Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Argeș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
43 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5 %, iar liderul atinge 131,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LEADER JOURNEY S.R.L.nou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Argeş | 131,1 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 5,9 K RON | |
| 2 | 2.TIARA FORTUNE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL= | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 85,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | -2,9 K RON | |
| 3 | 3.KORADI DEL KORA I.F.N. SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 76,7 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 197,6 K RON | |
| 4 | 4.MANAGEMENT TOP RISC ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 48,2 %▲ 108 % | ▲ 108 % | 416,4 K RON | |
| 5 | 5.SELF FINANCIAL & CONSULTING SRLnou | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 29,6 %▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 180,7 K RON | |
| 6 | 6.SPECIAL OFFICE EXPERT CONSULT SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 28,9 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 235,6 K RON | |
| 7 | 7.CONSAV CAV SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 28,3 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 873 K RON | |
| 8 | 8.VIRGINIA NICA OFFICE SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,2 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 264,6 K RON | |
| 9 | 9.RALEX GOLD 2001 I.F.N. SRL▲ 18 | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 25,9 %▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 135,2 K RON | |
| 10 | 10.CONSULTANT SENIOR SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 21,9 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 336,3 K RON | |
| 11 | 11.EXCHANGE BIG-DEAL SRL▼ 5 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 20,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 918,1 K RON | |
| 12 | 12.STAR SIMPLU ASIG - ASISTENT IN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 20,1 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 209,3 K RON | |
| 13 | 13.XTREM QUALITY INSURANCE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,9 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 425,9 K RON | |
| 14 | 14.SIGMA VITO NEW SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,3 %▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 423,3 K RON | |
| 15 | 15.GIMAR TOP CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 17,2 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 106,4 K RON | |
| 16 | 16.DOINA GENTEA CONS SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 640,2 K RON | |
| 17 | 17.ELADONA FLORI-ŞTEF IFN SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 39,3 K RON | |
| 18 | 18.TOTAL NEW QUALITY BROKER SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,9 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 696,9 K RON | |
| 19 | 19.BRILIANT MARION IFN SRL▼ 2 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 15,8 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 12,3 K RON | |
| 20 | 20.CASA DE SCHIMB VALUTAR CALIFORNIA SRL▼ 13 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 15,7 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 341,9 K RON | |
| 21 | 21.MEDLINK BUSINESS RMS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,6 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 407,2 K RON | |
| 22 | 22.FOURNIKA MONEYSET SRL▼ 18 | Sat Hârseşti, Comuna Hârseşti, Argeş | 15,4 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 32,9 K RON | |
| 23 | 23.CAMPION PARTENER AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 15,2 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 139,3 K RON | |
| 24 | 24.DOINA GENTEA OFFICE SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,3 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 392,3 K RON | |
| 25 | 25.KORA DEL RAMUS I.F.N. SRL▼ 22 | Comuna Bascov, Argeş | 13 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 247,6 K RON | |
| 26 | 26.TEHNOGOLD INVEST IFN SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,8 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 102,1 K RON | |
| 27 | 27.PRIME CAPITAL ACTIVE S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,3 %▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 414,2 K RON | |
| 28 | 28.ELADONA GOLD I.F.N. SRL▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,8 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 57 K RON | |
| 29 | 29.PRIMERA GROUP 2006 I.F.N. SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 10,1 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 243,1 K RON | |
| 30 | 30.DANKE ASIG 004-AGENT DE ASIGURĂRI SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,1 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 244,8 K RON | |
| 31 | 31.SUPER GOLD INVEST SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,2 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | -118,4 K RON | |
| 32 | 32.GOLD & SILVER COMPANY SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 7,9 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 320,9 K RON | |
| 33 | 33.ASIGURĂRI TOTAL RISC-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,7 %▼ 12 % | ▼ 12 % | -82,9 K RON | |
| 34 | 34.LA VIŞAN CLAU - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 7,5 %▲ 2.178,9 % | ▲ 2.178,9 % | 118,6 K RON | |
| 35 | 35.CASA DE SCHIMB VALUTAR "PAVONE EXCHANGE" SRL▼ 30 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 266,1 K RON | |
| 36 | 36.ENERGY FINANCE INSURANCE SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,1 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 77,1 K RON | |
| 37 | 37.KORSAR DEL KORA I.F.N. SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7 %▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 79 K RON | |
| 38 | 38.KORELA DEL KORA I.F.N. SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,3 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 22,9 K RON | |
| 39 | 39.CAMPION MUNTENIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 90,5 K RON | |
| 40 | 40.ASAL MED MUN SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,2 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 77 K RON | |
| 41 | 41.GEMINI PREST AG I.F.N. SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 2,2 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 165 K RON | |
| 42 | 42.X TOP DUO ASIG-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2 %▲ 142 % | ▲ 142 % | 150,8 K RON | |
| 43 | 43.INVEST INTERMED GF I.F.N. SRL▼ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 0,5 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 8 mil. RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Argeș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
66 firme · 375,7 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
170 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
19 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
44 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 10 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
9 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 267,6 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
6 firme · 108,1 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 58 K RON