO TRANSACTION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,6 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 55,2 K RON | |
| 90 | 90.RJR IMOB BUSINESS S.R.L.nou | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 31,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 4,2 K RON | |
| 91 | 91.MDM FINANCIAL GROUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,9 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 206,3 K RON | |
| 92 | 92.SNS LOGISTIC INVESTMENT SRL▼ 80 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,8 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 678,8 K RON | |
| 93 | 93.AVANGARD IMOBILIARE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 30,6 %▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 76,1 K RON | |
| 94 | 94.INTERACTIV IMOBILIAR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,5 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 294,2 K RON | |
| 95 | 95.NST PARTNERS S.R.L.▼ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,3 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 431,5 K RON | |
| 96 | 96.ARDEAL CONSTRUCT SRL▼ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,3 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 10,9 mil. RON | |
| 97 | 97.ODIS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,9 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 371,4 K RON | |
| 98 | 98.MELUX CONF SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,7 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 98 K RON | |
| 99 | 99.SERVICE AUTOMOBILE 1 CLUJ SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,4 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 814,5 K RON | |
| 100 | 100.LAKE PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,4 %▲ 57 % | ▲ 57 % | 571,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Cluj
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
1.151 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
202 firme · 582,1 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
263 firme · 210,5 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
739 firme · 170 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
90 firme · 81,8 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
127 firme · 48,4 mil. RON