Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0 %, iar liderul atinge 57,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BISTRIVET FARMA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57,1 %▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 482,5 K RON | |
| 2 | 2.DARIVET SRL= | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 36,1 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 14,1 K RON | |
| 3 | 3.FREGATA COM SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 32,2 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 398,2 K RON | |
| 4 | 4.RUNION VET SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 27,2 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 770 K RON | |
| 5 | 5.ALINA FARMACTIV SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,5 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 160,2 K RON | |
| 6 | 6.DOMINIQUE PHARM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23,2 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 129,8 K RON | |
| 7 | 7.FARMACIA FARMILLA SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 37,1 K RON | |
| 8 | 8.ELIXIR SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,9 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 21,9 K RON | |
| 9 | 9.Z.C.SALIX SRL▲ 6 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 16,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.FARMACIA DIANTHUS SRL▲ 9 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 13,5 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 54,4 K RON | |
| 11 | 11.FARMACIA THEODORA SRL▲ 13 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 13,1 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 37,8 K RON | |
| 12 | 12.FARMACIA MALUTAN SRL▲ 11 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 12,4 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 613,7 K RON | |
| 13 | 13.GALENUS SRL▲ 16 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 12,3 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 216 K RON | |
| 14 | 14.PHARMACOB VIVA SRL▼ 6 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 12,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -23,2 K RON | |
| 15 | 15.BALSAM SRL▼ 1 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 12,1 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 293,2 K RON | |
| 16 | 16.VITAFARM SRL▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,8 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 43,1 K RON | |
| 17 | 17.URANIA MEDIPLANT SRL▼ 8 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 11,1 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 19,1 K RON | |
| 18 | 18.FARMACIA DIANA SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,2 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 66,6 K RON | |
| 19 | 19.ALTHAEA-FARM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 70,4 K RON | |
| 20 | 20.GALENUS M.G.M. SRL▲ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 9,7 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.FARMACIA ZINNIA SRL▼ 10 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 8,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 221,9 K RON | |
| 22 | 22.SALVIAFARM SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,4 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 136,7 K RON | |
| 23 | 23.SANTOFARM SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,8 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 564,9 K RON | |
| 24 | 24.FARMALEXMED SRL▼ 3 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 7,7 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 245 K RON | |
| 25 | 25.FARMACIA SANOVITA SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,3 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 81,4 K RON | |
| 26 | 26.FARMACIA GALENICA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,9 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 363,6 K RON | |
| 27 | 27.GEOCRISSILFLOR-FARM SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6,7 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 77,2 K RON | |
| 28 | 28.FARMACIA SOMESANA SRL▲ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 6,6 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 687 K RON | |
| 29 | 29.APOTEKA SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 63,5 K RON | |
| 30 | 30.ANASTORIA COM SRL▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,2 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 150,5 K RON | |
| 31 | 31.FARMACIA VISCUM SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 140,9 K RON | |
| 32 | 32.HEBE-PHARM SRL▼ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 5,8 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 86 K RON | |
| 33 | 33.CORAL-PHARM SRL▲ 3 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,7 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 52,2 K RON | |
| 34 | 34.DROGHERIA ELITMED S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,5 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 26,5 K RON | |
| 35 | 35.ELLYFARM STARCOM SRL▼ 22 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 112 K RON | |
| 36 | 36.FARMACIA ALYON SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,8 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -1,6 K RON | |
| 37 | 37.FARMACIA PANACEEA SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 21 K RON | |
| 38 | 38.POLIFARM SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 142,2 K RON | |
| 39 | 39.FLORAFARM SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -2,2 K RON | |
| 40 | 40.FARMACIA-ANEMONA SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 29,6 K RON | |
| 41 | 41.FARMACIA-MULTIVITA SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 115,1 K RON | |
| 42 | 42.KYMBA SRL▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 37,8 K RON | |
| 43 | 43.GENTIANA DOINA SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,6 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 91,2 K RON | |
| 44 | 44.ILFARMA PRUND SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,4 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 13,7 K RON | |
| 45 | 45.COCO CID FARMA SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -23,9 K RON | |
| 46 | 46.FARMACIA REMEDIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 73 K RON | |
| 47 | 47.ILIRIA SERV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 466,3 K RON | |
| 48 | 48.FARMACIA ALEXIA SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,1 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 18 K RON | |
| 49 | 49.ATLANTA 1 SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 42,5 K RON |