Top 100 firme — Construcții, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
277 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 29,4 %, iar liderul atinge 239,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TREPTE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 239,9 %▲ 251,4 % | ▲ 251,4 % | 134 K RON | |
| 2 | 2.T & C CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 223,6 %▲ 4.401,9 % | ▲ 4.401,9 % | 4,3 K RON | |
| 3 | 3.CAN GAZ SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 194,8 %▲ 1.029,2 % | ▲ 1.029,2 % | 63,6 K RON | |
| 4 | 4.GABI'S DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 174,1 %▲ 2.398,3 % | ▲ 2.398,3 % | -2,7 mil. RON | |
| 5 | 5.GRIFFE BUILDING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 150,1 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 205,9 K RON | |
| 6 | 6.ZADA SA▲ 31 | Municipiul Codlea, Braşov | 141,7 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 94,6 K RON | |
| 7 | 7.BOMARI COM SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 128,7 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 73,5 K RON | |
| 8 | 8.MIFAN BUILDING SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 126,5 %▲ 309,4 % | ▲ 309,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.B ART SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 120,2 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 44,2 K RON | |
| 10 | 10.UNISTAHL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 118,9 %— | — | 223,4 K RON | |
| 11 | 11.CRETON CONSTRUCT SRL▲ 190 | Municipiul Braşov, Braşov | 117,9 %▲ 164,7 % | ▲ 164,7 % | 16,8 K RON | |
| 12 | 12.RAP DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 117,4 %▲ 917,9 % | ▲ 917,9 % | 106,8 K RON | |
| 13 | 13.IORGA FAMILY CONCESSIONS SRL▲ 60 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 115,2 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 294,6 K RON | |
| 14 | 14.TWINS CONSTRUCT SRLnou | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 114,8 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 243,4 K RON | |
| 15 | 15.TEHNO ELECTRIC INSTAL SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 113,8 %— | — | 84,4 K RON | |
| 16 | 16.LASER NORM SRL▲ 111 | Municipiul Braşov, Braşov | 111,1 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 193,7 K RON | |
| 17 | 17.DADRA CON SRL▲ 11 | Municipiul Codlea, Braşov | 107,3 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 59,2 K RON | |
| 18 | 18.PAROCONSDIV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 104,2 %▲ 414,1 % | ▲ 414,1 % | 200,7 K RON | |
| 19 | 19.BRACOMA SPORT SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 102 %▲ 141,9 % | ▲ 141,9 % | 13,8 K RON | |
| 20 | 20.STRAROM IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 98,3 %▲ 503,4 % | ▲ 503,4 % | -48,1 K RON | |
| 21 | 21.DOUBLE B SRL▲ 118 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,5 %▲ 175,3 % | ▲ 175,3 % | 129,9 K RON | |
| 22 | 22.LOGOSOL RENT SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,4 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 943,5 K RON | |
| 23 | 23.ACCO-MAN SRL▼ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 96,3 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 305,5 K RON | |
| 24 | 24.MODIMOROM CONS SRL▲ 132 | Municipiul Braşov, Braşov | 96 %▲ 419,4 % | ▲ 419,4 % | 716 K RON | |
| 25 | 25.AUTOMATION ELEKTRO KREUTZPOINTNER-AER SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 92 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -851,8 K RON | |
| 26 | 26.ALESSA SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 87 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 36,6 K RON | |
| 27 | 27.KEM EDIL SRL▼ 8 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 84,3 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -575 RON | |
| 28 | 28.LA CRUCE SERVCOM SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 79,2 %▲ 554,8 % | ▲ 554,8 % | 210 RON | |
| 29 | 29.G.T.R. SERV SRLnou | Sat Dopca, Comuna Hoghiz, Braşov | 78,8 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 121,6 K RON | |
| 30 | 30.SIGUR EDIL SRL▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 78,8 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 40,9 K RON | |
| 31 | 31.BOTU IMPEX SRLnou | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 77,8 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 50 K RON | |
| 32 | 32.MEDIART SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 76,8 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 46,2 K RON | |
| 33 | 33.COBCO CONSTRUCT SA▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,6 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -929,3 K RON | |
| 34 | 34.NITON CONSTRUCT SRL▲ 79 | Municipiul Braşov, Braşov | 73,7 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 292,7 K RON | |
| 35 | 35.OGREAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 73,5 %▲ 279,2 % | ▲ 279,2 % | 186,8 K RON | |
| 36 | 36.ONIK SISTEM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 72,8 %▲ 124,8 % | ▲ 124,8 % | 218,1 K RON | |
| 37 | 37.VIACOR ENGINEERING S.R.L.▼ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,2 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 131,1 K RON | |
| 38 | 38.WINDTHERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 66,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 5 K RON | |
| 39 | 39.DAMELECTROTEL SRL▲ 71 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,3 %▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 13,6 K RON | |
| 40 | 40.RUTIN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 66,1 %— | — | -71,9 K RON | |
| 41 | 41.RAGRO CONSTRUCT SRLnou | Sat Ticusu Vechi, Comuna Ticusu, Braşov | 65,2 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -41 K RON | |
| 42 | 42.GEPO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 65,1 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -73,5 K RON | |
| 43 | 43.TURBO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 62,5 %▲ 179 % | ▲ 179 % | 67 K RON | |
| 44 | 44.SIVERAN SRL▲ 67 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 61,6 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 225,2 K RON | |
| 45 | 45.ARCHOS INVEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 60,8 %▲ 226,6 % | ▲ 226,6 % | 896 RON | |
| 46 | 46.ALLEDIL SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 60,1 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | -3,6 K RON | |
| 47 | 47.RESORT DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 60 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 120,9 K RON | |
| 48 | 48.KADNA REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 57,9 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | -410,4 K RON | |
| 49 | 49.SAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 56,8 %▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 177,2 K RON | |
| 50 | 50.MESTERUL CASEI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 55,7 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 36,9 K RON | |
| 51 | 51.BOCCARD ROMANIA SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,1 %▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.FLORIS MONOLIT SRL▼ 50 | Comuna Vulcan, Braşov | 54,6 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.STIL VLADYCONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 53,1 %▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 336,1 K RON | |
| 54 | 54.DELCAR INVEST SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 51,5 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 55 | 55.CONSTRUCTION A-BOIS SRL▼ 21 | Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 50,9 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 289 K RON | |
| 56 | 56.SIA EDIL SRLnou | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 50,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 72,2 K RON | |
| 57 | 57.N & H PRODCOM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,8 %▲ 32.738,1 % | ▲ 32.738,1 % | 676 RON | |
| 58 | 58.NORVIA TRADING SRL▲ 45 | Municipiul Săcele, Braşov | 49,5 %▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 198,3 K RON | |
| 59 | 59.ROC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,3 %▲ 253,3 % | ▲ 253,3 % | 48,6 K RON | |
| 60 | 60.IZOPOL SRL▼ 40 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,3 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 120 K RON | |
| 61 | 61.VERTIKAL MAST SRL▲ 146 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 48,8 %▲ 181,6 % | ▲ 181,6 % | 57,3 K RON | |
| 62 | 62.HELDSDORF CONSTRUCT SRLnou | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 48,6 %▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 5,5 K RON | |
| 63 | 63.UNASERV COTAMEX SRL▼ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 48,3 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 67,7 K RON | |
| 64 | 64.R.G. DESIGN SRL▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,2 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -4,8 K RON | |
| 65 | 65.FAT CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,4 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 369,9 K RON | |
| 66 | 66.WOOD STYLE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 45,5 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 43,6 K RON | |
| 67 | 67.TRIVAG IMOB S.R.L.▲ 14 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 45 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 129,6 K RON | |
| 68 | 68.CON-COM SRL▼ 33 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 44,1 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 29,3 K RON | |
| 69 | 69.SERVICE MONDO INSTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -49,1 K RON | |
| 70 | 70.RAVENSDALE INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,7 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | -21,7 mil. RON | |
| 71 | 71.DAVER AMBIENT SRL▼ 38 | Municipiul Săcele, Braşov | 42,9 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 44 K RON | |
| 72 | 72.PIRAMIS CONSTRUCT SRL▲ 73 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 41,7 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 26,1 K RON | |
| 73 | 73.UNIO IMPEX SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 41 %▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 48 K RON | |
| 74 | 74.ITARO SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,9 %▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | 365,7 K RON | |
| 75 | 75.RAMB SISTEM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 40,7 %▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 5 mil. RON | |
| 76 | 76.ADICEN IMPEX SRL▼ 52 | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 40,4 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 18,7 K RON | |
| 77 | 77.U.S.E. SYSTEMS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 40,1 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 108,4 K RON | |
| 78 | 78.CIMRE EXIM SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 40 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -37,8 K RON | |
| 79 | 79.EDY & DEN BUILDING SRL▲ 100 | Municipiul Codlea, Braşov | 39,1 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 34 K RON | |
| 80 | 80.FRONTEX-TRADE SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 38,8 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 291,8 K RON | |
| 81 | 81.GENERAL INSTAL DESIGN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,4 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 5,5 K RON | |
| 82 | 82.GEIGER BRAȘOV S.R.L.▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,4 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 248,5 K RON | |
| 83 | 83.AUTOSOFT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 35,7 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 69,9 K RON | |
| 84 | 84.ICCO INSTAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 35 %▲ 139 % | ▲ 139 % | 691,1 K RON | |
| 85 | 85.AS-IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34,5 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 8,1 K RON | |
| 86 | 86.TROCKENBAU SRLnou | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 34,5 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | -24,2 K RON | |
| 87 | 87.DELINUS PRODIMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,3 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 122 K RON | |
| 88 | 88.IDOCONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34 %▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 111,4 K RON | |
| 89 | 89.KD INVESTMENT PREJMER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.GRUP ARCONS SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,4 %▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 362,9 K RON | |
| 91 | 91.EURO STRADA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 19,8 mil. RON | |
| 92 | 92.ATEG CONSTRUCT SRL▼ 80 | Comuna Hărman, Braşov | 32,5 %▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 64,6 K RON | |
| 93 | 93.TECADE SRL▼ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,4 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 803,9 K RON | |
| 94 | 94.AB MIT SERV SRL▲ 37 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 32,2 %▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 55 K RON | |
| 95 | 95.K.T. CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 32,2 %▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 430 RON | |
| 96 | 96.ROMPACT M.C. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 31,5 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 845,9 K RON | |
| 97 | 97.KONZOL SRL▲ 66 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 31,4 %▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 36,4 K RON | |
| 98 | 98.SISELEC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 31,1 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 14,3 K RON | |
| 99 | 99.DE MAR SPECIAL SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 30,5 %▲ 196,7 % | ▲ 196,7 % | -286,4 K RON | |
| 100 | 100.GEIGER CONSTRUCT SRL▲ 78 | Municipiul Braşov, Braşov | 29,4 %▲ 303,2 % | ▲ 303,2 % | 93,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Brașov
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.217 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
423 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
341 firme · 727,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
370 firme · 650,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
152 firme · 298,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
26 firme · 289,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
44 firme · 287,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
229 firme · 271 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 106,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
111 firme · 71,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
55 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
32 firme · 44,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
85 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 29 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
61 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 21 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
19 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
16 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 114 K RON