Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, București după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
147 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,3 %, iar liderul atinge 264,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROCONSULT 2003 SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 264,2 %▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 24,7 K RON | |
| 2 | 2.PREMIUM PORC NEGRENI SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 213,3 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 6 mil. RON | |
| 3 | 3.OXIGEN AGRO PRODUCT COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 195,1 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.INGKA INVESTMENTS FOREST ASSETS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 193,9 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | -3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.AGRO-AVIC PROSPER SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 175,7 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 80,8 K RON | |
| 6 | 6.CERASUS AVIUM SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 134,9 %▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 7,6 mil. RON | |
| 7 | 7.RURAL DOBROGEA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 14,4 K RON | |
| 8 | 8.FERMA OLGA SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,5 %▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | 98,7 K RON | |
| 9 | 9.RURAL CAPITAL SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,4 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 183 K RON | |
| 10 | 10.A.P.S.A.-AGRISTORE PRIME SITE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,6 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | -2 mil. RON | |
| 11 | 11.DOMENIUL BOGDAN SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,2 %▲ 164,8 % | ▲ 164,8 % | -3,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ELVINIC WOOD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -156,5 K RON | |
| 13 | 13.CAROL OVIDIU COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,9 %▲ 38 % | ▲ 38 % | -170,3 K RON | |
| 14 | 14.DANUBIUS HUNTERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 70,4 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.B & B GRUP AGRO SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,7 %▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | -2,5 mil. RON | |
| 16 | 16.IALPESCO S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 66,1 %— | — | -94,1 K RON | |
| 17 | 17.BISO FARMING SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,5 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 158,3 K RON | |
| 18 | 18.OLTENIA ENERGY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,2 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -207,1 K RON | |
| 19 | 19.VIA REGIA CEPTURA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63,8 %▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 111,7 K RON | |
| 20 | 20.RADUTA SPORTING TOURS S.R.L.▲ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 59,6 %▲ 82 % | ▲ 82 % | 432,4 K RON | |
| 21 | 21.DIRECT LINK SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 323,3 K RON | |
| 22 | 22.BOGFLOWERS PROD COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 52,4 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 339,1 K RON | |
| 23 | 23.DONAU SAAT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,4 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -3,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ESCUDERO SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48 %▲ 175,6 % | ▲ 175,6 % | -96,7 K RON | |
| 25 | 25.AGRICOMB SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,3 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 399,9 K RON | |
| 26 | 26.GREEN WAY AGRO EXPORT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,1 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 229,4 K RON | |
| 27 | 27.OVM TOTAL 2003 SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 40,4 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 91 K RON | |
| 28 | 28.PROD IMPEX OLIMPIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -91,9 K RON | |
| 29 | 29.ABC AGROTIKI SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,3 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 298 K RON | |
| 30 | 30.AGROCOV SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38,1 %▲ 179,6 % | ▲ 179,6 % | 916,2 K RON | |
| 31 | 31.COMPLEX GRUP SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 37 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 31,9 K RON | |
| 32 | 32.PESCARIA BILA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,6 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 44,6 K RON | |
| 33 | 33.VICTOR GLOBAL INVESTMENTS SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,4 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 26,3 K RON | |
| 34 | 34.DOMAINE DUMETRIER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -4,8 mil. RON | |
| 35 | 35.INTERNATIONAL TECHNICAL & ENGINEERING SERVICES CORP. I.T.E.S.C. SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,2 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 84,8 K RON | |
| 36 | 36.ALEX OVI SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 32,1 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 195,4 K RON | |
| 37 | 37.RAGEDAGI AGRO SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,9 %▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 81,6 K RON | |
| 38 | 38.B & D AGRO PLANT INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31,9 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 4,3 K RON | |
| 39 | 39.CEREAL AGRO CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,7 %▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | -246,5 K RON | |
| 40 | 40.MISTRETUL ALB SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 30,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 1,1 K RON | |
| 41 | 41.OREZUL GIURGENI SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,9 %▲ 155 % | ▲ 155 % | 194,8 K RON | |
| 42 | 42.FORADEX VEST SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,1 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -213,8 K RON | |
| 43 | 43.FE AGRO IMOBILIARE SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,8 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -2,2 mil. RON | |
| 44 | 44.WINERO CRAMA SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,4 %▲ 164,9 % | ▲ 164,9 % | -8,6 mil. RON | |
| 45 | 45.AGROPROD BĂRĂGANU SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27,6 %▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 249,1 K RON | |
| 46 | 46.OREZUL LATINU SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 27,2 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 7,1 mil. RON | |
| 47 | 47.AGRI CONSORTIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,8 %▲ 284,4 % | ▲ 284,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 48 | 48.FERMIER GLOB SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,5 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 289,3 K RON | |
| 49 | 49.MARI-OANA IMPEX SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,2 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 22,6 K RON | |
| 50 | 50.ECOVITA FERMA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -140,5 K RON | |
| 51 | 51.DANY C.D.F. IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26 %▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 229,8 K RON | |
| 52 | 52.CASA AGRO FARM S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,8 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 227,9 K RON | |
| 53 | 53.AVENOM BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,1 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 168,7 K RON | |
| 54 | 54.FERMA VEROM SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24,9 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 106,9 K RON | |
| 55 | 55.AGROVET SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,5 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.DEGARO SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,4 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 11,9 mil. RON | |
| 57 | 57.AMG STASS COMPANY SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,4 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 337,6 K RON | |
| 58 | 58.COMPLEX GRUP AGRO SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,4 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 266,6 K RON | |
| 59 | 59.RISI SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,2 %▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 60 | 60.CAPRINA FERMA DE FAMILIE SRL▲ 69 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,4 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -976,1 K RON | |
| 61 | 61.MERIEM AGRO PRODUCTION SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,2 %▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 239,9 K RON | |
| 62 | 62.SEMROM OLTENIA SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,8 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 401,1 K RON | |
| 63 | 63.NORMA INDUSTRIES SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,3 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 233,8 K RON | |
| 64 | 64.AGROFAM MAR SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 83,9 K RON | |
| 65 | 65.HADITON 2002 SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 487,1 K RON | |
| 66 | 66.GKLIATIS CONSTRUCTIONS & EQUIPMENTS SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,9 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 2 mil. RON | |
| 67 | 67.GREEN GUARD SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,8 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 80,6 K RON | |
| 68 | 68.DIVINE AREA SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,8 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 236,3 K RON | |
| 69 | 69.DEL AGRO DELMICA SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,7 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 651,5 K RON | |
| 70 | 70.AGRICOM JULIEN SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 119 K RON | |
| 71 | 71.MANISTEF SERVEXIM SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,2 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 893,5 K RON | |
| 72 | 72.PROPERTY SUD INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,1 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 94,9 K RON | |
| 73 | 73.VEGA-2000 SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 970,5 K RON | |
| 74 | 74.AGRIMEDIA IMPEX SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 104,2 K RON | |
| 75 | 75.SILVA GROUP DIVIZIA AGRICOLĂ SRL▼ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,1 %▼ 11 % | ▼ 11 % | -272,8 K RON | |
| 76 | 76.TRANS AGROPRODUCT SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,5 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 303,2 K RON | |
| 77 | 77.A & S INTERNATIONAL 2000 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,4 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 5,4 mil. RON | |
| 78 | 78.OCEANIS COMPANY GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14 %▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | -58 K RON | |
| 79 | 79.DANPOR AGRI SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 395,5 K RON | |
| 80 | 80.ALBERT DISTRIBUTION & LOGISTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,9 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 48,2 K RON | |
| 81 | 81.FRESH FLOWERS SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,7 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 50,1 K RON | |
| 82 | 82.ALEX PRESTT 2002 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,6 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 377,6 K RON | |
| 83 | 83.LIGA SERE S.R.L.▼ 62 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,4 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 172,6 K RON | |
| 84 | 84.AUTO LOGEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 751 K RON | |
| 85 | 85.STADIAL EXIM SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 30,2 K RON | |
| 86 | 86.FERMA PISCICOLĂ COMANA S.R.L.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,9 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 61,2 K RON | |
| 87 | 87.AGRODELTA SIREASA S.A.▼ 72 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,7 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 7,7 mil. RON | |
| 88 | 88.AgroVision SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,7 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 7,5 K RON | |
| 89 | 89.DREAM FISH SRL▼ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,4 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 320,3 K RON | |
| 90 | 90.TERANOVA NALBANT S.A.▼ 47 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,2 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.UNIREA LAND SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12 %▼ 76 % | ▼ 76 % | 169,2 K RON | |
| 92 | 92.FLORIS CO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 188,3 K RON | |
| 93 | 93.BGA ENGINEERING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,1 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | -544 K RON | |
| 94 | 94.CINDREL INVEST SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,1 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -575,7 K RON | |
| 95 | 95.NICOMAR UTIL CONSTRUCT SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,4 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -6,5 K RON | |
| 96 | 96.VULPES SILVICULTURA CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 182 K RON | |
| 97 | 97.AGROTOM SERE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,7 %▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 476,7 K RON | |
| 98 | 98.PRESTAGRO TOTAL SRL▼ 53 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 479,7 K RON | |
| 99 | 99.RUSU AGRO BUSINESS SRL▼ 66 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,5 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 50 K RON | |
| 100 | 100.DOMENIILE FRANCO-ROMÂNE S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -253,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — București
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
19 firme · 3,1 mld. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
298 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
30 firme · 584,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
60 firme · 103 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
35 firme · 96 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
40 firme · 93,8 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
65 firme · 93,7 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
23 firme · 92,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
20 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
77 firme · 31,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
18 firme · 15 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
25 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
16 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
5 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
6 firme · 4 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
15 firme · 3 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
13 firme · 924,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
2 firme · 362,6 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
3 firme · 311,3 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
10 firme · 262,4 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 150,8 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
2 firme · 130,7 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 37,2 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 4,3 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
3 firme · 0 RON
CAEN 0114
Cultivarea trestiei de zahăr
1 firme · 0 RON