Top 100 firme — Activități profesionale, Cluj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
621 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,8 %, iar liderul atinge 221,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HA2008 SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 221,7 %▲ 504,5 % | ▲ 504,5 % | 7,5 K RON | |
| 2 | 2.CITYVET PET & FARM SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 214,8 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 271,3 K RON | |
| 3 | 3.LOOPAA MARCOM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 159,5 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 85,8 K RON | |
| 4 | 4.C2 MEDIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 158,5 %▲ 948,6 % | ▲ 948,6 % | 835,2 K RON | |
| 5 | 5.BRAIN AGENCY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147 %▲ 860,2 % | ▲ 860,2 % | 93,6 K RON | |
| 6 | 6.ADVENTURE PUBLISHING SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 132,8 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -2,9 K RON | |
| 7 | 7.FOC PROTECT EXPERT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,9 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 336,1 K RON | |
| 8 | 8.CSP PROIECT LINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 127,7 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 965,4 K RON | |
| 9 | 9.LE SIMBA ROM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 124,4 %▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 332,2 K RON | |
| 10 | 10.EMISCARP SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 119,8 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 414,4 K RON | |
| 11 | 11.ARTZ ELEKTRONIK PCB SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116,4 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 793,7 K RON | |
| 12 | 12.NAPOTHERM ENGINEERING SRL▲ 5 | Sat Tureni, Comuna Tureni, Cluj | 115,5 %▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 59,3 K RON | |
| 13 | 13.EVOCAPITAL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 111,6 %▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 420,5 K RON | |
| 14 | 14.FI PROJECT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 111 %▼ 4 % | ▼ 4 % | -485,1 K RON | |
| 15 | 15.HOME STUDIO SRL▲ 212 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 108,8 %▲ 343 % | ▲ 343 % | 557,7 K RON | |
| 16 | 16.GENERAL RALLY CONSULTING SRL▼ 7 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 107,5 %▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 56,8 K RON | |
| 17 | 17.KEMP PROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105,1 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 736,2 K RON | |
| 18 | 18.INTEGERPERFORM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,2 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 109,6 K RON | |
| 19 | 19.SOARES CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,9 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 1,4 mil. RON | |
| 20 | 20.IBG RESEARCH CENTER S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 94,5 %▲ 567,1 % | ▲ 567,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.HANEG WATER SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 92,9 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 263,2 K RON | |
| 22 | 22.CONSOL ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,6 %▲ 422,6 % | ▲ 422,6 % | 128,6 K RON | |
| 23 | 23.AKROS DEVELOPMENT PARTNERS SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,7 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.SCRIPCARIU BIROU DE ARHITECTURA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,6 %▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 540,5 K RON | |
| 25 | 25.DYNAMIC SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 4,1 K RON | |
| 26 | 26.MAXWELL SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 83,1 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 206,6 K RON | |
| 27 | 27.ANGEE PRIME SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 104,6 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL DE CERCETARI SI STUDII CALITATIVE SI CANTITATIVE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 226,1 K RON | |
| 29 | 29.DB WORLD MANAGEMENT SRL▼ 8 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 79,5 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -325 K RON | |
| 30 | 30.PLAN TRADE SRL▲ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,6 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 645,6 K RON | |
| 31 | 31.CC SAS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,7 %▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 138,8 K RON | |
| 32 | 32.CRE SERVICES & PROJECTS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,2 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 33 | 33.MARBO CONSTRUCT CONSULT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,6 %▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 451 K RON | |
| 34 | 34.MASONRY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,3 %▲ 6.766,7 % | ▲ 6.766,7 % | -4,3 K RON | |
| 35 | 35.EMIDA SPEDITION SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 72,4 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 376,8 K RON | |
| 36 | 36.MILI SUIN SRL▲ 487 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,8 %▲ 255,4 % | ▲ 255,4 % | 224,5 K RON | |
| 37 | 37.ANCONA IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,1 %▲ 233,8 % | ▲ 233,8 % | 199,5 K RON | |
| 38 | 38.TRANSILVANIA REPORTER MEDIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,3 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | -151,3 K RON | |
| 39 | 39.BOGART CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,8 %▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 389,9 K RON | |
| 40 | 40.SMA CONSTRUCT SRL▲ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,5 %▲ 244,3 % | ▲ 244,3 % | 407,5 K RON | |
| 41 | 41.FOOD BROKER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,8 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 149,6 K RON | |
| 42 | 42.KB LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,1 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 204,6 K RON | |
| 43 | 43.ELSATERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,6 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 276,6 K RON | |
| 44 | 44.ARHITECTURA NOUA SRL▲ 121 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,4 %▲ 148,9 % | ▲ 148,9 % | 200,7 K RON | |
| 45 | 45.FIRST EVENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 31,5 K RON | |
| 46 | 46.SIMCOM PAS SRL▼ 31 | Municipiul Gherla, Cluj | 62,5 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | -36,5 K RON | |
| 47 | 47.ENERGO ESCO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62,2 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | -540,5 K RON | |
| 48 | 48.HERMINA DESIGN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,8 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 136,5 K RON | |
| 49 | 49.FRONTLINE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,3 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 5,8 K RON | |
| 50 | 50.E & F MANAGEMENT SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,6 %▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 802,7 K RON | |
| 51 | 51.ARHI BEAST SRL▲ 339 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,1 %▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | 523 K RON | |
| 52 | 52.ILDATE MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,7 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 537,6 K RON | |
| 53 | 53.MIRACULICS MEDIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,3 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 122,5 K RON | |
| 54 | 54.TOPONET SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,1 %▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 273,7 K RON | |
| 55 | 55.3D CONCEPT SRL▼ 52 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,9 %▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 447,5 K RON | |
| 56 | 56.ALVET SRL▲ 101 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,1 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 30 K RON | |
| 57 | 57.OLIS MEDIA AND SOFTWARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56 %▲ 511,5 % | ▲ 511,5 % | -175,1 K RON | |
| 58 | 58.AEDIFICIUM PROJEKTENTWICKLUNG SRL▼ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56 %▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 386,4 K RON | |
| 59 | 59.INTERNATIONAL TRADE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,9 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 148,8 K RON | |
| 60 | 60.EXTREM MULTICONSULT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,3 %▲ 489,6 % | ▲ 489,6 % | -146,1 K RON | |
| 61 | 61.KG CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 2,6 K RON | |
| 62 | 62.KAN BAN SRL▲ 235 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 226 RON | |
| 63 | 63.RM TRADE SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 53,9 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | -7,9 K RON | |
| 64 | 64.ESTUDIO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,6 %▲ 183,7 % | ▲ 183,7 % | 161,1 K RON | |
| 65 | 65.ELITSECO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53 %▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 233,7 K RON | |
| 66 | 66.AAM OUTDOOR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,1 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 29,6 K RON | |
| 67 | 67.QMS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 95,1 K RON | |
| 68 | 68.ETCO FINANCIAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,8 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 112,5 K RON | |
| 69 | 69.TOPO NET CAD S.R.L.▲ 224 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,3 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 229 K RON | |
| 70 | 70.ARCHDESIGN SRL▼ 54 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,8 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 26,4 K RON | |
| 71 | 71.PANOTAJ STRADAL DOI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,6 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 145,1 K RON | |
| 72 | 72.CARSIUM INVEST SRL▲ 214 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,3 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 91,5 K RON | |
| 73 | 73.STUDIO 1 TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,6 %▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | -145 K RON | |
| 74 | 74.MDA GLOBAL SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 74,4 K RON | |
| 75 | 75.TRANSILVANIA OUTSOURCES SRL▼ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,5 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 110,6 K RON | |
| 76 | 76.101 DATA SERVICE SRL▲ 205 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,4 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 222,8 K RON | |
| 77 | 77.MAKART ADVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47 %▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | -503 RON | |
| 78 | 78.CONTAFISCAL SERVICII SRL▲ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,9 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 201,6 K RON | |
| 79 | 79.MOSSFERN SRL▲ 153 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,4 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 269,4 K RON | |
| 80 | 80.LOGOSTRADE SRL▲ 89 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,9 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 90,5 K RON | |
| 81 | 81.GLOBAL LINGO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,4 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 19,1 K RON | |
| 82 | 82.CALITOP SERVICII CONSULTANTA MANAGEMENT SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,4 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 40,8 K RON | |
| 83 | 83.BIROU DE ARHITECTURA IRINA POPA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,2 %▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 231,7 K RON | |
| 84 | 84.VET PLACE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,6 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 156,1 K RON | |
| 85 | 85.DDL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,1 %▲ 452,5 % | ▲ 452,5 % | 165,7 K RON | |
| 86 | 86.AL CONS PROJECT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,8 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 106 K RON | |
| 87 | 87.ON THE LINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,3 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -24,5 K RON | |
| 88 | 88.MICOTEX PROMOTION ADVERTISING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,3 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 61 K RON | |
| 89 | 89.GP PROIECT SRL▼ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,3 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 184,3 K RON | |
| 90 | 90.DILOP SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 43,2 %▲ 198,9 % | ▲ 198,9 % | 94,2 K RON | |
| 91 | 91.DOME DESIGN SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 42,8 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 101,3 K RON | |
| 92 | 92.ATA ENGINEERING SRL▲ 417 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,1 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 746,3 K RON | |
| 93 | 93.ACCOUNTING AUDIT SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,6 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 350,4 K RON | |
| 94 | 94.AMFP SRL▼ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,3 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 287,2 K RON | |
| 95 | 95.MCUB SRL▲ 82 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 246,2 K RON | |
| 96 | 96.A&I CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -27,1 K RON | |
| 97 | 97.SOIL TESTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,9 %▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 280,2 K RON | |
| 98 | 98.AGELESS ADVERTISING MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,7 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 51,6 K RON | |
| 99 | 99.MARNA IMPEX SRL▲ 199 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,1 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 197,5 K RON | |
| 100 | 100.AUTO BUSINESS MEDIA SRL▼ 46 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 38,8 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | -144,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Cluj
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
1.427 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
1.078 firme · 839,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
480 firme · 464,7 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
1.043 firme · 300,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
792 firme · 293,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
582 firme · 274,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
159 firme · 168,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
203 firme · 126,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
32 firme · 84 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
255 firme · 76,2 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
94 firme · 56,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
325 firme · 55,2 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
61 firme · 41,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
68 firme · 35,8 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
104 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
317 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
29 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
40 firme · 16 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
32 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
92 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
44 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
31 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
16 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
11 firme · 1 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
8 firme · 744,2 K RON