Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Bistrița-Năsăud după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
77 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 121,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DROGOBATA SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 121,4 %▲ 261,3 % | ▲ 261,3 % | 395,7 K RON | |
| 2 | 2.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC TIHA BÎRGĂULUI R.A.nou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 73,4 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ROYAL ŢIBLEŞANA SRLnou | Sat Cireaşi, Comuna Târlisua, Bistriţa-Năsăud | 71,2 %▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | -30,3 K RON | |
| 4 | 4.MERRIAM FOREST SRL▲ 44 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 58,7 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 781,7 K RON | |
| 5 | 5.SCRIDOPROD ANIES SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 58,4 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 23,6 K RON | |
| 6 | 6.UNIC-SILVAGRO SRL▼ 3 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 56,9 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,7 K RON | |
| 7 | 7.VINIFERA ECO ZEM S.R.L.nou | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 55,4 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 48,6 K RON | |
| 8 | 8.PINUL SRLnou | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 50,4 %▲ 304,5 % | ▲ 304,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.MARIEMATAV S.R.L.▲ 4 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 46,4 %▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 176,4 K RON | |
| 10 | 10.AGROSTAR SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 280,6 K RON | |
| 11 | 11.HOGIU FOREST SRL▼ 1 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 40,5 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 707,9 K RON | |
| 12 | 12.AGROFARM PĂCURAR SRL▲ 49 | Sat Orosfaia, Comuna Milas, Bistriţa-Năsăud | 40,4 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 375,1 K RON | |
| 13 | 13.UNIC AGROSOFIA S.R.L.▲ 52 | Sat Vermes, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 39,6 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 111,7 K RON | |
| 14 | 14.LOBO FOREST SRLnou | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 38,5 %▲ 1.188,8 % | ▲ 1.188,8 % | 319,9 K RON | |
| 15 | 15.WALD MIT S.R.L.▼ 13 | Sat Telcişor, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 38,2 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 978,3 K RON | |
| 16 | 16.VITES SAXONUM SRLnou | Sat Măluţ, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 37,7 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 213,5 K RON | |
| 17 | 17.AUSTRO SOMES TRADING S.R.L.= | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 37 %▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 15,5 mil. RON | |
| 18 | 18.BARI IMOBILDELUX SRL▼ 13 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 36,8 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 186,7 K RON | |
| 19 | 19.MATE A SRL▼ 1 | Sat Sânmihaiu de Câmpie, Comuna Sinmihaiu de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 33,7 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 104,1 K RON | |
| 20 | 20.VALEA POIENII SRL▼ 4 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 31,6 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 213,8 K RON | |
| 21 | 21.ATELIERE BANICA SRLnou | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 31,1 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -331 K RON | |
| 22 | 22.NIM-FOREST SRL▲ 13 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 30,9 %▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.PROLEMN SOMES SRL▼ 22 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 30,7 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.VAAV FOREST SRLnou | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 29,7 %— | — | 349,8 K RON | |
| 25 | 25.GIGI & OLI FOREST SRLnou | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 29,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 62,1 K RON | |
| 26 | 26.ROTSINOLI SRLnou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 28,9 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -308,6 K RON | |
| 27 | 27.DOMENICO IMPEX SRL▲ 32 | Sat Blajenii de Jos, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 28,4 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 264,9 K RON | |
| 28 | 28.ECO SOMES LAND S.R.L.▼ 24 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 27,4 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.IZVORU MUNTOS SRLnou | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 26,1 %— | — | 642,9 K RON | |
| 30 | 30.EXPOPTIM FOREST SRL▲ 3 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 25,3 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 478,5 K RON | |
| 31 | 31.TRANSILVANIA'S WINE SRL▼ 20 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 23,9 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 440,8 K RON | |
| 32 | 32.DELUSANDMARI SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 23 %▲ 416,5 % | ▲ 416,5 % | 257,1 K RON | |
| 33 | 33.EMY CIUCULIN S.R.L.▼ 24 | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 21,8 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 410,4 K RON | |
| 34 | 34.OCTAT DRAGAN SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18,9 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 290,8 K RON | |
| 35 | 35.DONMACHE TRANSPORT SRLnou | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 18,7 %▼ 0 % | ▼ 0 % | -81,2 K RON | |
| 36 | 36.VIAN-TRANS SRL▲ 5 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 18,6 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 860,7 K RON | |
| 37 | 37.REGIA AUTONOMA OCOLUL SILVIC VALEA ŞIEULUI RAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,4 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 38 | 38.IOGAB SRL▼ 13 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 17,2 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 231,8 K RON | |
| 39 | 39.CIURUS CEREAL PROD SRL▼ 18 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 16,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 314,2 K RON | |
| 40 | 40.IONIDAN FOREST SRL▲ 11 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 15,7 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 188,7 K RON | |
| 41 | 41.TELCI MOLID SRL▲ 22 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 15,5 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 42 | 42.MONTANA-IUGAN SRL▼ 11 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 14,9 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 1,7 mil. RON | |
| 43 | 43.CASA DE VÂNĂTOARE URSUL BRUN SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 14,8 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 112 K RON | |
| 44 | 44.SIMOLDEX SRL= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 14,6 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 559,1 K RON | |
| 45 | 45.DAVID ELIAS EXPLOATARE SRLnou | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 13,8 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 185,9 K RON | |
| 46 | 46.TUC BAGIU SRL▲ 18 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 13,8 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.VALEA SECII SRL▼ 4 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 13,5 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 48 | 48.BARBULAR S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 13,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 96,5 K RON | |
| 49 | 49.SICRAN 2002 SRL▼ 21 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 12,4 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.GREGOPROM SRL▼ 38 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 11,7 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 51 | 51.OTTO SILVA SRL▼ 22 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 11,6 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 182,4 K RON | |
| 52 | 52.PIETROSU TOCACIU PRODCOM SRL▼ 6 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 11,2 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 252,2 K RON | |
| 53 | 53.FOREST DEL-VIO SRL▼ 46 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 11 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 22 K RON | |
| 54 | 54.VALEA ILVEI SRL▼ 30 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 10,7 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 668,5 K RON | |
| 55 | 55.DAIANA-TUR SRLnou | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 10,7 %▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 206,7 K RON | |
| 56 | 56.OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,6 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 509,1 K RON | |
| 57 | 57.SALEM BOLDIS SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 9,7 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 278 K RON | |
| 58 | 58.IZA POP SRLnou | Sat Runcu Salvei, Comuna Runcu Salvei, Bistriţa-Năsăud | 9,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 601,1 K RON | |
| 59 | 59.R.N.P. ROMSILVA -ADMINISTRATIA PARCULUI NATIONAL MUNTII RODNEI RA▼ 12 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 8,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 0 RON | |
| 60 | 60.SANGEOSILV SRL▼ 15 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 8,5 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.OPCINEANA NICO SRLnou | Sat Moliset, Comuna Târlisua, Bistriţa-Năsăud | 6,8 %▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 121,5 K RON | |
| 62 | 62.PAMACOST PROD COMPANY SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 4,9 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 86,8 K RON | |
| 63 | 63.MIORITA SRLnou | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 4,8 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 545,6 K RON | |
| 64 | 64.AGRO-TRITTICUM SRL▼ 7 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 4,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 145,7 K RON | |
| 65 | 65.NICOFAIV 2007 SRL▲ 1 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 4,1 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 602,1 K RON | |
| 66 | 66.THEODIA SRLnou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 3,9 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 128,1 K RON | |
| 67 | 67.OCOLUL SILVIC PLAIURILE HENIULUI RA▼ 35 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 3,9 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 580,3 K RON | |
| 68 | 68.SILVA FUNGHI SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 191 K RON | |
| 69 | 69.MOLIDUL ILIUTA SRLnou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 2,5 K RON | |
| 70 | 70.OCOLUL SILVIC TIHUŢA-COLIBIŢA RA▼ 15 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2,3 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -65,9 K RON | |
| 71 | 71.MIANORAX SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,9 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 39,4 K RON | |
| 72 | 72.ALEX GREEN FOREST S.R.L.▼ 32 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 1,8 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 239,8 K RON | |
| 73 | 73.LAVIONE TEX SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,8 %▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 614 K RON | |
| 74 | 74.GOD STAR SRL▼ 47 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 0,7 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 476,8 K RON | |
| 75 | 75.MARSILFOREST SRLnou | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 0,4 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 684,5 K RON | |
| 76 | 76.GRIDAMA FRUCT MONTAN SRLnou | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,4 %▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 48,5 K RON | |
| 77 | 77.MONTANA FOREST SRL▼ 51 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 0 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 1,5 mil. RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Bistrița-Năsăud
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
115 firme · 456,3 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
44 firme · 106,1 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
15 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
24 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
14 firme · 17 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
6 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
18 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
11 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
17 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 3 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
4 firme · 560,8 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
3 firme · 244,4 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 58,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 55,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 23,7 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 9,7 K RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
1 firme · 0 RON