Top 100 firme — Imobiliare, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
97 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 186,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ICCO REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 186,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 732,6 K RON | |
| 2 | 2.BRASOV LOGISTIC PARK SAnou | Sat Grid, Comuna Părău, Braşov | 128,8 %▲ 3.616,7 % | ▲ 3.616,7 % | -37,8 K RON | |
| 3 | 3.DACIA INVEST GRUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 120,5 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | -982,5 K RON | |
| 4 | 4.ŞESU INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 87,7 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 291,8 K RON | |
| 5 | 5.FAXUR TRADING PIAŢĂ AGROALIMENTARĂ-MERCUR SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 63,4 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.KASPER ADMINISTRATION DUE SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,8 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -30,1 K RON | |
| 7 | 7.RA-RA LOGISTICS SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 49,4 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 49,8 K RON | |
| 8 | 8.VILA SANZIANA SRLnou | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 41,8 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -118,3 K RON | |
| 9 | 9.ORION RENT IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41,3 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 647,4 K RON | |
| 10 | 10.SIMOB LIMITED SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 41 %▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 724,9 K RON | |
| 11 | 11.THE SELLER & PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,5 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 52,1 K RON | |
| 12 | 12.TEMPTING BRANDS INTERNATIONAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,6 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 161,6 K RON | |
| 13 | 13.DECENT REAL ESTATE SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 3,1 K RON | |
| 14 | 14.AURAPHY SRL▲ 42 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 36,1 %▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | -279,3 K RON | |
| 15 | 15.PREMS BUILDING S.A.▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,1 %▲ 38 % | ▲ 38 % | -395 K RON | |
| 16 | 16.KRONSTADT GROUP OF COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -111,2 K RON | |
| 17 | 17.DUVENBECK IMOBILIARE SRL▼ 10 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 31,6 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 770,2 K RON | |
| 18 | 18.JANBERTO IMOB SRL▲ 18 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 29,4 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 259,4 K RON | |
| 19 | 19.ISOSFA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,9 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 120,1 K RON | |
| 20 | 20.MURUJA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,8 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 181,5 K RON | |
| 21 | 21.F.B.S. COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,8 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | -21,3 K RON | |
| 22 | 22.LOCATO IMOB SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,1 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 345,9 K RON | |
| 23 | 23.ATAR EURO PROFIT SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 28,1 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 200,9 K RON | |
| 24 | 24.AGROVIT SA▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,3 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 269,6 K RON | |
| 25 | 25.MAURER ADMINISTRATION SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,9 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -4,5 K RON | |
| 26 | 26.PIACENTINA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 24,9 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 57,2 K RON | |
| 27 | 27.H.B.LEASING SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 23,4 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 28 | 28.AVANTGARDEN 3 ADMINISTRATION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 22,1 %▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | -31,5 K RON | |
| 29 | 29.ELCON SYSTEMS SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 47,6 K RON | |
| 30 | 30.ALCYON SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 18,3 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -13,5 K RON | |
| 31 | 31.EXCELENT HOUSE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 18,3 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 8,1 K RON | |
| 32 | 32.PIMEC SRL▼ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 18,1 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 112 K RON | |
| 33 | 33.OZIDIS S.R.L.▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,6 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 91,4 K RON | |
| 34 | 34.VEST RENT SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,3 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -11,8 K RON | |
| 35 | 35.POLTISAN SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 17 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 607 K RON | |
| 36 | 36.NOVA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 17 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 77 K RON | |
| 37 | 37.XADIREX TRADING SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,5 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -810,6 K RON | |
| 38 | 38.TRICONPREST SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,4 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 20,9 K RON | |
| 39 | 39.JIRMAN ENGINEERING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 15,2 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 41,7 K RON | |
| 40 | 40.SIM AVANTAJ SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,2 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -116,6 K RON | |
| 41 | 41.EURO DOME IMOBILIARE SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,7 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 27,7 K RON | |
| 42 | 42.TOPIMOB SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,7 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 720,5 K RON | |
| 43 | 43.SCHULTE & SCHMIDT REAL ESTATE SRL▼ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,6 %▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 44 | 44.NEDLAND SRL▼ 25 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 14,1 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 703,3 K RON | |
| 45 | 45.MANUCO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,8 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 313,3 K RON | |
| 46 | 46.EURO DOME GRUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 30,6 K RON | |
| 47 | 47.ELYS PARTNER 2011 SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 12,5 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 9,6 K RON | |
| 48 | 48.ACVILA SARGETIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 12,3 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 359,8 K RON | |
| 49 | 49.CONSULTING MANAGEMENT GROUP 94 SRL▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,3 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 50,8 K RON | |
| 50 | 50.ATLANTA HOUSE GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 12 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 119,4 K RON | |
| 51 | 51.EMPORIUM SRL▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 371,4 K RON | |
| 52 | 52.FOC MARE SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,7 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -368,9 K RON | |
| 53 | 53.STEFTOSCANE GROUP SRL▼ 35 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 10,2 %▼ 24 % | ▼ 24 % | -39,2 K RON | |
| 54 | 54.I & V TRADE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,1 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 725 RON | |
| 55 | 55.ADEX PLUS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,5 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -16,2 K RON | |
| 56 | 56.ICCO PARC INDUSTRIAL SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,3 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 57 | 57.HB EPSILON SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,1 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 15,6 K RON | |
| 58 | 58.TERRA REAL SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 8 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 325,5 K RON | |
| 59 | 59.MEMOREX SRL▼ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 48,2 K RON | |
| 60 | 60.STRUCTURALL THESMAN SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 7,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 88,5 K RON | |
| 61 | 61.ALCOM SA▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,6 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -173,1 K RON | |
| 62 | 62.ELEMENTICS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 49,6 K RON | |
| 63 | 63.PETROLEUM G.P. SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 95,6 K RON | |
| 64 | 64.AGROTRANSPORT BRASOV NORD SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6 %▲ 3.791,3 % | ▲ 3.791,3 % | -71,6 K RON | |
| 65 | 65.ELECTROMATIC SOLUTIONS SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 40,9 K RON | |
| 66 | 66.NEW HOUSE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -13,1 K RON | |
| 67 | 67.TEO CENTRAL SRL▼ 66 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 68 | 68.ADMINISTRARE SI PROMOVARE IMOBILIARA TRANSILVANIA SA▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -76,6 K RON | |
| 69 | 69.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE REAL ESTATE S.A.▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.STEINEL MANAGEMENT SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 71 | 71.CANAM STEEL ROMANIA SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 86,6 K RON | |
| 72 | 72.CYDE INVEST SRL▼ 17 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 4,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 65,5 K RON | |
| 73 | 73.LATIFUNDIA SRL▲ 2 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 3,6 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 392,4 K RON | |
| 74 | 74.ROMSIZ SRL▼ 8 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 3,6 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | -142,8 K RON | |
| 75 | 75.GENERAL L.M.C. SRL▼ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | -169,5 K RON | |
| 76 | 76.SPACE RENT Y.V.F. SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 2,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 32,2 K RON | |
| 77 | 77.FRISCHEIS IMOBILE SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,9 mil. RON | |
| 78 | 78.GETICA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 57,2 K RON | |
| 79 | 79.IL POLO SRL▼ 22 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,9 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -12,4 K RON | |
| 80 | 80.SANI-TAPS 94 SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 79,5 K RON | |
| 81 | 81.TRANSYLVANIE IMOB SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,6 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 380,1 K RON | |
| 82 | 82.SOBERCO SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 79,1 K RON | |
| 83 | 83.R MORMO IMMOBILIEN LINIE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 713,5 K RON | |
| 84 | 84.IMPERIAL SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 21,9 K RON | |
| 85 | 85.GO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 140,8 K RON | |
| 86 | 86.IL PALAZZO SRL▼ 70 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 1 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,8 K RON | |
| 87 | 87.KASPER ADMINISTRATION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -15,4 K RON | |
| 88 | 88.PEO GRUP SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 0,9 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 52,5 K RON | |
| 89 | 89.MN PRUDENSS SRL▼ 54 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 2,2 K RON | |
| 90 | 90.GRAELLS & LLONCH ADMINISTRARE PARC INDUSTRIAL SA▼ 53 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 0,8 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 77,9 K RON | |
| 91 | 91.SUGAR IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 49,5 K RON | |
| 92 | 92.TIARA SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -6,3 K RON | |
| 93 | 93.ANASER IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 30,7 K RON | |
| 94 | 94.ILAN CONDO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 17,3 K RON | |
| 95 | 95.CIOPLEA SA▼ 24 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 0,2 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 105 K RON | |
| 96 | 96.MILLER CENTRE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.PIATRA CRAIULUI SA▼ 3 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0,1 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 136 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Brașov
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
679 firme · 751,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
94 firme · 220,2 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
467 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
135 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
154 firme · 61,9 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
47 firme · 3,8 mil. RON