Top 100 firme — Activități profesionale, Arad după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
423 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26 %, iar liderul atinge 183,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CITY GUIDE ADVISOR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 183,9 %▲ 310,1 % | ▲ 310,1 % | 16,3 K RON | |
| 2 | 2.GLOBAL CUBIC PROJECTS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 179,4 %▲ 1.676,8 % | ▲ 1.676,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.PREMIUM BUNCH S.R.L.nou | Oraş Pecica, Arad | 178 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 716 K RON | |
| 4 | 4.IFC PRO ROAD CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 145,1 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -193,3 K RON | |
| 5 | 5.LEMON & LIME MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 144,7 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.STARTUP LOGISTIC AFFAIRS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 132,3 %▲ 177,7 % | ▲ 177,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 7 | 7.SMART HOUSE COLOR SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | 115,3 %▲ 240,5 % | ▲ 240,5 % | 296,2 K RON | |
| 8 | 8.HMS PROIECTARE SRL▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | 111 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.TECNOMET SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 104,5 %▲ 1.365,6 % | ▲ 1.365,6 % | 24,1 K RON | |
| 10 | 10.TRAGICON S.R.L.▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 102,8 %▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 214,2 K RON | |
| 11 | 11.MBD 1 ST ACCOUNTING & CONSULTING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 102,3 %▲ 196,6 % | ▲ 196,6 % | 784,5 K RON | |
| 12 | 12.DENIS SERV OFFICIAL S.R.L.nou | Sat Hălăliş, Comuna Săvârşin, Arad | 98,9 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 23,3 K RON | |
| 13 | 13.IMOBLES PLAN SRL▲ 10 | Sat Cicir, Comuna Vladimirescu, Arad | 95,7 %▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 4,7 K RON | |
| 14 | 14.ART HOLZ MANUFACTUR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Arad, Arad | 95,7 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 104,3 K RON | |
| 15 | 15.PRO CINEMATIC DPV S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 93,9 %▲ 221,3 % | ▲ 221,3 % | 58,4 K RON | |
| 16 | 16.OGAUS TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 89,2 %▲ 262,8 % | ▲ 262,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 17 | 17.PRO ARHITECTURA SRL▼ 12 | Municipiul Arad, Arad | 87,8 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 656,1 K RON | |
| 18 | 18.OMT ENERGY MANAGER S.R.L.▲ 9 | Municipiul Arad, Arad | 81,9 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.VETERINARY ŞIMAND SRL▼ 17 | Sat Şimand, Comuna Şimand, Arad | 80 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 460,4 K RON | |
| 20 | 20.VISUAL EDGE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 79,8 %— | — | 588,3 K RON | |
| 21 | 21.TARA PLAN SRL▲ 346 | Municipiul Arad, Arad | 78,7 %▲ 308,9 % | ▲ 308,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 22 | 22.WEST MEDIA GLOBAL S.R.L.▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 76,6 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 906,3 K RON | |
| 23 | 23.ARGOS ADVERTISING SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 72,8 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 37,4 K RON | |
| 24 | 24.INVENTO MARKETING S.R.L.nou | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 71 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 216,1 K RON | |
| 25 | 25.CONSULTING GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 70,9 %▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 121,9 K RON | |
| 26 | 26.AGRESEARCH GEP TRIAL SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 69,1 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 197,9 K RON | |
| 27 | 27.FIRMA 9 SRL▲ 116 | Municipiul Arad, Arad | 67,3 %▲ 95 % | ▲ 95 % | 352,9 K RON | |
| 28 | 28.MADI FHVAC SRL▼ 7 | Municipiul Arad, Arad | 62,2 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 753,2 K RON | |
| 29 | 29.MAU & MAU DESIGNER S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 61,9 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 459,9 K RON | |
| 30 | 30.ERREBI SRL▲ 315 | Municipiul Arad, Arad | 57,9 %▲ 267,6 % | ▲ 267,6 % | 57,4 K RON | |
| 31 | 31.SYNTECH RESEARCH AGRICO SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 56,8 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 1 mil. RON | |
| 32 | 32.CLINICA VETERINARĂ DR. MOISĂ ADRIAN SRL▲ 143 | Municipiul Arad, Arad | 54,9 %▲ 167 % | ▲ 167 % | 304,5 K RON | |
| 33 | 33.SMARTFIT CONSULTING PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 54,2 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 259,2 K RON | |
| 34 | 34.ZERO STRES SRL▲ 32 | Municipiul Arad, Arad | 53,5 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 45,9 K RON | |
| 35 | 35.DAMADA PRESTAGRO S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 51,7 %▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 347,1 K RON | |
| 36 | 36.DOT STRUCTURAL PROJECT SRL▲ 37 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 51,2 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 264,1 K RON | |
| 37 | 37.CONSLIGHT IERMATA SRLnou | Sat Iermata, Comuna Seleuş, Arad | 47 %▲ 170,2 % | ▲ 170,2 % | 294,6 K RON | |
| 38 | 38.CELTIC DESIGN SRL▼ 4 | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 46,2 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 621,5 K RON | |
| 39 | 39.AUTO SANSAMTAV SRL▼ 14 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 46,1 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 280,9 K RON | |
| 40 | 40.MADE EUROPE START S.R.L.▲ 89 | Municipiul Arad, Arad | 44,6 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 602,6 K RON | |
| 41 | 41.RADU VET-FARM SRLnou | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 44,5 %— | — | 218,9 K RON | |
| 42 | 42.L&D MEDIU CONSULTING SRL▼ 33 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 44,2 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 320,7 K RON | |
| 43 | 43.JAR BUILDING CRAFT SRL▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 44,1 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -44,4 K RON | |
| 44 | 44.AMACONTA ASSIST S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 43,7 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 169,7 K RON | |
| 45 | 45.PACHET PLUS SRL▼ 17 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 43,7 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 85,6 K RON | |
| 46 | 46.LONDAN VETERINARY SRL▲ 47 | Sat Grăniceri, Comuna Grăniceri, Arad | 43,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 152,8 K RON | |
| 47 | 47.DARY & DYA CONSULTING DD S.R.L.nou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 43,3 %▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 436,8 K RON | |
| 48 | 48.LOAAN CONSULTING SRL▼ 42 | Municipiul Arad, Arad | 43 %▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | 302,3 K RON | |
| 49 | 49.EXE PLUS SRL▲ 21 | Municipiul Arad, Arad | 42,5 %▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 235,1 K RON | |
| 50 | 50.PROMPTCAD-DANI SRL▲ 39 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 42,2 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 608,3 K RON | |
| 51 | 51.AUTOSERVICE AVRAM SRL▼ 41 | Municipiul Arad, Arad | 42 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 919,8 K RON | |
| 52 | 52.DRIMINIA CONSULT & BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 41,8 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 269,2 K RON | |
| 53 | 53.ATMSF CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 41,1 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 127 K RON | |
| 54 | 54.CAB. FICUŢ ADRIAN SRLnou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 40,6 %— | — | 146,2 K RON | |
| 55 | 55.TITAN EVOLUTION SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 40,5 %— | — | 211,4 K RON | |
| 56 | 56.COLORBLIND SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 40,4 %▲ 160,1 % | ▲ 160,1 % | 260,8 K RON | |
| 57 | 57.WANTME ONLINE SRL▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 39,7 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 93,8 K RON | |
| 58 | 58.CONTA VISION CONCEPT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 39 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 271,7 K RON | |
| 59 | 59.PROFARM VETERINAR SRL▲ 13 | Sat Apateu, Comuna Apateu, Arad | 39 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 109,4 K RON | |
| 60 | 60.DAB TRANS SRL▼ 29 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 38,8 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 725,9 K RON | |
| 61 | 61.GREEN IT SYSTEM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 38,4 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 96,6 K RON | |
| 62 | 62.LEVAP CONS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 38 %▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 209,8 K RON | |
| 63 | 63.TERA ACVILA SRL▼ 14 | Municipiul Arad, Arad | 37,4 %▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 6,7 K RON | |
| 64 | 64.CONSULTING SET TRADE SRL▼ 42 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 36,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -727,2 K RON | |
| 65 | 65.STALCONS METAL HOLDING SRL▼ 52 | Municipiul Arad, Arad | 36,1 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 66 | 66.GISCAD SRL▲ 186 | Municipiul Arad, Arad | 35,7 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 67 | 67.BUSINESS DEVELOPING GROUP SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 35,7 %▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 68 | 68.ARTNOVA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 35,4 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 62,2 K RON | |
| 69 | 69.FINANCE & ACCOUNTING ACTIVITIES SRL▼ 29 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 34,4 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 335,2 K RON | |
| 70 | 70.DROMCONS SRL▼ 3 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 33,8 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 460,7 K RON | |
| 71 | 71.DIGITAL FOREST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 33,7 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 127,5 K RON | |
| 72 | 72.R.D.F.MANAGEMENT SRL▲ 293 | Sat Cladova, Comuna Păuliş, Arad | 33,5 %▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 667,2 K RON | |
| 73 | 73.PROJECT ASSISTANCE SRLnou | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 33,2 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 94,7 K RON | |
| 74 | 74.OPTORE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 32,9 %— | — | 145,4 K RON | |
| 75 | 75.TAURAVIS SRL▼ 17 | Municipiul Arad, Arad | 32,6 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 202,8 K RON | |
| 76 | 76.FORM ARCH FD SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 32 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 169,4 K RON | |
| 77 | 77.AS ACOUNTS SRL▲ 128 | Municipiul Arad, Arad | 31,8 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 88,2 K RON | |
| 78 | 78.ARCOINSTAL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 31,8 %▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 83,3 K RON | |
| 79 | 79.QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 31,5 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 38,7 K RON | |
| 80 | 80.AGROLUCA EXPERT S.R.L.▲ 145 | Sat Brusturi, Comuna Hălmagiu, Arad | 31,4 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 7,2 K RON | |
| 81 | 81.THM PLUS SRL▼ 51 | Municipiul Arad, Arad | 31 %▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 102,7 K RON | |
| 82 | 82.DAN EXPERT SRL▼ 31 | Municipiul Arad, Arad | 30,7 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 406,7 K RON | |
| 83 | 83.GONZO MEDIA DESIGN SRL▲ 223 | Municipiul Arad, Arad | 30,5 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 557,1 K RON | |
| 84 | 84.TOPO AXXIS CAD SRL▼ 16 | Municipiul Arad, Arad | 30,5 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 119,4 K RON | |
| 85 | 85.DEMO CONSULT SRL▲ 25 | Sat Felnac, Comuna Felnac, Arad | 29,9 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 821,2 K RON | |
| 86 | 86.FABCO TRIM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 29,6 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 38,3 K RON | |
| 87 | 87.RODRAG PROCONS S.R.L.▼ 71 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 28,6 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 88 | 88.DOCTORAŞ ANDREI SRL▼ 62 | Sat Bârsa, Comuna Bârsa, Arad | 28,5 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 107,3 K RON | |
| 89 | 89.SARA EXPERT SRL▲ 210 | Municipiul Arad, Arad | 28,2 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 253,8 K RON | |
| 90 | 90.BUSINESS PETROLIUM CONSULTING SRL▼ 6 | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 28,1 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 186,7 K RON | |
| 91 | 91.LRH UNIQUE SUPPLIES S.R.L.nou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 28 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 934,4 K RON | |
| 92 | 92.OGTRON SRL▲ 147 | Municipiul Arad, Arad | 27,4 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 127,1 K RON | |
| 93 | 93.VESCONT SRL▲ 24 | Municipiul Arad, Arad | 27,2 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 158,2 K RON | |
| 94 | 94.M.G.L. SERVICE CAZANE SRL▲ 75 | Municipiul Arad, Arad | 27,1 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 354,5 K RON | |
| 95 | 95.ECLA CONSULTING S.R.L.nou | Sat Frumuşeni, Comuna Frumuşeni, Arad | 26,9 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 191,1 K RON | |
| 96 | 96.VETOFARM SRL▼ 15 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 26,6 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -2,2 K RON | |
| 97 | 97.DORGO LMD SRL▼ 28 | Loc. Şoimoş, Oraş Lipova, Arad | 26,4 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 23 K RON | |
| 98 | 98.LT&ANT PROTECT SRL▼ 35 | Sat Vărşand, Comuna Pilu, Arad | 26,1 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 170,8 K RON | |
| 99 | 99.LUK & MAYA SRL▲ 34 | Sat Sânpetru German, Comuna Secusigiu, Arad | 26,1 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 189,9 K RON | |
| 100 | 100.KOV SCHUTZ 2008 SRLnou | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 26 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 661,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Arad
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
288 firme · 164,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
269 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
364 firme · 97,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
107 firme · 80,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
119 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
168 firme · 61,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
57 firme · 56 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
119 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
99 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
78 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
70 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
33 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
12 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
16 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
11 firme · 875,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 579,1 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 499,8 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
4 firme · 456,2 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 101,3 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 0 RON