Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
532 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 40,9 %, iar liderul atinge 245 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROSPER MANAGEMENT TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 245 %▲ 394 % | ▲ 394 % | 8,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ALMOSS INTERNATIONAL DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 222,4 %▲ 5.797,4 % | ▲ 5.797,4 % | 735,4 K RON | |
| 3 | 3.MSR DELIVERY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 176,4 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 91 K RON | |
| 4 | 4.MAROON CONCEPT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 161,9 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 96,4 K RON | |
| 5 | 5.EURO BUSINESS LINE SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 157,6 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 662,3 K RON | |
| 6 | 6.MANDARIN LIBERTY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153,6 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 100,3 K RON | |
| 7 | 7.NEMECO SRL▲ 314 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 151 %▲ 432,8 % | ▲ 432,8 % | 426,7 K RON | |
| 8 | 8.DODO PIZZA LUJERULUI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 143,8 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 357,1 K RON | |
| 9 | 9.MGG MONDO COFFE BAR SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 132,8 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 240,4 K RON | |
| 10 | 10.AREA GLAM EVENTS SRL▲ 351 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 132,4 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 860,7 K RON | |
| 11 | 11.HOTEL BABILON SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 129,3 %▲ 1.133,7 % | ▲ 1.133,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 12 | 12.GOT CHANCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 125,2 %▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 114,2 K RON | |
| 13 | 13.CALIFORNIA FRESH FLAVORS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 117,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -4,1 mil. RON | |
| 14 | 14.AHA HORECA CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 116,8 %▼ 44 % | ▼ 44 % | -285,6 K RON | |
| 15 | 15.LABORATORUL DE PIZZA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 113,3 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 531,8 K RON | |
| 16 | 16.HANA GROUP PREMIUM ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 109,5 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.GARDEN PARK LOUNGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 106 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 281,5 K RON | |
| 18 | 18.SAPORI DI CASA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 105,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.MACOS ALFAMAR SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 35,1 K RON | |
| 20 | 20.MAKIMONO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,9 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.JUBILE BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,7 %▲ 818,6 % | ▲ 818,6 % | 315,1 K RON | |
| 22 | 22.PANORAMA 2000 SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 152,9 K RON | |
| 23 | 23.SOMO-BIZZ SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,8 %▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -771,6 K RON | |
| 24 | 24.NEDSEA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 643,5 K RON | |
| 25 | 25.DECADANCE ART BAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,1 %▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | -230 K RON | |
| 26 | 26.FIT FOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,7 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 27 | 27.ALEXIA STAR UNIVERSAL SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,5 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 355,2 K RON | |
| 28 | 28.LE BISTROT SOCIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 92 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 388,9 K RON | |
| 29 | 29.DUAL STORE CONCEPT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87,7 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 285,3 K RON | |
| 30 | 30.PIKININI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 86,1 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 51,9 K RON | |
| 31 | 31.FRESH FOOD SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,6 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 107,5 K RON | |
| 32 | 32.HOTEL REINA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,6 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 500,3 K RON | |
| 33 | 33.MAESTRO EXPERT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,8 %— | — | 126,1 K RON | |
| 34 | 34.TASTE OF SUCCESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,4 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 179,5 K RON | |
| 35 | 35.AURELIAN CONCEPT TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,3 %▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 485,5 K RON | |
| 36 | 36.EVASOP SEA SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 79,1 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -67,8 K RON | |
| 37 | 37.LOLYPOP SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 79 %▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 152,2 K RON | |
| 38 | 38.RESTAURANT SHOGUN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 78 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 39,1 K RON | |
| 39 | 39.BE LIVE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,4 %▲ 634,4 % | ▲ 634,4 % | 597 K RON | |
| 40 | 40.GRJ S.R.L.▲ 991 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 77,1 %▲ 388,7 % | ▲ 388,7 % | 91,2 K RON | |
| 41 | 41.CRIMAT MANAGEMENT 2017 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,9 %▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 272,7 K RON | |
| 42 | 42.BITE FOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 70,4 %▼ 7 % | ▼ 7 % | -108 K RON | |
| 43 | 43.GATTINI PASTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,1 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 4,3 K RON | |
| 44 | 44.BIZOO SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,7 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 455,7 K RON | |
| 45 | 45.SNACK BAR ENJOY SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,7 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 56,4 K RON | |
| 46 | 46.PERLA MAJESTIC SA▲ 66 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,3 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 13,1 mil. RON | |
| 47 | 47.MCA FAMILY MARKET SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,4 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 32,5 K RON | |
| 48 | 48.FRESH PIZZA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,3 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 327,2 K RON | |
| 49 | 49.LUCKY OFFICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 64,4 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 6 K RON | |
| 50 | 50.INFINITE TASTE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63,4 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 249,9 K RON | |
| 51 | 51.ITALIAN SUBITO SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62,8 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 108,7 K RON | |
| 52 | 52.GASTRO SISTERS SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62,3 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.LA BĂIATU SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 120,6 K RON | |
| 54 | 54.WINE SPECTRUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,7 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 16,6 K RON | |
| 55 | 55.AGRO MALAKU ELA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 59,8 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 635,1 K RON | |
| 56 | 56.TASSE DE CAFE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,1 %▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 41,2 K RON | |
| 57 | 57.MANGA SUSHI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 58 | 58.AQUA DISTRIB FOKUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,9 %— | — | -414,8 K RON | |
| 59 | 59.JAPANOS FRIENDS S.A.▼ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 54,4 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 12,9 K RON | |
| 60 | 60.MAIDAN EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,1 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | -614,9 K RON | |
| 61 | 61.LOREADY FOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53,5 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 111,8 K RON | |
| 62 | 62.OPLER BEER SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 52,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 63 | 63.SUSHI HOUSE DELIVERY SRL▲ 486 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,4 %▲ 249,7 % | ▲ 249,7 % | 68,1 K RON | |
| 64 | 64.ALEXIM ACCENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 52 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -25,6 K RON | |
| 65 | 65.BLISS APART HOTEL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 51,7 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 285 K RON | |
| 66 | 66.MALONEX SRL▲ 193 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51,3 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 820,1 K RON | |
| 67 | 67.CUCINA FIRENZE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 51,1 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 286,6 K RON | |
| 68 | 68.PUBLIMOND SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 50,6 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 16,2 K RON | |
| 69 | 69.BINAL FANY COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,5 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 81,5 K RON | |
| 70 | 70.TOTAL ECO SAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 49,9 %▲ 234,8 % | ▲ 234,8 % | 523,2 K RON | |
| 71 | 71.ENIGMA CONSULTING SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,6 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 50,1 K RON | |
| 72 | 72.APOLO ANTIQUES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48,9 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -64,7 K RON | |
| 73 | 73.SARA GREEN S.R.L.▼ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48,8 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -71,9 K RON | |
| 74 | 74.COSMORAM MOBILE SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 48,8 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 132,2 K RON | |
| 75 | 75.ARTZI SPARTZI SRL▼ 60 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48,7 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 76 | 76.CHEFBOX INTEGRATED SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,2 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 48,5 K RON | |
| 77 | 77.BORA TEGLAȘ ȘI ASOCIAȚII SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48,2 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 178,6 K RON | |
| 78 | 78.NUGATIN BAKESHOP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,1 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 154,4 K RON | |
| 79 | 79.ZOLA FOOD INTERNATIONAL SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,9 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 2 mil. RON | |
| 80 | 80.INSKY.RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 47,4 %▲ 121,8 % | ▲ 121,8 % | -13,7 K RON | |
| 81 | 81.SABROSO FOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 46,7 %— | — | 174,9 K RON | |
| 82 | 82.MUMFIS FOOD SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,6 %▲ 22 % | ▲ 22 % | -53,8 K RON | |
| 83 | 83.NED INTER IMPEX SRL▲ 262 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,3 %▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | -16,4 K RON | |
| 84 | 84.ROCK SI BERE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,2 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 6,6 K RON | |
| 85 | 85.HIDRO CLEAN LOGISTIC S.R.L.▲ 228 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,7 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 80,1 K RON | |
| 86 | 86.ARIA 21 SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,4 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 91,6 K RON | |
| 87 | 87.TRATTORIA B&S HAPPY SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,4 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 314 K RON | |
| 88 | 88.MCS FOODIVISION SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 44,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 334,3 K RON | |
| 89 | 89.UZINA VERDE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 388,4 K RON | |
| 90 | 90.KALIE FRESH FOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 43,6 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -28,3 K RON | |
| 91 | 91.CIAO NIKI SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,2 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 178 K RON | |
| 92 | 92.MAIA CATERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 272,6 K RON | |
| 93 | 93.Adwork Consulting SRL▲ 74 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,7 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 70,1 K RON | |
| 94 | 94.RAW VEGAN IMAGE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,4 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 259,3 K RON | |
| 95 | 95.PATA NEGRA COPAS Y TAPAS SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,3 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 520,3 K RON | |
| 96 | 96.BLUE MARGARITA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,8 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 33,7 K RON | |
| 97 | 97.AVANT CDG S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,7 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -304 K RON | |
| 98 | 98.CAMARAD FAST SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41,7 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -136,8 K RON | |
| 99 | 99.ANDY HOTELS & CONFERINCE SRL▼ 67 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 11,3 K RON | |
| 100 | 100.SZP INVEST SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,9 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 3,1 mil. RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — București
CAEN 5611
Restaurante
930 firme · 6,9 mld. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
353 firme · 2,6 mld. RON
CAEN 5610
Restaurante
1.502 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
940 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
296 firme · 557,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
38 firme · 404,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
80 firme · 135,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
404 firme · 131,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
123 firme · 91,5 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
33 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 658,3 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 25,4 K RON