Top 100 firme — Sănătate, Argeș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2018
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,7 %, iar liderul atinge 211,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DR ANGHELIN TEOFIL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 211,3 %▲ 110,6 % | ▲ 110,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 2 | 2.NATISAN GRUP SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 95,1 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 1 mil. RON | |
| 3 | 3.HEBRA DERMATOLOGIE SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 71,7 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 35,1 K RON | |
| 4 | 4.GYNECOSAN CONCEPT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 66,7 %▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 315,3 K RON | |
| 5 | 5.SANODENT BEST CLINIQUE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 56,6 %▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 222 K RON | |
| 6 | 6.CLINICA STOMATOLOGICĂ SARADENT SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 55,1 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 133,2 K RON | |
| 7 | 7.MARA-NICO DENT SRL▲ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 51,2 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 435,5 K RON | |
| 8 | 8.DIACONU BROTHERS CLINIC SRL▲ 29 | Municipiul Piteşti, Argeş | 51 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 145,6 K RON | |
| 9 | 9.ANDREEA DENTAL STUDIO SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,3 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 279 K RON | |
| 10 | 10.SMILE 4 LIFE SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 48 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 478,4 K RON | |
| 11 | 11.SPITALUL SFÂNTUL NICOLAE S.R.L.▲ 49 | Municipiul Piteşti, Argeş | 47,8 %▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.DONNA MEDPLUS SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 46,6 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ELEN DENTA SRL▲ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 46,4 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 306,1 K RON | |
| 14 | 14.DIOPROMED RADIOLOGY SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 44,8 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 352,6 K RON | |
| 15 | 15.CLINICA DR. MARINECI SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 43 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 313,4 K RON | |
| 16 | 16.CLINICA DACIA SANVITA SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 41,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 404,6 K RON | |
| 17 | 17.VITA CARE FLAV SRL▲ 45 | Municipiul Piteşti, Argeş | 39,3 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 20,1 K RON | |
| 18 | 18.IRINA PROFESIONAL MEDSERV SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 38 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 74,1 K RON | |
| 19 | 19.DENTAL INSURANCE DR. COSTACHE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 36,7 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 91,2 K RON | |
| 20 | 20.DENT SMILE DR. GHEORGHE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 36,1 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 75,1 K RON | |
| 21 | 21.IMPLANT & ESTHETICS MEDICAL CENTER SRL▼ 9 | Sat Şerboeni, Comuna Buzoeşti, Argeş | 35,9 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 220,1 K RON | |
| 22 | 22.ROSAN MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 34,2 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 270,1 K RON | |
| 23 | 23.OPTIC CENTRUM SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 33,7 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 235,9 K RON | |
| 24 | 24.DENTAL MASTERPIECE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 33,3 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 487,2 K RON | |
| 25 | 25.ADVANCED DENTAL FAMILY CLINIC SRL▼ 6 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 32,2 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 478,9 K RON | |
| 26 | 26.DD DENTESTET COMIMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 29,9 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 433,6 K RON | |
| 27 | 27.DENTA PRIME CLINIC SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29,5 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 553,2 K RON | |
| 28 | 28.CLINICA DE OFTALMOLOGIE DOCTOR DIACONU SRL▲ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,9 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 345,9 K RON | |
| 29 | 29.DENTI-CLASS SRL▲ 15 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 27,4 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 90,4 K RON | |
| 30 | 30.OFTALMOTERAPIA CLINIC SRL▲ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,3 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 412,5 K RON | |
| 31 | 31.DENTART CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,3 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 284,8 K RON | |
| 32 | 32.SMILE DESIGN OFFICE SRL▼ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,2 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 280,3 K RON | |
| 33 | 33.NEW GRAFIC MED FAN SRL▼ 20 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 27 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 292,4 K RON | |
| 34 | 34.DENTAMED 2005 SRL▼ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,9 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 100,1 K RON | |
| 35 | 35.TECNO DOCTOR ENDOSCOPY SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,4 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 95,3 K RON | |
| 36 | 36.SM PRO DERMA - DR. ILIESCU SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,3 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 185,4 K RON | |
| 37 | 37.LIFE DENT SRL▼ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,2 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 252,1 K RON | |
| 38 | 38.CLINICA NEW AID SRL▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,8 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 87,1 K RON | |
| 39 | 39.BEBY MED-SAN SRL▲ 33 | Oraş Mioveni, Argeş | 24,7 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 179,6 K RON | |
| 40 | 40.ZOOM CENTRAL DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,1 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 17,4 K RON | |
| 41 | 41.MED MAR TRADING SRL▲ 32 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 23,9 %▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 195,4 K RON | |
| 42 | 42.CABINET STOMATOLOGIC BESLIU SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 23,3 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 127,7 K RON | |
| 43 | 43.BIO DENTAL SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 23 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 91,7 K RON | |
| 44 | 44.DUCOMI TEHNIC SRL▲ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 23 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 58,3 K RON | |
| 45 | 45.DR. IRIMIA SRL▼ 40 | Municipiul Piteşti, Argeş | 22,5 %▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 519,9 K RON | |
| 46 | 46.ORTO DENT 2007 SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 22,3 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 119,6 K RON | |
| 47 | 47.CRISMARMI TRADING SRL▼ 31 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 21,9 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 144 K RON | |
| 48 | 48.LUCA OPTIMED CENTER SRL▲ 10 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 21,9 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 250,6 K RON | |
| 49 | 49.BEST OZONE THERAPY MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 21,3 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 85,4 K RON | |
| 50 | 50.LAZA MEDVET FARM SRL▼ 26 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 21,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 281,6 K RON | |
| 51 | 51.SELF-CONTROL SRL▲ 30 | Municipiul Piteşti, Argeş | 21 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.COMEF AUTO PROMPT SRL▲ 18 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 20,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 6,3 K RON | |
| 53 | 53.CASA DE BĂTRÂNI RAIUL SANTA MARIA SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 20,5 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | -106,4 K RON | |
| 54 | 54.MIRMAN PROVER SRL▼ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,4 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 198,1 K RON | |
| 55 | 55.MUNTENIA MEDICAL COMPETENCES SA▼ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 787,4 K RON | |
| 56 | 56.OPTINOE MASTER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,8 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 794,2 K RON | |
| 57 | 57.STOMATOLOGIE DR.ALECSANDRESCU SRL▼ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,5 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 276 K RON | |
| 58 | 58.PITICOT BARBĂ-COT SRL▲ 46 | Sat Lăunele de Sus, Comuna Cuca, Argeş | 19,4 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 142,2 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL DE RECUPERARE SPA SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,4 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 4,3 K RON | |
| 60 | 60.CENTRUL SANOVITAL SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,9 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 131,7 K RON | |
| 61 | 61.DENT ESTETIC 2003 SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,7 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 16,7 K RON | |
| 62 | 62.PARGA SAT SRL▼ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 18,2 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 111,8 K RON | |
| 63 | 63.KINETO PROMEDICA LIFE SRL▼ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,7 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 90,7 K RON | |
| 64 | 64.EMERGENCY MED SRL▲ 5 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 17,4 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 78,8 K RON | |
| 65 | 65.DASINA SENIORI SRL▲ 32 | Sat Izvorani, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 17 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 131,2 K RON | |
| 66 | 66.CLUBUL SANATATII SRL▼ 16 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 16,6 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 67 | 67.ALASAN EUROMED SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,6 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 270,3 K RON | |
| 68 | 68.INFOMEX SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,5 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 60,4 K RON | |
| 69 | 69.SOLOMED PLUS SRL▼ 68 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -22,1 K RON | |
| 70 | 70.SINDOLOR DR. CRAIFALEANU SRL▼ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,9 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 205,9 K RON | |
| 71 | 71.KREATIV KINDER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,9 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 5 K RON | |
| 72 | 72.MODENTAL MED SRL▼ 33 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 15,4 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 44,6 K RON | |
| 73 | 73.CLINICA MĂRCULESCU SRL▼ 67 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 22,4 K RON | |
| 74 | 74.DR.CIOROIU SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 14,9 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 31,5 K RON | |
| 75 | 75.LUCA OPTIMED EYE SRL▼ 40 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 14,1 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 354,4 K RON | |
| 76 | 76.DENT GAN TEETH CLINIC SRL▲ 26 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,8 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 62,9 K RON | |
| 77 | 77.VICTORIA DENTAL OFFICES SRL▼ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,7 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 152,3 K RON | |
| 78 | 78.CLAROX DENT ESTET SRL▼ 46 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,3 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 111,7 K RON | |
| 79 | 79.CENTRUL MEDICAL DIAMED SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,3 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 164,7 K RON | |
| 80 | 80.DOCTOR LUCA SRL▼ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,7 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,6 mil. RON | |
| 81 | 81.MED CENTER PULS SRL▼ 7 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 11,4 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 9,6 K RON | |
| 82 | 82.SOLOMED CLINIC S.A.▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,3 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 138,9 K RON | |
| 83 | 83.LECCA SERV MEDICAL SRL▲ 1 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 10,4 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 92,2 K RON | |
| 84 | 84.DENTALART MED SRL▼ 56 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,6 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 642 RON | |
| 85 | 85.UNIC PROMEDICUS SRL▲ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,3 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 51,5 K RON | |
| 86 | 86.XANDRA DENT SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 9,2 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 58,5 K RON | |
| 87 | 87.POLICLINICA STOMATOLOGICA DOCTOR COMAN MARGARETA SRL▼ 45 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 2 K RON | |
| 88 | 88.RADIANT OPTIC SRL▼ 2 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 9,1 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 113,5 K RON | |
| 89 | 89.NATISAN MEDICINA GENERALA SRL▼ 41 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 704,8 K RON | |
| 90 | 90.DOCTOR EŞANU CRISTINEL SRLnou | Sat Bughea de Sus, Comuna Bughea de Sus, Argeş | 8,9 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 106,4 K RON | |
| 91 | 91.DOCTOR POPA VERONICA SRL▼ 15 | Sat Cetăţeni, Comuna Cetăţeni, Argeş | 8,3 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 174,3 K RON | |
| 92 | 92.DENTINA SRL▼ 31 | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 8,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 15,2 K RON | |
| 93 | 93.VERAMED VANTHEOCOR SRL▲ 6 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 7,5 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 105,8 K RON | |
| 94 | 94.ARGINTARU ELENA SRL▼ 4 | Oraş Mioveni, Argeş | 7,4 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 35,6 K RON | |
| 95 | 95.OPTICOMED CENTER 2005 SRL▼ 80 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 7,2 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 305,7 K RON | |
| 96 | 96.LABOR BIOMED SRL▼ 18 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 7,1 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 12,4 K RON | |
| 97 | 97.DARIA PLANNING SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 7 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 85,8 K RON | |
| 98 | 98.NATISAN MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,9 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 208,5 K RON | |
| 99 | 99.ORTOGYN OANA SRL▼ 92 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,8 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 246 RON | |
| 100 | 100.MEDICAL MEDMUN AG SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 258,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Argeș
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
439 firme · 301,7 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
232 firme · 165,3 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
81 firme · 115,9 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 102,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
138 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
25 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
12 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
27 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
31 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
8 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 562,2 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
6 firme · 514,7 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
4 firme · 391,9 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
2 firme · 390,4 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON