Top 100 firme — Transport și depozitare, Buzău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
138 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,3 %, iar liderul atinge 129,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UNITED EXPEDITII SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 129,4 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | -64,4 K RON | |
| 2 | 2.AUTO VALMI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 123,4 %▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 114,2 K RON | |
| 3 | 3.LUSCAN TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 117,8 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 26,4 K RON | |
| 4 | 4.QUEST EXPEDIŢII SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 99,9 %▲ 92 % | ▲ 92 % | 167,4 K RON | |
| 5 | 5.DEN & EDY TRANS SRLnou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 86,4 %▲ 172,5 % | ▲ 172,5 % | 3,6 K RON | |
| 6 | 6.POMPIGAS SRLnou | Sat Istriţa de Jos, Comuna Săhăteni, Buzău | 83,9 %▲ 411,7 % | ▲ 411,7 % | 9,7 K RON | |
| 7 | 7.GREGOTRANS SRLnou | Sat Lunca, Oraş Patârlagele, Buzău | 78,3 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 68 K RON | |
| 8 | 8.COQUITRANS SRLnou | Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău | 76,7 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 153,9 K RON | |
| 9 | 9.LISTERIN TOTAL TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 67,3 %▲ 1.779,4 % | ▲ 1.779,4 % | -14,7 K RON | |
| 10 | 10.SER TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 66,9 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 35,4 K RON | |
| 11 | 11.MONDO FRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 65,8 %▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 86,1 K RON | |
| 12 | 12.ANDRUTA TRANS SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 64,2 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 69,5 K RON | |
| 13 | 13.DORY COMEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 63,4 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | -101,8 K RON | |
| 14 | 14.XIATRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 62,8 %— | — | 122,3 K RON | |
| 15 | 15.DENAGRO MARTRANS SRLnou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 61,1 %▲ 101 % | ▲ 101 % | 495,3 K RON | |
| 16 | 16.NICOVAS TRANS SRLnou | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 59 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | -81,3 K RON | |
| 17 | 17.DOBRE ALEXION SRLnou | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 57,2 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.SANCOM TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 56,4 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 8,6 K RON | |
| 19 | 19.TRANS PINIC SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 56 %▲ 10 % | ▲ 10 % | -4,9 K RON | |
| 20 | 20.GEALY AMBITRANS SRLnou | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 53,1 %▲ 255,1 % | ▲ 255,1 % | 31,3 K RON | |
| 21 | 21.EST TRANS SRLnou | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 50,3 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 335,7 K RON | |
| 22 | 22.EMIKAR SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 49,9 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -76,6 K RON | |
| 23 | 23.MIC VAL SRLnou | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 46,6 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | -11,4 K RON | |
| 24 | 24.D&S PARTNERS CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 45,7 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 817,9 K RON | |
| 25 | 25.GAB & MON TRANS SRLnou | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 44,5 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 1,1 K RON | |
| 26 | 26.VISAN MARTRANS SRLnou | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 43 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -8,9 K RON | |
| 27 | 27.SUD EXPRES SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 43 %▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 318,9 K RON | |
| 28 | 28.M&I TRUCK SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 40,6 %▲ 365,9 % | ▲ 365,9 % | 32,7 K RON | |
| 29 | 29.CARCOS TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 38,9 %▲ 167,6 % | ▲ 167,6 % | 84,1 K RON | |
| 30 | 30.GETRANS COMEXPO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 38,4 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 204,4 K RON | |
| 31 | 31.LYMAR TRANS 08 SRLnou | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 38,3 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -37,2 K RON | |
| 32 | 32.TROPICAL SRLnou | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 35,2 %▲ 134 % | ▲ 134 % | -26,4 K RON | |
| 33 | 33.TRANS URGENT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 34,4 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | -9,3 K RON | |
| 34 | 34.MIHALASCU LUX SNCnou | Municipiul Buzău, Buzău | 33,7 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,6 K RON | |
| 35 | 35.VLAD INVEST SRLnou | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 32,3 %▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | 152,1 K RON | |
| 36 | 36.TRANSMACOR SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,7 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 147,8 K RON | |
| 37 | 37.TRANS GCM 2006 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,5 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -264,2 K RON | |
| 38 | 38.COSMAD TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 30,9 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 14,2 K RON | |
| 39 | 39.EMILIA 93 SRLnou | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 30,5 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 175,2 K RON | |
| 40 | 40.I & B NELIO 2005 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 30,4 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 24,4 K RON | |
| 41 | 41.CLAMON TRANS SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 27,5 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 3,8 K RON | |
| 42 | 42.TRAVI DANTRANS SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 25,9 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 45 K RON | |
| 43 | 43.WALTIMEX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,6 %▲ 230,8 % | ▲ 230,8 % | 1,1 K RON | |
| 44 | 44.LUSCAN COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 24,8 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 137,3 K RON | |
| 45 | 45.ŞTEFY MARC SRLnou | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 24,3 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 80,4 K RON | |
| 46 | 46.EUROTRANS UNIVERS SRLnou | Sat Cernăteşti, Comuna Cernăteşti, Buzău | 23,8 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | -129,3 K RON | |
| 47 | 47.VALMAN TUR SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 23 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 31,5 K RON | |
| 48 | 48.MOISE ŞI NEAGU TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 22,7 %▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | -23,8 K RON | |
| 49 | 49.MOCANU RECOM S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 22,6 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 136,6 K RON | |
| 50 | 50.I RAPID 007 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 20,2 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -57,5 K RON | |
| 51 | 51.NICONS TRANS SRLnou | Sat Largu, Comuna Largu, Buzău | 20 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 14,4 K RON | |
| 52 | 52.PCC MARA TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 19,8 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 7,8 K RON | |
| 53 | 53.AL KARON SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 19,2 %▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 93,3 K RON | |
| 54 | 54.CARGO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 17,9 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 263,6 K RON | |
| 55 | 55.RAZANT TRANS SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 17,7 %▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 4,7 K RON | |
| 56 | 56.TRANS COM MUNTENIA SRLnou | Sat Băbeni, Comuna Topliceni, Buzău | 17,3 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -45,4 K RON | |
| 57 | 57.ALEX TRANS SRLnou | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 17,2 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 133,1 K RON | |
| 58 | 58.V 97 COMEXPO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 17 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 64,8 K RON | |
| 59 | 59.TRANSVIS SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 16,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 842 RON | |
| 60 | 60.IULIA CRISTINA 2000 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,7 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 112 K RON | |
| 61 | 61.GAMA TRANS IMPEX SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 16,5 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 11,7 K RON | |
| 62 | 62.MARIO RAPID SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,5 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 37,2 K RON | |
| 63 | 63.CIOCO DANY TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,4 %▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | -98,6 K RON | |
| 64 | 64.AGROTRANSPORT BUZAU SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,4 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -179,9 K RON | |
| 65 | 65.ALEXISS RTS SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 16 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,3 K RON | |
| 66 | 66.N&J INTERTRANS SRLnou | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 15,5 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 10,3 K RON | |
| 67 | 67.TEAM ONE SOLUTION S.R.L.nou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 14,5 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 32 K RON | |
| 68 | 68.TRANSPET SRLnou | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 13,8 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 698,8 K RON | |
| 69 | 69.ANI AUR COM SRLnou | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 13,8 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -6,9 K RON | |
| 70 | 70.SIMION NA ANAIS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 13,3 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 130,5 K RON | |
| 71 | 71.RAPID TRANS SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 13,1 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -46,2 K RON | |
| 72 | 72.DANCIU DĂNUŢ SRLnou | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 12,8 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 118,7 K RON | |
| 73 | 73.VEST SPED SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 12,5 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 36 K RON | |
| 74 | 74.DORION TRANSPORT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 12,4 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | -35,9 K RON | |
| 75 | 75.MEDIA TAXI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12,3 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -10,8 K RON | |
| 76 | 76.NENCIU TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 11,1 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 20 K RON | |
| 77 | 77.MELANY TRANS SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 11,1 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 274 RON | |
| 78 | 78.PRINTRE PUNCTE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 10,9 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -25,4 K RON | |
| 79 | 79.CEMTRANS SRLnou | Sat Dealul Viei, Comuna Merei, Buzău | 10,8 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 231,7 K RON | |
| 80 | 80.TEO COM TRANS SRLnou | Sat Clondiru, Comuna Ulmeni, Buzău | 10,3 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -15,7 K RON | |
| 81 | 81.VOICILA MAGAZIN MIXT SNCnou | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 9,5 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -88,2 K RON | |
| 82 | 82.TRANSPORT GENERAL SRLnou | Sat Pleşeşti, Comuna Berca, Buzău | 9,3 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | -31 K RON | |
| 83 | 83.TAXI BUCEGI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 9,1 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 10,6 K RON | |
| 84 | 84.DACIS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 8,6 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 60,9 K RON | |
| 85 | 85.MORICONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 8,5 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 28,1 K RON | |
| 86 | 86.TRANS TOMICRIS SRLnou | Sat Pârjoleşti, Comuna Pîrscov, Buzău | 8,5 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 63,9 K RON | |
| 87 | 87.SILTRANS SRLnou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 8,4 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 3,1 K RON | |
| 88 | 88.TOPICAR SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 8,4 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | -3,5 K RON | |
| 89 | 89.DUBLU G SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 8,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 5,2 K RON | |
| 90 | 90.URS FLOTRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 8,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -39 K RON | |
| 91 | 91.SAVTRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 7,7 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 10,7 K RON | |
| 92 | 92.MILLENIUM TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 7,5 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -56,4 K RON | |
| 93 | 93.BANCOM 98 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 7,4 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -27,6 K RON | |
| 94 | 94.ADI TRANS 94 SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 7,4 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 47,3 K RON | |
| 95 | 95.NIC TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 7,3 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -4,4 K RON | |
| 96 | 96.STAR AND 64 SRLnou | Sat Strezeni, Comuna Tisău, Buzău | 7 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 3,6 K RON | |
| 97 | 97.RIBI AGROTRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 6,6 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 504 RON | |
| 98 | 98.ENTER LEONARD SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 6,4 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 9,7 K RON | |
| 99 | 99.VAL FUS TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 6,3 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -13,6 K RON | |
| 100 | 100.MARIANA CRIS TRANS SRLnou | Sat Vadu Soreşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 6,3 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 7,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Buzău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
848 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
38 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
42 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
58 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
4 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
11 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
7 firme · 13 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
164 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
52 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 5122
Transporturi spațiale
1 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 257 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 240,6 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 167,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 95,2 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 0 RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 0 RON