Top 100 firme — Transport și depozitare, Botoșani după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,9 %, iar liderul atinge 310,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSGHE SRL▲ 37 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 310,1 %▲ 798,4 % | ▲ 798,4 % | 815,4 K RON | |
| 2 | 2.EGC GROUP S.R.L.▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 264,8 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 119,2 K RON | |
| 3 | 3.AMOPOP SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 223,6 %▲ 14.847,4 % | ▲ 14.847,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.OVI SPEED-TRUCK S.R.L.▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 147,3 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 81,4 K RON | |
| 5 | 5.PANDORAS COURIER SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 113,9 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 6 | 6.SPEED POST TEAM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 111,5 %▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 327,9 K RON | |
| 7 | 7.EURO OMNITRANS S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 78,9 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 666,6 K RON | |
| 8 | 8.PROAGRO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 65,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 9 | 9.MARVAL SPEDITION S.R.L.▲ 20 | Sat Dumeni, Comuna George Enescu, Botoşani | 57,2 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 105,6 K RON | |
| 10 | 10.VALLETTA EVACARGO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 53,5 %▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | -1,7 K RON | |
| 11 | 11.FYN SPEDITION WAGON S.R.L.▼ 2 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 52,3 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 860,7 K RON | |
| 12 | 12.EUROPANAITE-TRIPS S.R.L.▼ 4 | Oraş Bucecea, Botoşani | 48,3 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 228,4 K RON | |
| 13 | 13.TRANS ENACLIM S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 45,7 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 107,2 K RON | |
| 14 | 14.DENY - CRYS TRANSPORT MARFĂ SRL▲ 19 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 44,3 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 40,6 K RON | |
| 15 | 15.GULDAGER CARGO SRL▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44,3 %▲ 140,4 % | ▲ 140,4 % | 1,8 K RON | |
| 16 | 16.AUTOTRANSPORT INTERNAŢIONAL COMPANY DVORNIC SERGHEI SRLnou | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 40,2 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.DUMCRY ELYART SRL▲ 17 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 40 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 16,6 K RON | |
| 18 | 18.CHELSIU BOGDAN CYB TRANS SRLnou | Sat Corni, Comuna Corni, Botoşani | 37,3 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 62,2 K RON | |
| 19 | 19.LYETOUR MONDO COLET S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36,4 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 29,1 K RON | |
| 20 | 20.NORD INVESTMENT SRLnou | Sat Conceşti, Comuna Conceşti, Botoşani | 36,2 %— | — | 924,3 K RON | |
| 21 | 21.EXPRESS TRAVEL COMMUNITY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36,2 %▲ 202 % | ▲ 202 % | 80,3 K RON | |
| 22 | 22.ELYASS-CAMY SRL▲ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,6 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 59,2 K RON | |
| 23 | 23.VLADIGOR TRANS SRL▲ 48 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 34,2 %▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.COSTRACOM TRANSMARF SRL= | Sat Dumeni, Comuna George Enescu, Botoşani | 31,5 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 39,7 K RON | |
| 25 | 25.MOS GLASS DECOR SRL▲ 63 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 29,8 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 19,7 K RON | |
| 26 | 26.RÎŞÎTARIU COMPANY SRL▼ 12 | Sat Prăjeni, Comuna Prăjeni, Botoşani | 29,7 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -38,1 K RON | |
| 27 | 27.SANDU & LUM CONSTRUCT SRL▲ 47 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 29,7 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 5,1 K RON | |
| 28 | 28.INTERSERV-DOL SRL▲ 25 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 29,5 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 53,5 K RON | |
| 29 | 29.MECON SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 29,5 %▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 136,9 K RON | |
| 30 | 30.HONEST HOME IMOB S.R.L.▼ 25 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 27,8 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 14,3 K RON | |
| 31 | 31.AUTOLON SMART TRANS SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,1 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 127,7 K RON | |
| 32 | 32.MANOLACHE SPEDITION SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 33,3 K RON | |
| 33 | 33.PARADIS RETAIL ŞI DISTRIBUŢIE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,4 %▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 754,1 K RON | |
| 34 | 34.SPEEDEX EXPRES UNIVERSAL SRL▲ 33 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 25,3 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 105,5 K RON | |
| 35 | 35.BERCIANU SPEDITION TM S.R.L.nou | Sat Suharău, Comuna Suharău, Botoşani | 24,2 %— | — | 64 K RON | |
| 36 | 36.MARDOR-SEB SRL▲ 13 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 23,6 %▲ 61 % | ▲ 61 % | 13,7 K RON | |
| 37 | 37.COLDROADS SPEDITION S.R.L.▼ 31 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 22,8 %▲ 8 % | ▲ 8 % | -160,9 K RON | |
| 38 | 38.TAXI DANYTRANS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,5 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 8,6 K RON | |
| 39 | 39.FIU TRANSBUTIUC SRLnou | Sat Cerbu, Comuna Copălău, Botoşani | 21,7 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 101,3 K RON | |
| 40 | 40.LAMBERPROD SRL▼ 13 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 21,1 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 19 K RON | |
| 41 | 41.TEMO TRANS COM SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 20,5 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 26,5 K RON | |
| 42 | 42.SABY OMORFI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,1 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 106,2 K RON | |
| 43 | 43.AGA-TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 19 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 44 | 44.ŢURCANU-TRANS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,2 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 68,1 K RON | |
| 45 | 45.R.V.G. CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18 %▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 46 | 46.DIMI RECYCLE S.R.L.nou | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 17,7 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 30,5 K RON | |
| 47 | 47.MIRAD CONSTRUCTII SRL▼ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,7 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 6,4 K RON | |
| 48 | 48.JJMARINE SHIPPING & TRADING S.R.L.▼ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,5 %▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 624 K RON | |
| 49 | 49.COSTIBAL SRL▼ 14 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 16,4 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 332,9 K RON | |
| 50 | 50.UNIVERSAL COM ATHOS SRL▼ 3 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 16,2 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -138,1 K RON | |
| 51 | 51.ALEOȘA DESIGN FACTORY S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15,4 %— | — | 36,4 K RON | |
| 52 | 52.BONITICA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,9 %▲ 60 % | ▲ 60 % | 108,3 K RON | |
| 53 | 53.SILVA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,8 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -26,6 K RON | |
| 54 | 54.DELTACAR INFINITY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,2 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 299,8 K RON | |
| 55 | 55.GILBERT PILOT SRL▲ 35 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 13,8 %▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 238,9 K RON | |
| 56 | 56.ANAIS TRANS COMPANY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,5 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 44,1 K RON | |
| 57 | 57.TAXI CRIS COM SRL▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,1 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 4,2 K RON | |
| 58 | 58.MERCUR EXPRES SRL▲ 7 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 12,8 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 460 K RON | |
| 59 | 59.DOMBAS SRL▲ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,7 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 267 RON | |
| 60 | 60.ELTRANS SA▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,6 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 388,6 K RON | |
| 61 | 61.PRISCOM TRAVEL SRLnou | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 12,2 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 6,8 K RON | |
| 62 | 62.TIHEROS TAXI AUTO SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 86,3 K RON | |
| 63 | 63.FELIX TRANSCOM SRL▼ 31 | Sat Ipoteşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 11,6 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 732,6 K RON | |
| 64 | 64.ROCAR-TRANS SRL▲ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,5 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 6,9 K RON | |
| 65 | 65.MACAHON TRANS RUTIER S.R.L.nou | Oraş Flămânzi, Botoşani | 11,3 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 79 K RON | |
| 66 | 66.WEST LOGISTICS SRL▼ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,8 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 712 K RON | |
| 67 | 67.DENI-DEL TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,2 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 55,5 K RON | |
| 68 | 68.SPEED RYNG SRL▼ 46 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,2 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 5,9 K RON | |
| 69 | 69.MISS ANDREEA SRL▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,1 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 47,6 K RON | |
| 70 | 70.HERMES SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,1 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 219,7 K RON | |
| 71 | 71.DANYROX TRANS SRL▼ 45 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 10 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -118,3 K RON | |
| 72 | 72.OFFICE ALEXANDRU SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 9,7 %— | — | -104,7 K RON | |
| 73 | 73.RCFAST TRANS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,6 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 23,3 K RON | |
| 74 | 74.LIU TRANSPORT SRL▼ 19 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 9,5 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 337,3 K RON | |
| 75 | 75.SPEED-LORD DINAMIC CARS S.R.L.nou | Sat Prăjeni, Comuna Prăjeni, Botoşani | 9,1 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 17,7 K RON | |
| 76 | 76.PRIS COM UNIVERS SRLnou | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 9,1 %▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 553 K RON | |
| 77 | 77.MGM DAR SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 9 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 130,8 K RON | |
| 78 | 78.BERETTA EURO-TRAVEL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,7 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 142,7 K RON | |
| 79 | 79.WINXBELLA COMPANY SRL▼ 37 | Loc. Dealu Mare, Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,4 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 65,3 K RON | |
| 80 | 80.TAXI JAK MILAN SRL▼ 37 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 6,6 K RON | |
| 81 | 81.R.V.G. SPEED SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 334,8 K RON | |
| 82 | 82.PANAYOTISS DIVERSITY S.R.L.▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,9 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 83 | 83.ARIFLOR SPEED HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,8 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 7,6 K RON | |
| 84 | 84.LUNA FLORA TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,7 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 28,8 K RON | |
| 85 | 85.SIMPLU SILION TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,1 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2,3 K RON | |
| 86 | 86.MICROBUZUL SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,8 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 87 | 87.ARIAS LOG FLOR S.R.L.▼ 74 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 6,5 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 182,5 K RON | |
| 88 | 88.LIVMAL-ANDRIEŞ SRL▼ 28 | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 6,5 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 22,9 K RON | |
| 89 | 89.TIR PETRODAN SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,3 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 55,5 K RON | |
| 90 | 90.MIHTRANS SRL▼ 53 | Sat Cerbu, Comuna Copălău, Botoşani | 5,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -62,8 K RON | |
| 91 | 91.NEC BROTHERS TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,7 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 213,5 K RON | |
| 92 | 92.AYANA SERV SRL▼ 24 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 5,2 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 149,5 K RON | |
| 93 | 93.LDS LINE TRANSPORTE S.R.L.nou | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 5,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 79,8 K RON | |
| 94 | 94.AUGUSTO MIDAN SRL▼ 30 | Sat Horlăceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 4,8 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 56,1 K RON | |
| 95 | 95.LYK SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 507,9 K RON | |
| 96 | 96.DANINA TRANSFORCE SRL▼ 15 | Sat Ionăşeni, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 4,3 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -61,7 K RON | |
| 97 | 97.TRANS QUICK ACTIVITY SRL▼ 20 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 4,3 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 461,3 K RON | |
| 98 | 98.TRANS-PODARU MMC SRL▼ 78 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1 %▼ 30 % | ▼ 30 % | -13,4 K RON | |
| 99 | 99.PONTUS - MARIOLUK TRANS SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 36,8 K RON | |
| 100 | 100.ANHOR POST SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,9 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 105,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Botoșani
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
272 firme · 284,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
38 firme · 123,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 72,5 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
58 firme · 60,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 35,5 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 9 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
91 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 697,6 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 343,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 331,3 K RON
CAEN 5210
Depozitări
2 firme · 70,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 52,1 K RON