Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Argeș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
461 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,9 %, iar liderul atinge 865,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.YILDIZ ENTEGRE ROMANIA S.A.= | Sat Ceauşeşti, Comuna Oarja, Argeş | 865,4 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | -60 mil. RON | |
| 2 | 2.VIA GLOBAL TRICONF SRL▲ 51 | Municipiul Piteşti, Argeş | 220,9 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 415,7 K RON | |
| 3 | 3.DABC ECOPROD SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 192 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 298,6 K RON | |
| 4 | 4.IMAGE AUTOMOTIVE SYSTEMS SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 159,2 %▲ 1.411,1 % | ▲ 1.411,1 % | 323 K RON | |
| 5 | 5.PLAST MOULD PART SRL▼ 1 | Sat Clucereasa, Oraş Mioveni, Argeş | 155,6 %▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.TECHNOMARC S.R.L.nou | Sat Purcăreni, Comuna Miceşti, Argeş | 141,5 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 847,4 K RON | |
| 7 | 7.ART CREATIV SRL▲ 19 | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 138,4 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.NOVARES AUTOMOTIVE ROMANIA SRL▼ 6 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 133,1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.LUSEDA CAKES SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 130,2 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 400,9 K RON | |
| 10 | 10.IRON TECHNOLOGY CNC SRLnou | Sat Enculeşti, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 121,3 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 391,1 K RON | |
| 11 | 11.COMPLET CNC METAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 109,8 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 962,3 K RON | |
| 12 | 12.STAN FAMILY INDUSTRY SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 106,5 %▲ 272,2 % | ▲ 272,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.MEBANT PERLA SRLnou | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 101,1 %▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.MATO SERV PREST SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 88,2 %▲ 1.338,4 % | ▲ 1.338,4 % | 835,3 K RON | |
| 15 | 15.2D CONVERTING SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 81,7 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 331,9 K RON | |
| 16 | 16.FORNELI IUPAT SRL▲ 6 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 78,1 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 16,1 K RON | |
| 17 | 17.ACG ROOSTER STAR SRL▲ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 75,7 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -47,4 K RON | |
| 18 | 18.CARTONERA TOP N.F. SRLnou | Sat Cerbureni, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 68,6 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 89 K RON | |
| 19 | 19.PROFI GREEN PARTNERS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 68,6 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 509,7 K RON | |
| 20 | 20.BROD TOTAL DESIGN TM SRLnou | Sat Valea Brazilor, Comuna Băiculeşti, Argeş | 68 %▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 251,6 K RON | |
| 21 | 21.DELTA TERMO CONSTRUCT 1999 SRL▲ 122 | Municipiul Piteşti, Argeş | 65,9 %▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 747,8 K RON | |
| 22 | 22.ELEMASTER ELECTRONIC TECHNOLOGIES RO S.R.L.▲ 103 | Comuna Băiculeşti, Argeş | 63,4 %▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.CRISVERO ALTSTYLE TRADE SRL▲ 96 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 63,3 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 161,2 K RON | |
| 24 | 24.OLYMPUS INSTAL CONF SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 62 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 59,8 K RON | |
| 25 | 25.PROMIL EXIM LOGISTIC S.R.L.▲ 2 | Sat Hinţeşti, Comuna Moşoaia, Argeş | 58,5 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 449,7 K RON | |
| 26 | 26.PLASTING MAR ELEMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 54,3 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 65,9 K RON | |
| 27 | 27.FAVORUL SRL▲ 97 | Municipiul Piteşti, Argeş | 52,7 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 229,1 K RON | |
| 28 | 28.MONDE TOP PLAST S.R.L.▲ 40 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 51,3 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 23,1 K RON | |
| 29 | 29.UZCONFTEX TOTAL SRL▲ 244 | Municipiul Piteşti, Argeş | 51,2 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 433,5 K RON | |
| 30 | 30.FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGEŞEL SRLnou | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 50,3 %— | — | 48,5 K RON | |
| 31 | 31.PROFIL TEHNO SISTEM SRL▲ 75 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,1 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 25,5 K RON | |
| 32 | 32.AGROLACT EUROLINE SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 49,6 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 8,6 K RON | |
| 33 | 33.ANDY MAR GRUP JUNIOR SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 49,4 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 14,2 K RON | |
| 34 | 34.CARMATROX INDUSTRIE TOP SRL▲ 20 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 48,5 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 9,8 K RON | |
| 35 | 35.GABRIELA HARD24GET SRL▲ 2 | Sat Crâmpotani, Comuna Merişani, Argeş | 48,4 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 376 K RON | |
| 36 | 36.VASILICA SILVIU LAURENTIU SRL▲ 152 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 45,5 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 225,1 K RON | |
| 37 | 37.DINAMIC CONF SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 45,3 %▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 8,3 K RON | |
| 38 | 38.HALE INDUSTRIALE UTILAJE SRL▼ 28 | Sat Rogojina, Comuna Budeasa, Argeş | 44,9 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 247,5 K RON | |
| 39 | 39.NEO HOME DESIGN FBM SRL▲ 51 | Sat Zăvoi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 44 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 150,7 K RON | |
| 40 | 40.TEHNO EURO MAC SRL▼ 25 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 43,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 622,5 K RON | |
| 41 | 41.NELLYSAN APIFASHION SRL▲ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 43,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 141,8 K RON | |
| 42 | 42.EXIGERE PROBANT SRL▼ 36 | Municipiul Piteşti, Argeş | 43,6 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 146,5 K RON | |
| 43 | 43.YPOINT GRIGORAŞ SRL▲ 102 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 43,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 728,6 K RON | |
| 44 | 44.INTERO INTEGRITY SERVICES S.R.L.▲ 459 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 43,2 %▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.SAMI INSTRUMENTS EUROPE SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 42,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -415,2 K RON | |
| 46 | 46.CABI MOBILĂ S.R.L.▲ 57 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 41,8 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 275,1 K RON | |
| 47 | 47.RIGIDCOM BIGHI 2008 SRLnou | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 41,1 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 30 K RON | |
| 48 | 48.MAHAG CONSTRUCT SRL▲ 101 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 40,4 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 75,1 K RON | |
| 49 | 49.CF. STARCOMEXIM SRL▼ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 39,7 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 4,5 mil. RON | |
| 50 | 50.OLMA MARKET INDUSTRY SRL▲ 191 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 39,6 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 13,7 K RON | |
| 51 | 51.SETRO INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▲ 43 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 39,4 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 74,3 K RON | |
| 52 | 52.DENISA COM SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38,8 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 516,2 K RON | |
| 53 | 53.PRODPAN LĂCHIŢĂ SRL▼ 12 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 38 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 164,8 K RON | |
| 54 | 54.MATEO TRADING PRODUCŢIE SRL▲ 144 | Municipiul Piteşti, Argeş | 37,9 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 197,1 K RON | |
| 55 | 55.DIGITAL DENTAL SMILE S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 37 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 139,7 K RON | |
| 56 | 56.ROMTURINGIA SRL▲ 198 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 36,9 %▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 20,3 mil. RON | |
| 57 | 57.SOV ADELINA ADITION SRL▲ 118 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 36,9 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 355,9 K RON | |
| 58 | 58.YANIS GRAND CONSTRUCT SRL▼ 38 | Sat Burdea, Comuna Căldăraru, Argeş | 36,9 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 419 K RON | |
| 59 | 59.ICO SRL▲ 58 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Argeş | 36,4 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 14,6 K RON | |
| 60 | 60.DFS CENTER GRUP SRL▲ 153 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 36,1 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 61 | 61.ADARIS TERMO DESIGN SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 35,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -104,7 K RON | |
| 62 | 62.DOLAS PROSPER INVEST SRL▲ 11 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 34,3 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 10,9 K RON | |
| 63 | 63.C & C MIRUNA CLEANING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 34,1 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 320,5 K RON | |
| 64 | 64.ARCAPROD SERV COMPANY SRL▲ 349 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 34 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 164,8 K RON | |
| 65 | 65.RENTAL JULIEN SRL▲ 280 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 33,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 150,2 K RON | |
| 66 | 66.PAN - PARTENER SPEDITION ARG SRL▼ 50 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 33,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 717,4 K RON | |
| 67 | 67.HIDRO INSTAL WATER SRL▲ 15 | Sat Oeştii Pământeni, Comuna Corbeni, Argeş | 32,7 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 912,7 K RON | |
| 68 | 68.FAN JUST CONCEPT SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 32,1 %▲ 215,3 % | ▲ 215,3 % | 464,9 K RON | |
| 69 | 69.CRYSTAL PLAST CORPORATION SRLnou | Sat Vrăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 32 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 21,5 K RON | |
| 70 | 70.CON FILER PRODUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,6 %▲ 101,9 % | ▲ 101,9 % | 940 K RON | |
| 71 | 71.SETMANI SERV SRLnou | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 31,1 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 9,8 K RON | |
| 72 | 72.ALEX PREST COMPANY SRL▼ 15 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 31,1 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 489 K RON | |
| 73 | 73.ANDU DOMARG N.A. SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 31 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 63,8 K RON | |
| 74 | 74.SUPER GIALCO 2005 SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 30,8 %▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | -204,9 K RON | |
| 75 | 75.PICOMOB TOP DESIGN S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Recea, Argeş | 30,7 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 53,9 K RON | |
| 76 | 76.NOVA FOAM TRADE SRL▲ 100 | Municipiul Piteşti, Argeş | 30,6 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.DUPET CONCEPT SRL▲ 61 | Sat Hinţeşti, Comuna Moşoaia, Argeş | 30,3 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 391,7 K RON | |
| 78 | 78.ROMGAV SISTEM PERFORMANCE SRL▲ 49 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 30,3 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 544,6 K RON | |
| 79 | 79.CARL MANUFACTURING S.R.L.▼ 67 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29,9 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 298,1 K RON | |
| 80 | 80.ANDREAS SRLnou | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 29,9 %▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 4,7 K RON | |
| 81 | 81.SOBCERAM PRODUCT SRL▲ 297 | Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 29,8 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 181 K RON | |
| 82 | 82.VAGABOND CLOTHING SRL▲ 128 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 29,7 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.ROMA2S TRANSYLVANIA INGINERIE SRL▼ 39 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29,4 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 84 | 84.DIVVOS SRL▲ 7 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 29,4 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.TOP FASHION COLLECTION SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 29,3 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 287 K RON | |
| 86 | 86.GEAL BETWIN SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 29 %▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 259,5 K RON | |
| 87 | 87.ROECHLING AUTOMOTIVE PITEŞTI SRL▼ 54 | Sat Oarja, Comuna Oarja, Argeş | 28,8 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 49,4 mil. RON | |
| 88 | 88.VIVA CONCEPT ART SRL▲ 429 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 28,3 %▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 493,2 K RON | |
| 89 | 89.GENERAL PREST MOUVE SRL▲ 55 | Municipiul Piteşti, Argeş | 28,3 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 17,2 K RON | |
| 90 | 90.ABATORUL CIMPULUNG SRL▲ 12 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 27,9 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 39,2 K RON | |
| 91 | 91.RAIOMA SWEET SRL▼ 21 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 27,7 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 1,1 K RON | |
| 92 | 92.SERVICII INGINERIE GENERALĂ SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 27,7 %▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 99,5 K RON | |
| 93 | 93.KASS PLASTIC LINE SRL▼ 1 | Sat Drăganu-Olteni, Comuna Drăganu, Argeş | 27,6 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 328 K RON | |
| 94 | 94.PANI-ENTERPRISE SRL▲ 61 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 27,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 95 | 95.ADM EURO DENTAL LABORATORY SRL▼ 49 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27,1 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 608 K RON | |
| 96 | 96.ALFA MOTOR TECHNOLOGY SRL▲ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 27 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 8,3 mil. RON | |
| 97 | 97.ALEX & DAN PIN SRLnou | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 26,4 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 58,6 K RON | |
| 98 | 98.ADM DENTOTAL LABORATORY SRL▲ 109 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,1 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 238,6 K RON | |
| 99 | 99.MATO SRL▲ 331 | Municipiul Piteşti, Argeş | 25,9 %▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | 5,5 mil. RON | |
| 100 | 100.TRANS ALPIN PIETROSANI 2004 SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 25,9 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 1,1 mil. RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Argeș
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
5 firme · 29,9 mld. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
41 firme · 11,1 mld. RON
CAEN 2751
Fabricarea de aparate electrocasnice
1 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
14 firme · 976,9 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
34 firme · 875,1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
20 firme · 717,8 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
6 firme · 698 mil. RON
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 608,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
146 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
22 firme · 513,1 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
7 firme · 495,2 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
17 firme · 440,4 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
6 firme · 408,9 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
211 firme · 362,6 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
3 firme · 294,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
49 firme · 287,8 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
12 firme · 278 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
2 firme · 257 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
6 firme · 243,7 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
6 firme · 227,1 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
17 firme · 226,7 mil. RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
6 firme · 199,7 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 196,6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
39 firme · 182,4 mil. RON
CAEN 3092
Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi
2 firme · 177 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
28 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
8 firme · 144,3 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
108 firme · 136,2 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
12 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
31 firme · 117,7 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
118 firme · 116,6 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
20 firme · 102,6 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
16 firme · 100,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
5 firme · 98,2 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 97,3 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
45 firme · 95,5 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
101 firme · 91,2 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
7 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
8 firme · 85,4 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
5 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
43 firme · 73,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
68 firme · 70,2 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
13 firme · 60,1 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
9 firme · 58,5 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
16 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
35 firme · 50,7 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
32 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
6 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
1 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 41,6 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
8 firme · 40,8 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
7 firme · 39,5 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
35 firme · 38,3 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 36,6 mil. RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
5 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
53 firme · 35,5 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
66 firme · 34,3 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
9 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
6 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
6 firme · 29,8 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
5 firme · 26,5 mil. RON
CAEN 2842
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 26,5 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
29 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
4 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
1 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
3 firme · 21 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
47 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
29 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
4 firme · 18 mil. RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
4 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
5 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
27 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
8 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
19 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
4 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
5 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
13 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
9 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
29 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
4 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
2 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 10 mil. RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2331
Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
42 firme · 9 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
35 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
4 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
6 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
10 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
8 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
2 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
10 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
24 firme · 5 mil. RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
15 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
9 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
6 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
8 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
3 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
20 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
8 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 974 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 972,1 K RON
CAEN 1724
Fabricarea tapetului
1 firme · 827,6 K RON
CAEN 2733
Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
2 firme · 784,5 K RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
4 firme · 735,1 K RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 699,8 K RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 698,9 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
3 firme · 673 K RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
4 firme · 654,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
5 firme · 625,1 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
13 firme · 545 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
2 firme · 496,9 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
4 firme · 452,4 K RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
3 firme · 414,7 K RON
CAEN 2452
Turnarea oțelului
1 firme · 379,3 K RON
CAEN 2591
Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
1 firme · 323,1 K RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 307,8 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
2 firme · 291,5 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 287,3 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
3 firme · 286,2 K RON
CAEN 2841
Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
3 firme · 265,7 K RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 238,9 K RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 238,1 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 233,7 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 218,3 K RON
CAEN 2441
Producția metalelor prețioase
1 firme · 214,2 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
4 firme · 209,3 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
6 firme · 198,8 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
4 firme · 196,3 K RON
CAEN 2824
Fabricarea mașinilor-unelte portabile acționate electric
1 firme · 156,3 K RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
2 firme · 101,6 K RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2 firme · 101,3 K RON
CAEN 2896
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului
1 firme · 100,3 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 80 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
2 firme · 56,7 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 38,5 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 31,1 K RON
CAEN 2897
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru fabricația aditivă (care utilizează tehnologia de fabricație aditivă)
1 firme · 28,8 K RON
CAEN 2320
Fabricarea de produse refractare
1 firme · 19 K RON
CAEN 1103
Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
1 firme · 7,2 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 3,7 K RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 3,4 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 1,1 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
2 firme · 280 RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
1 firme · 0 RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 0 RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
1 firme · 0 RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
2 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
1 firme · 0 RON