Top 100 firme — Energie electrică și gaze, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
218 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 43,4 %, iar liderul atinge 866,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GAS & POWER TRADING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 866,8 %▲ 290,9 % | ▲ 290,9 % | 50,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SOLPRIM SRL▲ 167 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 534,3 %▲ 18.346,2 % | ▲ 18.346,2 % | 103,4 mil. RON | |
| 3 | 3.ENGIE ENERGY MANAGEMENT ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 374,6 %▲ 320,8 % | ▲ 320,8 % | 170,5 mil. RON | |
| 4 | 4.PHOTOVOLTAIC GREEN PROJECT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 364,8 %▲ 673 % | ▲ 673 % | 4,8 mil. RON | |
| 5 | 5.TRANSENERGO MICROHIDRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 358,8 %▲ 34.519,3 % | ▲ 34.519,3 % | 10,8 mil. RON | |
| 6 | 6.EYE MALL S.R.L.▲ 150 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 357 %▲ 6.060,4 % | ▲ 6.060,4 % | 54,8 mil. RON | |
| 7 | 7.A+++ STREAM ENERGY AND GAS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 303,7 %— | — | -2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.TRADE MOTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 289,2 %▲ 910,9 % | ▲ 910,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 9 | 9.LORD ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 249,6 %▲ 29.052,7 % | ▲ 29.052,7 % | 647,9 mil. RON | |
| 10 | 10.GADOVIA CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 180,9 %▲ 149,9 % | ▲ 149,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.ELECTROCENTRALE BORZESTI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 179,5 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.B&D WORLD TRADING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 155 %▲ 2.514,7 % | ▲ 2.514,7 % | -277,3 K RON | |
| 13 | 13.PAV GREEN ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 152,8 %▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.WE POWER TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 143,6 %▲ 23.370,4 % | ▲ 23.370,4 % | 15,6 mil. RON | |
| 15 | 15.EDPR ROMÂNIA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 134,4 %▲ 280,1 % | ▲ 280,1 % | 452,2 mil. RON | |
| 16 | 16.TRANSENERGO COM S.A.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 122 %▲ 405 % | ▲ 405 % | 18,9 mil. RON | |
| 17 | 17.COMPANIA MUNICIPALĂ TERMOENERGETICA BUCUREŞTI S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 116 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | -427,3 mil. RON | |
| 18 | 18.CO GER CONSTRUCŢII SOLAR S.R.L.▲ 42 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 115,9 %▲ 428,7 % | ▲ 428,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 19 | 19.SOLAR DEVELOPMENT PROJECT SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 115 %▲ 824,9 % | ▲ 824,9 % | 5 mil. RON | |
| 20 | 20.HELIOS DEVELOPMENT PROJECT SRL▲ 93 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 114,7 %▲ 823,6 % | ▲ 823,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 21 | 21.EWE MĂGURELE SOLAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 109,2 %▲ 1.828,3 % | ▲ 1.828,3 % | 4 mil. RON | |
| 22 | 22.NEXT ENERGY MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 106,9 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.SPECTRUM TECH SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 106 %▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 9,7 mil. RON | |
| 24 | 24.EWE HĂLCHIU SOLAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 104,6 %▲ 1.779 % | ▲ 1.779 % | 2,5 mil. RON | |
| 25 | 25.INGKA INVESTMENTS RENEWABLE ENERGY ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 100,7 %▲ 149,2 % | ▲ 149,2 % | 175,4 mil. RON | |
| 26 | 26.SPINE GREEN FV SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 100,5 %▲ 417,4 % | ▲ 417,4 % | -212 K RON | |
| 27 | 27.SKYBASE ENERGY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,6 %▲ 153 % | ▲ 153 % | 5,7 mil. RON | |
| 28 | 28.VOLTACOM DOL S.R.L.▲ 83 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,5 %▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.GREEN TEHNIC SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 88,3 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 30 | 30.DELTA ENERGY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,1 %▲ 515 % | ▲ 515 % | 13,3 mil. RON | |
| 31 | 31.VRISH PRO INVESTMENTS SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,4 %▲ 159,5 % | ▲ 159,5 % | 6,2 mil. RON | |
| 32 | 32.EOLIAN PROJECT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 83,3 %▲ 246,9 % | ▲ 246,9 % | 10,1 mil. RON | |
| 33 | 33.HIDROELECTRICA DEL UCEA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,2 %▲ 363,8 % | ▲ 363,8 % | 390,2 K RON | |
| 34 | 34.IRINI PROPERTIES SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81 %▲ 169,4 % | ▲ 169,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 35 | 35.C-GAZ & ENERGY DISTRIBUTIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,9 %▲ 222,9 % | ▲ 222,9 % | -12,7 mil. RON | |
| 36 | 36.VAROKUB ENERGY DEVELOPMENT SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,9 %▲ 218,9 % | ▲ 218,9 % | -41,4 mil. RON | |
| 37 | 37.STOCK ENERGY SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,7 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 38 | 38.SUN RECORDS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 79,7 %▲ 267,5 % | ▲ 267,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 39 | 39.CURENT ALTERNATIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,6 %▲ 307,2 % | ▲ 307,2 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.ATTICKI DEVELOPMENT & CONSTRUCT SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,6 %▲ 178,3 % | ▲ 178,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 41 | 41.M.H.P.P. ENERGY SOMEŞ S.R.L.▲ 101 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 79,4 %▲ 187 % | ▲ 187 % | 363,6 K RON | |
| 42 | 42.LJG GREEN SOURCE ENERGY ALPHA S.R.L.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 77,3 %▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 47,7 mil. RON | |
| 43 | 43.ENERGY GAS PROVIDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,5 %▲ 367,4 % | ▲ 367,4 % | 14,4 mil. RON | |
| 44 | 44.AWRR SUN 115 SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 75,9 %▲ 174,1 % | ▲ 174,1 % | 2 mil. RON | |
| 45 | 45.ENDLESS ENERGY PRODUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 71,8 %▲ 326,4 % | ▲ 326,4 % | 288,2 K RON | |
| 46 | 46.PREMIER WIND 80 S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,9 %▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 86,5 mil. RON | |
| 47 | 47.DDP HIDRO SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 69,4 %▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 48 | 48.GREEN POWER ENERGY MARKET SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68,5 %▲ 199,9 % | ▲ 199,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 49 | 49.ENERGY DISTRIBUTION SERVICES SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,3 %▲ 99 % | ▲ 99 % | 292,3 mil. RON | |
| 50 | 50.INTERTRANS KARLA SRL▲ 114 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67,4 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 4,7 mil. RON | |
| 51 | 51.SUN TERMINAL SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 67,1 %▲ 119,3 % | ▲ 119,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 52 | 52.SOLAR POWER CEHU SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 67,1 %▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 53 | 53.ALTER MAN ENGINEERING SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 54 | 54.GROUND INVESTMENT CORP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,4 %▲ 176,7 % | ▲ 176,7 % | 48,7 mil. RON | |
| 55 | 55.BRIDGECONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,9 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 7,9 mil. RON | |
| 56 | 56.SOLAR ELECTRIC FRASINET S.A.▲ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,5 %▲ 136,8 % | ▲ 136,8 % | 13,7 mil. RON | |
| 57 | 57.PIKA BUSINESS HUB S.R.L.▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,5 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 355,9 K RON | |
| 58 | 58.ALIVE CAPITAL S.A.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,6 %▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 187,4 mil. RON | |
| 59 | 59.SOLAR ELECTRIC MOSTISTEA S.A.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,3 %▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 7,7 mil. RON | |
| 60 | 60.SINGURENI PV PLANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,9 %▲ 262 % | ▲ 262 % | 1,5 mil. RON | |
| 61 | 61.TINMAR ENERGY S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63 %▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | 523,7 mil. RON | |
| 62 | 62.BIOENERGY GREEN PODARI SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 62,3 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.ALIZEU EOLIAN S.R.L.▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 61,3 %▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 85,7 mil. RON | |
| 64 | 64.CLEAN POWER PROD SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,6 %▲ 93 % | ▲ 93 % | 2,5 mil. RON | |
| 65 | 65.SUN PARTNERS SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,3 %▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.PESIT ROM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,3 %▲ 467,6 % | ▲ 467,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 67 | 67.VISTEA HIDROELECTRICA SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,9 %▲ 303,6 % | ▲ 303,6 % | 754,7 K RON | |
| 68 | 68.ENERGIA VERDE VENTUNO SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,4 %▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 11,8 mil. RON | |
| 69 | 69.GREENLIGHT SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,8 %▲ 165,8 % | ▲ 165,8 % | 6,1 mil. RON | |
| 70 | 70.BRAILA WINDS SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58 %▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 90,3 mil. RON | |
| 71 | 71.CET GRIVITA S.A.▲ 105 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,9 %▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | -562,7 K RON | |
| 72 | 72.ATS ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,5 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 73 | 73.TOMIS TEAM S.A.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57,3 %▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 188,6 mil. RON | |
| 74 | 74.ELEKTRA WIND POWER SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 55,8 %▲ 114 % | ▲ 114 % | 8,6 mil. RON | |
| 75 | 75.OVIDIU DEVELOPMENT S.A.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55 %▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 142 mil. RON | |
| 76 | 76.PPC RENEWABLES ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,5 %▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 812,8 mil. RON | |
| 77 | 77.SOLAR PARK COSERENI SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53,8 %▲ 262,2 % | ▲ 262,2 % | 10,1 mil. RON | |
| 78 | 78.NEOGAS GRID S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53,5 %▲ 199,8 % | ▲ 199,8 % | 643,4 mil. RON | |
| 79 | 79.SOLEK PROJECT DELTA SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 53,5 %▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 80 | 80.SOLEK PROJECT OMEGA SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 52,9 %▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 81 | 81.ELEKTRA GREEN POWER SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52,7 %▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 6,3 mil. RON | |
| 82 | 82.SIBIU ENERGY SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,9 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 737,4 K RON | |
| 83 | 83.INSTITUTUL DE CERCETARE SI PRODUCTIE IN ELECTROTEHNICA ICPE ELECTROCOND TECHNOLOGIES SA▲ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 51,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 84 | 84.ENERGIAFOTO SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 51 %▲ 156 % | ▲ 156 % | 13,3 mil. RON | |
| 85 | 85.SUNFIELDS NORD SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 50,6 %▲ 1.455,1 % | ▲ 1.455,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 86 | 86.SOLEK PROJECT DZETA SRL▼ 69 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,2 %▲ 287,8 % | ▲ 287,8 % | 311,7 K RON | |
| 87 | 87.LUCAS EST SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 3 mil. RON | |
| 88 | 88.MET ROMÂNIA ENERGY S.R.L.▼ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,8 %▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | -31,2 mil. RON | |
| 89 | 89.IGLM INVESTMENT & SOLAR DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48,4 %▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 90 | 90.ECOSFER ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,1 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 91 | 91.ELY GASS PROD SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,9 %▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 157 K RON | |
| 92 | 92.AXPO ENERGY ROMANIA SA▼ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,7 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 67,5 mil. RON | |
| 93 | 93.TMK HYDROENERGY POWER SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,3 %▲ 145,4 % | ▲ 145,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 94 | 94.DEAL PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 45,9 %▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 431,8 K RON | |
| 95 | 95.VISUAL ROM STUDIO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,8 %▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.CARTAGRIS LIMITED SRL▼ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,8 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 1 mil. RON | |
| 97 | 97.ELNET BIOMASA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45,4 %▲ 394,8 % | ▲ 394,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.ELECTRIC PLANNERS SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,2 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 27,4 mil. RON | |
| 99 | 99.ELECTRICA ENERGIE VERDE 1 S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,9 %▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 11,5 mil. RON | |
| 100 | 100.PREMIER ENERGY TRADING S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,4 %▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | -19,4 mil. RON |
Codurile CAEN din energie electrică și gaze — București
CAEN 3515
Comercializarea energiei electrice
60 firme · 28,1 mld. RON
CAEN 3511
Producția de energie electrică
805 firme · 19,1 mld. RON
CAEN 3514
Comercializarea energiei electrice
57 firme · 6,2 mld. RON
CAEN 3513
Distribuția energiei electrice
8 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 3512
Transportul energiei electrice
867 firme · 4,6 mld. RON
CAEN 3522
Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
13 firme · 2,6 mld. RON
CAEN 3523
Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
21 firme · 2,3 mld. RON
CAEN 3530
Furnizarea de abur și aer condiționat
9 firme · 2,3 mld. RON
CAEN 3521
Producția gazelor
10 firme · 285,6 mil. RON
CAEN 3516
Depozitarea energiei electrice
35 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 3540
Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
6 firme · 386 K RON