Top 100 firme — Activități profesionale, Argeș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
134 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,2 %, iar liderul atinge 154,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.YANSAR NEW BUSINESS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 154,9 %▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | -169,9 K RON | |
| 2 | 2.DCA DIMENSIONAL CONTROL SRL▲ 1 | Sat Băceşti, Comuna Drăganu, Argeş | 148,4 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 530,8 K RON | |
| 3 | 3.MACON TEHNO SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 146,5 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 477,7 K RON | |
| 4 | 4.DINAMIC CONSULTING TRADE SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 132,1 %▲ 409,1 % | ▲ 409,1 % | 570,2 K RON | |
| 5 | 5.TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL▲ 33 | Municipiul Piteşti, Argeş | 107,4 %▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.VINORUM RECWINE SRLnou | Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi, Argeş | 106,4 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 3,6 K RON | |
| 7 | 7.MONDOPULS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 97,7 %▲ 1.518,7 % | ▲ 1.518,7 % | 410,5 K RON | |
| 8 | 8.FILDAS CATENA S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 89,9 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 112,1 K RON | |
| 9 | 9.MARKETING PROJECT CO. SRL▲ 4 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 83,3 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 116,6 K RON | |
| 10 | 10.CD SOFA EURO 07 SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 71,6 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 236,6 K RON | |
| 11 | 11.DOCTOR GRIVEI SRL▲ 64 | Sat Oarja, Comuna Oarja, Argeş | 67,4 %▲ 231,2 % | ▲ 231,2 % | -1,2 K RON | |
| 12 | 12.SARGIMA G & M SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 65,2 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 533,1 K RON | |
| 13 | 13.ARP COMPUTERS SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 64,7 %▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 371,9 K RON | |
| 14 | 14.ARGIF PROIECT SRL▲ 92 | Municipiul Piteşti, Argeş | 62,7 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 15 | 15.BRANDART STUDIO COMMUNICATION DESIGN SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 59,1 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 39,4 K RON | |
| 16 | 16.GLOBAL RESEARCH SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 51,4 %▲ 179,1 % | ▲ 179,1 % | 303,8 K RON | |
| 17 | 17.INFRA CONSULTING AMO SRLnou | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 50,4 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 275,5 K RON | |
| 18 | 18.INF PROCAS PROD SRL▲ 44 | Comuna Bradu, Argeş | 48 %▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 80,7 K RON | |
| 19 | 19.BACSI INVESTMENT GROUP SRL▲ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 47,9 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 328,7 K RON | |
| 20 | 20.GLOBAL ANALYSIS DESIGN & CONSULTING SRL▲ 21 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 47,4 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 133,7 K RON | |
| 21 | 21.SPOT PROMO SRL▲ 33 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 46,6 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 71,4 K RON | |
| 22 | 22.MATEMAR ZOOTEC CLAS SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 44,5 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.ARSAN DESIGN SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 42 %▼ 51 % | ▼ 51 % | 101,2 K RON | |
| 24 | 24.T.G.E. MANAGEMENT CONSULT & INVEST GROUP SRL▲ 43 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38,9 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 223 K RON | |
| 25 | 25.SUPER STRUCT PROIECT SRLnou | Sat Cătunaşi, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 35,9 %▲ 188,5 % | ▲ 188,5 % | -8,8 K RON | |
| 26 | 26.PROINVEST DESIGN COMP SRL▼ 21 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 31,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.MANOLO AUTO ZOB SRL▲ 9 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 30,6 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 189,9 K RON | |
| 28 | 28.INTERCONSULT 2001 SRL▼ 17 | Oraş Mioveni, Argeş | 30,3 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 80,7 K RON | |
| 29 | 29.DESIGN MEDIA SRL▲ 31 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29,9 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 9,4 K RON | |
| 30 | 30.INTERCONT GSM SRL▼ 10 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 29,3 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -302,5 K RON | |
| 31 | 31.SQUARE BIROU ARHITECTURA URBANISM SRL▼ 2 | Sat Rogojina, Comuna Budeasa, Argeş | 28,8 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 85,4 K RON | |
| 32 | 32.VECTOR TRUCK MANAGEMENT SRLnou | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 28,7 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 37,2 K RON | |
| 33 | 33.DESIGN CONSTRUCT & CONSULTING SRLnou | Sat Leordeni, Comuna Leordeni, Argeş | 28,1 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 97,7 K RON | |
| 34 | 34.AUTOSOFT ENGENEERING SRL▲ 61 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,9 %▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 255 K RON | |
| 35 | 35.PROIECT EXPERT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,8 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 45,9 K RON | |
| 36 | 36.IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL▼ 28 | Sat Sboghiţeşti, Comuna Nucşoara, Argeş | 26,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 400 K RON | |
| 37 | 37.PROJECT MATRITE SRL▼ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 26,7 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 215,8 K RON | |
| 38 | 38.ATELIER 'FOAIE VERDE' SRL▲ 39 | Sat Lunca Gârtii, Comuna Stoeneşti, Argeş | 25,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 73,8 K RON | |
| 39 | 39.P.S.V. MULTILINE SRLnou | Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 24,6 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 20,6 K RON | |
| 40 | 40.BRAINUP COLLECTIVE SRL▼ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 24,5 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 70,9 K RON | |
| 41 | 41.CMX MEDIA PRESS RO SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 23,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 155,9 K RON | |
| 42 | 42.KEOPS STAR SRL▲ 38 | Municipiul Piteşti, Argeş | 23,3 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 50 K RON | |
| 43 | 43.SIGMA SERVICES INTERNAŢIONAL SRL▼ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 23,1 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 730,1 K RON | |
| 44 | 44.LED SELECT MEDIA ADVERTISING SRLnou | Sat Schiau, Comuna Bascov, Argeş | 22,6 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -21,5 K RON | |
| 45 | 45.ESCU & PARTNERS CONSULT SRLnou | Sat Bălileşti, Comuna Bălileşti, Argeş | 22,4 %▲ 236,9 % | ▲ 236,9 % | 91,5 K RON | |
| 46 | 46.NICOALEADE TESTĂRI SRL▲ 17 | Sat Voineşti, Comuna Lereşti, Argeş | 22 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 15,5 K RON | |
| 47 | 47.BIO BIC CLASS SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 22 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 93,5 K RON | |
| 48 | 48.L & G ABSOLUT ADMIN SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 21,2 %▲ 81 % | ▲ 81 % | 202,6 K RON | |
| 49 | 49.STINGĂTORUL PREST SERV 2008 SRL▼ 16 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 19,3 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 48,1 K RON | |
| 50 | 50.SMART CORPORATION SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,2 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -27,6 K RON | |
| 51 | 51.ANAVET PRAXIS SRL▲ 60 | Municipiul Piteşti, Argeş | 19,2 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 56,2 K RON | |
| 52 | 52.IDEA-GROUP SRL▼ 5 | Sat Budeasa Mica, Comuna Budeasa, Argeş | 18,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 288,4 K RON | |
| 53 | 53.ARISS AUTOMATIC CONTROL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 18,7 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 139,6 K RON | |
| 54 | 54.MEDA RESEARCH SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,8 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 137,6 K RON | |
| 55 | 55.TOMA FINANCIAL CONSULTING SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,7 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 111,1 K RON | |
| 56 | 56.INTECH PUBLIROM GRUP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,4 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 87,7 K RON | |
| 57 | 57.CER CLEANING EQUIPMENT SRL▲ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 15,1 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 183,9 K RON | |
| 58 | 58.DDG SOFTWARE COMPANY SRL▲ 1 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 14,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 48,5 K RON | |
| 59 | 59.ARHIAMA GRUP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,4 %▲ 147 % | ▲ 147 % | 41,3 K RON | |
| 60 | 60.ENERGO PROIECT CONSULT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,3 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 36,3 K RON | |
| 61 | 61.DICPROD MUNTENIA SRL▲ 10 | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 13,3 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 92,1 K RON | |
| 62 | 62.CENTRUL DE PROIECTARE ŞI CONSULTANŢĂ RUTIERĂ SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,8 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 10,5 K RON | |
| 63 | 63.AXA-PROSPECT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,5 %▲ 205,7 % | ▲ 205,7 % | 247,3 K RON | |
| 64 | 64.ECF CONTAB SYSTEM SRL▲ 41 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,8 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 34,2 K RON | |
| 65 | 65.COFRAROM S.S.M. CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 11,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 66,6 K RON | |
| 66 | 66.VIP CONTAB-CONSULT SRL▲ 38 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 11,7 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 35,3 K RON | |
| 67 | 67.CONS EXPERT 2000 SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,6 %▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 143,2 K RON | |
| 68 | 68.BRIO MASTER ADVERTISING SRL▲ 40 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,5 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 75 K RON | |
| 69 | 69.PITAGORA GEO CAD SRL▲ 50 | Sat Bărăneşti, Comuna Uda, Argeş | 11,4 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 143,5 K RON | |
| 70 | 70.NOVA BUILDING SRL▼ 40 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11,4 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 74,8 K RON | |
| 71 | 71.OLIMPUS FOTO-STUDIO SRLnou | Sat Bughea de Jos, Comuna Bughea de Jos, Argeş | 11,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -40,6 K RON | |
| 72 | 72.INVEST GENERAL C.P.A. SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,7 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 98,9 K RON | |
| 73 | 73.FEBOS SRL▼ 45 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,7 %▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 3,8 K RON | |
| 74 | 74.JMG INSTAL GAZ CONFORT SRL▼ 37 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 10,3 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 3,7 K RON | |
| 75 | 75.LORIDAN SOFTING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,1 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 22,3 K RON | |
| 76 | 76.EUROTEHNIC INDUSTRIES SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 68,7 K RON | |
| 77 | 77.LUCKY SOCIETATE DE AUDIT NICOLAE & CO SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,4 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 7,7 K RON | |
| 78 | 78.FOTO DREAM UNIVERSAL SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 9 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,5 K RON | |
| 79 | 79.ALFRID PROIECT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 130,7 K RON | |
| 80 | 80.BEATRICE COSMETICS SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 9 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 113 K RON | |
| 81 | 81.CONTAB TOP EXPERT 7678 SRL▼ 41 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 8,7 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 3,1 K RON | |
| 82 | 82.MENGELE VET SRLnou | Sat Piscani, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 8,5 %▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 47,7 K RON | |
| 83 | 83.SML CAE TECHNO SUPPORT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,8 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 25,2 K RON | |
| 84 | 84.CONDOR MUSCEL SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 7,7 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 38,2 K RON | |
| 85 | 85.MAGENTA GRAFIC EXPERT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,7 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 15,3 K RON | |
| 86 | 86.KAMADO TAHOSTIL SRLnou | Sat Bughea de Sus, Comuna Bughea de Sus, Argeş | 7,5 %▼ 5 % | ▼ 5 % | -3,5 K RON | |
| 87 | 87.ANDRALEX PROJECT COMPANY SRL▼ 55 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,3 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 222,3 K RON | |
| 88 | 88.PROSILVA GEOTOP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,1 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 63,8 K RON | |
| 89 | 89.GEOPREST ENGINEERING SRLnou | Sat Lăngeşti, Comuna Lunca Corbului, Argeş | 6,9 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 91,9 K RON | |
| 90 | 90.NOVA LAND CONSULT SRL▲ 19 | Sat Glâmbocelu, Comuna Bogaţi, Argeş | 6,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 8,5 K RON | |
| 91 | 91.ARGINTEX SAnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 617 K RON | |
| 92 | 92.C & D CHRISTIANIS SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 100,1 K RON | |
| 93 | 93.GENERAL SYSTEM AUDIT SRL▼ 29 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,2 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 211,7 K RON | |
| 94 | 94.EXPERT CONTABIL DRAGUT SRL▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 71,1 K RON | |
| 95 | 95.EXPERT SOLUŢII PUBLICITARE SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6,2 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 69,5 K RON | |
| 96 | 96.CONSULTING EUROPEAN BUILDING & CONSTRUCTION S.R.L.▼ 13 | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 5,8 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 27,9 K RON | |
| 97 | 97.CONSULTING CONFIN SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,8 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 20,2 K RON | |
| 98 | 98.GEOSTAR CADASTER GRAFIC SRL▼ 13 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 5,6 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -130,3 K RON | |
| 99 | 99.COUNSEL A & A SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,3 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 197,6 K RON | |
| 100 | 100.OVICOR FARM VET SRL▼ 18 | Comuna Bascov, Argeş | 5,2 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 42,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Argeș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
360 firme · 188,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
8 firme · 147,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
90 firme · 136,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
275 firme · 89,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
273 firme · 77,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
251 firme · 76,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
168 firme · 64,2 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
135 firme · 44,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
106 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
45 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
186 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
53 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
21 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
25 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
11 firme · 771 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 615,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 450 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
11 firme · 274,1 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 230,7 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1,4 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON