Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Brăila după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
155 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,7 %, iar liderul atinge 252,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELIANGIS SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 252,4 %▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 9 K RON | |
| 2 | 2.CEREZONE SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 217,6 %▲ 113,6 % | ▲ 113,6 % | 9,9 K RON | |
| 3 | 3.MANAGEMENT OBJECTIVES S.A.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 145,2 %— | — | -4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.GAIA INVESTIMENTI SRLnou | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 139,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -277,2 K RON | |
| 5 | 5.CASTING TRADING SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 106,1 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 116,6 K RON | |
| 6 | 6.DANY & VIO COM PROD SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 74,7 %▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 41 K RON | |
| 7 | 7.ASERMAN SHIP SRL▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 74,2 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 181,7 K RON | |
| 8 | 8.TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE SA▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 74 %▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 678,7 K RON | |
| 9 | 9.LAMINORUL SA▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 69,3 %▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | -51,6 mil. RON | |
| 10 | 10.CANOTUD SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 63,7 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 18 K RON | |
| 11 | 11.RIDSILV PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 59,5 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 3,7 K RON | |
| 12 | 12.NAVRIV SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 57,1 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 10,5 K RON | |
| 13 | 13.BOGDANDRA COM SRL▼ 1 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 54,8 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 1,2 K RON | |
| 14 | 14.ATOLOS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 54,7 %▲ 1.717 % | ▲ 1.717 % | -52,6 K RON | |
| 15 | 15.MISTRAL CONFEZIONI SA▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 54,7 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 70,9 K RON | |
| 16 | 16.GRECGEO COM SRLnou | Sat Ciocile, Comuna Ciocile, Brăila | 54,1 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -11,2 K RON | |
| 17 | 17.THERMFATADE SRLnou | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 53,4 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -272,7 K RON | |
| 18 | 18.GRAND RISPARMIO IMPEX SRL▲ 22 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 53,1 %▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 248,4 K RON | |
| 19 | 19.AVENSIS GRUP SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 52,5 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 2,4 K RON | |
| 20 | 20.GIEFF FASIHON SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 49,6 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 115,9 K RON | |
| 21 | 21.FILINVEST SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 46,5 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,3 K RON | |
| 22 | 22.COMALUMIN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 44,6 %▲ 367,5 % | ▲ 367,5 % | -67,7 K RON | |
| 23 | 23.MOARA DOM PANIF SRL▼ 10 | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 44,5 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | -404,7 K RON | |
| 24 | 24.ESTUAR SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,2 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 285 K RON | |
| 25 | 25.CENUSA SRL▼ 8 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 42,7 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 9,4 K RON | |
| 26 | 26.RALUCONT SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,2 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 68,5 K RON | |
| 27 | 27.PRODHART SRL▲ 46 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,2 %▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | -45 K RON | |
| 28 | 28.ROBLASTNAV PAINTING SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,8 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 29 | 29.FANCY FREE CLOTHING COMPANY SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,3 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 524,8 K RON | |
| 30 | 30.AGROMILC SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 35,5 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 46,2 K RON | |
| 31 | 31.TRANSTEHNIC SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,4 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 738,4 K RON | |
| 32 | 32.ONEBRAND SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,3 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 66,9 K RON | |
| 33 | 33.FRONTERA TRADING SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 410,9 K RON | |
| 34 | 34.AGRIDED COM SRL▲ 16 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 32,6 %▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 237,2 K RON | |
| 35 | 35.ALEX MOB DESIGN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 32,2 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 5,4 K RON | |
| 36 | 36.COJOCARIA BALAN SRL▲ 57 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,7 %▲ 150,3 % | ▲ 150,3 % | -13,4 K RON | |
| 37 | 37.ARHISAVE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 28,5 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 40,9 K RON | |
| 38 | 38.ALIDAN SERV SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,5 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 93,8 K RON | |
| 39 | 39.STEAM TRADING SRL▼ 9 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 24,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 162,2 K RON | |
| 40 | 40.BREDA COM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 24,3 %▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 22,7 K RON | |
| 41 | 41.REPROIND SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,9 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -28,3 K RON | |
| 42 | 42.IONAURA SERV SRL▲ 44 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,8 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 144,4 K RON | |
| 43 | 43.METALBAND SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 22,5 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -91,7 K RON | |
| 44 | 44.MIOFAN AGROTRANS SRL▲ 23 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 22 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 784,1 K RON | |
| 45 | 45.TIMO SERV SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,8 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 227,6 K RON | |
| 46 | 46.F.K.X PRODCOM SRL▼ 11 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 21,6 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 196,5 K RON | |
| 47 | 47.ELECTIV PROD SRL▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,4 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 7,5 K RON | |
| 48 | 48.IDROLEX SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 20,9 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 52 K RON | |
| 49 | 49.AER CLIMA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 20,7 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,9 K RON | |
| 50 | 50.SOLO TEXTIL SRL▲ 81 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,4 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 51 | 51.AGRO SILVAL SRL▲ 6 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 19,3 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 294,4 K RON | |
| 52 | 52.MGM COMPANY SRL▲ 48 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,9 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 2,7 K RON | |
| 53 | 53.BRAITERM IMPEX SRL▲ 53 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 18,5 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 16 K RON | |
| 54 | 54.LUFEVAD PREST SRLnou | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 18,5 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 1,1 K RON | |
| 55 | 55.SIGENIS COM SRLnou | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 17,8 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 288,8 K RON | |
| 56 | 56.APOGEUS COM SRL▲ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,8 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 671,9 K RON | |
| 57 | 57.ART LYL DESIGN SRL▲ 66 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,7 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 141 RON | |
| 58 | 58.AGROM IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 17,1 %▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | -490,9 K RON | |
| 59 | 59.LABRADOR TRADE SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,9 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 60 | 60.CAELSOFT PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 16,9 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 30,3 K RON | |
| 61 | 61.PATISTAR SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,6 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 24,6 K RON | |
| 62 | 62.FRATERNITATEA PRODCOM SRL▲ 27 | Sat Scortaru Vechi, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 16,4 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 14,7 K RON | |
| 63 | 63.LA TEO MARI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 16,2 %▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 3 K RON | |
| 64 | 64.SENIN IMPEX SRL▼ 1 | Sat Oprişeneşti, Oraş Ianca, Brăila | 15,8 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 10 K RON | |
| 65 | 65.MARASHOES PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 15,8 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -27,2 K RON | |
| 66 | 66.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TIPOMETCHIM▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 14,1 K RON | |
| 67 | 67.CRIVALEX TRADE SRL▲ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,1 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 225,4 K RON | |
| 68 | 68.RODEMAT PREST SERV SRL▼ 14 | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 15 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -1,8 mil. RON | |
| 69 | 69.BRASTAD SOLUTIONS ROMÂNIA S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,5 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 663,7 K RON | |
| 70 | 70.ANTI CORROSION PLASTICS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,2 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 43,2 K RON | |
| 71 | 71.LACTO SILCOS SRL▲ 46 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 14 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | -1,1 K RON | |
| 72 | 72.MAREX SA▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,8 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 3,5 mil. RON | |
| 73 | 73.EDERA IMPEX SRL▼ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,7 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -525,3 K RON | |
| 74 | 74.TAPISAL SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,7 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 39,6 K RON | |
| 75 | 75.RIBATEX SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,6 %▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | -197,2 K RON | |
| 76 | 76.ENTER 2 SA▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,5 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 992 K RON | |
| 77 | 77.TIHI SRL▲ 27 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 13,3 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 127,9 K RON | |
| 78 | 78.WINTECH PRODEXIM SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,3 %▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 80,5 K RON | |
| 79 | 79.SUDSTAR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 13,3 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -37,9 K RON | |
| 80 | 80.LINPAN IMPEX SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,2 %▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -35,8 K RON | |
| 81 | 81.AMBCART -CONF SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 12,6 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 212 RON | |
| 82 | 82.BLUETTE MODE S.A.▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,4 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 795,9 K RON | |
| 83 | 83.ELUR IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,1 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 175,1 K RON | |
| 84 | 84.ROBEL TEHNOLOGIES SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,8 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 189,4 K RON | |
| 85 | 85.BIN-FURNI-PROD SRL▲ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,3 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 15,9 K RON | |
| 86 | 86.DEXTER SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 11 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 688 RON | |
| 87 | 87.PANALB SRL▼ 59 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,4 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 279 RON | |
| 88 | 88.ARHISERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 10,4 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 92,5 K RON | |
| 89 | 89.CAS SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,3 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 8,2 K RON | |
| 90 | 90.CELIMO IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,1 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 204,8 K RON | |
| 91 | 91.TRANS SICILIANA SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 10 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -4,3 K RON | |
| 92 | 92.FILA CONF SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,9 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 826,4 K RON | |
| 93 | 93.DENTA CERAMIC SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,7 %▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | -5,9 K RON | |
| 94 | 94.LINEA STYLE CRYSTINA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 9,5 %▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | -8,3 K RON | |
| 95 | 95.RODAVA PREST SRLnou | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 9,5 %▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 210,4 K RON | |
| 96 | 96.SACOMET SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 9,5 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -807,3 K RON | |
| 97 | 97.AMP TORNEA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 9,2 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 21 K RON | |
| 98 | 98.GRANOVIT SRL▼ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 9 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -3,7 K RON | |
| 99 | 99.TEN COMPROD SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.CORTINA IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,7 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -57,2 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Brăila
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
64 firme · 203 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
3 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
15 firme · 83,7 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
27 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
38 firme · 62 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
16 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 49,2 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
4 firme · 41,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
47 firme · 40,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
18 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
18 firme · 31,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
19 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
22 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
8 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
8 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 11 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
15 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
3 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
26 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
17 firme · 6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
8 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 965,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 943,1 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 913,5 K RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
8 firme · 862,5 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 824,7 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 749,8 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 640,3 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 592,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 535,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 464,4 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
5 firme · 452,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
2 firme · 427,4 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 407,9 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
3 firme · 370,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 341,5 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
3 firme · 314,5 K RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 309 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 305,9 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 229,3 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 210,5 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 177,5 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 159,9 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 144,6 K RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 143 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 125,3 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 108,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 104,6 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 52,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 35 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 34,7 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
3 firme · 33,6 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 17,2 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 9,7 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 7,1 K RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,4 K RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 0 RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 0 RON