Top 100 firme din Caraș-Severin după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2015
1.024 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 46,2 %, iar liderul atinge 166,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KELU MARIUS SRL▲ 12 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 166,5 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 410,5 K RON | |
| 2 | 2.AGDEPOT SRL▲ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 161,4 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.PEPFOREST EXCLUSIV SRLnou | Sat Domaşnea, Comuna Domaşnea, Caraş-Severin | 139,2 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 581,1 K RON | |
| 4 | 4.ESTORIA MONTAN SRLnou | Sat Moceriş, Comuna Lăpuşnicu Mare, Caraş-Severin | 136,7 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 102,5 K RON | |
| 5 | 5.HERA DECSA TRANSPORT SRLnou | Sat Ilova, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 128,9 %— | — | -450,4 K RON | |
| 6 | 6.MAX - JUNIOR PROJECT SRL▲ 9 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 126,1 %▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.GETRANAPLES SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 125,5 %▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 135,9 K RON | |
| 8 | 8.ELECTROSISTEM SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 121 %▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 8,9 K RON | |
| 9 | 9.OBELAND SRL▼ 4 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 120,1 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 329,1 K RON | |
| 10 | 10.RESTAURANT PIZZERIE CRISTAL SRL▲ 66 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 114,8 %▲ 169,7 % | ▲ 169,7 % | 383,4 K RON | |
| 11 | 11.MIMI PENSION SRLnou | Sat Bucova, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 105,8 %▲ 428,8 % | ▲ 428,8 % | 167,5 K RON | |
| 12 | 12.BORGSTENA TEXTILE RO SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 99,2 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -123,4 K RON | |
| 13 | 13.SEBY & ROXANA MOB SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 95,3 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 167,9 K RON | |
| 14 | 14.DELCASE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 95,1 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 307,6 K RON | |
| 15 | 15.CIPI COMPANY CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 94,9 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 162,5 K RON | |
| 16 | 16.GREEN ECOBAUER SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 94 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 579,1 K RON | |
| 17 | 17.SILVANI GEORGE SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 93,1 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 140,7 K RON | |
| 18 | 18.FRANCIGRIN SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 93,1 %▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | 364,2 K RON | |
| 19 | 19.EDITH & CLARA SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 88,7 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 19,2 K RON | |
| 20 | 20.PIC-NIC SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 88,1 %▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 135,4 K RON | |
| 21 | 21.S & L RODIMIR SRL▲ 167 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 86 %▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 24,2 K RON | |
| 22 | 22.DAY AGRO CENTER SRL▲ 81 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 84,8 %▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.RIEGERSBURG SRL▲ 536 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 84,2 %▲ 656,3 % | ▲ 656,3 % | -1 mil. RON | |
| 24 | 24.ACVILA SRL▼ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 83,2 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 146,2 K RON | |
| 25 | 25.PIZZERIA REGINA MARGHERITA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 82,7 %▲ 179,1 % | ▲ 179,1 % | 18,1 K RON | |
| 26 | 26.NARWILDE SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 82,4 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 661,2 K RON | |
| 27 | 27.CONS SID 2001 SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 80,3 %▲ 186 % | ▲ 186 % | 286,9 K RON | |
| 28 | 28.EUROROM DISTRIBUTION S.R.L.▲ 81 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 79,9 %▲ 186,6 % | ▲ 186,6 % | 843,5 K RON | |
| 29 | 29.GUGULANIA LAND SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 79,7 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | -16,1 K RON | |
| 30 | 30.NEMEŞ TRANS SRL▲ 12 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 77,3 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 4,5 K RON | |
| 31 | 31.CN HALISA SRL▲ 242 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 77,2 %▲ 209 % | ▲ 209 % | 217,8 K RON | |
| 32 | 32.TARR TOP OIL SRL▲ 558 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 76,4 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 543,4 K RON | |
| 33 | 33.CARLUK-TRANS ESCAV SRL▲ 131 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 76,2 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.ANTREPRIZA STEIER SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 74,3 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 55,8 K RON | |
| 35 | 35.FODA SPEED LOGISTIC SRLnou | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 72,1 %▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 52,6 K RON | |
| 36 | 36.BRAVIA DAF INSTAL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 71,8 %▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 36,6 K RON | |
| 37 | 37.FASHION STILE PRBG SRL▲ 513 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 71 %▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 48,8 K RON | |
| 38 | 38.COLCEAR AGREGATE SRL▲ 47 | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 70,3 %▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 28,4 K RON | |
| 39 | 39.CEAPAEV CONSTRUCT SRLnou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 68,7 %▲ 1.107,3 % | ▲ 1.107,3 % | 396,2 K RON | |
| 40 | 40.JURCA ADRIAN TRANS SRL▲ 494 | Sat Sicheviţa, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 68,2 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 91,4 K RON | |
| 41 | 41.ENNALOR SRL▲ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 67,4 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 4,6 K RON | |
| 42 | 42.EL PLAZZA SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 67,2 %▲ 735,4 % | ▲ 735,4 % | 10,3 K RON | |
| 43 | 43.EUROFORT SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 66,5 %▲ 445,7 % | ▲ 445,7 % | 118,2 K RON | |
| 44 | 44.IZOTERM SRL▲ 272 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 66,5 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 434,5 K RON | |
| 45 | 45.LIMAR EDYROM SRLnou | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 66,2 %▲ 207,4 % | ▲ 207,4 % | 44,2 K RON | |
| 46 | 46.CRISTAL GESMINA SRL▲ 331 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 66,1 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 330,5 K RON | |
| 47 | 47.ELIAN-INDES SRL▲ 199 | Sat Borlova, Comuna Turnu Ruieni, Caraş-Severin | 65,8 %▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 43,4 K RON | |
| 48 | 48.DIGETI TRANSCOM SRL▲ 6 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 65 %▲ 29 % | ▲ 29 % | -5,6 K RON | |
| 49 | 49.CITRUS FRUITS SRL▼ 24 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 63,4 %▲ 100 % | ▲ 100 % | -355,5 K RON | |
| 50 | 50.KREFELD PALVIC SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 63,3 %▲ 52 % | ▲ 52 % | 118,2 K RON | |
| 51 | 51.AMY & ANDY COM SRLnou | Sat Voislova, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 62,2 %▲ 1.036,9 % | ▲ 1.036,9 % | 91,9 K RON | |
| 52 | 52.EDIFICE BUILD SRL▼ 50 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 61,8 %▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 53 | 53.SUPER STEEL & DESIGN 2009 SRL▼ 25 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 61,7 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 13 K RON | |
| 54 | 54.REMY IMPEX SRLnou | Sat Cărbunari, Comuna Cărbunari, Caraş-Severin | 61,6 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 88,7 K RON | |
| 55 | 55.DRĂGHICI D & M CATERYNG SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 60,7 %▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 18,6 K RON | |
| 56 | 56.VALSOR ROYAL PLUS SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,5 %▼ 19 % | ▼ 19 % | -233,3 K RON | |
| 57 | 57.SIMPALEXIM SRLnou | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 60,2 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 40,4 K RON | |
| 58 | 58.NINA NEMITEL SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,1 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | -198,5 K RON | |
| 59 | 59.ATP HERCULES STRUCTUR SRLnou | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 59,9 %▲ 179,5 % | ▲ 179,5 % | 422,5 K RON | |
| 60 | 60.WANNINGER SRL▲ 470 | Sat Sadova Veche, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 59,8 %▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | -76,4 K RON | |
| 61 | 61.G & P SRL▲ 272 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 59,7 %▲ 177,2 % | ▲ 177,2 % | 311 K RON | |
| 62 | 62.SMETANCA SRL▲ 17 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 59,7 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 136,4 K RON | |
| 63 | 63.B.V. MIBOB SRL▲ 203 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 59,2 %▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 38,3 K RON | |
| 64 | 64.DALBONERA AVANTAJ SRL▼ 47 | Sat Dalboşeţ, Comuna Dalboşeţ, Caraş-Severin | 57,2 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 6,9 K RON | |
| 65 | 65.OPHTAPRAXIS SRL▲ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 57 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 172,1 K RON | |
| 66 | 66.VIRAGO MFA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 56,7 %▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 34 K RON | |
| 67 | 67.DANPET LOGISTIC SRLnou | Sat Soceni, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 56,4 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 275,3 K RON | |
| 68 | 68.IZO-MARECH AUSTRO SRLnou | Sat Coronini, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 56,3 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 179,4 K RON | |
| 69 | 69.MAGIC BLUE PALACE SRL▲ 474 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 55,2 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 77,2 K RON | |
| 70 | 70.CS - GEMINI INFOGHID SRL▲ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 54,1 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 139,3 K RON | |
| 71 | 71.DUDĂ SRLnou | Sat Măgura, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 53,8 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 23,7 K RON | |
| 72 | 72.OVIDOR AVANTAJ SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 53,7 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 64,4 K RON | |
| 73 | 73.ERC VEST S.R.L.▲ 16 | Sat Buchin, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 53,2 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 74 | 74.TEC - PALCOM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 53 %▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 50,4 K RON | |
| 75 | 75.LUNCA MICĂ SRLnou | Sat Ezeriş, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 53 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 358,4 K RON | |
| 76 | 76.TECH DELIDENT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 53 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 41,3 K RON | |
| 77 | 77.GRAZZI CONSULTING SRL▼ 45 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 52,6 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 140,7 K RON | |
| 78 | 78.TUDOR ALIN SRL▼ 60 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 52,6 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 239,4 K RON | |
| 79 | 79.NICONUŢ RODICA SRL▲ 487 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 52,6 %▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | -14,9 K RON | |
| 80 | 80.SARAH NICOLE HOLDING SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 52,4 %▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | 60,2 K RON | |
| 81 | 81.PAVELMAR PREST COM SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 52,1 %— | — | -3,8 K RON | |
| 82 | 82.AUTOBEN CLAUDIA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 51,9 %▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 42,4 K RON | |
| 83 | 83.CATALINA CARGO SRL▲ 68 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 51,2 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 283,1 K RON | |
| 84 | 84.RIF VET FARM SRL▲ 29 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 50,6 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.ROSEBA TRANS SRL▲ 36 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 49,7 %▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 56,8 K RON | |
| 86 | 86.BIJUTERIA TOSCANA SRL▲ 441 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 49,6 %▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | -19,3 K RON | |
| 87 | 87.OTE PLAST SRL▲ 490 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 49,2 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 224 K RON | |
| 88 | 88.MIREA & PERNEU SRL▼ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 49,2 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 137,3 K RON | |
| 89 | 89.P & M PANDIMY - TRANS SRLnou | Sat Pârvova, Comuna Lăpuşnicel, Caraş-Severin | 49,2 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 47,3 K RON | |
| 90 | 90.DELSITAG CONSTRUCT SRL▼ 55 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 49,1 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 90,9 K RON | |
| 91 | 91.S.P. VASYPET SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 49 %▲ 200,9 % | ▲ 200,9 % | -3,8 K RON | |
| 92 | 92.S - BURGMAYER SRL▼ 70 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 48,9 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 10,5 K RON | |
| 93 | 93.ANGEL-VIO SRL▼ 32 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 48,2 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | -44,9 K RON | |
| 94 | 94.CERNA - CRISTIAN SRL▼ 38 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 48 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 91,8 K RON | |
| 95 | 95.FULL OPTIONS SRL▼ 58 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 47,9 %▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 364,5 K RON | |
| 96 | 96.FANY BUCU GAMES SRL▼ 95 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,9 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | -1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.GUNFARBED SRL▼ 76 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 47,8 %▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -569,9 K RON | |
| 98 | 98.CARAS VASITRANS SRL▼ 30 | Sat Cuptoare, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 47,6 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 19,4 K RON | |
| 99 | 99.D & N AKIDUMI TRANS SRL▲ 40 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 46,6 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 2,5 K RON | |
| 100 | 100.LOLI SERVTRANS SRL▼ 88 | Sat Padina Matei, Comuna Gârnic, Caraş-Severin | 46,2 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 36,6 K RON |