Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brașov după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
122 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,1 %, iar liderul atinge 88,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FOREST HGR SRL▲ 7 | Sat Buzaiel, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 88,4 %▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | 482 RON | |
| 2 | 2.WOODLAND RAISE S.R.L.nou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 66,5 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | -395,7 K RON | |
| 3 | 3.DORFOREST SPEDITION SRLnou | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 65,4 %▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 129,2 K RON | |
| 4 | 4.FRUCTAVIT SRLnou | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 63 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 334,7 K RON | |
| 5 | 5.RAROM LUAR SRLnou | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 54,5 %▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 45,8 K RON | |
| 6 | 6.RACOVITA BERIVOI SRLnou | Sat Berivoi, Comuna Recea, Braşov | 50,6 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 44,7 K RON | |
| 7 | 7.AGROFERM BOERIU SRL▲ 78 | Sat Veneţia de Jos, Comuna Părău, Braşov | 49,8 %▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 143,1 K RON | |
| 8 | 8.NIŢU LAND SRL▼ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 44,7 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.COMĂNIŢĂ TRANS SRLnou | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 43,9 %▲ 116 % | ▲ 116 % | 129 K RON | |
| 10 | 10.DIVERS ZONE SRL▲ 7 | Sat Dridif, Comuna Voila, Braşov | 42 %▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 244 K RON | |
| 11 | 11.ROVEN MARTES SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 40,3 %▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 994 K RON | |
| 12 | 12.OGRADA CU ANIMALE SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 38,4 %▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 2,1 K RON | |
| 13 | 13.DENHAM DAARLE SRL▲ 18 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 38,3 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 9,1 K RON | |
| 14 | 14.PSC RAMS IMPEX SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 36,8 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 433,6 K RON | |
| 15 | 15.AGROFAG PRODUCT SRL▲ 12 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 35,9 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.RAZZETT AGRIKOL SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 35,4 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 54 K RON | |
| 17 | 17.LASANIO PRODCOM SRL▼ 7 | Comuna Hărman, Braşov | 35,1 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 66,7 K RON | |
| 18 | 18.VENUS JUNIOR SRLnou | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 34,4 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 13,1 K RON | |
| 19 | 19.SCALINI PROIECT ARI SRL▲ 69 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,5 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 114,7 K RON | |
| 20 | 20.PALADIN SRL▼ 18 | Sat Apaţa, Comuna Apaţa, Braşov | 33 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 84,3 K RON | |
| 21 | 21.COX AGRINED SRL▼ 18 | Municipiul Săcele, Braşov | 31,1 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 643,5 K RON | |
| 22 | 22.ZARSILVA SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 28,4 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 820,9 K RON | |
| 23 | 23.DIAMARK NADFOND SRL▲ 47 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 28,1 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 46,1 K RON | |
| 24 | 24.ACVILA CARPATINA BERIVOI SRL▲ 31 | Sat Recea, Comuna Recea, Braşov | 25,9 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 2 K RON | |
| 25 | 25.GOLDEN GALINA PREMIUM SRL▼ 24 | Municipiul Codlea, Braşov | 25,3 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | -627 K RON | |
| 26 | 26.INI GREEN FOREST SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,3 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 360,6 K RON | |
| 27 | 27.TUDFOREST 2009 SRL▼ 14 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 24,5 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 546,1 K RON | |
| 28 | 28.AZIMUT SRL▲ 2 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 24,3 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 100,2 K RON | |
| 29 | 29.M.F.H. AGRICOL SRLnou | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 23,9 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 244,5 K RON | |
| 30 | 30.BYONE I.B.T. COMPANY SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 23,8 %▲ 196,9 % | ▲ 196,9 % | 26,1 K RON | |
| 31 | 31.MIRPAN SRL▼ 11 | Comuna Hărman, Braşov | 23,5 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 671,5 K RON | |
| 32 | 32.RARIMIRA FOREST SRLnou | Sat Dălghiu, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 22,7 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 2,4 K RON | |
| 33 | 33.TRANSERB OAK S.R.L.▼ 19 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 22,6 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 274,6 K RON | |
| 34 | 34.TEHNO-NEVI SRL▲ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 20,4 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -17,6 K RON | |
| 35 | 35.NECRI SAN SRL▼ 12 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 20,2 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 36 | 36.SPIRO DEVELOPMENT SRLnou | Sat Rotbav, Comuna Feldioara, Braşov | 20,2 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 160,7 K RON | |
| 37 | 37.OVO GOLD SRL▼ 13 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 20 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 65,5 K RON | |
| 38 | 38.SALMONTANA SRL▲ 19 | Comuna Prejmer, Braşov | 19,8 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 101,2 K RON | |
| 39 | 39.OCTOGON M.K.Z. S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,5 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 146,9 K RON | |
| 40 | 40.BANFIN AGROPLAN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 19,3 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 127,7 K RON | |
| 41 | 41.MIREL COM SRLnou | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 19,2 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.K.P.M.W. AGRO SRL▲ 1 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 18,9 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.CARPATHIA AGRO & FINANCE SRL▼ 3 | Sat Cobor, Comuna Ticusu, Braşov | 17,9 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 148,2 K RON | |
| 44 | 44.PINEXFOR SRL▲ 9 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 17,7 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 237,3 K RON | |
| 45 | 45.OCOLUL SILVIC BUCEGI PIATRA CRAIULUI CIUCAS RA▲ 34 | Comuna Cristian, Braşov | 16,8 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 46 | 46.PLACAJ IMPEX SRL▲ 4 | Comuna Şercaia, Braşov | 16,7 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 7,8 K RON | |
| 47 | 47.EXPLO ANIA SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 16,6 %▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 12,1 K RON | |
| 48 | 48.MELINDA SRL▲ 30 | Comuna Vulcan, Braşov | 16,3 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 313,3 K RON | |
| 49 | 49.AGROINDUSTRIALA FORTUNA SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 16,3 %▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 12,5 K RON | |
| 50 | 50.DORIPESCO PROD SRL▲ 1 | Comuna Hălchiu, Braşov | 16,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 721,5 K RON | |
| 51 | 51.DON SILVA SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 16,1 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 741,7 K RON | |
| 52 | 52.WOODCUTTER SRL▼ 47 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 15,9 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 222,5 K RON | |
| 53 | 53.VICFOR SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 15,6 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 677,8 K RON | |
| 54 | 54.ALEXDI IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 15,4 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 107,6 K RON | |
| 55 | 55.CREASTA DE VIS IMPEX SRL▼ 40 | Sat Comana de Jos, Comuna Comana, Braşov | 15,4 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 625,7 K RON | |
| 56 | 56.ANA NASTI FOREST SRLnou | Sat Dălghiu, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 15,2 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -19,1 K RON | |
| 57 | 57.GESTIONES INTEGRALES SRLnou | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 14,8 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 115,5 K RON | |
| 58 | 58.AGRIFARM SRL▲ 37 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 13,8 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 59 | 59.AGRO PROFECTUS SRLnou | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 13,4 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 135,5 K RON | |
| 60 | 60.DORIPESCO SA▲ 24 | Comuna Hălchiu, Braşov | 13,1 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 746,4 K RON | |
| 61 | 61.GREEN CENTER SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 13 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 39,9 K RON | |
| 62 | 62.AGRICOLA ŢARA BÂRSEI SRL▼ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,8 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 128,4 K RON | |
| 63 | 63.REGALINA PLANT SRL▲ 19 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 12,8 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 64 | 64.BAVARIA FARMING SRL▼ 16 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 12,7 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 65 | 65.VLADIA CIUPERCEC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 12,6 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -24,7 K RON | |
| 66 | 66.ADICEN IMPEX SRLnou | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 12 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 67 | 67.BECHI FOREST SRL▼ 42 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 11,9 %▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 230,3 K RON | |
| 68 | 68.VESPASIAN SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 11,6 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 107,5 K RON | |
| 69 | 69.AGROROM SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 11 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 35,6 K RON | |
| 70 | 70.WYN AGRO GRUP SRL▲ 22 | Municipiul Codlea, Braşov | 10,8 %▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 103 K RON | |
| 71 | 71.SIZA PRESTCOM SRL▼ 24 | Comuna Hârseni, Braşov | 10,8 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 18,2 K RON | |
| 72 | 72.FLACO SRLnou | Comuna Tărlungeni, Braşov | 10,2 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 163,3 K RON | |
| 73 | 73.M.M. FORPREST SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 9,9 %▲ 348,7 % | ▲ 348,7 % | 205,9 K RON | |
| 74 | 74.TURFOREST SRL▲ 17 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 9,7 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 75 | 75.RUSEVI SRL▼ 16 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 9,3 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 84,2 K RON | |
| 76 | 76.LORAD AGRO SRL= | Municipiul Codlea, Braşov | 9,2 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 65,3 K RON | |
| 77 | 77.AGRONOVA SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,2 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 78 | 78.DACO SILVA FOREST S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,1 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 11,4 K RON | |
| 79 | 79.AGRIFAN VULCAN SRL▼ 12 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 9,1 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 28,8 K RON | |
| 80 | 80.YURTA-PROD SRL▼ 26 | Municipiul Săcele, Braşov | 9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3 mil. RON | |
| 81 | 81.DORFOREX SRLnou | Sat Teliu, Comuna Teliu, Braşov | 8,7 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 105,8 K RON | |
| 82 | 82.NEW DEMARCUS SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,4 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 20,8 K RON | |
| 83 | 83.AGRO NARIMAN S.R.L.nou | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 8,2 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 732,8 K RON | |
| 84 | 84.AGAMEX TRADE SRL▲ 14 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 8 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 247,4 K RON | |
| 85 | 85.ANDRASEL SPACO 2011 SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 8 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 40,7 K RON | |
| 86 | 86.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR SACELE RA▼ 23 | Municipiul Săcele, Braşov | 7,9 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 87 | 87.NATURAL IMPEX SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 7,9 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 147,7 K RON | |
| 88 | 88.WILDLAND SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8 %▲ 304,2 % | ▲ 304,2 % | 986,7 K RON | |
| 89 | 89.ORZIN TRANS SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 7,5 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 730,5 K RON | |
| 90 | 90.SKOVEN FOREST SRL▼ 58 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,2 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,5 mil. RON | |
| 91 | 91.ALEGRIA D & P SRL▼ 58 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 7,1 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | -41,7 K RON | |
| 92 | 92.N.G.I. FOREST SRLnou | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 7 %— | — | 80,4 K RON | |
| 93 | 93.BIOSFERA FRUCT SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 6,9 %▲ 992 % | ▲ 992 % | 146,4 K RON | |
| 94 | 94.AGRICOLA MANDRA SRL▼ 56 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 6,8 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 522,9 K RON | |
| 95 | 95.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ A PĂDURILOR MĂIERUŞ RA▼ 21 | Sat Măierus, Comuna Măieruş, Braşov | 6,7 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 96 | 96.TAVERNA SASULUI SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 6,5 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 352,9 K RON | |
| 97 | 97.SRN SILVIROM NAWARO GMBH SOCIETATE ÎN COMANDITĂnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6,5 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -1,9 mil. RON | |
| 98 | 98.DIO GARDEN SRL▼ 87 | Municipiul Săcele, Braşov | 5,5 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 10,2 K RON | |
| 99 | 99.HIBRIDUL S.R.L.▼ 18 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 5,5 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 100 | 100.STONEAGE SRL▼ 36 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 5,1 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 224,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brașov
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
24 firme · 411,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 266,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
48 firme · 214,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 204,6 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
74 firme · 171,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
107 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 88,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
50 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 47,3 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
29 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
32 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 86,1 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
4 firme · 13 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 5,4 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON