Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Argeș după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
48 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1 %, iar liderul atinge 111,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GHIROM ANDREAS INVEST SRL▲ 15 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 111,5 %▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 154 K RON | |
| 2 | 2.ARGUS FOREST INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 94,7 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 582 RON | |
| 3 | 3.FORESTANA PROD SRL▼ 2 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 70,6 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 234,2 K RON | |
| 4 | 4.RIF DEBIT FIN SRLnou | Sat Dâmbovicioara, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 68,2 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 5,3 K RON | |
| 5 | 5.FOREST MRK AUTOPROD S.R.L.nou | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 55,1 %▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | 35 K RON | |
| 6 | 6.MĂDĂLINA EUROFOREST SRL▲ 13 | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 53,5 %▲ 125 % | ▲ 125 % | 447,1 K RON | |
| 7 | 7.FELI AGROSOL SRLnou | Sat Colţu, Comuna Ungheni, Argeş | 51,2 %▲ 180,7 % | ▲ 180,7 % | 26,8 K RON | |
| 8 | 8.LORENA & KARINA EXPRES SRLnou | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 49,8 %▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -120,2 K RON | |
| 9 | 9.CERES-BRADU SRLnou | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 46,5 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | -28,5 K RON | |
| 10 | 10.STORI LEMN ONE-CAR SRL▼ 6 | Sat Slobozia, Comuna Stoeneşti, Argeş | 42,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 75,9 K RON | |
| 11 | 11.GEOROX TRUST SERV SRL▼ 3 | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 34,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 11,1 K RON | |
| 12 | 12.BRAV WOOD VÂLSAN SRL▼ 3 | Sat Vâlsăneşti, Comuna Muşăteşti, Argeş | 33,8 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 55,1 K RON | |
| 13 | 13.BOGANDI & MAD 2009 SRLnou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 32,3 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 31,6 K RON | |
| 14 | 14.PLEY MONTAN 2003 SRL▼ 2 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 31,2 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -26,4 K RON | |
| 15 | 15.TREI BRAZI SRL▲ 12 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 27,4 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 53 K RON | |
| 16 | 16.MARIS ADINUŢA BUCVAS SRLnou | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 26,3 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -539 RON | |
| 17 | 17.ANGEL ROBERT PRODCOM SRL▲ 1 | Sat Coteşti, Comuna Godeni, Argeş | 24 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 134,5 K RON | |
| 18 | 18.ANY CIUBUC CRISTIAN SRL▼ 4 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 23,3 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | -43,2 K RON | |
| 19 | 19.ALEX MYA DYA SRL▲ 2 | Sat Jupăneşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 22,4 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 819 RON | |
| 20 | 20.GHEBO FAG SRL▼ 3 | Sat Nămăeşti, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 19,4 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 3,6 K RON | |
| 21 | 21.EXPRESIV PROMET SRL▲ 8 | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 18,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 484,5 K RON | |
| 22 | 22.TOREADOR EXPRES SERVICE AUTO SRL▼ 11 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 16,5 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 53,2 K RON | |
| 23 | 23.ELMOB INTERNATIONAL SRLnou | Sat Mihăeşti, Comuna Mihăeşti, Argeş | 16,5 %▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 20,1 K RON | |
| 24 | 24.EDUARD PRODCOMTRANS SRL▲ 19 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 16,2 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 289,9 K RON | |
| 25 | 25.IULICĂ ŞI IONUŢ FOREST SRL▼ 18 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 15,6 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 4,1 K RON | |
| 26 | 26.TRANS ALPIN PIETROSANI 2004 SRL▲ 6 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 14,9 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 26,9 K RON | |
| 27 | 27.DIANA MARIA COM SRL▲ 22 | Comuna Domneşti, Argeş | 14,2 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 48,4 K RON | |
| 28 | 28.CRIS ALPIN EXPERT SRL▼ 4 | Sat Slobozia, Comuna Stoeneşti, Argeş | 12,7 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 5,4 K RON | |
| 29 | 29.MONTAN FOREST 2002 SRLnou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 12,7 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 137,9 K RON | |
| 30 | 30.APROMAR FOREST 2001 SRL▲ 12 | Sat Dealu Obejdeanului, Comuna Morăreşti, Argeş | 12,3 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 49,5 K RON | |
| 31 | 31.CASICO - CONFLEMN SRL▼ 11 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 12,3 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 107,6 K RON | |
| 32 | 32.LSB FOREST NEW TRADE SRLnou | Sat Uliţa, Comuna Bălileşti, Argeş | 11,4 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 147,9 K RON | |
| 33 | 33.EURO PRO CONSTRUCT 2004 SRL▼ 11 | Sat Topliţa, Comuna Mălureni, Argeş | 11,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 13,6 K RON | |
| 34 | 34.MELI-RAZ TRANSPORT SRL▲ 21 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 11,3 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 11 K RON | |
| 35 | 35.CODRANIM DAV SRL▼ 4 | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 10,6 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 65,2 K RON | |
| 36 | 36.LEMNRO PRODPIN 2005 SRL▲ 4 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 9,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 1 mil. RON | |
| 37 | 37.ADFORESTA INVEST 2005 SRL▲ 11 | Comuna Berevoeşti, Argeş | 9,7 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 25,5 K RON | |
| 38 | 38.AIG PALTIN WOOD SRL▼ 35 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 8,9 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 20,5 K RON | |
| 39 | 39.COVAFIL-PRECOM-LEMN SRLnou | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 8,7 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 163,1 K RON | |
| 40 | 40.ELIAS MOB STAR SRL▲ 6 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 7,9 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 482,8 K RON | |
| 41 | 41.OMF INDUSTRIAL FOREST SRL▼ 13 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 5,3 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 7,9 K RON | |
| 42 | 42.CYCDRAG ROLEMN SRL▼ 6 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 5,3 %▲ 9 % | ▲ 9 % | -35,9 K RON | |
| 43 | 43.COSMIN & DEEA FOREST SRL▼ 10 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 4,8 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 739 RON | |
| 44 | 44.S.I.P.-COM SRL▼ 9 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 4,5 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 36,4 K RON | |
| 45 | 45.ALEXIA MARIA 2005 SRL▼ 20 | Comuna Rucăr, Argeş | 3,9 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 100,7 K RON | |
| 46 | 46.CLAR MIH STAR SRL▼ 31 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 3,8 %▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -27,8 K RON | |
| 47 | 47.ROX CAT COR 2006 SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,9 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -84,9 K RON | |
| 48 | 48.BUCUREL FOREST WOOD SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 66,4 K RON |