Top 100 firme — Construcții, Arad după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
141 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,3 %, iar liderul atinge 258,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MR.FAB HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 258,5 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ROUTE - LP COMPANY SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 142 %▲ 261,7 % | ▲ 261,7 % | 547,4 K RON | |
| 3 | 3.RAV CONSTRUCT VEST SRL▲ 4 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 131,1 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 105,3 K RON | |
| 4 | 4.F.C. SERVIZI SRL▼ 3 | Oraş Pecica, Arad | 109,7 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 436,9 K RON | |
| 5 | 5.SIMCOR CAR WASH SRLnou | Sat Păuliş, Comuna Păuliş, Arad | 89,3 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 99,9 K RON | |
| 6 | 6.COMPANIA TOMA SRL▲ 3 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 72,9 %▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 504,7 K RON | |
| 7 | 7.CLASS ELECTROPROSPER SRL▲ 17 | Sat Zădăreni, Comuna Zădăreni, Arad | 68,1 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -21,4 K RON | |
| 8 | 8.AMBRA SERVICE SRLnou | Comuna Socodor, Arad | 64,1 %▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.PAB - VAM DEMOLITION TEAM SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 63,7 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 75 K RON | |
| 10 | 10.BERMO LOGISTIC SRL▲ 45 | Municipiul Arad, Arad | 61,5 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 37,3 K RON | |
| 11 | 11.GIRO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 57,8 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -1,3 K RON | |
| 12 | 12.ACTA HOUSE CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 56,2 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 26,2 K RON | |
| 13 | 13.LOISEXIM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 55,3 %▲ 42 % | ▲ 42 % | -147 K RON | |
| 14 | 14.OMEGA DOOR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 54,1 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 18,3 K RON | |
| 15 | 15.BANASIP CONSTRUCT SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 49,7 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 6,1 K RON | |
| 16 | 16.TEK MOTOR SRL▲ 4 | Municipiul Arad, Arad | 49,1 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 109,6 K RON | |
| 17 | 17.PAV & RED CHEIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 48,3 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 110,7 K RON | |
| 18 | 18.ALSO EDILE SRLnou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 48,1 %▲ 220,9 % | ▲ 220,9 % | 663,6 K RON | |
| 19 | 19.VALROM VEST SRL= | Municipiul Arad, Arad | 46 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 83,4 K RON | |
| 20 | 20.MAXIMUS INSTALEX SRLnou | Sat Moneasa, Comuna Moneasa, Arad | 43,1 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -109,1 K RON | |
| 21 | 21.BRIALY TRUST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 42,9 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 8,9 K RON | |
| 22 | 22.CODLEA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 41,6 %▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -8,6 K RON | |
| 23 | 23.INTECO HOLDING SRL▲ 26 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 41,5 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 427,2 K RON | |
| 24 | 24.PRESTOVIT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 40,8 %▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 373,3 K RON | |
| 25 | 25.IMOK EXPRES SRL▲ 57 | Municipiul Arad, Arad | 40,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 347,3 K RON | |
| 26 | 26.AQUAEDUCT SRL▲ 98 | Municipiul Arad, Arad | 39 %▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 48,8 K RON | |
| 27 | 27.CONSVEST HOUSE SRL▲ 51 | Municipiul Arad, Arad | 37,6 %▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 169,1 K RON | |
| 28 | 28.MAROCICO SRL▲ 31 | Municipiul Arad, Arad | 37,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -55,1 K RON | |
| 29 | 29.SELTRONIX SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 36,8 %▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 1,8 K RON | |
| 30 | 30.MARMOSTEIN-AOO SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 36,6 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 5,4 K RON | |
| 31 | 31.SPEED CAR TRANS SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 36 %▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | 94,2 K RON | |
| 32 | 32.SILKY SERVICES SRLnou | Comuna Vladimirescu, Arad | 35,9 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 24,5 K RON | |
| 33 | 33.PROEX-INSTAL SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 35,4 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 4,6 K RON | |
| 34 | 34.VOLCAR PREST G.C.I. SRLnou | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 34,9 %▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 683,9 K RON | |
| 35 | 35.SICON TRANS-CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Arad, Arad | 32,9 %▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 163,6 K RON | |
| 36 | 36.GAMA COMPANY IMPEXP SRL▲ 12 | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 32,2 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | -75,4 K RON | |
| 37 | 37.FAIR PLAY SERBAN SRL▲ 84 | Municipiul Arad, Arad | 31,3 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 272,5 K RON | |
| 38 | 38.RECONS SAnou | Municipiul Arad, Arad | 30,4 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 5,4 K RON | |
| 39 | 39.BOGDAN BATIMENT SRL▼ 33 | Municipiul Arad, Arad | 30,2 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 44,9 K RON | |
| 40 | 40.ARBANOM CONSTRUCT SRLnou | Sat Slatina de Criş, Comuna Dezna, Arad | 29,2 %▲ 14 % | ▲ 14 % | -5,1 K RON | |
| 41 | 41.PETRA PROD SRL▲ 57 | Municipiul Arad, Arad | 29,1 %▼ 49 % | ▼ 49 % | -187,3 K RON | |
| 42 | 42.BAST BATIMENT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 28 %▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 20,2 K RON | |
| 43 | 43.ABIGAL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 27 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 1,9 K RON | |
| 44 | 44.TATSTYL GRUP SRL▲ 93 | Municipiul Arad, Arad | 26,8 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 18,6 K RON | |
| 45 | 45.DEMCO EXIMPAR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 26,1 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -168,2 K RON | |
| 46 | 46.PLACO-VEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 25,3 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 106,7 K RON | |
| 47 | 47.WEST ERMETIKA S.R.L.▲ 33 | Municipiul Arad, Arad | 25,2 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 34,4 K RON | |
| 48 | 48.ELGAZ SRL▲ 31 | Municipiul Arad, Arad | 24,5 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 123,8 K RON | |
| 49 | 49.LINIAR DUO SRL▼ 27 | Municipiul Arad, Arad | 24,1 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -24,5 K RON | |
| 50 | 50.SORELI GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Arad, Arad | 23,9 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 2,6 K RON | |
| 51 | 51.SISTEM ALARM SRL▲ 81 | Municipiul Arad, Arad | 23,8 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -11,5 K RON | |
| 52 | 52.INTER DECOR SRL▼ 14 | Municipiul Arad, Arad | 23,8 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -102,7 K RON | |
| 53 | 53.PANIPROD H & R SRL▼ 18 | Sat Cărand, Comuna Cărand, Arad | 23,1 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 411,1 K RON | |
| 54 | 54.T.G.X. CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 22,8 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 4 K RON | |
| 55 | 55.BIA SIL CONSTRUCT SRL▼ 8 | Loc. Pecica, Oraş Pecica, Arad | 22,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 21,8 K RON | |
| 56 | 56.DORTEA S.R.L.▲ 55 | Municipiul Arad, Arad | 22,6 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 129,5 K RON | |
| 57 | 57.REAL INVESTMENTS GROUP SRL▲ 27 | Municipiul Arad, Arad | 22,4 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 8,9 K RON | |
| 58 | 58.IDRA STAR SRL▼ 16 | Municipiul Arad, Arad | 22,1 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 29,8 K RON | |
| 59 | 59.FINISH CONSTRUCT SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 21,8 %▲ 40 % | ▲ 40 % | -13,7 K RON | |
| 60 | 60.VIGADEN IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Arad, Arad | 21,7 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 163,7 K RON | |
| 61 | 61.ELSYS IMPEX SRL▼ 8 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 21,4 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 39,6 K RON | |
| 62 | 62.ESTICONS SRLnou | Sat Bârzava, Comuna Bârzava, Arad | 21,1 %— | — | 516 RON | |
| 63 | 63.VECTOR PROJECT SRL▲ 27 | Municipiul Arad, Arad | 20,9 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 22,9 K RON | |
| 64 | 64.LUCSTAR PROFI SRL▲ 36 | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 20,7 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 1,3 K RON | |
| 65 | 65.INTERMED UTILAJ SRL▲ 52 | Municipiul Arad, Arad | 20,5 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 227,1 K RON | |
| 66 | 66.FIRST PRICE MARKET SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 20,5 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 14,1 K RON | |
| 67 | 67.AGRICOLA DIP SRLnou | Sat Dieci, Comuna Dieci, Arad | 20,2 %▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 77,8 K RON | |
| 68 | 68.MARMOSERVICE SRL▲ 35 | Municipiul Arad, Arad | 20,1 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -149,9 K RON | |
| 69 | 69.ANTOCASIAN SRL▲ 25 | Municipiul Arad, Arad | 20,1 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 5,1 K RON | |
| 70 | 70.JOSEF CONSTRUCT SRL▲ 64 | Municipiul Arad, Arad | 19,9 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 12,5 K RON | |
| 71 | 71.PREST-COM-CON-LUX SRL▲ 21 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 19,4 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 118,9 K RON | |
| 72 | 72.R & C INTERNAŢIONAL SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 19,2 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -230,9 K RON | |
| 73 | 73.INDOORS ACTIV SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 19 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 12,8 K RON | |
| 74 | 74.ELECTROCONSTRUCTII ARMAND & MATEI SRLnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 17,6 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 32,3 K RON | |
| 75 | 75.TANSSAM SRL▲ 52 | Municipiul Arad, Arad | 17,6 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 210,3 K RON | |
| 76 | 76.RADIANT GLASS SRL▼ 48 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 16,6 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | -28,3 K RON | |
| 77 | 77.DRUM-POD-CONSTRUCT SRLnou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 16,1 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 67,6 K RON | |
| 78 | 78.ANDRE CONSTRUCT SRL▲ 45 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 15,7 %▲ 208,8 % | ▲ 208,8 % | 128,9 K RON | |
| 79 | 79.ENERGOTEL SERV SRL▼ 34 | Municipiul Arad, Arad | 14,8 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 889 RON | |
| 80 | 80.LIFTTECH SRL▲ 15 | Municipiul Arad, Arad | 13,7 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 130,2 K RON | |
| 81 | 81.DĂRĂBUŢ ELECTRO INSTAL SRL▼ 27 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 13,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 42,1 K RON | |
| 82 | 82.ELECTROMECANIC SPECIAL SERVICE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 12,8 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 157,9 K RON | |
| 83 | 83.START SRL▲ 36 | Municipiul Arad, Arad | 12,7 %▲ 177,1 % | ▲ 177,1 % | 152,8 K RON | |
| 84 | 84.MAGURA IMPEX SRL▼ 23 | Municipiul Arad, Arad | 12,5 %▼ 9 % | ▼ 9 % | -79,9 K RON | |
| 85 | 85.TRANS AR TRUST SRL▼ 27 | Municipiul Arad, Arad | 12,3 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.INSTAL TITAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 12,3 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 12 K RON | |
| 87 | 87.PRECON ELECTRIC SRL▼ 22 | Municipiul Arad, Arad | 12,2 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 12,8 K RON | |
| 88 | 88.NOVOTERM - COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 12 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 2,1 K RON | |
| 89 | 89.MONTEL SRL▼ 78 | Municipiul Arad, Arad | 11,9 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 221 K RON | |
| 90 | 90.FC 2I ISOLATION SRL▼ 21 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 11,8 %▲ 239,2 % | ▲ 239,2 % | -59,2 K RON | |
| 91 | 91.GOLD KASF CONSTRUCT SRLnou | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 11,8 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 116,9 K RON | |
| 92 | 92.MASTERCONSTRUCT SRL▲ 20 | Sat Sânleani, Comuna Livada, Arad | 11,4 %▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | -165,6 K RON | |
| 93 | 93.CRISTIAN IMPEX SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 11,4 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 24,5 K RON | |
| 94 | 94.MONDIAL OUEST SRL▲ 37 | Municipiul Arad, Arad | 11 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -28,4 K RON | |
| 95 | 95.KONAK REAL ESTATE SRL▼ 66 | Municipiul Arad, Arad | 10,6 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 5,5 K RON | |
| 96 | 96.CLARA SRL▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 10,4 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -34,3 K RON | |
| 97 | 97.H & D CONSTRUCTION SRL▼ 87 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 9,9 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | -5 K RON | |
| 98 | 98.INSTAL GROUP SRL▼ 12 | Municipiul Arad, Arad | 9,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 80,1 K RON | |
| 99 | 99.ALINVEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 9,4 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -91,2 K RON | |
| 100 | 100.VAB INTER SPEED SRLnou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 9,3 %▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 127,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Arad
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
645 firme · 921,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 305,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
227 firme · 280,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
157 firme · 265,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 234,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 112,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 82 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
64 firme · 66 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
78 firme · 43 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
9 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
58 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
39 firme · 7 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
6 firme · 911 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 699,2 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 248,4 K RON